MARINA MILITARE ORIGINALE e REPLICARE

Идеално място да се похвалите с притежаваните от Вас модели като изредите плюсовете, минусите и общите си впечатления от тях. Наред с това тук можете да публикувате и модели, които нямате, но са предизвикали интереса Ви.

MARINA MILITARE ORIGINALE e REPLICARE

Мнениеот ivanovnov » 26 12 2016, 10:51

Здравейте, приятели :))
Започвам ревюто "вабанк" с шпагат, най-вероятно на всеки някога му се е случвало да иска нещо, което по една или друга причина не може да има. :(( Е какво правим тогава?! Започваме да търсим заместители, които донякъде да удовлетворят интереса ни, да ни успокоят, да ни заблудят ако щете. И сега, какво е туй нещо, дето прилича на онуй нещо?! :))

ВНИМАНИЕ: Написаното по-долу съдържа описание на часовници, които претендират да са собствена марка и със собствен дизайн, но подозрително много приличат на една друга, доста известна италианска марка. В ревюто се съдържат, също така писания и снимки на тази неизкоренима :twisted: ерес :twisted: наречена "реплика" ::huh:: , който не е ОК с това, да не си губи времето да чете надолу и да ме споменава с лошо после, празници са все пак :)

Та така започваме :) една марка със "собствен" дизайн, идваща директно от Китайска народна република :)) една от новопоявилите се китайски марки часовници MARINA MILITARE.

Изображение

От доста време исках да си взема един часовник от тази марка :) общо взето се чудих около година, дали да го взема, от къде да го взема и какъв да взема :lol:
От чуденето и разглеждането стигнах до няколко извода:
1. Така и не разбрах кой произвежда часовниците MARINA MILITARE, май всеки търговец сам си ги сглобява :lol: ;
2. Намерих трите сайта с най-висок рейтинг, от които бих могъл да поръчам такъв часовник (сайтът, от който ги поръчах вече не предлага тази марка, късмет дет' се вика);
3. Механизмите, които се влагат може да са на Sea-Gull, а може и да не са :crazy:

Единствено, което бях решил със сигурност, че искам часовникът да е с механизъм с ръчно навиване т.нар. asian unitas и да бъде произведен от Sea-Gull, това е техният ST3600. Считам, че така получавам някакъв вид гаранция за качество и надеждност на механизма. Дали съм прав ,не знам, тъй като не съм имал други, но все пак ::drinks::
Сега идва и другото интересно нещо, часовниците които се предлагат със механизъм ST36 в сайтовете с висок търговски рейтинг са значително по-скъпи от другите, може би има причина, а може и да е трик, не мога да преценя. Моделите в това ревю са от "скъпите", просто исках да взема най-скъпите, за да си изградя мнение за най-високото качество, което се предлага.

сега и моделите:
MARINA MILITARE 47 мм (този ми е любим)
Изображение

Изображение

часовникът е 47 мм
механизъм: sea-gull ST36 (ръчно навиване)
каса: матирана стомана
безел: полирана стомана
разстояние между лъговете: 26 мм
стъкло: изпъкнал минерал кристал, кристална яснота и прозрачност
заден капак: прозрачен на винт с кристал, вижда се механизма
компликация: малка секундна стрелка
циферблат: черен мат, тип "сандвич", с оранжева светомаса
стрелки: полирани метални, златен цвят с оранжева светомаса
цена на модела с доставка: 195$

продължавам със следващия модел, който много ме изкефи, ако трябва да съм честен
MARINA MILITARE 44mm all black brushed
Изображение Изображение
часовникът е 44 мм
механизъм: sea-gull ST36 (ръчно навиване)
каса: матирана стомана с черно PVD покритие
безел: матирана стомана, с черно PVD
разстояние между лъговете: 24 мм
компликация: малка секундна стрелка
циферблат: черен мат, тип "сандвич", със зелена светомаса
стрелки: черни матови с нанесена светомаса
цена на модела с доставка: 145$

И сега, в случай че се търси нещо, което е като онуй нещо, няма как да не се докоснем и до света на репликите по една или друга причина, представям Ви и една реплика отново на същата италианска марка.

На Вашето внимание MARINA MILITARE 47 mm отново, обаче ясно произведена като копие на нещо друго, а и освен това са се постарали доста, за да ни заблудят, или по-скоро околните :))

Изображение Изображение

часовникът е 47 мм
механизъм: Аsian unitas (ръчно навиване)
каса: полирана стомана
безел: полирана стомана
разстояние между лъговете: 26 мм
компликация: няма
циферблат: черен мат, тип "сандвич", с оранжева светомаса
стрелки: полирани метални, златен цвят с оранжева светомаса
цена на модела с доставка: 195$

Бих искал да Ви представя моите впечатления относно тези три часовника, много ги разглеждах, мислих си какви са плюсовете и минусите на всеки един от тях :roll:
Абстрахираме се на какво приличат и кой заради какви цели и съображения би ги купил :lol:

Часовниците са качествено направени, изпипани са детайлите, на които следва да се наблегне. Нека да сложа и няколко снимки, защото май много текст стана :)
Изображение

Изображение

Изображение

Стъклата и на двете Марини са изпъкнал минерал от много "бистър" материал, няма зацапване, няма замъгляване, малко остават пръсти като се пипнат, особено на черната Марина, там кристалът е друг. На репликата, оабче е плексиглас, както и на автентичния модел по спецификация

Изображение Изображение

Изображение

от трите часовника на мен лично стъклото на Марина Милитаре 47 мм най-много ми допада.

циферблатите тук е интересен въпросът как са направени и как изглеждат. При Марините циферблатите са малко пластмасови на външен вид, черни матови, тип "сандвич" с нанесена светомаса. За съжаление обаче светят по няколко минути след излагане на светлина. Върху циферблатите е принтирано логото Marina Militare, но много добре е нанесено, мога да кажа идеално.

Изображение

Изображение

за разлика от тях, обаче на репликата логото е нанесено върху самият циферблат, като е изрязано в материяла
Изображение

на репликата светомасата е различна и свети много силно за около 15 мин. но все пак силно :)
Изображение Изображение

и на трите часовника светомасата свети в зелено и равномерно, поне докато свети :)

Стрелките са качествено направени и на трите часовника, пипнати са няма неравности в обработката им и изглеждат добре. Малките секундни стрелки, са изработени прецизно и симетрично. Перфектно минават през маркерите, не са деформирани, не закачат в минутната стрелка, изпълнението е без забележка. Ето и няколко снимки на стрелките на всеки часовник.

Изображение Изображение

Изображение
Изображение

Касите са изпълнени в познатата форма и дизайн, разбира се :lol:
Не намирам забележки по изпълнението на всяка една от касите. Трите са различни, матова, полирана и матова с черно покритие.
Черната каса, перфектно нанесено покритие, без забележки навсякъде е равномерно и без нюанси, черно покритие на матова каса изглежда жестоко :)
Изображение Изображение

Репликата е полирана до блясък, изглежда ми равномерно полирано, няма неравности и замазвания, все пак на специфичните места като лъгове, между лъгове си има своите забележки, но пък какво да се прави, няма време за такива лиготии, пазарът е гладен за количества. Коронката е направен с голямо внимание, въпреки че резбата за навиване не е много ОК, но става, просто трябва да се внимава.
Изображение Изображение

Ами то това ревю-сравнение-споделяне на впечатления стана май доста дълго
Последни снимки на механизмите
първо на репликата, там се досещате каква е била целта:
Изображение
постигната или не оставям на всеки да си прецени :lol:

сега черната Марина
Изображение

и любимата ми Марина 47 мм
Изображение Изображение
видно е, че хората са се постарали, дори има някакви "декорации", ако може така да се каже :) но все пак за мен е удовлетворение, оправдава се цената и си личи труда.

Изображение

Изображение касата е матова, постарали са се сериозно и тук, виждал съм и по-добри обработки, но и по-лоши също, мисля че качеството е задоволително :)
Изображение

последни снимки и Ви оставям на мира :)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

каишката с черепите е направена от колегата Марински
каишката с оранжевия нюанс е направена от колегата Отоф
и двете каишки са страхотни :) :) :)

Ами това е вече всеки може сам да си прецени какво да си купи и на какво да се радва, единствено за себе си мога да кажа, че така и така няма да получите оригиналния часовник от италианската марка за тази цена, затова много по-добра идея е да се вземе една качествена Марина, с ясен механизъм, който след профилактика работи перфектно. Часовникът е що годе с ясен произход, няма допълнителни "маскировки и модификации" по механизма, което може да затрудни разглабянето и профилактиката. Получавате механизъм от истински производител с всички плюсове и може би минуси на това :) :) :) само да добавя, че механизмът на репликата така и не се разбра кой го е произвел, а и не посмях да го оставям за разглобяване.

Весели празници на всички ::drinks:: ::drinks:: ::drinks::
Последна промяна ivanovnov на 26 12 2016, 12:37, променена общо 3 пъти
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Re: MARINA MILITARE ORIGINALE e REPLICARE

Мнениеот kokokoz » 26 12 2016, 11:57

ясене само това ли е ревюто?? :)
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот cenzor » 26 12 2016, 12:11

:lol: и аз това щях да попитам. Нещо преждевременна еяк... , ъъ , публикация се е получила. :-D
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот SHARKY » 26 12 2016, 12:19

Аз пък не знаех, че Марина Милитаре са марка на Северна Корея /КНДР/. Ама човек се учи цял живот ;)
Аватар
SHARKY
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 26 12 2016, 12:26

всичко е оправено, малко се бъгна нета. Страната на произход също вече е точната хахахаха ;)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот kokokoz » 26 12 2016, 13:41

екстра!! :clap: :clap: ::drinks::
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот Barking Dog » 26 12 2016, 13:45

Много готино сравнение, колега! Благодаря за приятно поднесената информация, на мен лично най-много ми допада третия! ::drinks::
Barking Dog
Почитател

Мнениеот Vesire » 26 12 2016, 14:23

Мерси за ревюто, и аз много им се кефя на маринките.
Аватар
Vesire
Маниак

Мнениеот gata05 » 26 12 2016, 15:22

Благодаря за ревюто и хубавите снимки ::up:: Маринката е страхотен часовник.Виждал съм го на живо,слагал съм го на ръка-много ми харесва и е удобен за носене,което е много важно за мен .Много часовник за смешни пари ::thumb::
Аватар
gata05
Маниак

Мнениеот ivo p » 26 12 2016, 16:12

Полезно и интересно, благодаря.

Sent from my SGP771 using Tapatalk
Аватар
ivo p
Маниак

Мнениеот Swiss M. » 26 12 2016, 19:22

Чудесно ревю колега, можеш ли да споделиш размер на китката?
Аватар
Swiss M.
Активен

Мнениеот ivanovnov » 26 12 2016, 19:45

Swiss M. написа:Чудесно ревю колега, можеш ли да споделиш размер на китката?

Благодаря Ви, колеги ::up:: иначе китката ми е 16,5 см. не ми е голяма :))
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот petarstoil » 26 12 2016, 19:53

Мулто ориджинале е интересаре - браваре :clap: !
Аватар
petarstoil
Маниак

Мнениеот marind » 26 12 2016, 20:28

Аз не разбрах само кое е репликата? Видях "хомиджи", освен ако едното не е реплика на хомидж :)) ::drinks::
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот senna » 26 12 2016, 21:23

Благодаря, Яска!
Качествено ревю с чудесно поднесени впечатления от първо лице! :thumbup: Прекрасни снимки! :clap:
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот darkmoon » 26 12 2016, 21:24

Интересно и подробно написано ревю,изчетах го с интерес. ::drinks::
Аватар
darkmoon
Активен

Мнениеот SHARKY » 26 12 2016, 21:58

marind написа:Аз не разбрах само кое е репликата? Видях "хомиджи", освен ако едното не е реплика на хомидж :)) ::drinks::

Последната Марина, тази без гарда на коронката е реплика на Panerai-RADIOMIR 1940 3 DAYS MARINA MILITARE ACCIAIO - 47MM
http://www.panerai.com/en/collections/s ... 00587.html
Аватар
SHARKY
Маниак

Мнениеот Swiss M. » 26 12 2016, 23:12

ivanovnov написа:Благодаря Ви, колеги ::up:: иначе китката ми е 16,5 см. не ми е голяма :))

47 не идва ли малко множко :) При мен мисля, максимумът на поносимост ще е 44 ::drinks::
Аватар
Swiss M.
Активен

Мнениеот Kuonyy » 27 12 2016, 00:29

Много хубаво сравнение между една пресилено завишена цена на една ужасно грозна каса и готин евтин часовник. ::drinks::
Очевидно разлика между Panerai и Marina Militare - няма. Нито в детайл, нито в нищо. :lol:
Аватар
Kuonyy
Маниак

Мнениеот Torro » 27 12 2016, 09:53

Голям фен съм на Панераи и поради разбираеми причини отдавна открих света на хомиджа. Относно хомиджите на Панераи, били те Марина Милитаре, Парнис, без лого и т.н., мога да кажа само добри думи. За съжаление никога не съм имал възможност за пряко сравнение между Панераи и хомиджите му и мнението ми не е подплатено с конкретни впечатления, но мисля, че качеството на изпълнение на тези хомиджите е на много добро ниво. Е, очевидната разлика е в използваните механизми. Не случайно колегата се е спрял на Азия-Унитас, там нещата са съвсем близки до оригинала. Най-важното е, че тези часовници доставят голямо удоволствие без да е нужно да плащаш сериозни суми.
Torro
Маниак

Следваща

Назад към Ревюта и снимки на часовници