Ревю на Hamilton Khaki Navy GMT

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.

Ревю на Hamilton Khaki Navy GMT

Мнениеот minchewmartin » 17 01 2018, 18:39

Hamilton Khaki Navy GMT

Изображение

Здравейте, колеги! До сега не съм писал ревю във форума, но съм чел доста от вече публикуваните и вдъхновен от тях отдавна се каня да напиша едно и аз. От сега да си кажа, не съм най- големият разбирач от часовникови механизми, нито съм писател, нито фотограф. Не очаквайте нещо кой знае какво, но се постарах да е интересно и приятно за четене. :)) :wave: Та ето го и него - Hamilton Khaki Navy GMT.

Изображение

Ще ви представя един часовник, с който се сдобих лятото на изминалата 2017 година, тъй като отдавна исках да си купя първия swiss made часовник. ::yahoo:: Имах един Apple Watch, подарен от бивша приятелка, който не носех, а и вече не исках, защото навяваше спомени, та реших да го продам, да добавя някой лев и да купя нещо стойностно, което ще ми харесва, ще нося и ще остане във времето. Търсих, рових, но все не можех да намеря нещо, което да ми допадне и да е в ценовия диапазон, който ме устройваше. В крайна сметка благодарение на колегата gordanz :crazy: , който откри заветния Хамилтон, продаван тогава от колега във форума, се сдобих с него в края на лятото.

Та, сега малко за марката: Произхожда от Щатите, като датира от 1892 и произвежда първия си часовник през 1893.
През 1912 произвеждат първия си джобен часовник.
Изображение
Две години по- късно Hamilton става доставчик на часовници за въоръжените сили на САЩ, а през 1918 техен часовник е на първия полет на американските пощи между Вашингтон и Ню Йорк. ::huh::
Изображение
През Втората Световна Война Hamilton спират продажбата на часовници за нормалния клиент, защото са заринати с огромна поръчка от над 1 милион часовника за военните сили. ::thumb::
Изображение
През 1951 година за пръв път часовник на Hamilton се появява на големия екран във филма “The frogmen”, който е номиниран за Оскар, а през 1957 те представят първия в света електрически часовник – the VENTURA. Няколко години по- късно Елвис Пресли носи своята Ventura във филма “Blue Hawaii”. ::huh::
Изображение
Особено важна година за марката е 1974, когато те са купени от SSIH (Société Suisse pour l’Industrie Horlogére SA), което е предишното име на Swatch Group. ::up:: През 2003 цялата продукция, както и управлението на Hamilton се премества от Щатите в Бил (Biel), Швейцария. Часовниците на Hamilton се познават с американски стил и швейцарска прецизност. Историята им включва присъствието им в авиацията, военните сили и железницата. Часовниците им се появяват през годините в над 450 филма.

Надявам се историята на марката да ви е била интересна, защото сега ще ви занимая и с малко сухи данни за самия часовник, който всъщност искам да представя. Моделът е от серията Khaki Navy, като се води GMT, а референтния му номер е H77615133. Касата и веригата са от “бръшната” стомана. Веригата има и дайвърско оширение.
Изображение
Изображение
Изображение
Води се GMT, защото на вътрешния му безел на 9 часа са нанесени столиците на 24 страни, чието време можем да видим в прозорчето точно зад маркерите на 8,9 и 10 часа. В часовника “тик-така” ЕТА 2893-1, която върви доста точно (+/- 3 секунди на 24 часа) и може да се види през задния капак.
Изображение
Не е и страхлив от вода, със своите 200m водоустойчивост и сапфир кристал, което го прави идеален часовник за всеки ден. Изпробван е под душа и в басейн, което стана по погрешка, хахаха :)) :)) , но все пак издържа теста. Така и така избягвам да го мокря, освен като си мия ръцете, така че не е проблем. :wtf:
Часовникът има три коронки на винт: тази в ляво върти колелото с градовете; горната в дясно сверява часа, датата и втората часова зона, а тази долу вдясно върти самия безел, за да може да се използва и като дайвърски.
Изображение
Изображение
Изображение
Размерът на корпуса е 42 мм, дебелината е 12мм, а разстоянието между лъговете е 21мм. Това е единственото нещо в този модел на Hamilton, което не ми харесва, защото трудно се намират различни каишки. Бях поръчал една кожа, която реших, че ще стои супер, правейки часовника малко по- официален, но за жалост изглеждаше доста зле, защото не пасна по касата (имаше прекалено много разстояние между касата и каишката, както можете да видите на снимката по- долу). ::crap:: ::angry::
Изображение

Преди да закупя часовника бях малко скептично настроено спрямо короните, защото си мислех, че ще ръбят, убиват и какво ли не. :lol: :lol: Освен това нямам голяма китка (18 - 18,5мм). Все пак реших да го поръчам и да го видя на живо, за да мога да реша. Та така и стана, пробвах го и както се казва “заспа”. :P Легна си перфектно на ръката ми, в началото беше малко странно, защото ми е първият часовник с толкова тежка и масивна верига, но пък чувството беше супер. Скъсих веригата, за да пасне по- добре и така започна моето “приключение” с този Hamilton. ::drinks::

В началото не го носех много, пазех го за по- специални случаи, беше ме страх да не го надраскам, защото лятото работя като барман и не исках да му се случи нещо, тъй като работата е интензивна и постоянно ръкомахам, тичам зад бара, бъркам коктейли. Все ме беше страх, че ще го ударя я в бара, я в някой ъгъл или знам ли и аз къде. Носех го само през деня, когато не съм на работа. Както споменах по- горе, по погрешка го изкъпах и в басейна. Ей така след работа директно на Калиакрия на басейн, пек, 35 градуса жега, свалям тениската и цоп във водата. :o :lol: :lol: На първото излизане от басейна забелязах, че съм с часовника, :o погледнах го, нямаше вода вътре, всичко беше точно. Успокоих се, :lol: :lol: , добре, че са тия 200м. За жалост обаче не мога да намеря снимките от този ден, въпреки че имам някъде такива. Въпреки че съм от Варна, часовникът още не е виждал солена вода. Най- вероятно няма и да види, освен ако не се случи по погрешка отново. :silent: :lol:

В последствие започнах да го нося почти всеки ден. Поглеждах си часовника през има- няма 15 минути, само и само да му се порадвам, ей така без причина, дори и да не ме интересува колко точно е часа в момента. След вече почти половин година с него, все още му се радвам както в първия ден, когато го купих.
Нося си го в ежедневието със спортни дрехи (кецки/маратонки, hoodie и тениска), както и с по- елегантни дрехи.
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Върши ми страхотна работа, тъй като живея и уча в Австрия, а втората часова зона съм си я направил да ми показва London, да си знам аджеба колко е часа при колегата gordanz - главния виновник за закупуването на този часовник. Естествено като съм в България си гледам в малкото прозорче, колко е часа във Виена.

Крайното ми впечатление от часовника е, че е адски удобен, полезен, точен и сигурен. На всичко отгоре носи и много късмет на изпити, :lol:. Нося го почти постоянно, вече без да се притеснявам от надрасквания и прочие, тъй като така или иначе всеки белег е история, а и ако много почнат да ме дразнят драскотините по веригата, може да се полира. Понякога ми “прищраква” да правя week on the wrist с всеки часовник, който имам, но с Hamilton-а съм изкарвал и месец, което мисля, че говори достатъчно за пристрастеността ми към часовника. 8-)

Тъй като знам, че има любители на бирата в този готин форум, ще ви покажа и няколко снимки с бирички, които обичам да пия докато съм си в Австрия. Нямам представа дали въобще се продават в България.

Първите снимки са до една австрийска биричка на име Wieselburger, която е доста пивка и приятна, a вторите са с една представителка на баварската бира, която също много обичам, Tegernseer. ::drinks:: ::drinks:: :thumbup:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

И като за финал ще пусна още няколко снимчици на часовника. Надявам се да ви е харесало ревюто ми и да ви е било приятно докато го четете. Лека вечер от мен и наздраве! ::drinks:: ::drinks::

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последна промяна minchewmartin на 17 01 2018, 18:50, променена общо 1 път
Seiko 5
Zeppelin LZ129
Casio G-Shock GA135A-1A
Восток Командирские
Hamilton Khaki Navy GMT