Какво искате да видите във форума?

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници

Re: Какво искате да видите във форума?

Мнениеот Seikosha » 08 08 2017, 00:43

Аз Вече изразих едно опасение от задължителното ъпване на две седмици и се аргументирах,че докато обявите за втора ръка часовници,както и тези за нови такива,които тъй ,или иначе рядко се реализират бързо,поради по-високите цени, какво ще стане с тези,които са в търговете за 1лв. Има хора пуснат нещо за срок от 10 дена, други за 5 и за 10 дена,обявата му потъва някъде без да може да я ъпдейтва. За това и предложих за обяви от 1лв. да има правило да може да се ъпва поне в деня на приключване на търга, или на практика да могат да ъпнат поне веднъж,иначе става малко демотивиращо. По тоя начин в горната част на страницата винаги ще присъстват актуално завършващи търгове в настоящият ден и ще помогне на някой ,ако е забравил за нещо което го интересува. Говоря само за раздела с търгове, не и за другите подтеми като части ,услуги и т.н.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "
Seikosha
Маниак

Мнениеот rado » 22 08 2017, 16:51

target="_blank" на всички снимки и линкове би било страхотно... че сега все забравям да задържам команд...
Аватар
rado
Напредващ

Мнениеот trk2 » 14 10 2017, 11:10

trk2 написа:Върнах се от морето, равносметката 416 нови мнения, от които около 350 ъпа. 45 минути четох заглавия купува- продава. След 7седемте страници нови менения се случи на една цяла страница от 60 мнения само продажби. Отне ми половин час да прочета всички заглавия, мъка :((

Пак бях на море за една седмица, този път новите "мнения" бяха 448, за съжаление снощи нямах време да прегледам всичките заглавия, дано не съм изтървал нещо интересно.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Sisq0 » 25 10 2017, 07:43

Към ръководния състав тук - колеги, сложете ограничения за подписите вече, моля ви, за да не се получават подобни ситуации...

Изображение

Нищо лично към колегата, но за тези неща си има IMDB. Не е единствен с предълъг подпис, беше само пример да онагледи проблема.
Two things that are essential to life are WD-40 and duct tape.
If it moves and it isn't supposed to, use the duct tape.
If it doesn't move and it's supposed to use the WD-40.
Аватар
Sisq0
Почитател

Мнениеот ivanovnov » 25 10 2017, 09:10

това и аз си го помислих. Колеги осъзнайте се малко с тези подписи!!!
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот Kuonyy » 04 12 2017, 20:24

Виждам, че има промяна в рекламите и подфорумите на форума. Огледах малко и видях следното: преди преместените Фен/Клуб теми на Omega, Breitling и G-Shock сега висят в нищото в раздел "Статии и материали....."
Дали ще е възможно да се върнат в подфорум "Фен теми" ?
Аватар
Kuonyy
Маниак

Мнениеот gordanz » 05 12 2017, 04:08

Kuonyy написа:Виждам, че има промяна в рекламите и подфорумите на форума. Огледах малко и видях следното: преди преместените Фен/Клуб теми на Omega, Breitling и G-Shock сега висят в нищото в раздел "Статии и материали....."
Дали ще е възможно да се върнат в подфорум "Фен теми" ?

Те май западнаха след преместването :(
Omega Speedmaster Japan Special
Rolex Air king
Zenith Elite
Girard Perregaux Sea Hawk II Няма го вече :(
Tag heuer
Tag heuer Monza
Аватар
gordanz
Почитател

Мнениеот monopola » 05 12 2017, 11:21

Да, ще ги преместя, наистина е по-удачно да са в фен раздела ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот rosen_er » 14 12 2017, 09:57

Не бях влизал във форума от неделя(мисля).
Днес отварям и........5 страници само с обяви за продажби.Може и да съм пропуснал 2-3 различни теми,че карах "по диагонал".И това не е инцидентно ,а по-скоро ежедневие.
Та ........има ли въобще форум "strelki info" и дали не е време да се преименува на "strelki.sales" ,например?
За мен е много жалко - доста приятни моменти и емоции съм имал четейки и пишейки във форума.Вече съвсем не е така.
Това ,че дискусиите(то едни дискусии....) се пренесоха във фейсбук силно ограничи разнообразието от теми ,а и в самият начин на диалог,според мен.
Там много "модерно" напоследък е да покажеш часовника си "боднат" на бутилка бира или нещо с повече градус или заровен в тава свинско с картофи.Но всеки с разбиранията си......
Още веднъж - много жалко за един стойностен преди време форум,който лека-полека се превърна в някакво копие на OLX или който и да е там сайт за продажби,но с по-тясна насоченост,да речем.
Пиша тези неща,защото е жалко,че форумът не успява да съществува в онзи формат,който съм сигурен,че липсва доста съфорумници.
Това ,разбира се,е лично ми мнение и усещане.
rosen_er
Маниак

Мнениеот mitadoc » 14 12 2017, 11:37

rosen_er написа:Не бях влизал във форума от неделя(мисля).
Днес отварям и........5 страници само с обяви за продажби.Може и да съм пропуснал 2-3 различни теми,че карах "по диагонал".И това не е инцидентно ,а по-скоро ежедневие.
Та ........има ли въобще форум "strelki info" и дали не е време да се преименува на "strelki.sales" ,например?
За мен е много жалко - доста приятни моменти и емоции съм имал четейки и пишейки във форума.Вече съвсем не е така.
Това ,че дискусиите(то едни дискусии....) се пренесоха във фейсбук силно ограничи разнообразието от теми ,а и в самият начин на диалог,според мен.
Там много "модерно" напоследък е да покажеш часовника си "боднат" на бутилка бира или нещо с повече градус или заровен в тава свинско с картофи.Но всеки с разбиранията си......
Още веднъж - много жалко за един стойностен преди време форум,който лека-полека се превърна в някакво копие на OLX или който и да е там сайт за продажби,но с по-тясна насоченост,да речем.
Пиша тези неща,защото е жалко,че форумът не успява да съществува в онзи формат,който съм сигурен,че липсва доста съфорумници.
Това ,разбира се,е лично ми мнение и усещане.

+1
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот monopola » 14 12 2017, 12:08

И на мен започва да не ми изглежда добре това и смятам следното - проблема не е в обявите за часовници, а в обявите за вскякави други неща, свързани или не с часовниците. Обявите за часовници няма как да са чак толкова много на брой, а и са носители на някаква информация - снимки, инфо и т.н.
Обаче обявите за всякакви други неща започват да стават прекалено много и продавачите не се усещат. Форума не е платформа за онлайн магазини и идеята му въобще не е да предоставя поле за всякакви продавачи.

Ще се опитам да го измисля тези дни и вероятно ще стане следното - или ще има краен брой обяви на потребител, независимо дали иска да плати за безкраен брой обяви или ще изчезнат ъповете на всички теми, които не са обяви за часовници. Разбира се приемам и други предложения, като за мен принципа е следният - обявите за часовници създават съдържание и имат добавена стойност към форума, обявите за всякакви други неща - каишки, патенти, бъкъли и какво ли още не, което няма общо с часовниците нямат тези качества и рестрикциите ще почнат от тях.
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот Puzo » 14 12 2017, 14:45

monopola написа:И на мен започва да не ми изглежда добре това и смятам следното - проблема не е в обявите за часовници, а в обявите за вскякави други неща, свързани или не с часовниците. Обявите за часовници няма как да са чак толкова много на брой, а и са носители на някаква информация - снимки, инфо и т.н.
Обаче обявите за всякакви други неща започват да стават прекалено много и продавачите не се усещат. Форума не е платформа за онлайн магазини и идеята му въобще не е да предоставя поле за всякакви продавачи.

Ще се опитам да го измисля тези дни и вероятно ще стане следното - или ще има краен брой обяви на потребител, независимо дали иска да плати за безкраен брой обяви или ще изчезнат ъповете на всички теми, които не са обяви за часовници. Разбира се приемам и други предложения, като за мен принципа е следният - обявите за часовници създават съдържание и имат добавена стойност към форума, обявите за всякакви други неща - каишки, патенти, бъкъли и какво ли още не, което няма общо с часовниците нямат тези качества и рестрикциите ще почнат от тях.

Според мен е излишен раздела за продажба "Всичко останало"... Часовници, каишки, верижки, всичко е свързано с часовникарството. Връзва се.
Но телефони, лаптопи, якета, блузи, фотоапарати, чаши, маратонки и т.н. Е, не им е мястото във форум за часовници...
Имам няколко якета и хубави неща, които не се ползват и бих ги продал бързо, но ме е срам да пусна обява тук. Има си продавалници и базари. ;)
Когато мъж разговаря с красива жена в продължение на час, му се струва, че е минала секунда. Но ако постави пръста си на горещ котлон, секундата му изглежда като час. Това е относителността. ;)

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот miroman » 14 12 2017, 15:15

monopola написа:.... Разбира се приемам и други предложения....

1. Може първият ъп да е само ъп, но всеки следващ да е със задължително понижение на цената - например минимум 5%, като пак задължително се изписва новата цена (защото при следващ ъп от нея отново ще трябва да сенамалят 5%, и т.н.). Допълнително бройката на ъп-овете да не може да надхвърля 5 (или 8, или 10, важното е да има ограничение), като задължително поредният номер трябва да е записан: "Ъп #3, цената намалена на 100 лв.", а следващият - "Ъп #4, цената намалена на 95 лв." и т.н.
2. Не знам доколко е възможно технически, но ако има линк "Виж новите мнения, без "търговски раздел"", аз гарантирано ще го ползвам непрекъснато :). А за тези, които търсят да купуват, може и да има "Виж новите мнения само от "търговски раздел"" ::drinks::
3. Отново не знам дали изобщо ще има търсене на такъв раздел, но може да се пробва нещо като "Колекции на потребители" - там всеки може да се похвали с новопридобит часовник, или да си покаже колекцията.

Поздрави, Миро.
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.
Аватар
miroman
Master User

Мнениеот ostap » 14 12 2017, 15:37

miroman написа:

2. Не знам доколко е възможно технически, но ако има линк "Виж новите мнения, без "търговски раздел"", аз гарантирано ще го ползвам непрекъснато :). А за тези, които търсят да купуват, може и да има "Виж новите мнения само от "търговски раздел"" ::drinks::

Поздрави, Миро.

Това е ключа от бараката! ::drinks::
Изображение
Аватар
ostap
Маниак

Мнениеот Torro » 14 12 2017, 17:30

Да,търговският раздел е голям, но не мисля, че проблемът е в него. Проблемът е, че не се пишат мнения, теми, не се разискват достатъчно проблеми, няма много ревюта и т.н. . Не, че няма, има, но май всичко е със заглъхващи функции. Не съм член на ФБ-групата, но до колкото разбирам там е доста по-активно, отколкото тук. Значи нещо трябва да се направи и форумът отново да стане активен, а това става с писане. Факт е, че много съфорумци не обичат да пишат, но нека се опитат. И аз се опитвам ...
Torro
Маниак

Мнениеот Kuonyy » 14 12 2017, 19:42

miroman написа:

1. Може първият ъп да е само ъп, но всеки следващ да е със задължително понижение на цената - например минимум 5%, като пак задължително се изписва новата цена (защото при следващ ъп от нея отново ще трябва да сенамалят 5%, и т.н.). Допълнително бройката на ъп-овете да не може да надхвърля 5 (или 8, или 10, важното е да има ограничение), като задължително поредният номер трябва да е записан: "Ъп #3, цената намалена на 100 лв.", а следващият - "Ъп #4, цената намалена на 95 лв." и т.н.

Това щях да предложа и аз. В немския форум е по този начин е доста по-пригледно. Ако искаш да ъп-ваш - сваляш цената. Ако има 10 потребители, всеки с по 5 обяви. Това са 50 стари обяви всяка седмица, които излизат на първа страница.
Аватар
Kuonyy
Маниак

Мнениеот marind » 14 12 2017, 20:55

Истината е, че Фейса прецака всички форуми, без изключение! Голямото предимство там е, че можеш да правиш всичко на момента, примерно Wrist shot - снимаш и директно пускаш. Друг е въпроса, че всичко се губи с времето - ако искаш да намериш нещо конкретно, пуснато дори преди една седмица, мисията е невъзможна! Докато във форума не се губи. Но пък трябва да минаваш през Posimage или подобни сайтове. Където също не е толкова сигурно, справка - снимка.бг, където се затриха маса снимки на хората! Със съответните загуби - примерно ако снимките на дадено ревю са качени там, отива по дяволите и ревюто, и труда на човека.
Има и още нещо - във Фейса човек сам си е модератор и админ. За мен това е даже основното предимство. Защото всичко, особено различните вкусове, е доста субективно. За пример ще ползвам мнението на rosen_er, който очевидно не одобрява снимки на часовници, боднати на бутилка или в тава свинско с картофи :)) За мен лично е забавно да гледам не толкова часовника в тавата с картофи, а реакцията на "пуританите" :)) Защото не съм от хората, издигащи в култ някаква си вещ, пък била тя и часовник, бил той и швейцарски :wink: За някои това е скандално, за други - забавно. Разни хора, разни идеали :) Но ако се въведе правило, забраняващо снимки в домакински съдове с храни и напитки, определено няма да пролея сълзи :))
По отношение на търговския раздел, мнението ми е, че всякакви рестрикции биха довели да обратния на търсения ефект. По причините, изтъкнати по-горе. Във Фейса (и не само) вече има предостатъчно групи за търговия на всякакви вещи, включително и часовници. Нека не се заблуждаваме - търговския раздел е най-посещавания от всички и съм сигурен, че е причина за нови регистрации на голяма част от новите потребители. Не казвам, че това ми харесва, просто констатирам фактите. Лично мен не ме вълнуват каквито и да е промени там - имам да продам един или два часовника и това е :) И не на последно място - продажбите във форума са някакъв вид гаранция и за продавачи, и за купувачи! Нещо, което го няма нито във Фейсбук, нито в Продавалник, нито другаде! ::drinks::
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот popayo » 14 12 2017, 21:16

marind написа: И не на последно място - продажбите във форума са някакъв вид гаранция и за продавачи, и за купувачи! Нещо, което го няма нито във Фейсбук, нито в Продавалник, нито другаде! ::drinks::

Абе и доста партенки имаше. ::drinks::
popayo
Маниак

Мнениеот Barking Dog » 14 12 2017, 21:30

popayo написа:
marind написа: И не на последно място - продажбите във форума са някакъв вид гаранция и за продавачи, и за купувачи! Нещо, което го няма нито във Фейсбук, нито в Продавалник, нито другаде! ::drinks::

Абе и доста партенки имаше. ::drinks::

Да, ама форума бързо ги коригира, защото тук има знаещи хора, които виждат веднага нередности и такива обяви бързо изчезват. Според мен marind е прав, че тук сделките са доста по-безопасни, имало е много теми с молба за съвет дали даден часовник си струва, въпреки че обявата не е тук. Явно аз ползвам форума по различен от колегите начин, защото си гледам разделите и темите, които са ми интересни и първо там проверявам непрочетени мнения и на няколко дни влизам в търговския раздел, сканирам набързо обявите и след това маркирам целия раздел като прочетен. Определено и на мен ми липсват нови теми и дискусии за интересни часовници, но знам че това струва усилия и време на пишещия и не мрънкам (много), още повече че и аз не съм добавил кой знае какво съдържание.
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.
Barking Dog
Маниак

Мнениеот Seikosha » 16 12 2017, 16:10

Точно и вярно е както казаха някои колеги по-горе ,а и последно вожда. Самият форум, вдига нивото на обективност при една продажба и това го няма никъде другаде,защото спам ,не спам,когато има нещо гнило,все някой се намесва в темата, а и самите продавачи се съобразяват малко ,или много къде се намират, много от тях дори остават благодарни,дори и ако научат истината за това което продават,пък било и в техен ущърб. Така и аз започнах преди години,тръгнах да си продавам часовниците и малко по малко взех да се взирам в нещата и тъй спрях да продавам и продължих да се взирам. Колкото до "нечасовникарските" продаваеми предмети, също мисля,че може да остане едно кътче,мисълта ми е,че тука в повечето случаи форумчанин продава и форумчанин купува ,много хора се познават, а и е някаква неписана гаранция да няма измама,защото не всеки със стаж във форума ще си позволи да го разкарват после насред мегдана като мечка на гердан. Колкото до писането в разни теми, винаги е било така и четенето е било винаги по-лесно и анонимният читател воайор, е незаплашен от нищо,докато при пишещият нещата не стоят съвсем така. Да не говорим колко време отделя единият и колко време трябва да отдели другият - не всеки е готов да дава бадева.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "
Seikosha
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към За strelki.info - Българският форум за часовници