Seiko Presage Automatic SRPB41J1, New Cocktail Time

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.

Re: Seiko Presage Automatic SRPB41J1, New Cocktail Time

Мнениеот Puzo » 10 12 2017, 09:43

Хмм, няма две мнения по въпроса с крайните тенекиени плъстинки... Не знам каква е идеята на Сейко!?
Да кажеш цялата верижка да е зле, а тя е качествена с хубава закопчалка и хоп - Крайни звена тия...
Не е нещо чак толкова съществено, но зя тия пари сякаш е! ;)
Другото е да кажем ОК. Забележка не намирам
Когато мъж разговаря с красива жена в продължение на час, му се струва, че е минала секунда. Но ако постави пръста си на горещ котлон, секундата му изглежда като час. Това е относителността. ;)

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот Seikosha » 10 12 2017, 10:48

Абе Пузо, що се хващаш на думите като на такива .като колегата bir дето е от тия, де бъкел не разбират,но когато изкажеш противоположно мнение ,искаш да внушиш ,че си голям познавач. Колко трябвало да струва един оригинален Сейко? Може би по-малко от един обезличен Тисо, или Хамилтън ,Булова и Сертина, дето не знаят вече какви са ,а са и по-скъпи. Радвай му се,часовникът е много красив и колкото и да изглежда гроздето кисело,ти барем го имаш. За "тенекийките" вече ти обяснявах, а на bir , само ще му кажа,че първо трябва да знае и после да пише, защото тези тенекийки са запазен патент (официален) на Сейко и такива има във веригите на поне няколко стотин милиона саата и то без значение на ценовият клас,има и традиционните,има и съобразени с дизайна, все ламаринки,като в Гранд Сейко и Кинг Сейко
А ти вземи си оправи малко самочувствието,не се създава само с часовници.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "
Seikosha
Маниак

Мнениеот Puzo » 10 12 2017, 11:05

Seikosha написа:Абе Пузо, що се хващаш на думите като на такива .като колегата bir дето е от тия, де бъкел не разбират,но когато изкажеш противоположно мнение ,искаш да внушиш ,че си голям познавач. Колко трябвало да струва един оригинален Сейко? Може би по-малко от един обезличен Тисо, или Хамилтън ,Булова и Сертина, дето не знаят вече какви са ,а са и по-скъпи. Радвай му се,часовникът е много красив и колкото и да изглежда гроздето кисело,ти барем го имаш. За "тенекийките" вече ти обяснявах, а на bir , само ще му кажа,че първо трябва да знае и после да пише, защото тези тенекийки са запазен патент (официален) на Сейко и такива има във веригите на поне няколко стотин милиона саата и то без значение на ценовият клас,има и традиционните,има и съобразени с дизайна, все ламаринки,като в Гранд Сейко и Кинг Сейко

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Констатирам само бе, не му се връзвам. Всичко е тип топ. Ако не беше, нямаше да е на ръката ми! ;) :)
Що мислиш си продадох Тисото? Хубав часовник, но ми избледня!
Самочувствие си имам аз и Слава като нося. Хич не ми е за часовниците, ами колко вътък имаш. :)
Както казах, просто изказах мнение в темата ми. :)
Когато мъж разговаря с красива жена в продължение на час, му се струва, че е минала секунда. Но ако постави пръста си на горещ котлон, секундата му изглежда като час. Това е относителността. ;)

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот mitadoc » 10 12 2017, 11:38

Seikosha написа:Абе Пузо, що се хващаш на думите като на такива .като колегата bir дето е от тия, де бъкел не разбират,но когато изкажеш противоположно мнение ,искаш да внушиш ,че си голям познавач. Колко трябвало да струва един оригинален Сейко? Може би по-малко от един обезличен Тисо, или Хамилтън ,Булова и Сертина, дето не знаят вече какви са ,а са и по-скъпи. Радвай му се,часовникът е много красив и колкото и да изглежда гроздето кисело,ти барем го имаш. За "тенекийките" вече ти обяснявах, а на bir , само ще му кажа,че първо трябва да знае и после да пише, защото тези тенекийки са запазен патент (официален) на Сейко и такива има във веригите на поне няколко стотин милиона саата и то без значение на ценовият клас,има и традиционните,има и съобразени с дизайна, все ламаринки,като в Гранд Сейко и Кинг Сейко

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Колега,разбирачев,бихте ли обяснили защо коментирате кухи крайни звена,а пускате снимки и на солидни такива? 1-вата и последната са часовници със солидни крайни звена. :twisted:
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Seikosha » 10 12 2017, 11:46

Ами явно не разбирам от кухи звена и от разни други кухи работи. Явно при други професии,критерият за плътност е достатъчен ::cool::
Seikosha
Маниак

Мнениеот mitadoc » 10 12 2017, 16:15

Seikosha написа:Ами явно не разбирам от кухи звена и от разни други кухи работи. Явно при други професии,критерият за плътност е достатъчен ::cool::

Все тая. ;)
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Liani » 10 12 2017, 16:41

Ясно е, че плътното звено е по-здраво и е по-добрият вариант. Иначе и кухото си е достатъчно здраво. Една каишка да не би да е по-здрава, въпреки, че съм виждал Сейко с разтеглено кухо звено, но пък знае ли се какви зверски усилия са били нужни за да се случи.

Един бърз преглед в Гугъл ми показа, че всички Гранд Сейко които видях, бяха с плътни крайни звена. Сигурно има и с кухи, след като Seikosha спомена.
Liani
Активен

Мнениеот Seikosha » 10 12 2017, 17:28

Лиани, това плътен накрайник ли е според теб? :)

Изображение

Работата тръгна от плаченето на Пузо, защото някой му бил казал ,че крайните сегменти са ламаринки. Такива са и са от 1968г. някъде и това е патентована система на закопчаване на Сейко и не са крайни звена ,а вид капаци за определен вид модели каси. За това показах и Кинг Сейко за да кажа ,че няма нищо общо с ценовият клас. Има и много интегрирани вериги и специалитети,особено при съвременните които мене лично не ме интересуват. Ставаше въпрос за веригата на нещастният Пузо и в тоя смисъл взех отношение. Хау
Seikosha
Маниак

Мнениеот phil05 » 10 12 2017, 18:05

Не знам какво им толкова е на кухите звена. То зависи и как са направени. Този хем коскоджамити Ролекс Събмаринер с оригиналната си Ойстер верига и на нея са и кухи крайните звена.

Изображение
Изображение

И по добре, че си отговарят и на модела и на годината след по голямата промяна началото на 90-те ли беше, демек така му е оригиналната верига. После за известно време крайните ги правят солидни, но не изглежда по същия начин. А веригата същата, с кухи звена, дето се клатучкат и какво? Докато не излезе новата солидна верига цялата солидни звена. Дотогава полека и едно по едно някакви "подобрения", изчезват кухите звена, трития, дупките в лъговете и какво беше още, но това не е толкова интересно, поне според мен.

Аз пък се радвам че го намерих този с оригиналната неговата си верига с кухи крайни звена, заедно с дупките в лъговете и трития, ако ще е гарга рошава да е :).
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот mitadoc » 10 12 2017, 18:06

Плътни са. Купете си очила.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот cenzor » 10 12 2017, 18:16

Seikosha написа:Лиани, това плътен накрайник ли е според теб? :)

Изображение

Да, плътно е. С прорез за сваляне на патентите..
Само, че по-правилния превод на този тип звена би бил "солидни" или "масивни"
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот Puzo » 10 12 2017, 18:31

Изображение

Работата тръгна от плаченето на Пузо, защото някой му бил казал ,че крайните сегменти са ламаринки. Такива са и са от 1968г. някъде и това е патентована система на закопчаване на Сейко и не са крайни звена ,а вид капаци за определен вид модели каси. За това показах и Кинг Сейко за да кажа ,че няма нищо общо с ценовият клас. Има и много интегрирани вериги и специалитети,особено при съвременните които мене лично не ме интересуват. Ставаше въпрос за веригата на нещастният Пузо и в тоя смисъл взех отношение. Хау

Хайде стига глупости де! Нещастният, плачене... Що за простотии? Мъчно ми е и съм потресен от крайните звена, да. До преди малко ме утешаваха с шоколадче...

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот Liani » 10 12 2017, 19:30

Изображение

cenzor е отговорил, то се вижда, че звеното не е кухо. Не мога да споря дали има часовници от висок клас с кухо звено, сигурно има, но все трябва да имат нещо по специално (солидно) от другите.

Puzo не плаче, просто е показал часовника от негова гледна точка и написаното ми хареса, както и часовника.
Дали цената си заслужава, това е съвсем друго, а и цената е ясно, че варира в различните места от които може да се намери.
Аз също съм на мнение, че япончетата са по-добри в един ценови клас.
Liani
Активен

Мнениеот Puzo » 10 12 2017, 19:51

Liani написа:

Изображение

cenzor е отговорил, то се вижда, че звеното не е кухо. Не мога да споря дали има часовници от висок клас с кухо звено, сигурно има, но все трябва да имат нещо по специално (солидно) от другите.

Puzo не плаче, просто е показал часовника от негова гледна точка и написаното ми хареса, както и часовника.
Дали цената си заслужава, това е съвсем друго, а и цената е ясно, че варира в различните места от които може да се намери.
Аз също съм на мнение, че япончетата са по-добри в един ценови клас.

Часовникът си заслужава! Финиш, циферблат. :) Аз съм го купил на висока цена просто...
Снощи ми казаха, че поръчан от Щатите с всички допълнителни такси е с 200 лв надолу. ;)
Но със сигурност е трудно да се намери така.

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 10 12 2017, 20:03

часовникът е страхотен, все пак е добре, да се абстрахираме, кое за колко е купено и на нещо за колко пари прилича. По този начин със сигурност си прецакваме кефа и влизаме в безмислени спорове. Освен ако някой не цели да си вземе повече часовник за по-малко пари, вместо това, което го кефи.
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот blr » 14 12 2017, 19:14

Голяма дискусия се заформила тук. Да се коментира естетика на часовник, няма смисъл според мен. Това си е лично и много субективно. Обективното в случая е, че японците са поевтинили оригиналния SARB и са го пуснали за международна продажба, при това на доста солена цена. Лошо няма, часовникът си е ОК, но чак пък да се прехласваме по качество на изработка и вложени материали... JDM сериите са друго нещо.
blr
Почитател

Мнениеот Puzo » 14 12 2017, 19:21

blr написа:Голяма дискусия се заформила тук. Да се коментира естетика на часовник, няма смисъл според мен. Това си е лично и много субективно. Обективното в случая е, че японците са поевтинили оригиналния SARB и са го пуснали за международна продажба, при това на доста солена цена. Лошо няма, часовникът си е ОК, но чак пък да се прехласваме по качество на изработка и вложени материали... JDM сериите са друго нещо.

Качеството на коктейла, циферблат, каса са ясни като на мулето задните части посред бял ден. ;)
Тъпото е стъклото, слабата водоустойчивост, по-ниския клас механизъм, да кажем крайните звена.
Това са дребни неща като цяло и часовникът си е хубав. Но като чуеш цената може би изникват на преден план...

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот blr » 14 12 2017, 20:08

Бях се зарекъл да не комуникирам с теб, но ще си позволя едно изключение.

1. Касата освен, че е цялата излъскана до блясък, няма друго с какво да впечатли, детайл там няма.
2. Джама не ти е болка докато не го надереш, след това започва да дразни неимоверно, особено с този циферблат отодлу. А това изпъкналото ще го надереш по-скоро рано, отколкото късно.
3. Механизмът също не ти е болка, докато не ти потрябва малко повече резерв на мощност например. Ако ти е единствен автомат и го носиш ежедневно, нямаш грижа. Има и навивачки, но си е допълнителна инвестиция. Има и други разлики, но теб те съвсем няма да те интересуват.
4. Ламаринките в края на веригата също няма да са ти болка докато не се случи да понатиснеш някое и да го поогънеш. След това ще ти избоде очите. Зависи колко дебела ламаринка са сложили, но винаги е възможно. Тук се говорят глупости за патенти на Сейко за тези тенекета... Факт е, че на JDM моделите не се възползват от тези си големи изобретения и си слагат монолитни крайни звена, както трябва да бъде за тези пари. Това си е вече цигания.
5. Водоустойчивост при тая визия надали ще ти трябва, но винаги е по-добре да имаш отколкото да нямаш. Може пък коктеилът да е на басеин...

И ЩЕ ПОТРЕТЯ: Не са лоши тези часовници, просто не си заслужават ахкането и охкането или поне не повече от всеки Seiko 5 Sports произведен след 2014. Ако искаш да видиш нещо доста по-добро, намери някой да ти покаже какво продават на себе си японците.
blr
Почитател

Мнениеот Puzo » 15 12 2017, 10:40

blr написа:Бях се зарекъл да не комуникирам с теб, но ще си позволя едно изключение.

1. Касата освен, че е цялата излъскана до блясък, няма друго с какво да впечатли, детайл там няма.
2. Джама не ти е болка докато не го надереш, след това започва да дразни неимоверно, особено с този циферблат отодлу. А това изпъкналото ще го надереш по-скоро рано, отколкото късно.
3. Механизмът също не ти е болка, докато не ти потрябва малко повече резерв на мощност например. Ако ти е единствен автомат и го носиш ежедневно, нямаш грижа. Има и навивачки, но си е допълнителна инвестиция. Има и други разлики, но теб те съвсем няма да те интересуват.
4. Ламаринките в края на веригата също няма да са ти болка докато не се случи да понатиснеш някое и да го поогънеш. След това ще ти избоде очите. Зависи колко дебела ламаринка са сложили, но винаги е възможно. Тук се говорят глупости за патенти на Сейко за тези тенекета... Факт е, че на JDM моделите не се възползват от тези си големи изобретения и си слагат монолитни крайни звена, както трябва да бъде за тези пари. Това си е вече цигания.
5. Водоустойчивост при тая визия надали ще ти трябва, но винаги е по-добре да имаш отколкото да нямаш. Може пък коктеилът да е на басеин...

И ЩЕ ПОТРЕТЯ: Не са лоши тези часовници, просто не си заслужават ахкането и охкането или поне не повече от всеки Seiko 5 Sports произведен след 2014. Ако искаш да видиш нещо доста по-добро, намери някой да ти покаже какво продават на себе си японците.

Какво значи, че детайл няма бе?! Обясни на профана, моля! Естествено, че на Сиймастър примерно касата е много по-фина и класна, но какво значи, че няма детайл?
Посредствени и нескопосани, но детайли има и в часовници от 8 лв. ;) Обоснови понятието "детайл там няма", да се образовам, хайде!

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот blr » 15 12 2017, 13:23

Puzo написа: Обясни на профана, моля!

Не бих обяснявал каквото и да е на профани. Разгледай картинки, филмчета, а най-добре намери някой да ти покаже на живо. Сейко имат чудесни примери в този ценови клас.
С това наистина приключвам комуникацията с теб.
blr
Почитател

ПредишнаСледваща

Назад към Ревюта и снимки на часовници