Ревю на един китайски пилот.

Идеално място да се похвалите с притежаваните от Вас модели като изредите плюсовете, минусите и общите си впечатления от тях. Наред с това тук можете да публикувате и модели, които нямате, но са предизвикали интереса Ви.

Ревю на един китайски пилот.

Мнениеот Torro » 10 11 2017, 13:33

Днес реших да направя няколко снимки на един мой часовник. Касае се за пилотски часовник на китайската марка Debert. Бях решил да ги вкарам в ревюто на часовника, но уви оказа се, че не съм писал ревю, та накратко ще опиша впечатленията си от този часовник.
Отдавна ми се искаше да се сдобия с пилотски часовник. IWC са едни от класиците при този тип часовници и много ми допада тяхната визия, но по разбираеми финансови причини не мога да си позволя такъв часовник. При ровичкането ми в Алиекспрес попаднах на гореупоменатата марка Debert и се оказа, че тя прави интересен хомидж на IWC, но с циферблат, изпълнен в стила на Zenith.
Реших се и си поръчах часовника. Пратката дойде прилично бързо и не мина на митница, което беше хубаво и часовникът ми се върза по-евтино, отколкото очаквах.
Това с митниците е странна работа, някои часовници идват директно в пощата без никакви условности, а на други, при същите условия, се начислява ДДС. Часовниците, които си поръчвам са в диапазина 50-120ЩД и формално би следвало да се начислява ДДС, макар и при тези стойности няма мито. Както и да е, да не се отклонявам, но ако можеше всички мои часовници да не им се начислява ДДС щеше да е добре, но за сега равносметката е 50% на 50%.
Та по темата.
Часовникът , като цяло е попадение. Усеща се китайското изпълнение, но и цената е скандално китайска , за това не се оплаквам,ха,ха. Евтино изглеждаща каишка, макар и от естествена кожа, която веднага смених. Също така, часовникът ми идва с една идея по-лъскав по отношение на часовите индекси /по китайски леко крещящ/. Предполагах, че в часовника е вграден механизъм от серията DG28 или DG38, но вътре се оказа клонинг на Seiko automatic movement , с хак и ръчно навиване. Стрелките и маркерите са с нанесено луминофорно покритие и светят, макар и не особено трайно и силно.
Изключително съм доволен от часовника! Механизмът му е прецизно настроен и дава много отлична точност от +3сек./дн. Много приятен часовник и го препоръчвам на всеки! Изпълнението е на ниво, механизмът също. Отношението цена-качество е изключително! Разбира се, часовникът не може по никакъв начин да се мери с марките от които е повлиян, но той и няма такива претенции.

Ето малко параметри:
Механизъм: Автоматик с хак и ръчно навиване
Циферблат: Кафеникаво-червеникав на цвят
Диаметър на корпуса:42 мм
Дебелина на корпуса:14 мм
Функции: запас на хода и дата
Материал на касата: 316L неръждаема стомана
Каишка: 20 мм кожена
Стъкло: Сапфир

А сега няколко снимки:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Torro
Маниак

Re: Ревю на един китайски пилот.

Мнениеот gata05 » 10 11 2017, 19:00

Torro,дълго да те радва!Никак,ама никак не е лош,особено за тези пари.Любопитно ми е как е на живо,а и нямам пилот в момента и току виж съм си поръчал и аз,но тъмно синият.
П.С. Сигурен съм,че с един черен пилотски каиш ще стои къде къде по-добре отколкото на меш.Просто не си представям пилот на нещо различно от пилотска кожа ::drinks::
Аватар
gata05
Маниак

Мнениеот Torro » 10 11 2017, 20:42

Да, трябва си каишка, но да е подходяща и качествена.
Часовникът го носих със стоковата каишка, после му сложих велкро и се връзваше доста добре , но ми омръзна и реших да сложа една обикновена кафява кожена каишка, но тя хич не му стоеше и я замених с мешът, който стои учудващо прилично.
Та ще търся подходящата качествена кожена каишка за този часовник.
Torro
Маниак

Мнениеот sixking » 10 11 2017, 22:31

Любопитно ми стана, как е задният капак, понеже не си го снимал? Прозрачен ли е или?
Аватар
sixking
Напредващ

Мнениеот Torro » 10 11 2017, 22:53

Задният капак е плътен и кръгъл, с надпис Pilot DEBERT и с 8 малки кръгли отвора за поставяне на инструмент за отвиване на капака.
Torro
Маниак

Мнениеот ArsenalChamp » 14 11 2017, 12:51

Интересен часовник, честито. Има ли снимка на подсветката, че ми стана интересно?
ArsenalChamp
Напредващ

Назад към Ревюта и снимки на часовници