Breitling Avenger II gмt Black dial

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.

Мнениеот nvelikov » 29 12 2017, 14:18

Здравейте, колеги, днес ще ви представя по-различен поглед на един страхотен часовник, а именно Breitling Avenger II. Простете ми, но за разлика от другите ревюта, аз ще представя нещо, което нямам.
Ще започна с това от кога датира любовта ми към него.
Преди приблизително десет години работех в известна софийска кръчма в Щутгарт (за, който не знае Студентски град) като сервитьорче, докато учех не предполагах колко помага и развива отношенията с хората тази работа, та работя си аз и влиза чичо Кюмур и явно видял блясъка в очите ми заедно с пълния ми джоб ме подхвана “ Бате дай тука една далавера имам за тебе, няма да съжаляваш. Много арен часовник имам в джеба, ама много арен, никогиш нема да сбъркаш с него, без жена внуци ти се раждат. Сега го свалих от ръката на един с вратовръзка на центъра.” Бръква с мазните си ръчички в джоба и изкарва чисто нов часовник. Гледам го аз “Breitling for Bentley”, но не знаех нищо за него, защото до тогава си купувах дизайнерските часовници на брата на Calvin Klein - Daniel Klein и не давах повече от 50лв, защото братото ги правеше уникални. Ама нали ще имам внуци викам ”Колко му искаш на т’ва?”, последвалият отговор ме стъписа и ме накара да пресметна бакшиша, “ Бате, специално за теб го давам на 299лв, защото е по-малко от 300лв”, аз “ Абе ти ненормален ли си за неизвестна марка да дам пари, я бягай да си работя”, предприемчивият чичо Кюмур веднага ме спира с промоцията “ Добре, дай ще се разберем. Колко даваш?”, отговорът му го очаквах “ 49лв, защото е по-малко от 50лв.” отсичам аз гордо. Е, познайте как го взех за 51лв и бутилка маркова водка Савой, защото беше като Сейко - самонавиващ. Цяла нощ рових и гледах часовници на Breitling и се кефех как за малко пари имам подобие Навитаймер за без пари, НО след около година разбрах, че съм се прецакал. Тогава си казах “ Ей ще дам 300лв и ще си купя оригинален, но Avenger, защото се влюбих в него.”, да ама нееее, разбиранията ми рязко се удариха в стената на ценообразуването и гордо заявих “ Да бе да! Т’ва от злато да е няма да дам толкова пари”. От този момент започнах да чета, да чета, да чета и пуф… дадох много повече пари за различни часовници и всеки път като се сетя за Breitling поглеждам с пренебрежение часовника на брата на известния дизайнер.
В този модел съм влюбен - черен цифер, масивна каса, уникааааален безел, стрелките, официално сертифициран хронометър - е това ако го имаше баба ми, докато беше нормировчик в ТПК Мара Денчева, нямаше да има разминаване в нормата…. мога да го гледам с часове, но уви… чичо Кюмур се е пенсионирал и не се занимава да гони баровците с вратовръзки, сигурно е станал милионер и си го е оставил за него, та нали и той душа носи, и той иска правнуци. А аз като ми се приискат внуци си казвам “ Отивам да го купя, после размисля, защото не се знае колко гърла за хранене ще ми отвори тази покупка и се спирам. Някак и самата несподелена любов ме кара да не я опорочавам, а да остане просто в мъглата на надеждите, че някой ден чичо Кюмур ще цъфне на работа и ще ми направи предложение, което не мога да откажа, а аз от своя страна ще му дам в замяна бутилка 48 годишно уиски Black Ram, защото това уиски те прави безсмъртен и директно си тръгваш към другата земя. Благодаря за нервите, които сте имали да прочетете моите скромни словоизлеяния за една несподелена любов.
Изображение

Изображение
Никога не бъди точен – губиш много време, докато чакаш другите.
Аватар
nvelikov
Почитател

Re: Breitling Avenger II gмt Black dial

Мнениеот george2502 » 29 12 2017, 18:53

Хей, мерси за ревюто, забавно е.

Sent from my G8341 using Tapatalk
Аватар
george2502
Маниак

Мнениеот KDelchev » 01 01 2018, 17:35

Забавно ревю, пожелавам ти скоро да стане сбъдната мечта. Имах същия, на верига, още ми липсва...
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот trk2 » 17 01 2018, 01:01

Моя съвет е първо го пробвай на ръка- голяма тухла е, може да ти мине мерака ::drinks::
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Назад към Ревюта и снимки на часовници