Алфа Дайтона 2

Идеално място да се похвалите с притежаваните от Вас модели като изредите плюсовете, минусите и общите си впечатления от тях. Наред с това тук можете да публикувате и модели, които нямате, но са предизвикали интереса Ви.

Алфа Дайтона 2

Мнениеот Torro » 02 01 2017, 22:40

Преди време написах едно кратко ревю за един часовник Алфа Дайтона. Часовникът много ми допадна и за това реших, че мога да се сдобия и с друг представител. В интерес на истината, когато поръчвах първата Дайтона /Дайтона1/ имах големи колебания кой точно модел да избера, като силно се колебаех между моделът , който поръчах и този, който е с бял циферблат и черни субдияли и черен безел с тахиметрична скала. Така се случи, че колега от форума се беше сдобил с точно този модел и искаше да го продаде. Е, аз се включих и го купих. Този модел /Дайтона2/ е хомидж на изключителния Ролекс 6263 Дайтона.
Размерите на часовника са диаметър 39.5мм без коронката, дебелина 15.5мм, разстояние от лъг до лъг 48мм и 20мм стоманена верига /при лъговете/, която се стеснява към закопчалката. При този модел безелът е малко по-голям от касата и е с диаметър 40мм. Касата е от стомана тип 316L, коронка и бутони на винт, акрилно стъкло, прозрачен гръб. Веригата е добре направена, плътна е и е в ретро-стил, повлиян от първообраза Ролекс. Калибърът е механичен хронографен механизъм ST19, 30минутен хронограф и 24-часов указател, с резерв от 42ч.. Към механизмът нямам никакви забележки. Работи точно, хронографът нулира точно, а бутоните се натискат с нормална твърдост.
Ако се сравнят двете Алфи Дайтони, които имам се вижда, че има малка разлика в размерите на касите и при директно съпоставяне имам субективното усещане, че Дайтона2 е малко по-стилна от Дайтона1.Качеството на Дайтона2 е аналогично на Дайтона1. Добро е , но е далеч от качеството на оригинала. Китайците са се постарали да предадат доста подробно оригинала, но си личи евтиното производство, макар, че и при първото ревю съм писал, нещата не са толкова дразнещи. За да съм честен, обаче два часовника Алфа Дайтона ми стигат и не бих си взел трети. Светомасата на часовника е слабо светеща, но я има. Механизмът работи добре, но при навиване Дайтона2 има съвсем различен звук от този на Дайтона1
Има и един момент, който ме озадачи в Дайтона2. Втулката с резба на централната коронка е доста по-плитка от тази на Дайтона1. Не знам дали това е конструктивно така или конкретният часовник е с някакъв дефект. Това не пречи , но не бих тествал часовника за водоустойчивост.
Ето и малко снимки за получаване на визуално впечатление от часовника:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

В заключение, добър часовник на добра цена, но не е нещо, което да накара сърцето да трепне.
Това, че не съм толкова въодушевен от часовника, не значи, че съм недоволен от покупката. Напротив, доволен съм и пак бих купил този часовник. Часовникът ми допада и дори, от както го имам , го нося по-често от първият представител. Просто се опитвам да съм максимално обективен.

Ето и една снимка на оригинала:
Изображение
Torro
Маниак

Re: Алфа Дайтона 2

Мнениеот galliano » 02 01 2017, 23:22

Честито и за този, вече имаш две панди и откъм хронографи си се осигурил ::drinks::
И на мен втория визуално ми харесва повече, просто обичам бели циферблати.
Пръв между равни...
Аватар
galliano
Маниак

Мнениеот gata05 » 03 01 2017, 00:02

Честито!И на мен ми допада белия цифер повече :) Абе и двата са хубави ::thumb::
Аватар
gata05
Маниак

Мнениеот klon » 03 01 2017, 00:46

Благодаря че сподели. Хубаво ревю.
Лично на мен "Дайтона2" ми допада повече.
Аватар
klon
МОДЕРАТОР

Мнениеот mitadoc » 03 01 2017, 00:53

Като човек държал Дейтона 6263 в ръце,мога да кажа,че почти няма разлика с Алфата. Веригата дрънка по същия евтин начин, стъклото е подобен акрил, а и коронката и бутоните обикновено са така износени от 50-годишна служба,че навяват същото усещане за изпълнение. Не го казвам с лошо,просто вече няма запазени оригинали,а аз смея да твърдя,че си поиграх с един такъв миналия месец на един панаир на часовници в Ъксбридж и не останах очарован от него. Не ме разбирайте погрешно - това е мечтан модел за мнозина. Просто аз не харесвам толкова винтидж часовници,защото изработката е на друго ниво, а веригите от тези времена са просто трагични.

Алфата преди беше у мен, много хубав часовник, не съм забелязал нищо за коронката,защото съм нямал друга Алфа за сравнение. Иначе мога да кажа само хубави неща за механизма,много меко ,плавно и звучно прещраква при работа с бутоните.

Честито пак и благодаря за ревюто!
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Назад към Ревюта и снимки на часовници