Orient SK Crystal

Идеално място да се похвалите с притежаваните от Вас модели като изредите плюсовете, минусите и общите си впечатления от тях. Наред с това тук можете да публикувате и модели, които нямате, но са предизвикали интереса Ви.

Re: Orient SK Crystal

Мнениеот cenzor » 10 09 2016, 09:11

niki.nenoff написа:Ама разбрира се.. Същият като моя, с разлика в циферблата. Невероятен часовник. Жалко, че критиците го смятат за ниско качество часовник, а той е много, много надежден и луксозен дори! ::drinks::

:wtf: Колега, ти във всяка тема за Orient SK явно ще се запишеш, и ще се оплачеш? Никой не ги смята за ниско качество часовници, хубави са, били са много интересни навремето. Едно време бяха мечтата на много хора , сред морето от руски часовници.

П.С. Не са луксозни, нито тогава са били, нито сега. Дишай спокойно. ::thumb::
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот rosen_er » 10 09 2016, 09:16

.
Последна промяна rosen_er на 10 09 2016, 09:34, променена общо 1 път
rosen_er
Почитател

Мнениеот rosen_er » 10 09 2016, 09:30

ribara написа:Искам да попитамнещо което ме озадачава за тоя с зеления циферблат-отзаде имам чувството че капака е гравиран с лазер, а трябва да е производство 71-83 година! Отзаде на капака имаше и предпазна лепека, като падна, емблемата доста драска, като прокарам пръст през нея! Него го купих от Румъния, и ме съмнява автеничноста му!
http://www.ebay.com/itm/331468897275?_t ... EBIDX%3AIT

Отвори ми се за кратко снимка и после се скри,та искам да попитам този румънският така ли изглежда:
Изображение
Ако отговорът е "да",моето мнение е ,че има нещо притеснително в този модел Ориент(въпреки,че се среща често по сайтовете за търговия) .Ще кажа и защо мисля така:какъв е смисълът от допълнителният циферблат с градовете,след като на основния липсва 24 часова скала?Как може да се разбере колко е часът в даден град?
Според мен това е каса с допълнителен циферблат от Orient world time ,но с основен циферблат от Orient SK.

niki.nenoff написа:Ама разбрира се.. Същият като моя, с разлика в циферблата. Невероятен часовник. Жалко, че критиците го смятат за ниско качество часовник, а той е много, много надежден и луксозен дори! ::drinks::

Ако колегата визира същия часовник.........единствено машината е като на твоя часовник.Каса,основен циферблат,допълнителен циферблат (или безел,ако е по -правилно),стрелки.......нищо общо с твоя Ориент.
rosen_er
Почитател

Мнениеот ribara » 10 09 2016, 13:52

Да, такъв е ! До колкото прочетох по чужди форуми-механизма си е оргинален на Ориент,но касата и циферблата са съвременно производство! Бяха го определили като-Франкенщайн! Още един модел на Ориент е такова производство!
http://www.ebay.com/itm/331962612923?_t ... EBIDX%3AIT
Купих един такъв, но един приятел го хареса и го спазарих! Сега вървят малко по скъпо,от преди ,надявам се на некой търг,да го взема на сносна цена!
ribara
Напредващ

Мнениеот otof » 10 09 2016, 15:30

Няма промяна.
Същият като този
viewtopic.php?f=44&t=22899&p=197791#p197791
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот Видко Генов » 02 01 2017, 00:51

rabotnika написа:Някой може ли да ми помогне с намирането на цифрблат,стрелки и безел за такъв часовник че моите са прецакани а механизма е повече от перфектен а за мен часовника има сантиментална стойност

Колега и аз търся,ако си намерил били ми казал от къде?
Видко Генов
Новобранец

Мнениеот Puzo » 02 01 2017, 10:31

Видко Генов написа:
rabotnika написа:Някой може ли да ми помогне с намирането на цифрблат,стрелки и безел за такъв часовник че моите са прецакани а механизма е повече от перфектен а за мен часовника има сантиментална стойност

В ebay имаше един много коректен виетнамец, който продаваше всякакви части за СК Кристал - циферблати, безели, стъкла, коронки, ремонтоари... Без стрелки май. За съжаление скоро забелязах, че всичките му артикули изведнъж изчезнаха. Не знам причините. Сега стрелки и аз търся, но ще си карам с моите, тъй като трудно ще намеря. И циферблат няма откъде да се намери, освен от някой новоизлюпен сайт. Но виетнамеца си мисля, че може и да си възобнови търговията.
Това, което най-много те дразни и те изнервя днес, ще е точно това, което най-много ще ти липсва утре, когато вече го няма!
Puzo
Активен

Мнениеот otof » 02 01 2017, 12:32

Видко Генов написа:

http://www.ebay.com/sch/bivintagestore2 ... hRWPUci&rt
Аватар
otof
Маниак

Предишна

Назад към Ревюта и снимки на часовници