Форумен часовник на китайския подфорум на WUS 2016

Идеално място да се похвалите с притежаваните от Вас модели като изредите плюсовете, минусите и общите си впечатления от тях. Наред с това тук можете да публикувате и модели, които нямате, но са предизвикали интереса Ви.

Форумен часовник на китайския подфорум на WUS 2016

Мнениеот miroman » 07 12 2017, 16:10

Здравейте,

Вчера пристигна поредният форумен часовник на WUS/f72, издание 2016, вариант "Класически".

Изображение

При предишните модели имаше варианти в цветово отношение. Този път вариантите са изцяло в дизайна - трите модела изобщо не могат да минат за "един часовник", а са си направо три отделни часовника.

Изображение

Очевидно е все по трудно да се съберат бройката желаещи да имат "такъв тип уникален" часовник, който не са сигурни, че им харесва достатъчно. Особено при цената, която трябва да се отдели за него. Допълнително доказателство за това е провалът на "проект 2017", който беше анонсиран малко под $500, и естествено не събра необходимия минимален брой желаещи...

Да се върнем на "Проект 2016". Общото между трите модела е механизмът - нов калибър на Liaoning Peacock SL6601. Той е разработен с по-голям размер (36 мм), очевидно за да отговори на търсенето на водомери :). Доста често се споменава при моделите с по-големи размери, но с по-старите 28-мм. калибри, че датата стои на "странно" място, доста навътре от безела. Навярно затова от Liaoling са решили да разработят по-голям механизъм, с "нормално" разположение на датата. По-големият размер е позволил да се увеличи резерва на пружината до 72 часа! Естествено, това трябва гордо да се покаже, и затова на 3 ч. е изведен показател за резерва. На 9 ч. е поставена страничната секундна стрелка, а на 6 ч. - датата. Механизмът е автоматичен, с 31 рубина. Нося го от два дена, и освен, че е изключително безшумен, роторът се справя отлично със задачата си - без особено движание за 4-5 часа навакса нощната загуба.
Механизмът беше ясен от самото начало. Но при гласуването за стила на часовника ясно се откроиха три предпочитания - класически, модерен, и пилотски. Пилотският е силно повлиян от модел на японските летци през WWII. Модерният е по-"техно", отново в синьо.
Аз, като почитател на дрес и ретро визията, избрах класическия. Като начало започнахме със снежно-бял цвят, с влъбнати суб-диали за секундната стрелка и резерва, и изпъкнал гилош във формата "спирограф". Среща се в много винтидж модели, даже и в съветска "Кама" го има (само че там е нарисуван). Шрифтът, който спечели, съм го виждал в часовници от 30-те, наименованието му е "Berlin". Стилът на стрелките е даже по-старинен. Не знам как точно да го нарека, на английски терминът е "DornBluth", на мен ми прилича на пика. Както се полага, са посинени.
При касите се получи разминаване с моя вкус - за класическия модел избраха лъскава каса и гладък безел. Интересното е, че и за модерния избраха същата :). Пилотската беше матирана, с т.нар. "coin" безел (познат и от Ролекс :) ). Попитах възможно ли е моят класически да бъде поставен в "пилотска" каса, и отговорът беше "да". Е, затова се наложи да почакам 4 месеца допълнително, очевидно е много сложна процедура преместването на един механизъм в друга каса :)) . И докато някои си получиха часовниците през август, аз го получих през декември ::yahoo:: . Няма нищо, аз бърза работа нямах. Малко лошо се получи, че трябваше и през митница да мине, та си платих и ДДС-то, ама и това не е болка за умиране. Та ето го на ръката ми:

Изображение
Стъклото е изпъкнал сапфир, без антирефлекс, което пречи да се вижда гилоша на ярка светлина. Но вечерно време, на стайно осветление, изпъква прекрасно!

Изображение

В добавка към матираната каса се оказа, че и закопчалката на пеперудата е матирана, естествено и с логото на форума.

Изображение

Механизмът е изключително красив, отлично обработен, и направо е жалко, че трябва да не се вижда :)

Изображение Изображение

Като цяло, наистина се получи отличен часовник. И пристигна таман навреме - от почти месец не нося турбийон, че още ме е яд как на ежедневния (PTS3310) му загубих две втулчици от каретката при профилактиката. И сега върви доста куцо. Та таман дойде достоен заместник :)

Засега съм изключително доволен, дано се представя добре по-дълго време.

Поздрави, Миро.
Последна промяна miroman на 08 12 2017, 10:49, променена общо 1 път
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.
Аватар
miroman
Master User

Re: Форумен часовник на китайския подфорум на WUS 2016

Мнениеот Kostabo » 07 12 2017, 17:28

Невероятен чаровник ! Определено правилен избор, отново... :)
Тука е така...
Kostabo
Почитател

Мнениеот trk2 » 07 12 2017, 17:37

Поздравления за търпението.
Моя изначално се нуждаеше от ръчна добавка за навиването viewtopic.php?f=12&t=35503
и на втората седмица спря тотално да навива, дори ротора запецна, но още не съм го отварял. Дано с твоя всчико да бъде наред.
Какъв е бил проекта за 2017 не съм разбрал иначе е можело да се включа- като цяло съм изключително доволен от качеството на проектите организирани от Ед.
Колкото до турбильона питай Диран дали не може да ти направи втулките.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Torro » 08 12 2017, 20:18

Честито на " miroman " за идейната придобивка! Той има вече няколко форумни часовника на WUS. Мисля, че е направил правилен избор, като е избрал допълнително персонализиране на часовника си. Попадение!
Съжалявам, че часовникът на " trk2" се е повредил, защото неговият модел изключително ми допада.
Torro
Маниак

Мнениеот Муньос » 15 12 2017, 12:04

Много е красив, колега, чисто лаишки го казвам, без да мога да оценя истинските мащаби на изделието. Специално този стил и цвят стрелкички ги обожавам. Не мога да разбера каква е тази тенденция да се предлагат строги, чисто геометрични(да не кажем груби) стрелки. На мен ми стоят някак незавършени.
Благодаря, че го споделихте с нас! :)
Муньос
Новобранец

Назад към Ревюта и снимки на часовници