My Oris, my love!

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.

My Oris, my love!

Мнениеот marind » 22 05 2017, 18:41

Време е и аз да се разпиша в този раздел :) Досега съм имал часовници, на които не си е заслужавало да се отделя време за ревю, или е писано такова, но мисля, че този часовник определено го заслужава! Сигурно няма да напиша нищо ново за повечето от Вас, но часовника просто ми крещи - пиши, Марине, пиши! :))

Изображение

Отдавна се заглеждам в марката, страшно ми харесват много от моделите, но все нещо не ми достигаше, за да стигна до покупка. Наскоро замалко да купя един на супер цена, но беше черен с жълти детайли, а мен от край време ме влече синьото! И ето, че в един прекрасен ден се появи ТОЙ! Часовникът, който търся от години! Часовникът, който имам чувството, че е проектиран и създаден за мен! ::yahoo::

И така, точния модел се води ORIS DIVERS SMALL SECOND, DATE, Ref: 01 743 7609 8555-07 8 24 01PEB

“250 GRAMMES OF PURE ORIS”!

Не обичам леки часовници! Свикнал съм да усещам приятната тежест на ръката си денонощно. Не обичам и тънки часовници! За мен, на такива часовници мястото им не е под ръкава на ризата, а отвън, на показ, за да може да им се наслади всеки! А тук наистина има какво да се види! :) Страхотният син безел, великолепния син циферблат с разкошните “вълнички”, които дискретно напомнят, че това е часовник, с който може смело да се потопите в морето на дълбочина, каквато си поискате! Малкият събдайл, показващ секундите, ми създава усещането за пропелер, бавно отмерващ тактовете на морски двигател. Прозорчето с датата е разположено дискретно на 6 часа. Комбинацията от матирана и полирана неръждаема стомана на касата е страхотна. Размерите са 47мм /без короните/ по 16.1мм, лъг-лъг 55мм. Самата каса е по-широка в долната си част, като се стеснява плавно към безела, което прави часовника да не изглежда визуално като 47мм, а по-скоро като 44-45мм. Това беше нещото, което леко ме притесняваше като го поръчах, понеже видях снимка на такъв часовник на ръка 17см и изглеждаше чудесно! За моя радост опасенията ми бяха напразни. Бих казал, че това е наистина универсален часовник, който би стоял добре на всякаква ръка! Изобщо, това, което ме впечатлява в този часовник, са детайлите! Малките, но съществени детайли, които различават обикновения часовник, от останалите!
Винаги съм харесвал хронографите! Не съм ползвал функциите им, просто ми харесват като визия. Този часовник не е хронограф, но двете симетрично поставени коронки на 2 и 4 часа ми създават подобно усещане. Нещо повече - липсата на централна трета коронка се оказа невероятно удобство, понеже няма какво да ти се забива в ръката при движение на китката. Долната коронка е тази, чрез която се сверява часовника, а горната всъщност е ръчен хелиев клапан! Което за мен също е голямо предимство пред автоматичните клапани, при които не знам как се процедира при евентуална повреда и належащ ремонт. Звучи ми като нещо доста скъпо ... Не, че някога ще се гмуркам на подобни дълбочини, но все пак :)) И двете корони са на винт, което е нормално, при обявената от Орис водоустойчивост с впечатляващите 1000м! Безелът е еднопосочно въртящ се, перфектно центриран, със 120 отчетливи клика, със светлинен индекс на 12 часа. Стъклото, разбира се, е дебел сапфир кристал, леко изпъкнал отвън, с вътрешно антирефрексно покритие. “Сърцето” на часовника е ORIS 743, което всъщност е доработена sellita sw 220-1 /Селитската версия на ЕТА 2824-2/ работещ с 28’800 вибрации/час - доказано здрав и надежден механизъм. Наблюдения върху точността все още нямам, защото часовника е на ръката ми от едва няколко часа, но ще споделя впоследствие.
Подсветката! Това е нещо много важно за мен, понеже не свалям часовника от ръката си 24 часа в денонощието! Орис са снабдили този екземпляр с най-доброто, което съществува на пазара - Superluminova C3. Поне според таблиците, това е най-силната и трайна подсветка, изключая трития. Нямам търпение да проверя това довечера! :)
Часовникът дойде с оригиналната си гума, която се оказа страшно удобна и донякъде съжалявам, че си поръчах отделно оригинална верига. Е, всъщност, не съжалявам - както казах, обичам тежки часовници :)) Но понеже модела е изчерпан, нямах избор, понеже да се намери такъв часовник нов е мисия невъзможна, а този си дойде с лепенките и валидна двугодишна гаранция от дилъра.
Другото, което ме привлече, е начина за смяна на каишката/веригата - външно, със сериозни болтове, които обаче отвън стоят много дискретно! Колкото пъти се опитам да си сменя сам каишката на някой часовник, неминуемо си надирам касата в областта на лъговете. Вярно, минимално и от вътрешната страна, не се вижда, но се дразня на себе си! И по-важното - риска от дефектиране и падане на патент го няма! Досега съм губил два часовника в морето и причината е винаги една и съща - слаб, или износен патент, който ме предава в най-неподходящия момент! :( Гумата е с чудесна закопчалка, снабдена с дайвърско разширение!

В заключение мога да кажа, че това е наистина впечатляващ часовник, изработен с изключително внимание към детайлите, който напълно удовлетворява моите нужди, а за цената си предлага много повече, отколкото много други прехвалени марки! Ако съм пропуснал нещо в описанието - https://www.oris.ch/en/watch/oris-diver ... -4-24-34eb

Доста се поразписах, надявам се да не съм Ви отегчил :) И няколко снимки, които впоследствие може да допълня. За съжаление фотографията не ми е силна страна, а този часовник наистина заслужава добри снимки, за което моля да бъда извинен! :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Едит :) :

marind написа:Веригата пристигна ::yahoo:: Красотата вече е завършена :) ::yahoo:: ::drinks::

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Последна промяна marind на 19 01 2018, 18:36, променена общо 3 пъти
Аватар
marind
Маниак

Re: My Oris, my love!

Мнениеот trk2 » 22 05 2017, 18:52

Заглавието ме грабна. Хубави снимки, чак на мен взе да ми харесва този часовник. Честито!
Настина ли ще спиш с него, внимавай да не халосаш жена си доста масивен изглежда :)
Стискам палци за подсветката!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Scandinavian » 22 05 2017, 19:31

Това с халосаш жената прозвуча, като да не ти е за последно :lol:
Иначе часовника е убавец и прави впечатление, че е масивен.
Видях го на ръката на един чичко, от хората на мастъра Калоян и си грабва окото.
Носи си го със здраве и с кеф! ::drinks::
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Scandinavian
Маниак

Мнениеот Veselka » 22 05 2017, 20:07

Часовника е страхотен ::angel:: , да си го носиш със здраве , само че 250гр на китката не е ли прекалено много - това си е 1/4 кг :!: :?: :shock:
::drinks::
:)
Аватар
Veselka
Активен

Мнениеот marind » 22 05 2017, 20:35

Veselka написа:Часовника е страхотен ::angel:: , да си го носиш със здраве , само че 250гр на китката не е ли прекалено много - това си е 1/4 кг :!: :?: :shock:

Идеално е, Супер Авенджъра ми беше 300гр :)

Хората си карат внимателно, аз си правя снимки на часовника в колата, откачена работа :lol:

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот ivo p » 22 05 2017, 20:45

Яко, готин и готино ревю.
Благодаря!

Със здраве и дълго да те радва.
Аватар
ivo p
Маниак

Мнениеот west hamm » 22 05 2017, 20:51

Страхотен часовник marind ::drinks:: Благодаря за ревюто и със здраве да си го носиш ::drinks::
Тритона с веригата е 300 грама Veselka ::drinks::
west hamm
Маниак

Мнениеот stepona555 » 22 05 2017, 21:04

Освен да си пуснеш "Варна ,морето сините вълни" друго не остава на тая синя красота

http://www.youtube.com/watch?v=MpLbCCGC_Jc
stepona555
Маниак

Мнениеот Veselka » 22 05 2017, 21:19

"Авенджъра ми беше 300гр
Тритона с веригата е 300 грама Veselka "

Ок :thumbup: мерси за инфото, но ми беше трудно да си представя 300гр цял ден на китката. :oops:
::drinks::
:)
Аватар
Veselka
Активен

Мнениеот gata05 » 22 05 2017, 21:23

И от мен едно честито!!Страхотен часовник от супер марка :thumbup:
Аватар
gata05
Маниак

Мнениеот petarstoil » 22 05 2017, 21:27

Ех, "Орис"... и my love тоже ::yahoo::! Искрено, но благородно завиждам - честито за този истински мъжкарски екземпляр и благодарности за ревюто :thumbup: ::drinks:: !
Аватар
petarstoil
Маниак

Мнениеот vvgospodinov » 22 05 2017, 21:47

Страшен екземпляр!
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.
Аватар
vvgospodinov
Маниак

Мнениеот Toshiro » 22 05 2017, 21:54

Много е хубав. Големият размер е комплимент за лапичката Ви и стои прекрасно. Личи си, че е породил емоции у Вас часовника. Със здраве да си го носите! ::drinks:: Ще се радвам да споделите снимка с веригата по-нататък.
Toshiro
Маниак

Мнениеот marind » 23 05 2017, 01:50

trk2 написа:Заглавието ме грабна. Хубави снимки, чак на мен взе да ми харесва този часовник. Честито!
Настина ли ще спиш с него, внимавай да не халосаш жена си доста масивен изглежда :)
Стискам палци за подсветката!

Сега си лягам и реших да проверя подсветката. Последно часовника видя слънце в 19.15ч. Сега е 1.30 и ситуацията на тъмно е такава:

Изображение

Не знам дали оказва съществено значение осветлението у дома, но ми се струва, че подсветката ще оправдае очакванията :)
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 23 05 2017, 08:50

благодаря за ревюто, страхотна машина :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот mitadoc » 23 05 2017, 19:56

Хубав часовник,сериозен. Изисква сериозна китка. Но ти си я имаш,добре ти стои, балансирано дори. Поздравления за избора и за представянето.Радвам се,че все още има потребители,които не са изгубили радостта от придобиването на часовник и които изливат емоциите си тук, естествено - подкрепено със снимки!
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

My Oris, my love!

Мнениеот Anthony » 23 05 2017, 20:21

Супер е. Имах Oris и са чудесни. Със здраве да си го носиш.

П.П.
Първата снимка не е ли на друг модел? Стрелките са различни сякаш
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот marind » 23 05 2017, 21:30

Anthony написа:Супер е. Имах Oris и са чудесни. Със здраве да си го носиш.

П.П.
Първата снимка не е ли на друг модел? Стрелките са различни сякаш

Мерси ::drinks:: Този е модела :)
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот KDelchev » 24 05 2017, 15:38

Честито колега, страхотен часовник, и страхотно ревю. Отвсякъде лъха емоцията ти и възхищението от придобивката, усетих го истински, сякаш аз съм го купил току що... Дай Боже все такива ревюта, от все повече колеги занапред, защото за мен, това е най-класния, интересен и олицетворение на форума ни раздел за публикации.
Със здраве да си го носиш, и все така да те радва ::drinks::
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот marind » 01 06 2017, 18:08

Веригата пристигна ::yahoo:: Красотата вече е завършена :) ::yahoo:: ::drinks::

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
marind
Маниак

Следваща