Baume & Mercier Capeland S

Идеално място да се похвалите с притежаваните от Вас модели като изредите плюсовете, минусите и общите си впечатления от тях. Наред с това тук можете да публикувате и модели, които нямате, но са предизвикали интереса Ви.

Baume & Mercier Capeland S

Мнениеот BAHKATA » 18 11 2017, 01:05

Привет, колеги,

Отдавна не съм писал нищо, все не остава време, но днес намерих малко и искам да споделя с Вас новата ми любов. Снимките не са добри, предупреждавам, не мога да снимам, а и часовника е доста труден за снимане поне според мен.

Baume & Mercier

Много накратко за марката

Основана през 1830 година от двама братя, като първоначално основно са търгували с часовници. През 1918 година William Baume и Paul Mercier основават в Женева бранда, който познаваме до днес. Основното им предимство е производството на авторски часовници с форма, различна от тогавашните стандарти. Между двете световни войно развиват производството на дамски часовници, някои от тях до днес са изключително рядки и високо оценявани по аукционите. През 70-те години Baume & Mercier представят първия изцяло метален спортен часовник. От 1988 година бранда се присъединява към Richemont group, като започва да развива някоко колекции, като този екземпляр е част от тях.

Baume & Mercier Capeland S Valjoux 7750

Изображение

От към характеристики няма да Ви занимавам, има много привърженици на Valjoux, но точно тук в комбинация с масивната каса въртенето на ротора кара целия часовник да трепери на ръката ми и това се забелязва - направо не мога да опиша с думи колко ми харесва. Жуженето при навиването се долавя и без да допирате ухо до часовника - още една черта, която засилва чара на часовника (или поне за мен де).

Конкретния екземпляр е стил "панда" с бял циферблат и черни индикатори на хронографа, което ме грабна от пръв поглед - четимостта е много добра, визията е елегантна или спортна в зависимост от облеклото и асесоарите, с които е носен часовника. Подсветката е силна и трайна, даже през деня като влезна в някоя сграда с по-малко прозорци гледам как маркерите сияят.

Задния капак е на винт и е гравиран страхотно, отново масивен и изпъкнал. Дайвърското надделява, водоустойчивостта е 200 м, къпя се с него, влизам в басейни и сауни, само в морето ми дожаля да го гмурна.

Изображение

Коронката също е на винт и е с логото на марката, а изпъкналия сапфир е толкова кръгъл, че имам чувството че мога да "погледна" през него. Безела е с еднопосочно въртене, супер стегнато и шумно :)

Изображение

Верига на "Baume"-то, както го наричам, е като отделен аксесоар - като масивна гривна, двуцветно полирана - гланц отстрани и мат посредата. Конкретния екземпляр не е полиран никога, скоро мисля да му направя "сефтето".

Изображение

В заключение мога да кажа - супер часовник на достъпна може да се каже цена, със швейцарско сърце и излъчване, часовник който няма да хване погледа на непосветени в часовникарските дерби, но който се настани и ще остане трайно в моето сърце и колекция.

Надявам се ревюто да Ви е харесало, чакам коментари, критики и мения.

Изображение

Изображение

Поздрави,
Ванката.
Аватар
BAHKATA
Маниак

Re: Baume & Mercier Capeland S

Мнениеот Torro » 18 11 2017, 13:20

Хубаво ревю. Точно този модел ми допада много.
Torro
Маниак

Назад към Ревюта и снимки на часовници