Моята колекция

Идеално място да се похвалите с притежаваните от Вас модели като изредите плюсовете, минусите и общите си впечатления от тях. Наред с това тук можете да публикувате и модели, които нямате, но са предизвикали интереса Ви.

Re: Моята колекция

Мнениеот Giggio » 28 11 2013, 17:43

Като повечето колекционери на часовници и аз уважавам предимно механиката, по възможност с инхаус механизми. От този принцип има малко изключения. Едното е моето Tissot PR50 Titanium, което нося във всекидневието си, което е кварцово и със съвсем серийна ETA. Сред малкото други изключения са часовниците SKAGEN Denmark заради изключителния датски дизайн. Притежавам един двустрелочен кафяв SKAGEN, който вече съм представял. Да, кварцов, със серийна машина, дизайнерски... и много ми харесва. Затова съм харесал страницата на марката във Фейсбук и https://www.facebook.com/skagendenmark и следя съобщенията им.
На 31 август се появи съобщение, че SKAGEN планира да издаде рекламен албум и почитателите на марката, които отговорят на няколко въпроса в седмицата между 3 и 10 септември имат шанс да станат част от книгата. С удоволствие, но без да се взимам насериозно дадох своето мнение за моделите на марката, за датския дизайн и за асоциациите, които името на компанията събужда у мен. Накрая обявиха и фотоконкурс на свободна тема. Видях въпроса сутринта, и докато правех кафе накарах жена ми да снима с мобилния телефон. Кръстих снимката „в 8 без 7”. Тя показва двете важни неща към този час от деня – неизменното кафе от кавеварка и часовника, който поглеждам припряно, за да не закъснея. Изпратих снимката и заминах на работа.
Няколко дни по-късно получих е-мейл от маркетинг отдела на SKAGEN в Ричардсън, щата Тексас, с който ме уведомяват, че с моето участие съм в списъка на класираните за книгата. Като награда имам право да си избера часовник от сайта на компанията http://www.skagen.com
Не мислих дълго. Направих си шортлист от 6, после започнах да намалявам списъка и накрая остана този

Обичам titanium. Нямам правоъгълник за носене, нямам и mesh. Влюбването ми в SKAGEN започна от снимка на кръглия модел от същата колекция.
И така, около седмица по-късно получих известие от куриера, че на митницата на аерогара София ме чака часовника. Куриерите от UPS срещу нотариално заверено пълномощно извършиха всички митнически формалности и още 3 дни по-късно получих кашон...
Изключително приятно е за един колекционер (пък и за всеки човек) да получи часовник направо от завода, изпратен на негово име, без да минава през търговската система. Някак мирише на струг... Има и писмо от компанията, адресирано до мен, което прави колекционерската радост особено сладка!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

цялото представяне в блога
N.B. Инициативата да представя часовника е изцяло моя. SKAGEN споменават блога в писмото си защото аз им се похвалих с колекцията си.
Ако намерите куфарче, от което се чува тиктакане, отцепете района и ме викнете...
http://clockwiser.wordpress.com/
Аватар
Giggio
Активен

Мнениеот kokokoz » 28 11 2013, 17:48

впечатляващ неповторим дизайн! честито!
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот monopola » 28 11 2013, 17:52

Баси яката история :) Поздравления колега!
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот kokokoz » 28 11 2013, 17:55

някой да каже нещо относно дизайна,от какво е повлиян??
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот taipan » 28 11 2013, 17:56

Shiiiiit , много красив.
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот taipan » 28 11 2013, 18:00

Дизайн е типично прост и изчистен за скандинавците.
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот Giggio » 08 02 2014, 15:57

Rado President
Automatic
636-3200-2
1979г.

Тъст ми си купи Casio и ми подари часовника, който е купил от Либия през далечната 1979

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ако намерите куфарче, от което се чува тиктакане, отцепете района и ме викнете...
Аватар
Giggio
Активен

Мнениеот Giggio » 03 01 2017, 16:00

[изтрих пост, защото се повтаряше два пъти]
Последна промяна Giggio на 03 01 2017, 23:04, променена общо 1 път
Аватар
Giggio
Активен

Мнениеот Giggio » 03 01 2017, 16:01

Най-после отделих малко време за нещо, което отдавна отвисява. Кутията беше от необработена светла дървесина, която пускаше талаш и затова стоеше празна, а амфибиите и командирските - в други по-малки кутии и пликчета.
Получи се гаф - оказа се, че материалът не е чам-масив, а много тънки плоскости, слепени една върху друга. Затова, когато започнах да лакирам, лакът не хвана добре въпреки доброто шкурене, а цветът "орех" се получи някакво безумие. Минах втора ръка с венге и позагладих положението. Все пак, за грубовати съветски военни часовници стана по-скоро добре - има вид на оръжеен сандък... :)

Дунапренените легла са покрити с парчета дамски чорап в телесен цвят, а часовниците са хванати с ленти от материя за подгъв, също в телесен цвят, хваната с телбод на гърба. Така са хванати относително здраво и не се дрънкат при движение на кутията.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Giggio
Активен

Мнениеот Torro » 03 01 2017, 18:19

Страхотна колекция, удари ме в сърцето! А, ще ми кажеш ли къде живееш, че да те навестя с не особено законни помисли, ха, ха?
Torro
Маниак

Мнениеот petarstoil » 03 01 2017, 20:16

Torro написа:Страхотна колекция, удари ме в сърцето! А, ще ми кажеш ли къде живееш, че да те навестя с не особено законни помисли, ха, ха?

Offtopic: покажи
... и после да ми станеш пациент ;) .
Аватар
petarstoil
Маниак

Мнениеот Giggio » 03 01 2017, 23:06

Ти мани майтапа, ама аз постоянно съветвам колегите да си вземат банкова касета за скъпите часовници, особено тези, дето сбират швейцарци по за няколко бона парчето. Аз всичко жълто и космонавтските хронографи си го гледам на снимка.
Аватар
Giggio
Активен

Мнениеот eray_jpn » 07 01 2017, 21:31

Шапка ти свалям, поздравления за прекрасната колекция и хубавите идеи ти си истински колекционер нямам какво друго да се каже. ::up:: ::up:: ::up::
eray_jpn
Новобранец

Мнениеот Дон Жуан » 08 01 2017, 13:48

Giggio написа:Най-после отделих малко време за нещо, което отдавна отвисява. Кутията беше от необработена светла дървесина, която пускаше талаш и затова стоеше празна, а амфибиите и командирските - в други по-малки кутии и пликчета.
Получи се гаф - оказа се, че материалът не е чам-масив, а много тънки плоскости, слепени една върху друга. Затова, когато започнах да лакирам, лакът не хвана добре въпреки доброто шкурене, а цветът "орех" се получи някакво безумие. Минах втора ръка с венге и позагладих положението. Все пак, за грубовати съветски военни часовници стана по-скоро добре - има вид на оръжеен сандък... :)

Дунапренените легла са покрити с парчета дамски чорап в телесен цвят, а часовниците са хванати с ленти от материя за подгъв, също в телесен цвят, хваната с телбод на гърба. Така са хванати относително здраво и не се дрънкат при движение на кутията.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ей.....Боре.....показа ги най-после ::yahoo::
:clap: ::drinks::
Моята скромна колекцийка : viewtopic.php?f=12&t=20141
Аватар
Дон Жуан
Маниак

Предишна

Назад към Ревюта и снимки на часовници