Клуб на Omega

OMEGA и всичко за марката - това е вашето място.

Re: Клуб на Omega

Мнениеот senna » 12 10 2016, 19:54

А такааааа... казах ли ви аз за Денев!

Е, ще донеса поне един джобен да го покажа на Митко

Аааа, не. Шегувам се, шегувам се. Вземи и нещо ръчно! ::angel:: Няма само Митака да плакне очите, я! ::drinks::

Преди време постна едно Спиди, ама баш Спиди. Калибър 321. Та понеже не си "подстрекател" ;), аз самолично "скочих" да се образовам по отношение развитието и разликите в калибрите. Ясно за преминаването към калибър 861, който също е сертифициран от НАСА. Ясно и за следващият го 1861 и разновидности (там НАСА вече нямат участие). Ясно за розовото и жълто позлатяване, родий покритието, ясно за преминаването от колонно колело към лостова система с цел опростяване на производството :silent: , ясно за вертикалното зацепване, ясно за осемнадесетият камък, ясно за спирачката от делрин, ясно за формата на моста... обаче промените в конструкцията на баланса не разбрах, освен че в следствие на тях е увеличена честотата и подобрена точността. Ама какво точно е променено?

Изображение

Изображение
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот stdenev » 12 10 2016, 20:26

Чудих се това тук или в темата за бирата...накрая и двете... :)

Изображение
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 12 10 2016, 21:51

Е и това ако не е предизвикателство, две думи и една снимка две в едно...А ние си говорим приказки... ;) И преди малко без думи другата Омега сиймастера ::angel::. Сега отивам да видя какво има в хладилника... ::drinks::

senna, за баланса, но сигурно си го забелязал и ти. Набързо преди хладилника. Доколкото знам - 321 тежък винтов баланс, но си има и предимства, Бреге спирала, предпазители на регулатора против излизане на спиралата при шок, честота 18 000, по скъпа изработка, регулиране и сервиз. Класика и красота.

На другия баланса без винтове, по - лек, но и той с голям диаметър заради инерция и равномерност и хич не е толкова прост, долу в линка нещо повече. Това заради по висока честота 21 600, която пък определя по - добра точност като база и възможност. И теоретично по - лесно регулиране. Плоска спирала, регулатор без ограничители. По опростена в добрия смисъл и по - ефективна конструкция и по - евтина изработка и сервиз.

Ето нещо за твоя, ако не си го видял.

http://www.watchprosite.com/page-wf.forumpost/fi-677/ti-362702/pi-2218312/
Сигурно има и още особености. Отивам посока хладилника ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот senna » 12 10 2016, 23:26

Ми наздраве! Снимка на саат с плячката от хладилника ще има ли? :) ::drinks::
Благодаря за линка. Има доста. Но основното за замяната на винтовият баланс си го изясних. Накратко и като цяло се представя, като подобрение в полза на клиента. По-лесна настройка и по-евтина поддръжка. От друга страна олекотяването и замяната на Бреге спиралата с Ниварокс такава, нищо че запазват големият диаметър на колелото, силата на инерционният му момент е по-малка, създавайки предпоставка за по-вероятна позиционна грешка под товара на работещ хронограф, особено при механизъм с изтичащ ресурс за профилактика. Но пък улесненото обслужване и настройка са по-удачни за часовник носен ежедневно без ротация с други. Излиза, че и някои части, като анкърното колело, вилката и палетите, а и други не са взаимозаменяеми между 321 и 861. Класиката в добро състояние си остава колекционерска гордост. ::drinks::
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот Niksun333 » 15 10 2016, 15:44

Ето нещо по-различно, може да се каже ексцентрично, в мой стил. Не знам дали някой ще се впечатли, едва ли... Няма точно определен смисъл, просто се занимавах едно време с компютърен дизайн, че и сега от време на време и ми е хоби, макар и да не си изкарвам хляба с него. Имам хиляди подобни колажи в колекцията си. Кой оригинален, кой хубав, кой семпъл и безсмислен и т.н.
Та нещо по темата. Друго си е да се разхождаш из циферблата, да оглеждаш, да се опиташ да спреш или да забързаш времето, или пък да върнеш времето назад... На всички ни се иска, нали?! Абе кой както иска така да го тълкува. :)

P. S. Омегата е ясна. Seamaster De Ville cal. 552, Коментарите за нея - в другата група. ;) ::up::
Изображение
Niksun333
Активен

Мнениеот cenzor » 15 10 2016, 16:05

Niksun333 написа:Ето нещо по-различно, може да се каже ексцентрично, в мой стил. Не знам дали някой ще се впечатли, едва ли... Няма точно определен смисъл, просто се занимавах едно време с компютърен дизайн, че и сега от време на време и ми е хоби, макар и да не си изкарвам хляба с него. Имам хиляди подобни колажи в колекцията си. Кой оригинален, кой хубав, кой семпъл и безсмислен и т.н.
Та нещо по темата. Друго си е да се разхождаш из циферблата, да оглеждаш, да се опиташ да спреш или да забързаш времето, или пък да върнеш времето назад... На всички ни се иска, нали?! Абе кой както иска така да го тълкува. :)

P. S. Омегата е ясна. Seamaster De Ville cal. 552, Коментарите за нея - в другата група. ;) ::up::
Изображение

Изображение

:lol:
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот Niksun333 » 15 10 2016, 16:21

cenzor написа:
Niksun333 написа:Ето нещо по-различно, може да се каже ексцентрично, в мой стил. Не знам дали някой ще се впечатли, едва ли... Няма точно определен смисъл, просто се занимавах едно време с компютърен дизайн, че и сега от време на време и ми е хоби, макар и да не си изкарвам хляба с него. Имам хиляди подобни колажи в колекцията си. Кой оригинален, кой хубав, кой семпъл и безсмислен и т.н.

Изображение

Изображение

:lol:

Хаха, ееее, добре... :lol: ::up:: Добро допълнение.
Niksun333
Активен

Мнениеот stdenev » 29 10 2016, 23:12

Красив! :)

Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот mitadoc » 29 10 2016, 23:21

stdenev написа:Красив! :)

Изображение
Изображение
Изображение

Хубавица е!

Тази гума си извити краища ли е? Понеже много трудно се намират подходящи гуми за Сиймастъри ::drinks::
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот diksanal » 29 10 2016, 23:22

stdenev написа:Красив! :)

Изображение

Спор няма! ::drinks::
Аватар
diksanal
Маниак

Мнениеот stdenev » 29 10 2016, 23:27

Гумата е афтърмаркет, Митко , a.k.a менте (продават ги разни китайци из бея).
С извити краища е, да.
Имам верига, но колкото повече, толкова повече. :)
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот mitadoc » 29 10 2016, 23:47

stdenev написа:Гумата е афтърмаркет, Митко , a.k.a менте (продават ги разни китайци из бея).
С извити краища е, да.
Имам верига, но колкото повече, толкова повече. :)

Въпросът не е кой я е произвел,а че става за тази каса,което е рядкост ::drinks::
Добре стои. А иначе веригата е класика,много удобна и се стеснява от 20 мм при лъговете до 18 мм при закопчалката ::drinks:: Изглежда по-балансирано от моята ,която е права - 20-20.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот stdenev » 29 10 2016, 23:50

Offtopic: покажи
E, има си значение кой я е правил... :))
Качеството обаче е много прилично за чинезе бих казал.
А за веригата, определено тази ми допада повече от другия (твоя) вариант. ::drinks::
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот mitadoc » 30 10 2016, 00:11

stdenev написа:
Offtopic: покажи
E, има си значение кой я е правил... :))
Качеството обаче е много прилично за чинезе бих казал.
А за веригата, определено тази ми допада повече от другия (твоя) вариант. ::drinks::

Изображение
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Puzo » 31 10 2016, 08:34

Изображение

Изображение
Не е интересно да си като "стадото"! ;)
Puzo
Активен

Мнениеот senna » 11 11 2016, 13:35

Всеки път, като го сложа... и денят ми се превръща в празник! ::yahoo::

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот mitadoc » 11 11 2016, 14:03

senna написа:Всеки път, като го сложа... и денят ми се превръща в празник! ::yahoo::

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот tzvetoslav_m » 11 11 2016, 16:53

Изображение

Първият, но не и последният от тази марка.
tzvetoslav_m
Новобранец

Мнениеот Puzo » 14 11 2016, 18:36

senna написа:Всеки път, като го сложа... и денят ми се превръща в празник! ::yahoo::

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Кажи ми за колко мога да намеря такъв часовник? Успокой ме, че за под 2 хилядарки е невъзможно да се намери и да ми олеква. :)) Щукна ми да имам такъв Спийдмастър, но колкото и да съм зарибен по тия произведения на изкуството, държа на своето, че не давам над 1000лв за часовник! :) ;) ::up::
Не е интересно да си като "стадото"! ;)
Puzo
Активен

Мнениеот mitadoc » 14 11 2016, 18:55

Успокоявам те,че трябва да платиш поне 2 пъти по 2 хилядарки, за 2-ра ръка щасовник. Нови са по 7000 лв.

Аз също търся такъв.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

ПредишнаСледваща

Назад към Светът на OMEGA - със съдействието на GIULIAN!