Клуб Laco

Laco 1925 и всичко за марката е тук.

Re: Клуб Laco

Мнениеот mitadoc » 14 11 2013, 00:20

Junghans написа:За скенерите и часовниците :) Май месец на летището във Франкфурт, закъснявам понеже бях с кола под наем, хубу ама в Швейцария намерих колата със ударен калник, от там почва разглеждане на застраховки и бавеници... Та идва ред да минавам през скенера, свалям колан, вадя телефон, лаптопа в отделна кошничка и тръгвам през скенера. Полицаят ми припомня да сваля часовника точно преди скенера, аз казвам че това е немски часовник, той се усмихна и каза че мога да мина :) Еми минах, ни звън, нито дрън :) сега не си мислете че съм бил с часовник от немски зрънчо, бях си с Мейстера, механичен, вярно тънък, но механичен...

И какво като е немски?То и Омегата е на границата между немската и френската част на Швейцария,да викам,че е немски и да ме пускат през ВИП-а направо... :)
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Junghans » 14 11 2013, 00:32

Не е нужно да казваш каквото и да е, през тази граница съм минавал поне 20 пъти и нито веднъж не са ме спирали, дори и с БГ регистрация на колата. Било то граница някога, сега е важно да имаш винетка ;)
Съжалявам за спама, трийте го!
The brand Junghans is synonymous with high quality standards at the best value. JUNGHANS was, is, and will be THE future German watch brand.
Junghans - The German Watch
ИзображениеИзображениеhttp://junghanswatches.bg
Аватар
Junghans
Master User

Мнениеот mitadoc » 14 11 2013, 00:34

Junghans написа:Не е нужно да казваш каквото и да е, през тази граница съм минавал поне 20 пъти и нито веднъж не са ме спирали, дори и с БГ регистрация на колата. Било то граница някога, сега е важно да имаш винетка ;)
Съжалявам за спама, трийте го!

Аз за летището,но да не разводняваме темата.

Коронката на винт ли е,реално 5 атм ли е водозащитата?
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот rogue » 14 11 2013, 12:14

Не е на винт, все пак е flieger, няма работа под вода :) Лако са се стремяли максимално да останат верни към оригиналните спецификации и ако бяха направили короната на винт според мен ще загубят голяма част от хардкор феновете си. 5м WR са напълно достатъчни за този часовник, а на въпроса ти дали реално са толкова не мога да ти отговоря, след като производителя го казва, защо да го поставям под съмнение? Твоят sea master реално на 300м. ли издържа? ;)
"Even the most eminent persons are subject to the laws of gravity" — Winston Churchill
Аватар
rogue
Master User

Мнениеот mitadoc » 14 11 2013, 12:22

rogue написа:Не е на винт, все пак е flieger, няма работа под вода :) Лако са се стремяли максимално да останат верни към оригиналните спецификации и ако бяха направили короната на винт според мен ще загубят голяма част от хардкор феновете си. 5м WR са напълно достатъчни за този часовник, а на въпроса ти дали реално са толкова не мога да ти отговоря, след като производителя го казва, защо да го поставям под съмнение? Твоят sea master реално на 300м. ли издържа? ;)

Реално няма да се потопя с него,но гъделичка съзнанието :lol:
5 атмосфери са повече от достатъчни за ежедневно носене.Трябва някой ден да пийнем кафе и да го позяпам набързо ::drinks::
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот rogue » 19 11 2013, 15:27

Поста е с препратка от друга тема относно значението на FL 23883 гравирано от лявата страна на корпуса.

FL 23883 е техническата спецификация на Германското 'авиационно министерство': Reichsluftfahrtministerium (RLM) за B-Uhr, като разкодирано FL = полет, 23=навигационен/щурмански времеизмервателен инструмент.

по спефикация на RLM, 23 инструментите са:

23___ Navigationsgeräte
23233 Nahkompaß FK 38 (nfe) (Askania)

23234 Bordkompaß OK 38 (bxx)

23235 Armkompaß AK 39

23322 Höhenmesser

23331 Mutterkompaß PFK/m (Eckhardt AG)

23334 Führertochterkompaß PFk/f2

23338 Führertochterkompaß PFk/f3 (Patin)

23379 Peilumschalter PSH 15

23474 Peiltochterkompaß KT/p2

23501 Deviatstafelschieber mit Ablenkungstafel für Führer-

tochterkompaß

23825 Dreieckrechner DR 2 (C. Plath)

23883 Armbanduhr B-Uhr / Beobachtungsuhr

23885 Borduhr Bo-UK 1

23886 Borduhr Kienzle u. Junghans Bo-UK 2-1

23888 Borduhr – Blindflug Schlenker–Grusen Bo-UK2-1

23888 Borduhr – Blindflug Schlenker –Grusen Bo-UK 3

23894 Astronomisches Rechengerät – Carl Zeiss (blc)

23905 Ablenkungstafel 5 für Peiltochterkompaß

23906 Ablenkungstafel K 6 für Nahkompaß

Свободно циркулира в интернет на специкацията на FL 33883 на Wempe (един от 5-те производители на B-Uhr):

Изображение

На чертежа е изобразен B-Uhr с циферблат тип B, използван след Януари 1941, допреди това са били произвеждани само с тип А

Някои от характеристиките на B-uhr са
гравировка FL23883 на корпуса
корпус с размер 55мм
корона с която може да бъде оперирано с ръкавици
функция хак при издърпване на коронката - необходима за прецизното сверяване на час, минути, секунди
балансова пружина тип Breguet
регулирани и проверени механизми покриващи изискванията за хронометър
дълга кожена каишка даваща възможност за носенето на часовника върху дреха.
"Even the most eminent persons are subject to the laws of gravity" — Winston Churchill
Аватар
rogue
Master User

Мнениеот sci » 19 11 2013, 17:48

Това добре, но ентусиазмът още ли е на ниво, т.е. не е започнал да омръзва инструментът?
sci
Маниак

Мнениеот rogue » 19 11 2013, 22:27

О никак даже. Дори се оглеждам за B-Muster, ръчно навиване в същия размер...Dortmund. За целта обаче, ще трябва да поразредя останалите инструменти :wink: Интересно как вкуса на човек се променя с времето.

По темата:
Laco имат нов сайт -
https://shop.laco.de/
Стъпка в правилна посока, със значително подобрена визия, но някои неща си остават грубовато направени. Все още се работи по него тъй като цели раздели от сайта не работят в момента.
Аватар
rogue
Master User

Мнениеот sci » 19 11 2013, 22:51

Честно казано очаквах, че ще мръднат цените с ъпдейта на сайта. Не са :)
sci
Маниак

Мнениеот mitadoc » 19 11 2013, 23:07

Предишната им страница беше ужасяващо зле.Сега ще разгледам новата с интерес.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 02 12 2013, 00:54

rogue написа:...
Изображение

На чертежа е изобразен B-Uhr с циферблат тип B, използван след Януари 1941, допреди това са били произвеждани само с тип А
...
дълга кожена каишка даваща възможност за носенето на часовника върху дреха.

Offtopic: покажи
А! :o Ето я моята дългата кожена каишка, дето снимах ИВЦ-то с нея във Wrist Shot...браво...аз тъкмо я дадох да ми я скъси mkocev...

Гледам в спецификацията дават 2 възможни производителя, като ги споменават като вид конструкция

Bauart Lange
Bauart Durowe

Викам си - я да видя дали някъде не се търкаля евтинко някой стар B-Uhr на Lange - и ето - късмет :lol: :

http://www.ebay.de/itm/Lange-Sohne-WW2-Flieger-Uhr-Pilot-Watch-B-Uhr-2-WK-/171100030522?pt=DE_Mode_Accessoires_Uhren_Schmuck_Taschenuhren&hash=item27d65b463a#ht_7250wt_1018
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот rogue » 02 12 2013, 13:51

phil05, вярно си е късмет, и цената му е такава една ... приемлива ;) Между др. има екземпляри на Laco, Stowa, Wempe от същия период за по 4-6К евро. Stenli ако не се лъжа беше показал един исторически B Uhr, само трябва да намеря темата.

Аз на твое място не бих скъсявал тази каишка, на пазара е пълно с по-къси варианти, решението обаче в крайна сметка си е твое. Сложи снимки като я получиш, да я видим по-къса, не се съмнявам че mkocev ще ти свърши отлична работа със скъсяването.

Поздрави
Аватар
rogue
Master User

Мнениеот phil05 » 02 12 2013, 14:01

И аз се двоумях за каишката, но в крайна сметка искам да я нося, иначе така ще си седи в някое чекмедже.

А, всъщност ако някой наистина много я иска такава дълга както си е, бързо да казва - ама сигурно mkocev я е отрязал вече...

Сори за офтопика.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот rogue » 02 12 2013, 17:06

Постни снимка като я сложиш! ::drinks:: Май би споменал че сина ти има Flieger Stowа (дано не бъркам), много ще ми е любопитно да го видя - автомат ли е или е с ръчно навиване? Бях ги загледал и в Stowa, но в крайна сметка но в крайна сметка придържането към историческия дизайн и размера на корпуса ме привлече към Laco.

Да се върнем към темата за Laco, искам да направя препратка към страхотната тема на колегата WeltherrschafT, "Немски авиаторски часовници - WW2":
http://strelki.info/viewtopic.php?f=13&t=7175

с подробна информация и хубави снимки (абстрахирам се от символиката на 3ия райх, за съжаление голяма част от часовниците са снимани с такава), снимите са от темата.

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
rogue
Master User

Мнениеот phil05 » 02 12 2013, 18:18

rogue написа:Постни снимка като я сложиш! ::drinks:: Май би споменал че сина ти има Flieger Stowа (дано не бъркам), много ще ми е любопитно да го видя - автомат ли е или е с ръчно навиване? Бях ги загледал и в Stowa, но в крайна сметка но в крайна сметка придържането към историческия дизайн и размера на корпуса ме привлече към Laco.

Offtopic: покажи
Ето я Stowa - та. Автомат е, висок грейд Ета, ама не е тука да видя коя точно, дали не беше 2824. Или 2892 с изключена дата.Тази каишка за нея беше и изглежда естествено убийствено с нея. Но по същата причина не я носеше, че беше дълга. Сега сигурно ще се върне пак на нея. Да видим... :)

Изображение

Изображение

Сори - сетих се и го сложих в офф, ама ти отговори през това време, без да видя, та затова изглежда променено мнение след следващ пост :)
Последна промяна phil05 на 02 12 2013, 18:38, променена общо 2 пъти
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот rogue » 02 12 2013, 18:31

Класика, много е хубав! Като размер ти е перфектен ::drinks::

Точно по този начин без дата (че и без лого) повече ми допада, като стана дума за лого Stowa вече са с ново
Изображение
Аватар
rogue
Master User

Мнениеот rogue » 23 12 2013, 23:38

Да раздвижиме клуба, снимки на Laco Dortmund, 45mm, ETA 2804 ръчно навиване, прекрасни снимки, човека не се притеснява и да го изкъпе заедно с кожената каишка въпреки 5 АТМ WR обявени от Laco.

Изображение

Изображение

Изображение

а като си помисля че има дайвъри, които не са виждали вода.
Аватар
rogue
Master User

Мнениеот sci » 05 01 2014, 23:25

Е, Нова Година, нови цени при Laco. Доста драстично се качиха на някой модели - например Marina 36mm, която купих преди година и малко на жена ми за 490Е, сега е станала 850E. Това се очакваше още с пускането на Bauhaus моделите в края на миналата година и с ценовите им нива от около 1К. Все пак Laco гледат и къде се позиционират други техни конкуренти - и явно не толкова вече Stowa, колкото Sinn и Mühle.
Поне ентри-моделите им с Miyota още не са се актуализирали.
sci
Маниак

Мнениеот BullDog » 05 01 2014, 23:41

sci написа:Е, Нова Година, нови цени при Laco. Доста драстично се качиха на някой модели - например Marina 36mm, която купих преди година и малко на жена ми за 490Е, сега е станала 850E. Това се очакваше още с пускането на Bauhaus моделите в края на миналата година и с ценовите им нива от около 1К. Все пак Laco гледат и къде се позиционират други техни конкуренти - и явно не толкова вече Stowa, колкото Sinn и Mühle.

Да де, ама мисля, че бъркат. Едно време са били голяма работа, но имат и голяма "дупка" в развитието след WWII, че и до скоро. По едно време са правели едни часовничета, дето сигурно сега се срамуват, че на тях пише Laco.
Stowa - иди-дойди, макар Stowa да се асоциира с лицето на Йорг, пък за Laco нямa такава емблематична персона.
За Mühle имат да почакат, пък да се сравняват със Sinn си е направо нагло (мое мнение).
То хубаво да си качиш цените, ама някой трябва и да купува на новите цени.
Сам знаеш, че за Stowa се чака (някои модели). Да видим дали Laco ще го докарат и те до такова ниво.
Не ме разбирай погрешно, като притежател на Laco много си ги тача, просто моят коментар на увеличенито на цените ::drinks::
Аватар
BullDog
Активен

Мнениеот Bartek » 06 01 2014, 00:13

BullDog написа:
sci написа:Е, Нова Година, нови цени при Laco. Доста драстично се качиха на някой модели - например Marina 36mm, която купих преди година и малко на жена ми за 490Е, сега е станала 850E. Това се очакваше още с пускането на Bauhaus моделите в края на миналата година и с ценовите им нива от около 1К. Все пак Laco гледат и къде се позиционират други техни конкуренти - и явно не толкова вече Stowa, колкото Sinn и Mühle.

Да де, ама мисля, че бъркат. Едно време са били голяма работа, но имат и голяма "дупка" в развитието след WWII, че и до скоро. По едно време са правели едни часовничета, дето сигурно сега се срамуват, че на тях пише Laco.
Stowa - иди-дойди, макар Stowa да се асоциира с лицето на Йорг, пък за Laco нямa такава емблематична персона.
За Mühle имат да почакат, пък да се сравняват със Sinn си е направо нагло (мое мнение).
То хубаво да си качиш цените, ама някой трябва и да купува на новите цени.
Сам знаеш, че за Stowa се чака (някои модели). Да видим дали Laco ще го докарат и те до такова ниво.
Не ме разбирай погрешно, като притежател на Laco много си ги тача, просто моят коментар на увеличенито на цените ::drinks::

::thumb:: ::thumb:: По-прав не мой да бъдеш. ::drinks::
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Немското наследство от Laco 1925 - благодарение на Swiss Boutigue