Клуб Laco

Laco 1925 и всичко за марката е тук.

Re: Клуб Laco

Мнениеот mitadoc » 10 11 2013, 02:20

Където се закопчава .Нещо подобно ли е?
Изображение
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 10 11 2013, 03:08

къде я продават тази каишка?, мисля да си взема една такава за моите пилоти.
Честито Роуг, помня, че отдавна си беше набелязал такъв часовник.
Изведнъж си дадох сметка, че и аз съм станал привърженик на матовия финиш. Имам четири вида каси две германски една китайска и една швейцарска. Предполагам, че "цвета" е следствие на частиците, с които се обработва стоманата. Според меня тя е една и съща или 316 или 904. На мен ми харесват и двата "цвята". Сивият, като на Роуг е исторически по- достоверен.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Blond » 10 11 2013, 10:27

mitadoc написа:Където се закопчава .Нещо подобно ли е?
Изображение

Позволявам си да отговоря вместо Ники - точно такава е едната каишка. Много интересно решение и учудващо лесно за боравене при закопчаване/откопчаване.
Аватар
Blond
Master User

Мнениеот rogue » 11 11 2013, 22:42

doc, извинявай за закъснелия отговор, ето снимки с които можеш да придобиеш представа за дебелината на каишката:

(снимките не са правени от мен, но са на моя часовник)

Изображение

Изображение

тук можеш да добиеш добра представа как изглежда отдолу при закопчаването:

на Орис BC3, 20мм Tornado
Изображение

понеже форума 'изрязва' този част на снимката, която исках да видиш, виж и тук:

Изображение

определено дебелината е сериозна но пък каишката е много мека и удобна. Closed loop на Laco e още по-дебела.
"Even the most eminent persons are subject to the laws of gravity" — Winston Churchill
Аватар
rogue
Master User

Мнениеот rogue » 11 11 2013, 22:49

trk2, благодаря ::drinks::

Каишката можеш да я поръчаш от тук например:

http://www.watch-band-center.com/watchs ... -blac.html

Имай впредвид че на снимката е 20мм, 22 е малко по различна, в горната част е 22, после след преход под нитовете става 20мм, на снимките в горната тема се вижда това.
"Even the most eminent persons are subject to the laws of gravity" — Winston Churchill
Аватар
rogue
Master User

Мнениеот mitadoc » 11 11 2013, 22:54

Удобна ли е?.Понеже доста кожа и метал има по нея... :shifty:
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот rogue » 11 11 2013, 23:13

mitadoc написа:Удобна ли е?.Понеже доста кожа и метал има по нея... :shifty:

Да удобна е. Позволява голяма възможност за регулация заради броя и гъстотата на дупките.
Аватар
rogue
Master User

Мнениеот Junghans » 11 11 2013, 23:21

Ники първо бих искал да ти честитя невероятният часовник, със здраве и усмивка да го носиш.
Това е един от мноооого малкото моменти в който съжалявам че имам един склад с Юнгханс :), повярвай това се случва много, много, много рядко, но този часовник е просто уникален!!!
The brand Junghans is synonymous with high quality standards at the best value. JUNGHANS was, is, and will be THE future German watch brand.
Junghans - The German Watch
ИзображениеИзображениеhttp://junghanswatches.bg
Аватар
Junghans
Master User

Мнениеот mitadoc » 11 11 2013, 23:24

Изглежда много автентично и идеално се връзва със стила на часовника.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот rogue » 12 11 2013, 13:40

Junghans написа:Ники първо бих искал да ти честитя невероятният часовник, със здраве и усмивка да го носиш.
Това е един от мноооого малкото моменти в който съжалявам че имам един склад с Юнгханс :), повярвай това се случва много, много, много рядко, но този часовник е просто уникален!!!

Мерси Митко ::drinks::,

Бетонирам убеждението ми че ми доставя огромно удоволствие да нося часовници със съвсем изчистен и дори минималистичен дизайн. В това отнешение немските производители за мен са преди швейцарците (с някои изключения разбира се), някак си при немеца е функцията е преди всичко останало, докато швейцареца обича да бъде мааалко по-показен :wink:
Аватар
rogue
Master User

Мнениеот mitadoc » 12 11 2013, 16:08

Доколкото разбрах,вие сте се видяли наживо и сте сравнили часовниците си(визирам sci и rogue).Има ли разлика в качеството и финиша според вас(ама съвсем честно) между Muenster, Memmingen и Westerland ?
И rogue - ти с последния ли си?
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот rogue » 13 11 2013, 00:38

Ама съвсем честно :wink: , финиша е еднакъв, поне аз и не виждам причина да не е. Нямахме възможност да ги сравним двата часовника един до друг тъй като аз още не бях получил Westerland-a.

Muenster (42мм), Memmingen (42мм) и Westerland (45) се различават по големината на корпуса и механизмите, първия е с ЕТА2824-2, другите два с 2804-2. Височината на корпусите на всички е 13мм, което за мен е приятно разнообразие понеже повечето ми часовници са по-високи.

Финиша на моделите с Miyota e различен от тези с ЕТА. Различни са корпусите и коронките.
Аватар
rogue
Master User

Мнениеот rogue » 13 11 2013, 00:49

Интересно ми е как е постигнат този финиш, trk2 предположи че е в следствие на частиците с които се обработва стоманата - някой може ли да каже нещо повече по въпроса.

Съпоставен до силно полираната стомана на Pam 000. Лако в 45мм. изглежда и значително по-голям от 000 в 44мм а реално са почти еднакви, по-големия циферблат на Лако също играе съществена роля:

Изображение
Аватар
rogue
Master User

Мнениеот mitadoc » 13 11 2013, 00:50

rogue написа:Интересно ми е как е постигнат този финиш, trk2 предположи че е в следствие на частиците с които се обработва стоманата - някой може ли да каже нещо повече по въпроса.

Съпоставен до силно полираната стомана на Pam 000. Лако в 45мм. изглежда и значително по-голям от 000 в 44мм а реално са почти еднакви, по-големия циферблат на Лако също играе съществена роля:

Изображение

Този Пам,този Пааамммммм :roll:
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот sci » 13 11 2013, 17:11

Laco не бяха особенно разговорливи за финиша. Казаха само, че е ексклузивно разработен за тях от техния доставчик на high-end касите, и че устойчивостта му на износване е доста по-голяма от тази на предишните бръшнати каси (преди 2011-та). Освен това не се постига от нанасяне на допълнителен материал (както е при PVD и DLC). Финишът на всички флигери с ЕТА е един и същ - от 36мм до 55мм. Някой модели на Sinn (в по-малка степен), както и всички Damasko-та (в по-голяма, те са само малко по-светли) имат подобен визуално финиш. Damasko гордо обявяват какви са им твърди стоманите, а Laco мълчат, което ме навежда на мисълта, че не идват от Damasko касите за Laco.
Не знам при вас как е, но от всичките ми часовници, единствено Laco-то активира редовно скенера на летищата (т.е. ако не го сваля и си мина с него). Идеи?
sci
Маниак

Мнениеот mitadoc » 13 11 2013, 17:13

sci написа:Laco не бяха особенно разговорливи за финиша. Казаха само, че е ексклузивно разработен за тях от техния доставчик на high-end касите, и че устойчивостта му на износване е доста по-голяма от тази на предишните бръшнати каси (преди 2011-та). Освен това не се постига от нанасяне на допълнителен материал (както е при PVD и DLC). Финишът на всички флигери с ЕТА е един и същ - от 36мм до 55мм. Някой модели на Sinn (в по-малка степен), както и всички Damasko-та (в по-голяма, те са само малко по-светли) имат подобен визуално финиш. Damasko гордо обявяват какви са им твърди стоманите, а Laco мълчат, което ме навежда на мисълта, че не идват от Damasko касите за Laco.
Не знам при вас как е, но от всичките ми часовници, единствено Laco-то активира редовно скенера на летищата (т.е. ако не го сваля и си мина с него). Идеи?

Мен всеки път е карат да си свалям часовника,а е с нормална стомана.Не мисля,че обработката играе роля,по-скоро - големината и обема.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот sci » 13 11 2013, 17:19

Не обработката. Мислех си, че самата стомана е евентуално друга (т.е. не 316L). Но може и да греша.
sci
Маниак

Мнениеот BullDog » 13 11 2013, 20:11

sci написа:Laco не бяха особенно разговорливи за финиша. Казаха само, че е ексклузивно разработен за тях от техния доставчик на high-end касите, и че устойчивостта му на износване е доста по-голяма от тази на предишните бръшнати каси (преди 2011-та).

С риск да се изкажа неподготвен, дали не са ги освяткали с песъкоструйя. http://en.wikipedia.org/wiki/Abrasive_blasting
Аз съм си играл с такова нещо, голямa веселба е.
Взимаш едно ръждясало желязо и за 5 минути става с някакво готино матово покритие.
Първо се закалява стоманата, но тоя пясък (aluminum oxide) няма проблем с твърдостта.
Интересно би било дали може да освятка и сапфир, но нямам такъв за прежалване :))
Аватар
BullDog
Активен

Мнениеот rogue » 13 11 2013, 23:12

sci написа:Laco не бяха особенно разговорливи за финиша. Казаха само, че е ексклузивно разработен за тях от техния доставчик на high-end касите, и че устойчивостта му на износване е доста по-голяма от тази на предишните бръшнати каси (преди 2011-та). Освен това не се постига от нанасяне на допълнителен материал (както е при PVD и DLC). Финишът на всички флигери с ЕТА е един и същ - от 36мм до 55мм. Някой модели на Sinn (в по-малка степен), както и всички Damasko-та (в по-голяма, те са само малко по-светли) имат подобен визуално финиш. Damasko гордо обявяват какви са им твърди стоманите, а Laco мълчат, което ме навежда на мисълта, че не идват от Damasko касите за Laco.

sci, даваш ми идея - отсега започвам да тествам скенерите по летищата с различни часовници. Няма да мога да събера обаче достатъчна база данни, часовници има, но скенерите са кът... :)

Майтапа настрана, чувствителността на скенерите е въпрос на настройка, подозирам че при голям пътнико-поток с цел повишаване на пропускливостта чувствителността на скенерите пада --- честа практика преди 9/11 (еее, Яворе сега вече и strelki.info ще влезе в архивите на национална сигурност след този 'ключ' ;) ), нещата сега са затегнати почти навсякъде, вкл. и при нас - редовно ме карат да си събувам обувките на летище SOF за часовника - да не говорим.

Laco-то го сравнявам в момента със Sinn U1 и 857 (fully tegimented) - цвета няма нищо общо, структурата на финиша обаче е сходна и визуално както казваш и на пипане, но това не е особен показател, изглежда се използва една и съща големина перли (beads), сивия цвят е интересно как е докаран.
Аватар
rogue
Master User

Мнениеот Junghans » 14 11 2013, 00:09

За скенерите и часовниците :) Май месец на летището във Франкфурт, закъснявам понеже бях с кола под наем, хубу ама в Швейцария намерих колата със ударен калник, от там почва разглеждане на застраховки и бавеници... Та идва ред да минавам през скенера, свалям колан, вадя телефон, лаптопа в отделна кошничка и тръгвам през скенера. Полицаят ми припомня да сваля часовника точно преди скенера, аз казвам че това е немски часовник, той се усмихна и каза че мога да мина :) Еми минах, ни звън, нито дрън :) сега не си мислете че съм бил с часовник от немски зрънчо, бях си с Мейстера, механичен, вярно тънък, но механичен...
The brand Junghans is synonymous with high quality standards at the best value. JUNGHANS was, is, and will be THE future German watch brand.
Junghans - The German Watch
ИзображениеИзображениеhttp://junghanswatches.bg
Аватар
Junghans
Master User

ПредишнаСледваща

Назад към Немското наследство от Laco 1925 - благодарение на Swiss Boutigue