Как да се справим с вмирисана каишка

Информация и мнения за конкретни модели и марки

Re: Как да се справим с вмирисана каишка

Мнениеот Bartek » 02 10 2012, 15:02

ram написа:
fuckymucky написа:1) Откачаш верижката.
2) Махаш колчетата.
3) Слагаш верижката в джоба на дънките си.
4) Събуваш дънките.
5) Слагаш ги в пералнята.
6) Нормално количество прах за пране, омекотител, 30°C, без центрофуга!.
7) Вадиш.
8) Сушиш.
9) Закачаш.
10) Носиш.
------------
* - от изключителна важност е последователността на стъпките да се запази!

Ама трябва и да зашиеш джоба за да не изпадне верижката и да счупи прозореца на вратата.
То за верижки май няма проблеми, проблема е при кожените каишки.

:lol: :lol: :lol:
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот evin » 03 10 2012, 09:54

Моите каишки са гумени с карбоново покритие. Мият се със сапунче перфектно барабар с часовника и ухаят прекрасно. Кожа бих носил единствено на много скъп часовник, който нося много рядко.
Alfex Lucendro 5567 / Valjoux 7750 (25j)
Meistersinger Neo 1Z / ETA 2824-2 (25j)
Poljot de Luxe / 1МЧЗ 2209 (23j)
Victorinox Swiss Army Cavalry 24308 / ETA Quartz (7j)
Аватар
evin
Маниак

Мнениеот Asatov » 10 10 2012, 10:38

Здравейте,аз съм се ориентирал към часовник с кожена каишка обаче като изчетох тая тема, а и някой други малко се понаплаших...Попринцип моделът който съм харесал го има и с метална каишка,но както казвате по-горе с кожена каишка е несравнимо по-красиво.Та мислите ли че ако правя нещата който са изредени по-нагоре с накисването на каишката и пръскането с парфюм ще помогне...Обаче предполагам че и тогава повече от 2 години няма да издържи така се чудя какво какво да правя.Ще го използвам целодневно без мокрене само.Tова ми е първият часовник и се колебая между гумена и кожена...Става въпрос за този модел:

http://casioshop.bg/EF-509L-1A
Asatov
Новобранец

Мнениеот Scandinavian » 11 10 2012, 09:21

Asatov написа:Здравейте,аз съм се ориентирал към часовник с кожена каишка обаче като изчетох тая тема, а и някой други малко се понаплаших...Попринцип моделът който съм харесал го има и с метална каишка,но както казвате по-горе с кожена каишка е несравнимо по-красиво.Та мислите ли че ако правя нещата който са изредени по-нагоре с накисването на каишката и пръскането с парфюм ще помогне...Обаче предполагам че и тогава повече от 2 години няма да издържи така се чудя какво какво да правя.Ще го използвам целодневно без мокрене само.Tова ми е първият часовник и се колебая между гумена и кожена...Става въпрос за този модел:

http://casioshop.bg/EF-509L-1A

Като се има предвид цената на часовника колега, само за информация има каишки, които струват толкова (че и повече), значи обработката й няма да е кой знае колко добра и със сигурност ще ти се наложат някои от горните интервенции.
Моя съвет е да си купиш с метална (брандирана) верижка, пък допълнително може да си вземеш кожена и евентуално да ги сменяш (кожата през зимата метала през лятото)
Поздрав!
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Scandinavian
Маниак

Мнениеот evin » 24 04 2013, 16:05

CHILIEV написа:Определено кожената каишка е много по-красива, но е смотано да не е предупреден човек за тези особености нито от продавача нито май в книжката пише такива неща. Уж не се пиша за много прос' ама това определено ме изненада.

Обикновено производителят и продавачът си нямат идея относно хигиената и физиологичните особености на клиентите, че да ги предупреждават. Щото иначе и автопроизводителите могат да лепнат лепенка, че има опасност да засмърди гадно салона, ако се пърди или пуши вътре :))

Каишките са консуматив, това е положението. За едни евтин, за други - скъп.
Аватар
evin
Маниак

Мнениеот CHILIEV » 24 04 2013, 16:23

evin написа:
CHILIEV написа:Определено кожената каишка е много по-красива, но е смотано да не е предупреден човек за тези особености нито от продавача нито май в книжката пише такива неща. Уж не се пиша за много прос' ама това определено ме изненада.

Обикновено производителят и продавачът си нямат идея относно хигиената и физиологичните особености на клиентите, че да ги предупреждават. Щото иначе и автопроизводителите могат да лепнат лепенка, че има опасност да засмърди гадно салона, ако се пърди или пуши вътре :))

Каишките са консуматив, това е положението. За едни евтин, за други - скъп.

Колега, гледам, че си писал малко по-горе. Сега явно си имал нов прилив на вдъхновение, че чак си цитирал мое мнение от преди 2 години почти. Мерси все пак за пояснението. Много напоително ::drinks::
Аватар
CHILIEV
Напредващ

Мнениеот evin » 24 04 2013, 16:59

Нямам навик да гледам от кога е мнението, сори
Нещо съм те засегнал?
Аватар
evin
Маниак

Мнениеот CHILIEV » 24 04 2013, 22:21

evin написа:Нещо съм те засегнал?

Глупости :wink:
Аватар
CHILIEV
Напредващ

Мнениеот popov308 » 03 02 2016, 12:06

Четох темата с интерес. Проблемът ми се струва актуален. Много обичам кожена каишка, с която вече съм си свикнал и много мразя нова такава, докъто се очупи по ръката ми.
Но ето на какво попаднах скоро - кожена каишка Piero Mаgli Carbon Fiber, подходяща за спортен часовник. Твърди се, че имала "карбонова нишка", каквото и да означава това, но според мен има само "карбонова визия"...
Моделът е от серията Aqua и според производителя може да се мокри без проблем, т.е. ще може и да се мие/пере. Още не съм пробвал това с мокренето, но в името на науката, довечера ще я заведа на баня. Единственото, което ми прави лек "гъдел" по въпроса е, че от вътрешната страна има тънка, текстилна обшивка, а това може да не е добре за бързото съхнене.
Първите ми впечатления са, че е много твърда и здрава. Преди това беше 10 дена на друг часовник и вече получи нужната "извивка". Сега стои почти като гривна и ми е много удобна. Закопчаването е с две езичета. Изхвърлих подвижната халка, защото от нея просто няма нужда. При мен закопчаването е на последните възможни дупки /трети по ред/, краят на каишката се държи в неподвижната халка при бакъла, там където каишката започва да изтънява, и пак съм сигурен, че не може да се извади сама. Така е, защото материалът е твърд и разкопчаването изисква усилие. Толкова ми харесва, че мисля да си поръчам още една, но по възможност със син шев. Цената е пренебрежимо ниска в сравнение с качеството.

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
popov308
Активен

Мнениеот popov308 » 16 02 2016, 15:21

Днес въпросната каишка беше изпрана със сапун. Две минути след подсушаване с кърпа беше готова за носене. По самата каишка няма функционални или естетически изменения!
Аватар
popov308
Активен

Мнениеот Bagabonto » 16 02 2016, 15:28

Колега имам същата каишка и мога да ти кажа,че няма проблем с мокренето,нося я вече почти година и е като нова.Добър избор.
Изображение
Bagabonto
Напредващ

Мнениеот Scandinavian » 16 02 2016, 18:13

Мдааа, оригиналната каишка на hamilton-a я мазах с течен парафин, с крем за ръце (да я импрегнирам един вид) и след няколко месеца пак се вмириса. Пръсках я с афтършейв и почиствах с морки кърпи, но това беше временно решение на проблема.
Накрая си взех Hirsh Grand Duke XL, която се води водоустойчива, за една торба пари, ама досега няма проблеми, даже след две години все още мирише леко на кожа. Почиствам я от време на време с мокри къпрички и през лятото, понеже много се потя, нося друг часовник (за всеки случай) на верига. В началото каишката имаше твърдостта на гьон, с вложка изглеждаща като от пластмаса. Сега се е поочупила и е ОК, даже си бях взел 2 (за резерва) ама като видях за какво качество иде реч, я шитнах на колега от форума.
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Scandinavian
Маниак

Мнениеот ayl » 16 02 2016, 21:06

Ако отвътре откъм ръката е гумена дали ще се вмирише се чудя? Не разбрах след колко време се вмирисва по принцип.
Аватар
ayl
Активен

Мнениеот marrrto » 14 05 2017, 23:39

Да поразбутам малко темата. Избягвам кожените каишки понеже доста ми се поти ръката през лятото и обикновено нося гъма или плат. Но миналата седмица поръчах ето това:

https://www.hirschstraps.com/products/hirsch-james-calf-leather-performance-watch-strap-in-brown-0925002010

Вътрешността е гума, отвън е кожа. На снимки поне изглежда доста добре, като пристигне ще я понося и споделя впечатления.
marrrto
Активен

Предишна

Назад към Марки, модели, новини, коментари