Хем нищо общо, хем пък не съвсем...

Идеално място да се похвалите с притежаваните от Вас модели като изредите плюсовете, минусите и общите си впечатления от тях. Наред с това тук можете да публикувате и модели, които нямате, но са предизвикали интереса Ви.

Хем нищо общо, хем пък не съвсем...

Мнениеот Puzo » 01 06 2017, 18:49

И тъй... Навярно ще бъда критикуван за сравнението си, но ми влезе някаква муха в главата да го направя.
Фен съм на дресовете, но май не съвсем - дайвърът си е дайвър, не може без него! :)
Ще се опитам накратко да направя съпоставка между два часовника, които нямат нищо общо.
Пардон, имат... Дайвъри са, 300-метрови при това. И двата! "Гмурец" срещу "Легендарен гмурец".
Изображение
Няма да е много обективно, тъй като единият го имам от 6 месеца, а другият от 2 дни, но ще се допълва в последствие! ;)
Единият е изключително интересен и симпатичен часовник, който с качествата си, не ми позволява да се разделя с него. (към момента)
Изображение
Брандът няма да го коментирам. Нашумя повече наскоро. Конкретно за форума говоря. Иначе зад океана си е "икона" отдавна.
Заради забележките по касата, които ще видите на снимките, конкретно на моята "играчка", вероятно не успявам да му се насладя на 100%, но всъщност на базата на другите предимства, това губи смисъл... :)

Изображение

Изображение

Циферблатът и вниманието към детайла там, е внушително, както и двете коронки!
Дали е уместно обаче, сравнение с Легендата Seamaster Professional?! ::cool:: ::angel::
Ами защо пък не!? Зависи от гледната точка! ;)
Определено класиката си е класика! - 3 стрелки+ външен безел!
Изображение

Изображение
Моята е кварцовата версия, но това не й пречи да й се наслаждавам. ;)
Корпусът е наскоро полиран и е в идеално състояние, за разлика от този на Болчето, а легендарният циферблат на вълнички няма нужда от коментар...
Касата е много добре балансирана, като въобще не мога да кажа същото за "Американо-Швейцареца"... Неуместно сравнение специално тук!
При циферблатите обаче, сякаш вниманието към детайла е сходно. А и антирефлексът на по-съвременния си казва думата.
Изображение

Изображение
За механизмите няма да говоря сега! Да не обидим механиката! :lol:
Нато каишки пасват идеално и на двата часовника, като на Омегата ще кача в последствие снимки с нато. Нямам в момента.
Ето още малко снимков материал, който ще каже повече от мен! ;) :thumbup: :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Когато мъж разговаря с красива жена в продължение на час, му се струва, че е минала секунда. Но ако постави пръста си на горещ котлон, секундата му изглежда като час. Това е относителността. ;)

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Re: Хем нищо общо, хем пък не съвсем...

Мнениеот Puzo » 02 06 2017, 07:12

Забравих да изкоментирам подсветката.
На Омегата е ясна и силна, но тритиевите тръбички нямат равни! ;) Контрастът при Бола е по-добър.
За съжаление фотоапаратът ми и настройките му, не ми позволяват да направя снимки...
Интересно ми е при култовия Rolex Submariner как е светенето, но предполахам идентично както при Сиймастъра.
Когато мъж разговаря с красива жена в продължение на час, му се струва, че е минала секунда. Но ако постави пръста си на горещ котлон, секундата му изглежда като час. Това е относителността. ;)

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот mitadoc » 02 06 2017, 10:54

Прекрасен часовник, истински филмов герой.
Само да вметна,че точно твоята версия с кварцовия механизъм е била в първия такъв филм за Джеймс Бонд - Златното око . Явно е било по-лесно за каскадите с кварца. Радвай му се.

Изображение

Подсветката е хубава, силна и трайна. На Ролекс също е на ниво. И на Сейко. Те там блестят. Буквално :)
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот stdenev » 02 06 2017, 11:24

Интересна съпоставка. ::thumb::
Благодарности за положения труд и със здраве да си носиш любимите часовници! :)
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот Puzo » 02 06 2017, 11:42

Благодаря. Много е вероятно да си оставя само Легендата... Обмислям въпроса.

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот trk2 » 02 06 2017, 12:05

Честито! Интересни сравнения. Ще ги ползваш ли в морето?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Puzo » 02 06 2017, 12:12

trk2 написа:Честито! Интересни сравнения. Ще ги ползваш ли в морето?

Едва ли. Не съм фен изобщо на мокрене на часовници... Дори никога не се къпя с часовник! :)

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот trk2 » 02 06 2017, 12:26

Puzo написа:
trk2 написа:Честито! Интересни сравнения. Ще ги ползваш ли в морето?

Едва ли. Не съм фен изобщо на мокрене на часовници... Дори никога не се къпя с часовник! :)

И аз не съм фен, но ми се налага да знам:
1. До кога да плувам за да имам време да се върна по светло.
2. Коло да стоя във водата за да не измързна.
3. Кога да изляза за да хвана тетъра, операта, влакчето и др.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Назад към Ревюта и снимки на часовници