Orient SK Crystal

Идеално място да се похвалите с притежаваните от Вас модели като изредите плюсовете, минусите и общите си впечатления от тях. Наред с това тук можете да публикувате и модели, които нямате, но са предизвикали интереса Ви.

Orient SK Crystal

Мнениеот Bartek » 29 01 2012, 15:15

Позволете да Ви представя един часовник, който по течение на обстоятелствата наследих. Това е Ориент СК Кристал, японски автоматичен механизъм, ден, дата с 21 камъка от началото на 80-те, на който след направена профилактика дава отклонение 4сек. на зад, не е никак зле за 20 годишен часовник. Не съм фен на ретро часовниците, но към този се привързах и взе да ми доставя удоволствие да полагам грижи за него. Размера е 42х40 без коронката, височина около 20мм., доста масивен е, а аз харесвам такива часовници. Относно водонепропускливоста на него е изписано само water resistant, което не знам как да тълкувам, може би като 30м. Та състоянието в което ми бе завещан беше това.
Изображение
Първоначално в този вид се зачудих доста дали си струва инвестицията да се възстанови, даже мислех да го пусна в раздела за подаряване, за да отиде при колега, който ще го оцени както е редно, за този рядък модел на Ориент, но се разубедих и реших да се опитам да го възстановя максимално и да остане завинаги мой. Все пак в началото на 90-те този модел и модела с вечния календар си бяха егати хита.След известно време и не малко средства, часовника изглежда така.
Изображение

Модела има ясно изразени детайли, златистите маркери, както и цикламения циферблат предават елегантност и стил, съчетана с грубия вид модела става нестандартен и запомнящ се. Има три бутона, като първия е за деня, средния за сверяване на час и дата, а третия е за въртене на вътрешния безел.
Изображение
Изображение
Тежестта не мога да я определя защото не е с оригинална верижка, но предполагам, около 150гр. Мислех си да не правя ревю на часовника, тъй като е без верижка и специфичните капаци за модела, не е завършен още, но не издържах. ::yahoo:: Като споменавам верижката, това е и проблема който срещам при реставрирането, не мога да открия капаците, които влизат в лъговете, затова тук е още едно място, където ще заявя, че търся въпросните капаци и ако някой ги има, все пак това е форум за часовници, купувам ги на цена каквато каже. Ето още няколко снимки.

Изображение
Разстоянието между лъговете е 18мм., а оригиналната верижка е 22мм. в края си.
Изображение
Тук искам да благодаря на колегите от форума, които оказаха съдействие за набавянето на някой части от часовника, на Божидар за добре направената профилактика и най вече на atanweb който съдейства за новия циферблат.
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

Re: Orient SK Crystal

Мнениеот omegaqq » 29 01 2012, 17:03

Браво! Станал е невероятен часовник.
Аватар
omegaqq
МОДЕРАТОР

Мнениеот nikif1 » 29 01 2012, 17:26

Само адмирации за труда и желанието.Станал е като нов. :)
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
nikif1
МОДЕРАТОР

Мнениеот fivegood » 29 01 2012, 18:07

Браво за възстановяването! Сега говорих с един познат, който има същия, но за съжаление въпросните елементи на верижката ги няма и при него. Ще ми е интересно как ще изглежда с една хубава кожена каишка с ширина 20-22мм (изрязана при лъговете). Представям си или черна или черна с червеникав елемент.
Аватар
fivegood
МОДЕРАТОР

Мнениеот Bartek » 30 01 2012, 21:15

Трудно излезе намирането на тези капаци, къде ли не търсих и продължавам да ги търся. Накрая ще си купя един часовник само заради тях. Според мен в оригиналния си вид изглежда най-добре, просто часовника е нестандартен, има много остри черти и верижката му ходи най-много. Но ето няколко варианта.
Изображение
Изображение
Изображение
Може би по скоро с каишка от този вид ще изглежда по добре.
Изображение
Ето един вариант с изрязана кожа.
Изображение
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот Pfote2 » 30 01 2012, 22:09

Колко мм е на лъговете?
Това с веригата твоят часовник ли е на постинга в 21:15 или снимка от интернет? Ако е твоят - въпросът е решен - само с верига е хубав.
Pfote2
Маниак

Мнениеот Bartek » 30 01 2012, 22:19

18мм. са лъговете, за съжаление тази снимка я дръпнах от нета, за да се види и оригиналния вид.
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот miroman » 30 01 2012, 22:48

Pfote2 написа:Колко мм е на лъговете?
Това с веригата твоят часовник ли е на постинга в 21:15 или снимка от интернет? Ако е твоят - въпросът е решен - само с верига е хубав.

+1, нито един от другите варианти не е толкова добър. Тъй като часовникът е по-голям, пък и циферблатът му е повечко натоварен, може би една пилотска каишка с капси би стояла добре - черна с червен шев. Но пак не е сигурно дали с верижка няма да е по-добре...
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.
Аватар
miroman
Master User

Мнениеот batdaci » 30 01 2012, 22:58

Аз съм за 1 и 2
Cortebert "Sapphire"
OMAX crystal 25 j
МВ 124
batdaci
Новобранец

Мнениеот pecov3 » 18 06 2012, 20:01

Колега Bartek,ако знаеш колко много ти завиждам,естествено това е благородна завист.Такъв часовник е моята мечта и рано или късно и аз ще се любувам на такъв,както ти се кефиш на твоя.А тои изглежда страхотно.Даже съм си сложил една от твоите снимки на десктопа.Но засега съм на процес търсене.Ако си намеря Ориент които да има нужда от стъкло или циферблат би ли могъл да съдеистваш със консултация?И още един път СТРАХОТИН часовник. :clap:
pecov3
Напредващ

Мнениеот Bartek » 19 06 2012, 14:45

pecov3 написа:Колега Bartek,ако знаеш колко много ти завиждам,естествено това е благородна завист.Такъв часовник е моята мечта и рано или късно и аз ще се любувам на такъв,както ти се кефиш на твоя.А тои изглежда страхотно.Даже съм си сложил една от твоите снимки на десктопа.Но засега съм на процес търсене.Ако си намеря Ориент които да има нужда от стъкло или циферблат би ли могъл да съдеистваш със консултация?И още един път СТРАХОТИН часовник. :clap:

Пожелавам ти да си намериш перфектен часовник Пецов. А, ако не е с каквото мога ще помогна. Успех. ::drinks::
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот Prisadov » 22 10 2012, 19:36

Браво за усилията колега найстина си заслужава този красавец.Бащата на един приятел има същия часовник но й неговия не е с оригиналната верига....интересното е че неговия циферблат също е цикламен и на слънчева светлина избледнява много....става бледо розов към бежаво.....много странен цвят и след няколко минути на сянка пак става цикламен, незнам дали и твоя циферблат прави това или просто нещо има на часовника който гледах.Също и наскоро минах до ателието на един часовникар в Пловдив и видях че продава нов такъв часовник(чисто нов и никога не е носен),каза ми че веригата си е оригинална и на нея найстина си пишеше Ориент...също и циферблата беше каки......но цената ми се стори висока (160лв)....иначе и аз бих се радвал да притежавам точно този Ориент.
Поздрави....
Аватар
Prisadov
Маниак

Мнениеот rabotnika » 23 10 2012, 23:00

Някой може ли да ми помогне с намирането на цифрблат,стрелки и безел за такъв часовник че моите са прецакани а механизма е повече от перфектен а за мен часовника има сантиментална стойност
rabotnika
Новобранец

Мнениеот koceto1986 » 21 10 2014, 22:18

Трябва ми помощ относно въпросния часовник, избързва, не се сменя деня, няма каишка, на циферблата я няма коронката(нов ще трябва може би), стъклото е надрано,
имеила ми е: koceto.86@abv.bg , очаквам помощ за възстановяването му,
не знам каква му е цената, но за мен има голяма стойност

благодаря предварително на всички които могат да помогнат
koceto1986
Новобранец

Мнениеот ribara » 03 03 2015, 00:59

От малък си ги харесвах тия часовници! От скоро вече имам 3 масивни ориента! Купувам ги от Япония! В момента играя на един търг за същия такъв,нов! Не съм чак такъв маниак на тема часовници, но вече имам 10 тина японеца, сейко 5 ситизени т.н. ! Искам да попитамнещо което ме озадачава за тоя с зеления циферблат-отзаде имам чувството че капака е гравиран с лазер, а трябва да е производство 71-83 година! Отзаде на капака имаше и предпазна лепека, като падна, емблемата доста драска, като прокарам пръст през нея! Него го купих от Румъния, и ме съмнява автеничноста му!
http://www.ebay.com/itm/331468897275?_t ... EBIDX%3AIT
А за тоя водя в търга, сегаго загледах, и видях какви са тия капаци!
http://www.ebay.com/myb/BidsOffers?MyEb ... NLK:MEBIDX

А това е скромната ми масивна колекция за сега
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
С жълтата каса,съмго купвал от тука!
Изображение

Изображение

А това го очаквам тия дни!
ribara
Напредващ

Мнениеот Niksun333 » 09 09 2016, 17:12

Ама разбрира се.. Същият като моя, с разлика в циферблата. Невероятен часовник. Жалко, че критиците го смятат за ниско качество часовник, а той е много, много надежден и луксозен дори! ::drinks::
Niksun333
Активен

Мнениеот mitadoc » 09 09 2016, 17:31

niki.nenoff написа:Ама разбрира се.. Същият като моя, с разлика в циферблата. Невероятен часовник. Жалко, че критиците го смятат за ниско качество часовник, а той е много, много надежден и луксозен дори! ::drinks::

Часовникът е хубав, както и всички Ориенти, Ситизени и Сейковци,както и русначетата. Луксозен не е. Надежден е.Радвам се,че му се радваш. Това е важното.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Anthony » 09 09 2016, 18:14

Всъщност определението за луксозност е доста широко и зависи от възможностите на човека. Явно за него часовник за 100-200 лв е луксозен, докато за други и Ролекс е ширпотреба :)
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот SHARKY » 09 09 2016, 22:03

niki.nenoff написа:Ама разбрира се.. Същият като моя, с разлика в циферблата. Невероятен часовник. Жалко, че критиците го смятат за ниско качество часовник, а той е много, много надежден и луксозен дори! ::drinks::

Ахааа, тъкмо се чудех къде се изпокрихте от хуууубавата темичка :-D :-D :-D
Аватар
SHARKY
Маниак

Мнениеот rosen_er » 10 09 2016, 09:07

ribara написа:Искам да попитамнещо което ме озадачава за тоя с зеления циферблат-отзаде имам чувството че капака е гравиран с лазер, а трябва да е производство 71-83 година! Отзаде на капака имаше и предпазна лепека, като падна, емблемата доста драска, като прокарам пръст през нея! Него го купих от Румъния, и ме съмнява автеничноста му!
http://www.ebay.com/itm/331468897275?_t ... EBIDX%3AIT

Отвори ми се за кратко снимка и после се скри,та искам да попитам този румънският така ли изглежда:
Изображение
Ако отговорът е "да",моето мнение е ,че има нещо притеснително в този модел Ориент(въпреки,че се среща често по сайтовете за търговия) .Ще кажа и защо мисля така:какъв е смисълът от допълнителният циферблат с градовете,след като на основния липсва 24 часова скала?
rosen_er
Почитател

Следваща

Назад към Ревюта и снимки на часовници