MARINA MILITARE ORIGINALE e REPLICARE

Идеално място да се похвалите с притежаваните от Вас модели като изредите плюсовете, минусите и общите си впечатления от тях. Наред с това тук можете да публикувате и модели, които нямате, но са предизвикали интереса Ви.

Re: MARINA MILITARE ORIGINALE e REPLICARE

Мнениеот acronym » 27 12 2016, 17:58

Благодаря за четивото. Имаше нужда от няколко думи за тия часовници. Аз доста се чудя дали да не си взема една Marina Militare, но все ме спира размера.
Като точност как са?
Аватар
acronym
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 27 12 2016, 18:45

acronym написа:Благодаря за четивото. Имаше нужда от няколко думи за тия часовници. Аз доста се чудя дали да не си взема една Marina Militare, но все ме спира размера.
Като точност как са?

За размера 44 мм пасва според мен на всяка китка, касата е добре премислена и си застава идеално. За точност на ръчките, след профилактика не съм забелязал някакви сериозни отклонения, но не съм засичал до секунди и го навивам всяка сутрин по едно и също време или през ден, но пак по същото време. Най-важното е да се профилактира веднага като го вземеш, осезаема е разликата при навиване, как се върти коронката плавно, дори имам чувството, че започва да тиктака по друг начин. Има какво да се напише още за тези часовници, лично не знам по евтиното ниво как са, но от по-скъпите съм много доволен, като качество на изработка и внимание към детайла. НО пак казвам не трябва да имате големи очаквания към тези часовници, туй нещо, не е като онуй нещо ::up::
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот Bartek » 27 12 2016, 19:24

Аз също съм фен на Панераи, имал съм и Марина Милитате, или пък Парнис...абе незная точно какво съм имал, но за мен и лично мое извращение си е да е стерилен цифера, тея маркуляци не ги признавам. Затова бях заложил на цифер на който не пише нищо, някакси ми е по интересено. Всичко е ок, но като слабо място съм установил патентите на винт. Резбата на касата и патентите се износват бързо, а да имаш "Панерай" и да не менкаш каишки си е светотаство. Но пък и с износена резбата, не ми се е случвало да ми пада пин. Каишката държи яко пина, единствено остава моралното страдание, че ти е уязвим часовника. Адмирации за ревюто, особено старта ми беше много забавен.
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот Torro » 28 12 2016, 11:58

Само да вмъкна, действително механизмите трябва да се профилактират веднага след като си купиш такъв хомидж! От няколко часовникаря съм чувал, че механизмите на чисто нови такива часовници са абсолютно сухи. Включително и аз реших за всеки случай да профилактирам един мой хомидж, направих го при колегата Христо Лозанов и той потвърди, че часовникът е абсолютно сух, а конкретния часовник бе на една година така , че това трябва да се взима под внимание!
Torro
Маниак

Предишна

Назад към Ревюта и снимки на часовници