РЕВЮ - BREITLING EMERGENCY

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.

Re: РЕВЮ - BREITLING EMERGENCY

Мнениеот dtmf » 22 11 2014, 13:15

В Бг най-вероятно няма и кой да те глоби за наказание, щото за да те глобят трябва да са получили сигнала и да са задействали каквото имат налично ;)
Аватар
dtmf
Маниак

Мнениеот Sir Tomaz » 22 11 2014, 13:34

Дори да те засекат не би трябвало да има проблем. В момента КРС налага глоби за интерферентни влияния в мрежите на телевизиите, мобилните оператори, сот и т.н., където участват много пари. А и тази честота е гражданска.

http://www.crc.bg/files/_bg/647.pdf
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнениеот dilaz » 23 11 2014, 00:27

Тази честота не се използва само при бедствия и аварии, поне у нас. Понякога при проблеми с радиовръзката на работната честота, ръководител полетите (авиодиспечерите) я използват за да съобщят на екипажа за промяна на честотата. А ако имате всевълнов радиоприемник и го настроите на 121.5 MHz АМ, бихте могли да чуете дори цели разговори между шофьори на турски ТИР-ове или турски рибарски лодки. При това напълно безнаказано.
Аватар
dilaz
Активен

Мнениеот klon » 11 12 2015, 15:32

Scott Kelly на МКС с жълто Emergency. И друг път съм го виждал да го носи :)
Интересното е, че явно има 4,5 часовника и си ги сменя , разхожда ги из МКС. :lol:

Изображение
Аватар
klon
МОДЕРАТОР

Мнениеот diksanal » 11 12 2015, 20:19

Добре се е подсигурил,но кой ли ще го спасява там,като опъне антенката? :)
Май онези зелените с антенките-те са му по близо. :lol: :mrgreen:
"Той е богат или беден според това, което е, а не според това, което има."
Бийчър.
Аватар
diksanal
Маниак

Мнениеот Sir Tomaz » 24 01 2018, 01:28

След 5 г. от от първото ми имърджънси и вече 4-5 броя такива минали ми през ръцете... сега отново се радвам на такъв, но суперкварц версията. От известно време ме чоплеше, че никога не съм имал супекварц модела, който е по-новата серия и се прави до 2012 с референтен номер E76321. При него се използва калибър Breitling 76 Superquartz, който е термокомпенсиран, има рубин на всяка подвижна част и е наистина много сериозна машина. Той е актуален и сега, и се използва също в най-новото EMERGENCY II, и е буквално най-точният кварц, който съм имал до момента. Веригата е по-новата Professional Titanium II, която е по-съвременна придавайки по-актуална и модерна визия на часовника, просто стои много по-добре, освен тези основните промени е добавен надпис chronometre emergency вместо само emergency на циферблата, има и леки разлики в касата на часовника, които са вече забележими само за тренирано око или просто за болни мозъци, няма да се впускам чак в такива дребни подробности.

E56321
Изображение

E76321
Изображение

От известно време за беля все някъде забележа такъв часовник.. клип в ютюб, снимки в нета, все някоя тема зачета някъде.. и последно чашата преля като гледах няколко клипа на хора, които си плащат и летят с mig29, много интересни видеа, мога да ги препоръчам, като има записи с HD от вън, в кабината, пилота, пътника и т.н., та на няколко виждам емърджънсита и се наточвам... последното ме издразни супер много, щото руснака (пилота беше точно с такова, суперкварц с про-2 верига...), вечерта точно ходихме на някакъв ресторант и на съседната маса (чужденци бяха, не разбрах на какъв език говореха, единият беше с... емърджънси.. Е НЕ.., то гладна кокошка просто сънува, може би и аз понеже гласовете само за такъв ми говореха и го виждах на всякъде.. знам ли.. и най-накрая вече не се търпеше, та.. ::yahoo:: ::yahoo:: ::drinks:: ::drinks::

...ето го и него

Изображение
Изображение

Сега този държах да е с пълен комплект, защото е много колекционерски и ценен така заради кутията на брейтлинг, която е маниашка, и в нея освен упътвания и т.н. има отвертка на брейтлинг, тестер за ELT модула, и разни такива гъдели... ::yahoo:: ::drinks::

Изображение

ЕЛТ трансмитера може да се тества с тестера в комплекта (който си е радиоприемник с ниска чувствителност на фиксирана честота 121.5 Мхз или с радиостанция, която може да оперира в този диапазон. С радиостанцията обаче се хваща и летища и самолети ако има радио трафик в момента, случва се по някой път да се чака, за да е чист ефира, докато с тестера от комплекта не се чува нищо друго освен часовника (просто той не може да хване по-далечни излъчвания умишлено). Самият часовник не може да бъде засечен от тях съответно докато се прави тест през тест бутона, защото антената не е извадена а предавателя излъчва на минимална мощност (колкото да го хване тестера, който е в непосредствена близост), с идеята само да се провери, че работи и е изряден.

Тук съм качвал клипче как става теста със станция...

Самият часовник си е все така супер лек и изключително удобен. Касата е широка 44 мм, нито е малък, нито е огромен, супер премерен и универсален размер. Подсветката е силна и най-вече много трайна. Антирефлекса на сапфира е типичният за брейтлинг, изключително красив и приятен детайл. Титана не знам точно какъв е, но е страшно качествен и е така обработен, че има страхотен блясък, почти като стомана, нещо което е рядко и съм виждал при малко часовници.

Може би ще напиша повече като имам време, а и още ми е каша..
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнениеот cenzor » 24 01 2018, 02:06

"Кажи, баба, ТЕНКЮ?"
"Тенкю!" :-D
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот mitadoc » 24 01 2018, 02:41

Ти,Пени,досега доста си писал за този модел. Носи си го с кеф. Не,че не искам да прочета още нещо,напротив. Просто му се отдай и му се радвай. Поздравления пак за избора и вниманието при подбирането!
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Дон Жуан » 24 01 2018, 08:26

Маниак :clap: :clap: :clap:
::drinks:: ::drinks:: ::drinks::
Моята скромна колекцийка : viewtopic.php?f=12&t=20141
Аватар
Дон Жуан
Маниак

Мнениеот tzetz » 24 01 2018, 09:43

Не го бях чел, но ей така ме грабна, че го глътнах с кафето на един дъх, наместо закуската...
Мога да кажа само като Коке: "Еееееех!" :thumbup:
Впечатлителен модел и страхотно поднесена лична гледна точка! Чест и почитания, колега!
Как хубаво започва деня! ::drinks::
Посегнах аз към времето, а то изтече като пясък между пръстите...
Аватар
tzetz
Почитател

Мнениеот trk2 » 26 01 2018, 13:01

Снощи гледах някакъв руски сериал, и на главния герой му подариха Брейтлинг с предавател на две честоти, но дизайна на часовника излеждаше, като механичен с малки циферблати. Има ли други модели с предавател?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот mitadoc » 26 01 2018, 13:36

trk2 написа:Снощи гледах някакъв руски сериал, и на главния герой му подариха Брейтлинг с предавател на две честоти, но дизайна на часовника излеждаше, като механичен с малки циферблати. Има ли други модели с предавател?

Изображение
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот ArsenalChamp » 02 02 2018, 13:14

Голямо благодаря за ревюто, хареса ми много отначало до край, а и научих много нови неща за модела.
ArsenalChamp
Напредващ

Предишна

Назад към Ревюта и снимки на часовници