ОТНОСНО MARINA MILITARE!!!

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници

ЗА ИЛИ ПРОТИВ ПРОДАЖБАТА НА МARINA MILITARE HOMAGES ВЪВ ФОРУМА (АКО НЯКЪДЕ ПО ЧАСОВНИКА ПИШЕ MM))

Анкетата свършва на 04 10 2012, 11:28

ЗА (ПРОДЪЛЖАВА ДА СЕ ПРОДАВА, КАКТО ДОСЕГА)
21
57%
ПРОТИВ (МИНАВА В ГРАФА РЕПЛИКИ)
16
43%

Общо гласове : 37

Re: ОТНОСНО MARINA MILITARE!!!

Мнениеот stdenev » 27 09 2012, 16:31

не съм се засегнал, бе човек, шегувам се през ЦЯЛОТО време, но явно не ми се отдава в писмен вид. Слагам усмивки, закачки и пак някой си мисли, че съм се засегнал.
А темата си я отворих аз и ще си я разводнявам, колкото си искам... :)) :)) :))
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот mitadoc » 27 09 2012, 20:12

По принцип Стоян говори за надписа,а не за дизайна.Аз съм против надписите,хомиджите са ОК.Друг път съм го обяснявал,не ми се пише пак защо.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот ПЛАМЕН03 » 27 09 2012, 20:25

Подминавах темата тактично, за да се не изкажа не подготвен, но по тази логика и Стейнхарта Блек сиа не много за продаване тук .
 "Голямото увеличаване на стойноста при съмнително увеличаване на достойнствата на изпълнението може да бъде толерирано само при часовниците... и жените." 
Аватар
ПЛАМЕН03
Коли и беси!

Мнениеот stdenev » 27 09 2012, 20:29

Защо бе, Пацо? ::huh::
Кой е патентовал "Черно море"? :))
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 27 09 2012, 20:54

Цирка предстои, когато Панераи ще възразят срещу заявката на италианските военни.
Може да залагаме дали часовникарите ще устискат марката или на военните ще се признаят всички сфери без часовниците Мога да ви държа в течение.
Заявката още е в начална фаза и в момента текат оценките. Ако минат успешно, следва публикация. Тук е момента Панераи да оспорят. И след като спора приключи следва самата регистрация. По мои изчисления минимум две години, а ако спора се нагорещи може и пет да минат.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот ПЛАМЕН03 » 27 09 2012, 20:57

stdenev написа:Защо бе, Пацо? ::huh::

Казах , че, ще се изкажа неподготвен.Имах предвид дизайна.
 "Голямото увеличаване на стойноста при съмнително увеличаване на достойнствата на изпълнението може да бъде толерирано само при часовниците... и жените." 
Аватар
ПЛАМЕН03
Коли и беси!

Мнениеот mosferatu » 27 09 2012, 21:47

Ако говорим за дизайна, то половината часовници трябва да ги пишем реплики. За ММ- ако не е написано, че е Панерай- явно, че е реплика. Доколко ще е позволено да се продава във форума- нека гласуването реши.
Orient Automatic "Sporty" CDBAA001B
Seiko SRP313К2
и други, които рядко нося
Аватар
mosferatu
Активен

Мнениеот Groot » 27 09 2012, 22:03

Спретвате си от време на време някоя интрига за добро настроение :).
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот mitadoc » 27 09 2012, 22:05

Явор написа:Спретвате си от време на време някоя интрига за добро настроение :).

Разкрити сме.. :))
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот stdenev » 27 09 2012, 22:16

Явор написа:Спретвате си от време на време някоя интрига за добро настроение :).

Да не ни стане скучно, Яворе :))
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот ПЛАМЕН03 » 27 09 2012, 22:51

plamen03 написа:
stdenev написа:Защо бе, Пацо? ::huh::

Казах , че, ще се изкажа неподготвен.Имах предвид дизайна.

Аз, като временно притежаващ Панерай бих искал да се знае , че нито Хомидж, нито ММ или ЛМ са ми приемливи.
От къде и да го погледнеш си е плагиатство.
Аватар
ПЛАМЕН03
Коли и беси!

Мнениеот Bartek » 27 09 2012, 23:25

Домашно правените часовници, са за тези които не могат да си позволят оригинала. За мен това са тези часовници които както се доближават, така се и различават от този оригинал. Аз лично Приемам Марина Милитаре, като модел на Панерай, това нарушава принципа ми за хомидж часовник. Това е като онези маратонки които имат знака на Адидас, но пише Адибас. Вярно е хората са патентовали марката и правят пари, нормално е Панераи да бесуват. Във Вус има тема за най-добър хомидж на панераи и е към 100 страници май. Голяма част са с надпис ММ на циферблата, значи и купувача ги приема, като хомидж. Аз не бих носил такъв, но 100% приемам изчистен циферблат. Може би всичко идва от главата, или от душата, не знам. Другото което не мога да приема е този китайския ST36, особенно ако е съчетан с циферблат с надпис ММ, направо го отричам и го чувствам като реплика. Ако имаше трети отговор в анкетата, да може да се продава за хомидж часовник с надпис ММ, но с различен механизъм от ST36, щях да отбележа него отговор. Още не съм гласувал, но сега ще го направя и мисля с гласа си да позволя да бъде продаван ММ във форума. Правя го защото ми е безразлично мнението на господата от Панераи, давам бунтарски гласа си за феновете на часовниците.
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот stdenev » 05 10 2012, 20:57

И така... :)
Анкетата свърши, да обявя резултатите - Marina Militare продължават да се продават във форума, като досега.
Поздрави ::drinks::
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот mitadoc » 05 10 2012, 22:19

Аз пък казвам,че трябва да я повторим,нямаме кворум. :))
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 07 10 2016, 17:22

trk2 написа:Цирка предстои, когато Панераи ще възразят срещу заявката на италианските военни.
Може да залагаме дали часовникарите ще устискат марката или на военните ще се признаят всички сфери без часовниците Мога да ви държа в течение.
Заявката още е в начална фаза и в момента текат оценките. Ако минат успешно, следва публикация. Тук е момента Панераи да оспорят. И след като спора приключи следва самата регистрация. По мои изчисления минимум две години, а ако спора се нагорещи може и пет да минат.

Изглежда съм бил прав през 2012г. Оспорването на Панераи е депозирано на 19.03.2013г.
Цирка наистина е голям Панери се опитват да докажат продажби с това име за пет годишен период 2007-2012 на територията на 14 европейски държави.
Като преки доказателства обаче са представили много малко фактури, например за Германия само за един продаден часовник за цялата територия на федералната република за пет години! Положението е подобно и в останалите държави.
Другите доказателства са майсторски оспорени от италианците.
В допълнение италианците се позовават на
чл. 6 трето от Парижката Конвенция (1883) написа:" .. ще се отказват и обезсилват регистрацията и ще запрещават със съответни марки ползването - без разрешение на компетентните власти, ......... търговски марки, ......на държавите - членки на Съюза, ....."

Изобщо много слабо представяне на адвокатите на Панераи.
Делото продължава да се кандилка и в момента е спряно за пореден път по искане на двете страни за споразумение.
Солено ще им излезе на панерайците тази „марка” :)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Предишна

Назад към За strelki.info - Българският форум за часовници