Tissot Le Locle Automatic L164/264-1

Идеално място да се похвалите с притежаваните от Вас модели като изредите плюсовете, минусите и общите си впечатления от тях. Наред с това тук можете да публикувате и модели, които нямате, но са предизвикали интереса Ви.

Tissot Le Locle Automatic L164/264-1

Мнениеот Puzo » 23 05 2017, 19:43

И така… Нека и аз да се пробвам да направя едно кратко ревю на часовник, който няма нужда от представяне тук. Да не говорим за марката… Всеки втори има нещо от този бранд, не е нещо рядко, но поне е с традиции и то големи.
Изображение

Изображение

Не съм гледал всички ревюта, може и да има писано ревю точно на този модел. Ако е така, бастардисвайте го към контейнера! :)) ;)

Та казват, че ако преминеш към swiss made часовник, често се случвало именно да е Tissot. На много места съм го чел това. Е, при мен не е първият, тъй като имах и други “швейцарци” преди него. Имах по-високо стоящи марки и чак тогава този.

Всъщност какво значи класен часовник?! Според мен такъв може да бъде, както от 500 лв, както от 1000 лв, така и от 10 и нагоре хиляди левове! Уверих се! ;) Всеки си има вкус и се простира според килима си! :lol: :lol: А и много зависи до каква степен си вманиачен да даваш средства за часовници. Все пак базов клас премиум часовници има и на сравнително достъпни цени…

Ежедневието и работата ми изискват ако не строго официално облекло, то поне спортно елегантно. Но аз от години наред си падам по официалното облекло. Още от студентските години. Анцузи и джапанки не са за мен изобщо. Та в този ред на мисли от малък хлапак се прехласвам и по официални часовници. Тогава не знаех, че се наричат дрес. Неслучайно в скромната ми колекция имам само един масивен, спортен часовник. Всичко друго е класика – 3 стрелки. И този не е по-различен. Чисто дрес изпълнение.
Изображение

Изображение

По същество: Смятам, че като за среден клас часовник, всичко е пипнато добре, поне с невъоражено око така го виждам аз. Тисо не е нещо специфично и дефицитно, пак да кажа, но като сложиш този саат на ръката си, лъха класа и стил отвсякъде. Поне моето виждане е такова. Разбира се говорим за съчетание със сравнително официално облекло, но лятото и с къси гащи, тениска и маратонки ще го пробвам.

Изображение
Циферблатът е прецизно изпълнен с типичните за дрес модел римски цифри. Сякаш няма разминавания и петънца, като при някои китайчета например. :)) Стрелките са много красиви, като единственото, което ми е странно е защо секундарникът е с черен цвят…!? :shock: ::huh:: Но това е бял кахър.
Изображение

Изображение

Изображение
Касата е с позлата, като мнозина бягат от това като дявол от тамян, но моите часовници са все с жълто по тях, заради златото, което нося. Де позлата, де пвд, де златисти индекси… Жълтичко да има. :lol: Чиста стомана и сребристи индекси не ми ходи на нищо! :)
Изображение

Изображение

Изображение
Не големее на китката, особено на моята тъничка лява ръчичка.
Коронката е сравнително масивна и удобна за хващане. Всъщност само един часовник имам, чиято коронка буквално е отвратителна и се побърквам като навивам, но това е друга тема.
Изображение
И понеже много обичам да оприличавам и да сравнявам разни неща, ще кажа, че циферблатът и касата много ми напомнят на един от култовите модели на Omega De Ville Prestige. Прилагам снимка от един каталог, където не е до моделът с най-явна прилика, но просто другите ги няма показани там. Според мен си има прилика външно и то осезаема, пък за качеството дали е 7 пъти в полза на Царица Омега Вие ще кажете! :) ;) Аз с прости ръце и очи не ги усещам тези работи. Лаик съм, любителче! ;)
Изображение
“Душата” вътре е ЕТА 2824-2, като се чудих за грейда, но щом е с декорации и стъклен заден капак, е логично да е elaborate… В момента дава малко по-голямо отклонение, но при една настройка може да се докара хронометрично да проработи, убеден съм! :) Не съм маниак по точността.
Красиво изглежда отзад, както всъщност голяма част от съвременните часовници от “горните етажи” и средните. :)

Изображение

Изображение

Изображение
Предполагам и с верижка ще изглежда добре часовникът, но при тази позлата, единственият вариант е жълта… Стоманеният модел се предлага и с верижка. (как не Ви дразни да употребявате ВЕРИГА при часовници, не знам, аз не мога)
Шоуто беше в началото с трансперантната закопчалка. :))
Изображение
Нищо, че съм на 29, от старата школа съм си за много неща, барабар и с часовниците. Носил бях стандартни верижки, както и каишки с обикновен бъкъл. Като погледнах това, като прост човек: “Олее, к’ва е тая сложна закопчалка, това ли се носи на часовниците сега… ?! :lol: :lol: :lol: Не е за мен май…”
Е, след умуване и заплитане, след 14-тия опит й схванах цаката. ;) Удобничко си е.

И...казах кратко! Стига съм философствал. Нищо няма за попиване и научаване в това ревю. Просто си изказах впечатленията като дрес фен. :) Ето още два фотоса:
Изображение

Изображение
Очаквам даже допълнения към ревюто по-долу! ;) ::drinks::

P. S. Снимките не са нищо особено и не е добре за красивия часовник. За съжаление обаче, не ме бива в макро фотографията и в частност часовникарската такава. Специалиазирал се бях в дизайн, обработка и друг тип фотография, пък и турбосапунерката ми не е кой знае какво, макар че има ръчни режими! ;) Поне е Канон! При фотоапаратите от професионалисти знам – КАНОН, НИКОН И ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ! ;)
Когато мъж разговаря с красива жена в продължение на час, му се струва, че е минала секунда. Но ако постави пръста си на горещ котлон, секундата му изглежда като час. Това е относителността. ;)

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Re: Tissot Le Locle Automatic L164/264-1

Мнениеот eray_jpn » 23 05 2017, 22:56

Честито много красив часовник и аз от скоро съм собственик на един Тиссот (Визодейт) като гледам твоята каишка е по качествена на моят часовник каишката имитира крокодилска кожа и е много двърда как е твоята каишката доволен ли си от качеството ?
eray_jpn
Новобранец

Мнениеот Puzo » 23 05 2017, 23:03

Видях го твоя, баш класиката! ;) ::up:: Ами засега съм доволен, но аз го имам отскоро и го нося паралелно с други часовници. Уж е качествена, но тя не е оригиналната. На този модел знам, че оригиналната не става много, много.
Когато мъж разговаря с красива жена в продължение на час, му се струва, че е минала секунда. Но ако постави пръста си на горещ котлон, секундата му изглежда като час. Това е относителността. ;)

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот stdenev » 23 05 2017, 23:05

Ники, много ми допадна ревюто, благодаря ти.
За мен най-важното в едно ревю е да споделиш твоите собствени впечатления, с което ти си се справил отлично мисля. :)
Със здраве! :) ::drinks::
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот Puzo » 23 05 2017, 23:13

stdenev написа:Ники, много ми допадна ревюто, благодаря ти.
За мен най-важното в едно ревю е да споделиш твоите собствени впечатления, с което ти си се справил отлично мисля. :)
Със здраве! :) ::drinks::

Благодаря и аз. Радвам се, че ти е харесало. :) Е, снимките не са като твоите, но като за сапунерката ми що годе биват. :)) :)

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот stdenev » 23 05 2017, 23:23

Offtopic: покажи
Като стана въпрос за снимки... мисля, че онова с Никон и Канон вече е невалидно. :))
Има една марка, която доста им диша във врата и скоро ще ги задмине според мен (ако вече не е). ::drinks::
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот Scandinavian » 24 05 2017, 00:27

LeLocle е истинска класика и аз обмислях да си взема с бял цифер, сребрист на верига. Особено ми допада в този модел секундарника който е доста тънък (и при сребристия е черен със сиви стрелки), като на специализираните хронографи/хронометри, с капковидна форма на противотежеста. Въпреки, че римските цифри не са ми слабост, за този модел това мисля е най-удачен избор, а 40-те му милиметра в комбинация с тънкия безел го правят да изглежда сравнително голям и актуален.
В крайна сметка си взех Хамилтъна за дрес, но този модел още не ми е излязъл от главата.
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Scandinavian
Маниак

Мнениеот Swiss M. » 24 05 2017, 00:41

Scandinavian написа:LeLocle е истинска класика и аз обмислях да си взема с бял цифер, сребрист на верига. Особено ми допада в този модел секундарника който е доста тънък (и при сребристия е черен със сиви стрелки), като на специализираните хронографи/хронометри, с капковидна форма на противотежеста. Въпреки, че римските цифри не са ми слабост, за този модел това мисля е най-удачен избор, а 40-те му милиметра в комбинация с тънкия безел го правят да изглежда сравнително голям и актуален.
В крайна сметка си взех Хамилтъна за дрес, но този модел още не ми е излязъл от главата.

Аз имам с черен цифер и хром цвят каса. Прекрасна простота. Определено трябва да се купува на верига, че като питах Джулияни каква цена ще ми искат само за верига - 190 лева, което ще ме прощавате при цена нов на часовника под 1000 лева и то у нас е малко скандално :) Лично мнение. Ще си позволя да обърна внимание на част от ревюто на колегата - закопчалката - най - дървената трансперанта, която съм пипал - без да имам претенции. Жена ми като го слага часовника ме кара аз да го закопчавам и откопчавам. Самият часовник, пак ще повторя, е чудесен - супер за гледане отпред, както и отзад. Колега Puzo със здраве да си го носиш!
Аватар
Swiss M.
Почитател

Мнениеот Puzo » 24 05 2017, 08:24

stdenev написа:
Като стана въпрос за снимки... мисля, че онова с Никон и Канон вече е невалидно. :))
Има една марка, която доста им диша във врата и скоро ще ги задмине според мен (ако вече не е). ::drinks::

Sony ли имаш предвид? :) Аз отдавна не съм се интересувал от фотоапарати, явно не съм в час. Но до преди 2-3 години си бяха Канон и Никон, поне при DSLR-ите. Като не съм професионалист, нещо не ми се дават 1000 за фотоапарат. Този мой Пауършот за 400 лв ми върши работа. Ако му се хване чалъма прави страхотни снимки. ::up:: ::drinks::

Аз имам с черен цифер и хром цвят каса. Прекрасна простота. Определено трябва да се купува на верига, че като питах Джулияни каква цена ще ми искат само за верига - 190 лева, което ще ме прощавате при цена нов на часовника под 1000 лева и то у нас е малко скандално

Много скандално! Ама това е положението... Нов часовникът го гледам в сайтовете към 1000-1100, да ти направят отстъпка в Джулиани - 950 да речем и само верижка 200 лв, хаха :)) :shock: Не, благодаря! ;)

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот Scandinavian » 24 05 2017, 11:04

Не е кофти цената за врига колега, просто швейцарците са гадни богаташи и там евтино няма. Аз питах за верига за хамито пак ми дадоха към 200кинта в Таймленд, писнах запитване към Хамилтън за номера на артикула да не стане грешка и ми пратиха освен номера и препоръчителна цена, която пак беше близо толкова, но във swiss франкове.
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Scandinavian
Маниак

Мнениеот mitadoc » 24 05 2017, 16:37

Да не спамим повече.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Swiss M. » 24 05 2017, 16:37

За справка, на Сертина същия клас часовник, веригата е на цена 150 лева... един собственик, ама на. Не е това най-важното в случая, чисто финансово покупката на всеки часовник е най-изгодна на верига, ако се предлага с модела. Дали има някой да сподели впечатления от въпросната верига, дето така ни запали фитила :)
Аватар
Swiss M.
Почитател

Мнениеот Puzo » 25 05 2017, 13:27

Swiss M. написа:За справка, на Сертина същия клас часовник, веригата е на цена 150 лева... един собственик, ама на. Не е това най-важното в случая, чисто финансово покупката на всеки часовник е най-изгодна на верига, ако се предлага с модела. Дали има някой да сподели впечатления от въпросната верига, дето така ни запали фитила :)

Със сигурност ще е удобна, особено за онези, които са свикнали да носят верижни часовници, не само каишки.

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот Barking Dog » 25 05 2017, 16:17

Много красив и стилен часовник, интересно представяне- браво.
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.
Barking Dog
Маниак

Назад към Ревюта и снимки на часовници