ОТНОСНО MARINA MILITARE!!!

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници

ЗА ИЛИ ПРОТИВ ПРОДАЖБАТА НА МARINA MILITARE HOMAGES ВЪВ ФОРУМА (АКО НЯКЪДЕ ПО ЧАСОВНИКА ПИШЕ MM))

Анкетата свършва на 04 10 2012, 11:28

ЗА (ПРОДЪЛЖАВА ДА СЕ ПРОДАВА, КАКТО ДОСЕГА)
21
57%
ПРОТИВ (МИНАВА В ГРАФА РЕПЛИКИ)
16
43%

Общо гласове : 37

Re: ОТНОСНО MARINA MILITARE!!!

Мнениеот trk2 » 27 09 2012, 11:58

rogue написа:Това за Sea-gull не го знаех но никак не ме учудва че китайците сами се цакат за това. Нищо свято няма. Какво правим за Marina Militare тогава?

Със „Сиигъл” нещата са по-сериозни защото заблуждението се въвежда не от производителите, а от колегите. Ето два примера:
viewtopic.php?f=12&t=6500&p
viewtopic.php?f=42&t=6376&p

Иначе по темата, „Марина Милитаре” ми намирисва на холандска конспирация.
1. първоначално марката е регистрирана в Канада от холандска фирма със седалище в Амстердам.
2. След това е прехвърлена на фирма от холандските острови Кюрасао и при нея става международната регистрация.
3. Идеята за забрана на постовете идва от интернет форум със седалище в Холандия.

И ние я прегръщаме без държателя на марката да е поискал нейната защита в България. ::huh::

Ето някой любопитни подробности, първоначално редица държави отказват поисканото признание. За мен най -интересни са Швейцария и САЩ. САЩ отказват регистрация с мотивирано решение, в което се цитират множество прецеденти, в които е отказана регистрация когато съставните думи вече са регистрирани от друг.
Година по- късно обаче отменят решението си без мотиви ::huh::
Посочената по-горе от Денев регистрация е именно за това иначе международната изтича през 2015та.
На мен ми намирисва на корупция, решението си променят и Швейцарците но не разбирам френски.

В заключение ще кажа че Панераи нямат защита на марката в България, но тук внимавайте, Генералния щаб на Военноморските сили на Италия е подал заявка за регистрация на марката в Европейската общност, като исканата защита се разпростира включително и върху часовници. Така, че ако бъде одобрена тяхната заявка ще има защита в България.
Обективно погледнато, ако сега извършим някаква забрана, след време може да се наложи да я прилагаме и върху часовниците на Панераи, които носят тази марка, ако заявката на ГЩ ВМС Италия бъде одобрена.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот stdenev » 27 09 2012, 12:04

trk2 написа:
И ние я прегръщаме без държателя на марката да е поискал нейната защита в България. ::huh::

[/quote]

Trk2, не прегръщаме нищо, идеята беше да се отвори дискусия по въпроса.
Даже аспиртации за Явор, остави въпроса да се реши с ГЛАСУВАНЕ.
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот stdenev » 27 09 2012, 12:19

trk2 написа:Със „Сиигъл” нещата са по-сериозни защото заблуждението се въвежда не от производителите, а от колегите. Ето два примера:
viewtopic.php?f=12&t=6500&p
viewtopic.php?f=42&t=6376&p

:wtf: :wtf: :wtf:
Странно...
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот casual » 27 09 2012, 12:25

rogue написа:Гласувах да се продават. След като не е проблем да се продава същия часовник със стерилен циферблат, ми се струва граничещо с лицемерието защо да не се продава и с надпис ММ - условието е да няма надпис или логото на Panerai и търговеца да не заблуждава за произхода на часовника. Така че, или тотален бан на този тип хомажи или нищо, това е мнението ми.

Абсолютно съгласен, най-вече с последното изречение. Ако си купиш/ сглобиш без надпис си пич и те възхваляват, обаче ако сглупиш и вземеш такъв с надпис ММ нарушаваш каноните. Не мисля,че е редно.

Поздрави
Аватар
casual
Активен

Мнениеот stdenev » 27 09 2012, 12:29

casual написа:
rogue написа:Гласувах да се продават. След като не е проблем да се продава същия часовник със стерилен циферблат, ми се струва граничещо с лицемерието защо да не се продава и с надпис ММ - условието е да няма надпис или логото на Panerai и търговеца да не заблуждава за произхода на часовника. Така че, или тотален бан на този тип хомажи или нищо, това е мнението ми.

Абсолютно съгласен, най-вече с последното изречение. Ако си купиш/ сглобиш без надпис си пич и те възхваляват, обаче ако сглупиш и вземеш такъв с надпис ММ нарушаваш каноните. Не мисля,че е редно.

Поздрави

Еееей, това последното ОПРЕДЕЛЕНО е по мой адрес :) :) :)
Колега, недей така, не съм молил никого да ме "възхвалява"!!! И после въпроса който повдигнах, не е ДАЛИ ДА ИМАМЕ ММ, а дали е правилно да се продава тук.
Понеже си вторият човек, който се дразни на моето "възхваляване" в онази тема, ще взема да я изтрия, да не съм толкова трън в очите... :)) :)) :)) ::up:: ::up:: ::up::
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот rogue » 27 09 2012, 12:38

stdenev написа:Ако визираш моя, аз не съм го пускал за продажба никога. :)) ::angel::

Не, не визирам твоя, чак сега се сещам че имаш такъв с чист циферблат. Стояне, не държа класификация кой колега какъв часовник има и дали го продава или възнамерява да го продава. При положение че се забрани продажбата на циферблати с надпис ММ, логично ще бъде да могат да се продават такива със стерилни циферблати но пък ще имат сходна визия на касата, краун гарда, стрелки, сандвич цифери, шрифтове, катарами и т.н. защото е минала давноста на патента. Честно казано ми е странна малко тази регистрация на ММ, утре някой ще каже че притежава марка Airforce (например) и ще се прави на интересен да не се продават циферблати с този надпис.

Поздравления за възможността да се гласува, знам че Явор може да вземе еднолично решение, така че: ::drinks::
"Even the most eminent persons are subject to the laws of gravity" — Winston Churchill
Аватар
rogue
Master User

Мнениеот rogue » 27 09 2012, 12:42

stdenev написа:
casual написа:

Поздрави

Колега, недей така, не съм молил никого да ме "възхвалява"!!! И после въпроса който повдигнах, не е ДАЛИ ДА ИМАМЕ ММ, а дали е правилно да се продава тук.
Понеже си вторият човек, който се дразни на моето "възхваляване" в онази тема, ще взема да я изтрия, да не съм толкова трън в очите... :)) :)) :)) ::up:: ::up:: ::up::

Не я трии остави я, мисля че дискусията е ценна. Още повече никой нищо не казал за теб.
"Even the most eminent persons are subject to the laws of gravity" — Winston Churchill
Аватар
rogue
Master User

Мнениеот stdenev » 27 09 2012, 12:48

rogue написа:
stdenev написа:Ако визираш моя, аз не съм го пускал за продажба никога. :)) ::angel::

Не, не визирам твоя, чак сега се сещам че имаш такъв с чист циферблат. Стояне, не държа класификация кой колега какъв часовник има и дали го продава или възнамерява да го продава. При положение че се забрани продажбата на циферблати с надпис ММ, логично ще бъде да могат да се продават такива със стерилни циферблати но пък ще имат сходна визия на касата, краун гарда, стрелки, сандвич цифери, шрифтове, катарами и т.н. защото е минала давноста на патента. Честно казано ми е странна малко тази регистрация на ММ, утре някой ще каже че притежава марка Airforce (например) и ще се прави на интересен да не се продават циферблати с този надпис.

Поздравления за възможността да се гласува, знам че Явор може да вземе еднолично решение, така че: ::drinks::

Добре, Николай, попитах "Ако визираш мен?"
Много насериозно взимаш нещата ::drinks::
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот rogue » 27 09 2012, 12:58

Чак пък много насериозно :wink:

Според мен се отвори интересна дискусия, надявам се хората с юридическо образование да могат да помогнат при вземането на решение, ако има реална опасност да се предяват претенции към собственика на форума е добре това да се знае и да вземем мерки.
Аватар
rogue
Master User

Мнениеот trk2 » 27 09 2012, 12:59

Прав си Денев, още не сме я прегърнали, но като гледам сме на път.
Иначе, не целя да те упрекна че си отворил темата ::drinks:: , дори напротив радвам се, че това се случи иначе нямаше да влезна в детайли по случай (преди време само я прочетох във ВУЗ-а без да се замисля).
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот stdenev » 27 09 2012, 13:09

Мдаа. шегата настрана. но темата е важна, не само заради факта,че трябва да предпазим по-неопитни колеги да си купят нещо което " НЕ Е ТОВА КОЕТО Е" :)), но и за да го наречем "реномето" на форума. ::cool::
А иначе засега гласуването върви твърдно 50 на 50. ;)
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот mitadoc » 27 09 2012, 14:01

Темата е спорна.Примерно WUS са най-големият и реномиран форум в сферата,нормално е да имат позиция,отгоре на всичко - тази позиция се зачита дори и от компаниите.Примери има доста.

От друга страна да вземем TZ-UK и часовниците на собственика Еди - има само хомиджи на IWC,Panerai,Blancpain,Omega,Rolex;на тях гордо стои името Precista,Smiths ili Sewils:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Е,това е от 20 години и никой копче не им казва.Да ви кажа преди 25 години ако някой си беше направил хомидж на Панерай ,никой нямаше да го забележи.Но сега,видите ли,е модно да се носи този дизайн на касата и понеже е лесно разпознаваем и бързо набра статут на луксозен часовник,то фирмата брани като орлица възродените форми. ::drinks::

П.П. Засега не съм гласувал,имам време...
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 27 09 2012, 14:11

rogue написа:Според мен се отвори интересна дискусия, надявам се хората с юридическо образование да могат да помогнат при вземането на решение, ако има реална опасност да се предяват претенции към собственика на форума е добре това да се знае и да вземем мерки.

Марката няма защита в България.
Италианските ВМС са започнали процедура за защита, която ще важи в България но ще мине доста време, освен това очаквам оспорване от Панераи, иначе ще трябва да се порстят с името или да плащат лиценз.
За мен цялата шумотевица е започната от холандски хитреци, които са изкарали някой лев от Панераи, но сагата тепърва предстои :lol:

П.П. Отнсоно Еди, "Прециста" и "Смитф" също са исторически имена но засега не са оспорени, оспорено беше името "Бродароу" и Еди го сне от употреба.
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот rogue » 27 09 2012, 14:47

Да, Broadarrow е било снето след заплахи на адвокати на Омега (четете Суотч) и то само защото т.наречения модел на Omega Speedmaster Broadarrow ползва същото име. Ето го и Broadarrow на Еди:

Изображение

иииии отзад:

Изображение

Аз не виждам нищо общо със Спиидито (мисля че Omega дори не са сложили и надписа на часовника си). След тази случка, Omega понесоха доста негативи от TZ-UK, но какво пък, те са само капка в морето от клиенти които имат.
Аватар
rogue
Master User

Мнениеот casual » 27 09 2012, 15:08

stdenev написа:
casual написа:

Поздрави

Нека не драматизираме със заиграване с casplock, игри на думи и закани за триене, големи момчета сме. Нещо което ме дразни го подминавам,а аз очевидно съм прочел темата :) :)

Конкретната тема ми е пределно ясно каква е , явно направих неподходящо сравнение. Нека тогава опитам така: ММ не може, 55 фантома може?
Американският форум го прави с цел,но не виждам,защо тук трябва да се приема такова решение? А дали пише ММ или не,човек кйто не се интересува от часовници,но е виждал специфичните параметри на Panerai винаги може да се заблуди.

Много се задълбава като че ли. В крайна сметка ако някой реши да си купи такъв часовник , ще го направи, но защо да не му се спести кореспонденцията с китайския търговец и да си го вземе тук от форума,че и обяснение ще му се даде какво точно си купува.
Аватар
casual
Активен

Мнениеот stdenev » 27 09 2012, 16:13

Къде видя драматизиране, колега, няма нищо такова :) Ти така го приемаш явно.
Определено не виждам лошо в това да изразя мнението си. ::huh::
Разликата между Fifty Five Fathoms е в това, че при оригинала са Fifty Fathoms.
Явно проблема е, че доста хора тук имат MM и както казах в самото начало се пораздразниха от повдигната тема.
Мисля, че няма нужда от лични нападки, а това за големите момчета, не знам - на килограми ли ще се мерим или на височина....? :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот Sir Tomaz » 27 09 2012, 16:24

На дължина :lol: :lol:

Има гласуване - всеки пуска вот и тва е. Еее от една тема какви театри станаха :))

Айде мир ::drinks:: ::drinks::
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнениеот monopola » 27 09 2012, 16:28

Ако някой предяви претенции към Явор, аз поемам ангажимента лично да го защитавам пред де що има съд ;) Отново казвам - въпроса е изцяло принципен, никой няма да ни потърси каквото и да е отговорност. Предпазителя на коронката на панереи например е регистриран дизайн, ако искам да продам часовник със стерилен циферблат, но с такава коронка пак ли ще имаме подобна дискусия. нали знаете за прекалените светци :) Аз съм твърдо за да може да се продават подобни хомиджи, но не и реплики. там вече нещата са съвсем различни.
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот stdenev » 27 09 2012, 16:28

certomaz написа:На дължина :lol: :lol:

Има гласуване - всеки пуска вот и тва е. Еее от една тема какви театри станаха :))

Айде мир ::drinks:: ::drinks::

+1

Колега Certomaz, и аз това казвам, но се започнаха едни драми...

"За кучета и котки може, а за прасета не може..." :)) :)) :)) ::up::

http://vbox7.com/play:beede293
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот casual » 27 09 2012, 16:29

Къде видя лични нападки,няма такова нещо :) Ти така го приемаш явно.
Определено и аз не виждам лошо в това да изразя моето мение.
Проблем няма, коментира се дали дадено нещо е нужно или не.
За меренето си имаше тема преди,в която аз не съм участвал и възнамерявам така да си остане.

Ако нещо те е засегнало нека го разясним на лични,защото разводнихме темата достатъчно
Последна промяна casual на 30 01 2013, 15:40, променена общо 1 път
Аватар
casual
Активен

ПредишнаСледваща

Назад към За strelki.info - Българският форум за часовници