Поредният хомидж, но и още нещо...

Идеално място да се похвалите с притежаваните от Вас модели като изредите плюсовете, минусите и общите си впечатления от тях. Наред с това тук можете да публикувате и модели, които нямате, но са предизвикали интереса Ви.

Поредният хомидж, но и още нещо...

Мнениеот Torro » 13 08 2017, 19:06

Преди няколко дни се сдобих с един „китаец“, който силно ме впечатли и от както го взех не съм го свалял от ръката си. Часовникът заслужава да напиша няколко реда за него и да му направя няколко по-добри снимки. За това ето и едно кратко ревю, без претенции и ще пренапиша вече написаното, но със силна удовлетвореност от сдобиването на този часовник.

Часовникът е хомидж на TAG HEUER AQUARACER и е закупен от Aliexpress.

Кратки параметри:
Диаметър – 47.6 мм с коронката /43мм без коронката/
Дебелина – 14.3мм
Междулъгово разстояние – 22мм
Тегло – 179.5гр.
Каса и верига – Стомана 316L
Механизъм – автоматичен ST6D
Стъкло с добавена лупа – хардлекс

След поръчването часовникът дойде много бързо със Сингапурски пощи. И аз се изненадах от бързата поръчка. Кутията на часовника е картонена, черна на цвят , невзрачна, без да е отблъскващо евтина. Като я отворих очите ми заблестяха. Часовникът е направо зашеметяващ. Качеството на изработката , по принцип, визуално е високо, макар, че точно моята бройка има два малки дефекта. Първият дефект е малък белег на вложката на безела посредата на 5-та на индекса "50". Този проблем го разрешикх с обикновен перманентен син маркер. Вторият дефект е , че стъклото е сложено с микроскопично ротационно изместване, което се забелязва по съвсем лекото отместване на лупата спрямо прозореца на датата. Изместването е минимално, но като се вгледа човек може за го забележи. Лекото изкривяване на лупичката спряма датата е толкова малко, че не ме дразни. Веригата е плътна и с удобна транспарантна /с едно рамо/ бутонна закопчалка. Веднага я скъсих за моята ръка, като скъсяването става посредством избиване на щифтове, които държат отделните звена. Коронката е на винт. Механизмът е автомат на 21600 уд./час, дата,хак и ръчно навиване. Механизмът ST6D не е лош, макар да не блести с иновативност, но се е направо дамски калибър, а часовникът си е едричък. Синият циферблат е леко искрящ, без да е натрапчив. Има нанесено и някакво покритие на стъклото, което засилва ефекта. Стъклото е с повишена твърдост и здравина. Визията на ръката е страхотна! Датата е малка /това е свързано и с големината на механизма/ и наистина е нужна лупичка и тук се вижда, че лупата не е с голямо увеличение. Светомасата не е със силно светене, но не е съвсем лоша. Моята посветка е в два цвята - зелена на стрелките и индексите на 12, 3, 6, 9 часа и синя на другите часови индекси. Безелът е с много мазни кликове, странното е че нито е с 60, нито е с 120, а е с 90клика. стрелките и циферблатът са много красиви. Гърбът е масивен, брандиран и също красив макар, че има какво да се желае по финиша му. Има и брандирана коронка. Часовникът е големичък и тежичък. Изработката и визията, като изключим онези малки дефекти, са , както се изразих по-горе, зашеметяващи. Накратко "китаецът" прилича на доста скъп часовник . Вече дори обмислям да си поръчам черен PVD вариант, но ще изчакам малко да мине еуфорията и да видя дали няма да се проявят някои скрити дефекти.
Часовникът работи добре. За 24ч. часовникът избързва с 36 секунди, но тепърва има време за разработване. Датата се сменя точно в 24:00ч.
Единствените ми опасения са до колко часовникът е наистина водозащитен. Китайците са упоменали 30м.

Ето и по-добри снимки на часовника:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

И да кажа, часовникът разби представите ми за визия, изпълнение спрямо цена. Китайците направо са ненадминати, като цената е изключително ниска според това, което предлага часовника.
Torro
Маниак

Re: Поредният хомидж, но и още нещо...

Мнениеот gata05 » 13 08 2017, 19:14

Ех,тези китайци,специализираха се-за малко пари,правят доста добре изглеждащи часовници ::cool:: Явно имат все още проблем с качеството,но това са абсолютни дреболии.Готин е,със здраве да си го носиш и дълго да те радва,Torro ::drinks::
Аватар
gata05
Маниак

Мнениеот trk2 » 13 08 2017, 20:52

Честито!
Инсърт-а на безела какъв е?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот ivo p » 13 08 2017, 21:24

Супер, благодаря, че го сподели.

Изглежда наистина много добре.

Sent from my SGP771 using Tapatalk
Аватар
ivo p
Маниак

Мнениеот Torro » 13 08 2017, 21:51

Вложката на безела мисля, че е метална.

П.П. Разгледах много внимателно вложката с лупа. Абе керамика е. То в описанието на часовника пише , че е с керамичен безел, но просто вътрешно бях убеден, че е метален. След обстойно разглеждане стигнах до извода, че
китайците са посочили коректно материала. Всичко това добавя още по-голяма стойност на този представител на китайското плагиатно часовникарско изкуство.
Последна промяна Torro на 12 11 2017, 19:50, променена общо 1 път
Torro
Маниак

Мнениеот tzetz » 08 09 2017, 09:51

Аз имам вече 3 китаеца - а още два, взети за мен, продадох на колеги, които много ги харесаха на живо (както се казва ръка да пипне) и досега продължавам да се впечатлявам от качеството срещу достъпна цена!
Да явно, както има вече треминът Chi-Fi в музиката, така вървим и към Chik-tak, в стандартното Тик-так! :)
Със здраве да го носиш!
А специално за този модел, се раздвам да го видя представен и в стрелките, защото вече две ревюта му чета в чуждестранни форуми, от които също струи позитивизъм...
Посегнах аз към времето, а то изтече като пясък между пръстите...
Аватар
tzetz
Активен

Мнениеот Torro » 12 11 2017, 19:46

Още няколко снимки, че часовникът много ме радва:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Часовникът е попадение и сериозно се замислям за черният му вариант.
Torro
Маниак

Мнениеот Vesire » 12 11 2017, 20:26

Браво Теди, много хубаво представяне и снимките ти са чудесни. И аз днес разнасях моя цял ден.
Мисля,че синия е по-хубав, няма смисъл за черен.
Аватар
Vesire
Маниак

Мнениеот phil05 » 12 11 2017, 21:32

Torro написа:Вложката на безела мисля, че е метална.

П.П. Разгледах много внимателно вложката с лупа. Абе керамика е. То в описанието на часовника пише , че е с керамичен безел, но просто вътрешно бях убеден, че е метален. След обстойно разглеждане стигнах до извода, че
китайците са посочили коректно материала. Всичко това добавя още по-голяма стойност на този представител на китайското плагиатно часовникарско изкуство.

Тц тц...таман се зарадвах, че е метална, така по добре, отколкото керамична...Като на Ролекс Съб с алуминиев инсърт, вместо керамичен ::up::

Майтапа настрана, много е хубав, невероятно изглежда, даже и с керамичен :wink:, радвам се заедно със тебе! ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Torro » 12 11 2017, 22:17

Както написах и в темата за хомиджите:
"Вчера гледах оригинала ТАГ Аквареисър и мога да Ви кажа, че китайците са се справили много добре с неговият комидж. Разбира се,че оригиналът е по-хубав, но цената му е над 40 пъти по-висока от тази на "китайското гаврошче" , а хомиджът се държи достойно при пряко сванение.
Е, да си призная, бих предпочел да притежавам оригинала, но това е друг разговор..."
Torro
Маниак

Мнениеот cthulhu » 13 11 2017, 06:23

Много хубаво ревю ! На Пагани съм им хвърлил око от няколко седмици ,та ми беше доста полезно. Кога смяташ да поръчваш пак ,да се включа и аз (ако е удобно разбира се) ,защото мразя да се занимавам с ибей и другите по редицата.

Sent from my 5080X using Tapatalk
Аватар
cthulhu
Почитател

Назад към Ревюта и снимки на часовници