Клуб Laco

Re: Клуб Laco

Мнениеот sci » 06 01 2014, 14:23

Аз пък съвсем не мисля така. Да вземем например съответните модели в близка ценова категория - Mühle Terranaut и Sinn 556. С какво който и да е от тези часовници превъзхожда Laco Flieger Automatic?
sci
Маниак

Мнениеот rogue » 06 01 2014, 19:58

За съжаление тенденцията е такава, цените на часовниците вървят само нагоре. Laco подържат относително голям ценови диапазон, имат entry-level модели с miyota и кварц и същевременно имат и по-високо позиционирани в ценовия клас, които има защо да бъдат на тази цена. След като има вдигане на цената би следвало да има и търсене.

Към BullDog,
Относно Jorg и Stowa: Stowa става собственост на Jorg в последствие, преди това има собствен бранд Jorg Schauer, купуването на Stowa e печеливш ход, защото взима и традициите асоцирани с името Stowa. Има някои неща в политиката на Stowa, които аз не харесвам - демонстрацията (досега) на нежеление флигерите да пораснат над 40мм.

Лако са един от петте производители на B-Uhr, най-най-точно представяне на оригиналния флигер, който са произвеждали, другите продължават да интерпретират, за мен това е достатъчно да направя своя избор. Дизайна на флигер за мен е легендарен, да имаш B-Uhr на който и да е от един от 5-те е да имаш късче от историята на ръката си.

За това че Лако имат модели от които 'сигурно се срамуват', убеден съм че мога посоча (с много малки изключения) много други производители, кото сега 'биха се срамували' от определени модели. Кварцовата ера, почти на никого не е простила. През времето консуматора се е водил от нещо друго (модни течения, достъпност на продукта, съотношение цена/качество) и т.н. Пак стигаме то това че търсенето води предлагането, ерго - повишаването на цените на Лако.
"Even the most eminent persons are subject to the laws of gravity" — Winston Churchill
Аватар
rogue
Master User

Мнениеот Mmilanov » 10 04 2015, 19:34

https://shop.laco.de/en/Pilot-Watches/Aachen.html

Здравейте на всички, от скоро много ми допадат пилотски тип часовници, поразчетох се и попаднах на темата за Laco, и сега съм много зарибен да имам истински B-uhr (макар и entry-level евентуално, поради финансови причини). Искам да ви попитам, модела от цитирания линк е с Миота нали, предполагам заради доста по-ниската цена?

Засега имам два кварца, Certina и Sector, но ми се иска да започна с някакъв по-скромен автоматик, пък и в такава емблематична премяна, мисля е супер избор.
Поздрави за невероятните часовници, които сте показали по-назад в темата. ::up::
Mmilanov
Новобранец

Мнениеот NKazakov » 02 05 2015, 13:46

Mmilanov написа:https://shop.laco.de/en/Pilot-Watches/Aachen.html

Здравейте на всички, от скоро много ми допадат пилотски тип часовници, поразчетох се и попаднах на темата за Laco, и сега съм много зарибен да имам истински B-uhr (макар и entry-level евентуално, поради финансови причини). Искам да ви попитам, модела от цитирания линк е с Миота нали, предполагам заради доста по-ниската цена?

Засега имам два кварца, Certina и Sector, но ми се иска да започна с някакъв по-скромен автоматик, пък и в такава емблематична премяна, мисля е супер избор.
Поздрави за невероятните часовници, които сте показали по-назад в темата. ::up::

И аз от скоро заглеждам автоматичните модели на Laco в ниския клас и бих се радвал, ако някой сподели как се държи въпросния механизъм? Надежден ли е, как се справя с точността и такива неща, в най-общи линии заслужава ли си.
“The quality goes in, before the name goes on.”
Аватар
NKazakov
Маниак

Мнениеот Vesire » 10 05 2016, 11:03

Swiss Boutique вече предлагат и LACO ::yahoo::

http://www.teo-watches.com/bg/products/ ... -c229.html
Аватар
Vesire
Маниак

Мнениеот acronym » 10 05 2016, 15:56

Много добре, даже излиза по-евтино спрямо официалния сайт. ::yahoo::
Харесва ми AACHEN Pilot watch Type B, и ако в момента имах възможност нямаше да се колебая.
Само се чудя, не можаха ли един хак да му добавят на механизма :?: Пилотски стил, а без хак ... как ще синхронизираме мисията?!? :mrgreen:
Аватар
acronym
Маниак

Мнениеот Vesire » 10 05 2016, 16:20

Точно на тоя съм му се наточил и аз, влиза в уишлиста. Механиката е миота.
Аватар
Vesire
Маниак

Мнениеот Pfote2 » 10 05 2016, 18:28

Видяхте ли часовниците на Laco с добавката Erbstück (наследèн, получен в наследство)? Аз ги виждам за първи път. Как са направени! Все едно че са изкарали поне една война - избеляли, изподрани.... Чудо!!
https://shop.laco.de/de/Memmingen-Erbstueck.html
https://shop.laco.de/de/Saarbruecken-Erbstueck.html
Pfote2
Маниак

Мнениеот mitadoc » 10 05 2016, 19:04

Много добре се е получило :)
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Pfote2 » 10 05 2016, 19:07

Като има такова нещо, как да носиш лъскаво (който носи!). А! Влияе променливо на уишлисти!
Pfote2
Маниак

Мнениеот phil05 » 10 05 2016, 21:00

Супер са, страхотни! ::up::

Малко брутално поочукани точно по кантовете на лъговете, май може и без това. Вероятно може да си избере човек :)

Изображение

Ето прототипа към тези модели на Baselworld 2016, ама той май истински?

Изображение
Изображение

Изненадах се малко, ама знаех си аз...Тамам си мислех, този долу, както е в оригинално състояние неполиран, да не го давам да се прави, че скоро ще им дойде модата - и ето :)) Без майтап. Нещо като прани и скъсани дънки и джинси :)

Изображение

Ако някой иска, да дава бърже нови, или полирани. Имам един приятел, за 10 -тина дни ги прави абсолютно автентично 10-60 годишни по желание, както си ги носи. Шегувам се. Тези Laco наистина са много интересни точно така. Нови - новенички, нещо малко не се връзват нещата.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот senna » 10 05 2016, 22:02

Б***и финиша! :))
Вальо, на Лакото му тичат сцепените дънки... обаче за Ролекса не съм съгласен. Там поговорката - "Хубавият кон и под съдран чул си личи" не важи. :))
::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот cenzor » 10 05 2016, 22:04

:)) Вальо, дай го този Explorer, имам кърпички Cape Cod и кухненска гъбичка, ще ти го полирам като нов. :lol:
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 11 05 2016, 00:15

Да го дам, само вземи употребявана гъбка, че с нова... :(

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот still » 28 01 2017, 23:55

Да повдигна малко клуба с ново попълнение, макар и скромно :)

Laco Aachen

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
still
Напредващ

Мнениеот Dimitar_E » 14 03 2017, 14:23

Ето ме и мен - Laco Padeborn :) ::drinks::
Изображение

Изображение
Dimitar_E
Напредващ

Мнениеот Maverick » 03 04 2017, 21:38

Здравейте, от днес съм горд собственик на Laco Aachen, много изчетох по нета за профилактиката на автоматичните часовници,4-5 години, 10-15 години, на колко време трябва да се прави тази прочута профилактика за да може все пак да запазим един хубав часовник, макар и в малкият клас на Laco?
Изображение

Изображение
Аватар
Maverick
Новобранец

Предишна

Назад към Марки - информация и мнения