Най новото Ориент Мако и малко по подробно

Идеално място да се похвалите с притежаваните от Вас модели като изредите плюсовете, минусите и общите си впечатления от тях. Наред с това тук можете да публикувате и модели, които нямате, но са предизвикали интереса Ви.

Най новото Ориент Мако и малко по подробно

Мнениеот eray_jpn » 23 12 2016, 17:51

Здравейте скъпи колеги тази регистрация е нова но използвам форума от 5 години предимно бях консуматор разбира се от публикациите във форума научих много за часовниците сърдечно ви благодаря но днеска най накрая намерих малко свободно време и реших и аз да споделя една моя голяма радост една малка крачка във часовникарството но голяма крачка за мен.

От Вчера съм горд собственик на най новото ОРИЕНТ МАКО (модел: FAA02002D9) със най новия механизъм ( F6992 ) предлагащ хак и ръчно навиване. Първите ми впечатления са много добре огледах се във всеки детайл и разбрах,че Ориент са старали да дадат максимума за цената която плащате. За сега само ме дразни отклонението което прави +12 секунди за 24ч не мисля, че е не нещо нормално но ще видим може би трябва да изчакам малко за да се разработи механизъма днеска само ще кача снимки а в идващите дни ще се старая за пълно ревю.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Здравейте скъпи колеги преди няколко дни ви обещах да пиша малко по подробно за впечатленията ми относно новото Мако дано да ви харесат следващите редове.

От доста време имам симпатия към марката ОРИЕНТ според мен притежава някаква романтика най вече идваща от името ОРИЕНТ който ме накара да се сещам за ориент експрес и всички четива свързани около него а от друга страна забелязах, че марката предлага доста сериозна механика за приемливи цени.
Понякога обикалям по витрините (в Англия) и се дразня на някои швейцарски марки като виждам цени като 6000-7000 паунда за най обикновен Картиер или 800 паунда за грозния HYDROCONQUEST L3.642.4.56.6 на Longines който в повечето случаи не предлагат нищо специално освен името на циферблатата. Разбирам, че са над 100 годишни марки имат стотици патенти но част от мен не вижда никаква логика да се дават такива пари точно за тези модели. Поради тази причина симпатията ми към японските марки се увеличи.
От доста време исках да добавя един Ориент в колекцията но марката не ми беше много позната и не знаех какаво точно да си купувам после един ден случайно срещнах едно ревю на Мако XL този който е без винт в коронката за смяна на дните от седмицата и много харесах наподобяваше ми Planet Ocean моделите на Omega веднага сложих часовника в листата на "часовниците който трябва да се купувам" после започна един процес на четене проучване гледане на ревюта на Оринет и предимно на Мако моделите.
Интересен е този часовник за 200-250 долара зависи от модела предлага 200М водоустойчивост, дата с дни от седмицата, въртящ се базел, автоматичен е а сега най новия модел предлага хак и ръчно навиване и всичко това събран в един много добър стоманен корпус добре полиран и масивен да не забравя да добавя двойната закопчалка на верижката нещо което се среща принципно в доста скъпите часовници.
Моделите предназначени за Американският пазар са със сапфирен кристал който според мен прави Макото конкурентоспособен с Longines HYDROCONQUEST L3.642.4.56.6 разгледал съм Лонджито и не ми се видя толкова добре пипнат колото последното Мако все пак това са моите виждания :)
Мисля, че от Ориент забелязаха интереса към модела Мако защото всяка нова вариация на модела излиза с редица подобрения особено последният който според мен носи Mакото крачка напред от останалите часовници от класа си. Това са моите виждания и мисли на кратко за модела накрая искам да добавя два видео клипа които смятам, че ще бъдат полезни единият разказващ за последното Мако USA (предназначен за американският пазар)
и другият за еволюцията на Мако модела от създаването
Това от мен приятен ден :)

Последна промяна eray_jpn на 25 12 2016, 13:55, променена общо 2 пъти
eray_jpn
Новобранец

Re: Най новото Ориент Мако и голямата радост

Мнениеот slavie » 24 12 2016, 13:34

Много е хубав, колега. Не се притеснявай за отклонението, ако е такова и след два месеца, занеси го за настройка и всичко ще е ОК.
slavie
Напредващ

Мнениеот kokokoz » 24 12 2016, 13:57

отличен избор! ::up::
а относно това дали е точен и колко!? не го мисли!това е японец!направен да е здрав най вече, а не да цепи секундата! ::up:: ::drinks::
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот Scandinavian » 24 12 2016, 14:51

супер е, честито, проблема с точността ще се реши с регулировка от майстор, както каза колегата по-горе, със здраве да му се кефиш
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Scandinavian
Маниак

Мнениеот eray_jpn » 24 12 2016, 15:29

Благодаря ви за хубавите пожелания. Дразни ме отклонението защото петицата дето е на снимката е учудващо точен за механичен часовник +- 2сек макс за ден и след това като видях +12 при Ориента малко се разочаровах дано да не налага намеса от майстор, че чисто нов часовник не ми дава да се отваря както и да е за сега ще му се радвам така.
eray_jpn
Новобранец

Мнениеот gata05 » 24 12 2016, 18:30

И моята петица дава 1-2 сек. отклонение на ден :) Имал съм два Ориента до сега-Blue Ray-а като пристигна вървеше с +1минута за 24ч.(нов),Бамбиното-по спомени грубо около 10-15 сек за 24ч.И двата Ориента бяха с механизъм 46943 без хак и ръчно навиване.Явно не им е силната страна точността,но пък са хубави и здрави ::drinks::
Аватар
gata05
Маниак

Re: Най новото Ориент Мако и малко по подробно

Мнениеот ivanovnov » 26 12 2016, 10:31

честито, много е готин моделът, сега като го няма бутона за бърза смяна, някак си има чувството, че визията е коренно променена, а то е същата :) честито, страхотен избор, много да те радва :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот aaron » 31 12 2016, 01:34

Честито!

Красив си е, като стария Мако.
Чудя се дали е по- добре без бутона за бързата смяна, той беше много характерна черта.
Но хак и ръчно навиване е голям бонус!

По въпроса за избързването, пробвай да го поставяш (ако не спиш с него или когато не го носиш) в положение нагоре с коронката.
Имам един нов Мако 46943, който по този начин постига страхотна точност. ::drinks::
Аватар
aaron
Активен

Мнениеот eray_jpn » 31 12 2016, 12:55

Наистина бутона за бърза смяна на дните от седмицата беше характерна черта за Макото но когато се изровех в различните форуми виждах, че повечето хора не харесваха мисля, че точно това е причината да го махнат. Новият механизъм наистина има много удобства но мисля, че още е рано да се коментира каквото и било мерси за съвета по отношение за точността но реших да го дам на часовникар за настройка за сега го използвам ежедневно и се нуждая от точен часовник ще актуализирам темата когато го настроят приятен ден на всички.
eray_jpn
Новобранец

Назад към Ревюта и снимки на часовници