Как се развива форума? На къде се променя?

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници

Re: Как се развива форума? На къде се променя?

Мнениеот kokokoz » 27 11 2013, 17:56

типично по български!всеки чака някой друг да направи нещо! и като го направи,еми що така го е направил,а не еди как си!
ми пишете бе!някой някого да е спрял??
а това че има деление на скъпи,евтини,маркови,не-маркови часовници си е пълна глупост!
я вижте колко народ е писал и за руски,немски,френски,албански и извън земни часовници!
да кажем цертомаз!(ех тоя цертомаз!все в устата на хората! :lol: ) писал е за всевъзможни марки,руски,японски,джигитайски и кви ли не!аз също съм писал!и има още много хора които са го правили! а кажете че те делят часовниците на касти!?
едно ревю се пише не заради коментарите по него!а за споделяне на предизвиканите емоции!
не търсете причините в другите, а в самите себе си! я вижте ивеца ква хубава тема има за кама! е някой да го е анатемосал?? убеден съм че на никой и през акъла не му е минало!
ма еди какво си било държането спрямо еди кой си!еми що не!? всичко е въпрос на светоглед! диран ми ти що не помогна на колегата относно въпроса? а реши да нападнеш че еди кой си намирал темата и името и еди как си! ми що не? има един лаф който е валиден за всеки един! каквото повикало,такова се обадило!
и не мога да разбера какъв е проблема с тези обяви? щот е по лесно да дрънкаш глупости в тях ли?щот някой не е задоволен ли от тях? или е по лесно просто да се вдига патардия,от колкото да се направи нещо смислено?
ама еди кой си спрял да пише!е то пишеш,пишеш!е колко да пишеш?? всяко нещо има изчерпване!или непрекъснато да се охка и пъшка по едни и същи часовници пускани по безброй пъти в различни теми!
ма някой се чувствал пренебрегнат! ми проблема си е негов!то не може на всички да се угоди!като не може се минава на самозадоволяване!
модераторите били еди какви си!ами такива са!то не може всяка сутрин да ви гушкат и да ви сервират кафенце в леглото! тук си има правила!но типично по български всеки гледа как да ги заобикаля,а не как да ги спазва!
новите потребители! те трябва да се нагаждат към форума е не форума към тях!знаете че навсякъде оцеляват най добрите и най борбените!всеки който го влече часовника се адаптира и навлиза бързо във форума!а тези които просто си изсират нескопосаната обява не са за тук!
много е лесно мрън,мрън,мамо ма този ме ощипа!тате този ме наби!
дали има съфорумци които са повече специални от останалите? ми има!и що не!всичко е въпрос на заслуги и принос!
някой не се чувствал обичан и не уважаван! па проблема си е негов!това не са титли а това си е обществен статус!просто всеки трябва да си заслужи мястото и позицията тук! дори и да е само с мълчание!
всеки има от какво да се дразни тук! и така трябва да бъде!иначе няма да има критерии които са за!и против!
налях ли яко масло в огъня?? :lol: :lol:
важно! с написаното въобще не визирам колегите марин и росен! с ръка на сърце си казвам че имам солидно уважение към тях!! ::drinks::
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот sandela » 27 11 2013, 18:07

Здравейте колеги :))
Обърнете внимание на самият факт, че има тема "Как се развива форума? На къде се променя?" и моето мнение е номер 101, а преглежданията на темата са ~3767(до момента в който пиша поста си) - това означава само едно: ФОРУМА се развива и променя
Това са чисто статистически данни, на които, ако не се обръща внимание ще излезе, че оценката е субективна.
Проблеми има и ще има - това е за добро. Ако няма проблеми, ще започне да липсва градивната комуникация и ще останат само разделите в "ТЪРГОВСКИ ЦЕНТЪР" :silent: и Форума ще заприлича на книга(купуваш и четеш).
Аз лично много научих, и продължавам да се уча от това което намирам във форума.
Запознах се много хора - всичките готини(няма да изреждам, за да не изпусна някой и да го обидя).
Купих, размених и продадох доста часовници - надявам се всички да сме доволни от това :)
Не разделям хората по стойността на часовниците - аз лично съм имал машинки от 50лв. до 15к лв. и честно казано нямам проблем с това как бих изглеждал с Восток за 50 кинта или с Breitling за 15к лв.
За репликите имам малко по особено мнение:
Не може да ме убедите, че няма по-евтина кайма и за това ще ядете соя !
Май много се разхвърлях, но се опитах да се включа навсякъде.
...А и колеги, нека да не забравяме, че всички сме гости на Явор, а не е хубаво да се качваш на главата на домакина !

Поздрави ::drinks::
Изображение
Аватар
sandela
Активен

Мнениеот Vesire » 27 11 2013, 18:29

Нищо лично, но във форума се обръща и голямо внимание на правилен български език.
Не може всяко изречение да почва с малка буква и да завършва на удивителна. Колкото и да е смислен поста както и всички останали коментари, подобни изявления ми идват в повече.
Аватар
Vesire
Маниак

Мнениеот stdenev » 27 11 2013, 18:33

Offtopic: покажи
Vesire написа:Нищо лично, но във форума се обръща и голямо внимание на правилен български език.
Не може всяко изречение да почва с малка буква и да завършва на удивителна. Колкото и да е смислен поста както и всички останали коментари, подобни изявления ми идват в повече.

Това е коментирано неколкократно и в крайна сметка си е стил на kokokoz, който си струва да приемем на фона на качеството на постовете му. :)
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот Sir Tomaz » 27 11 2013, 19:51

До сега гледах стъклен дом (повторението). Извинявам се, че се включвам със закъснение. :lol: :lol: ::drinks:: ::drinks::

Форума ме кефи. Хората, с които съм се запознал ме кефят. С някои сме имали разногласия, спречквания, ама в края на краищата едно е какво пише човек, друго е какво е имал предвид... а пък понякога трето е как е разбран..

Явор написа, за хората, които са се изчерпали за форума и той за тях. Не смятам, че има такива. Общо взето, докато те влечат часовниците и форума ще те влече. Докато има тръпка, ще се чете и ще се пише. Нормално е да има спорове и препирни, недоволни и засегнати, ама не е нормално да не се обръща внимание на това. Не виждам нито касти, нито разделение по цени и т.н., усещало се е по някога, но това е било, само защото човека отсреща така се чувства. Както каза кококоз доста хора сме писали и за скъпи, и за евтини, и за японски, и за китайски, и за всякакви общо взето. Има хора, пък които се сърдят, като кажеш, че не тихаресва. Ами аз се научих, понеже не мога да си кривя душата - не пиша, или казвам честито и т.н. - въпрос на елементарен компромис. Е... хора сме, все някой може да те издразни, все някой ти каже кой какво казал, ама има момент, в който човек ги надраства тези неща и започва да им се смее.

На мен форума ми харесва. Нормално е да има интриги, недоволни и т.н., но аз с времето се научих да не обръщам внимание на нещата. Знам какво се коментира, какво се пише по невидимите раздели и т.н., ама преживвял съм ги нещата и общо взето за някои се смея. По някога се смея и на себе си, като чета някои постове :lol: :lol:

Ама форума като цяло си е екстра. Единствената ми забележка, както вече споделих е към търговският раздел и за това писах предното си мнение. Яд ме е, че е единственият читав форум и ако няма спорта с часовници става скука. Защото за мен лично е кеф да се видя с някой, да си разгледаме часовниците, да направиме някоя трампа, да купя друг, да продам един. Не че без това форума няма да е стойностен. ОК е, има какво да се прочете, има кой да питаш и т.н., ама все пак поне по 3 ъпа да има в обява, да може да си напише човек, че съм го е профилактирал, да може да се промени цената, да може да коментираш нещо нередно и т.н., все пак не съм само аз от тия, които купуват, продават и бартеросват часовници, по някога по 3 пъти на ден. Тук съм се запознал с доста такива хора. Е са се видях с няколко приятели, завъртяхме няколко часовника... па един пари дава, друг взима... ама се въртят нещата и има разнообразие, пък има и за какво да се пише, да се снима, да се правят ревюта и т.н., та за това, аз пак да си кажа :P ::drinks:: ::drinks::

Иначе тук влизат хора, които не пишат, но следят. :wink: И то не щото са се изчерпали, ами просто защото форума не е готов за тях към момента. Знаете на времето колко часовници от по над 1000 лв. имаше из форума - обяви, ревюта, снимки... бояха се на пръсти. За последните година, година и половина се включват все повече, все по скъпи, все по-интересни и екзотични модели, които за мен лично е удоволствие да видя, да прочета впечатления от първа ръка и т.н., а с времето ще стават и повече и по-висок клас. Така, че има на къде да се развиват нещата според мен. ::drinks::
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнениеот mitadoc » 27 11 2013, 19:55

Ааа,не !!!Купи ли си някой Бреге,Бланпен,Патек,Жеже или Вашерон,аз спирам да пиша и чета.Това на нищо не прилича!Никакво развитие повече!Спираме до Омега,тя е най-великата марка и това е!Ще ми се равивате тука...Абе хайде моля ви се. :lol: :lol: :lol:
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот taipan » 27 11 2013, 22:01

Eй момченцааа, да не раздавам шамари. Я влизайте в правия път, че.... ще ви хвана часовниците и ще ги начукам един в друг. ::angry::

Offtopic: покажи
До колегата дето му е в повече писане с малки букви. Колега, по принцип знаеш ли, че и в съда, когато пишеш нещо няма значение краснопис, грамотност и т.н. Важно е да е четливо, разбираемо. Свободен стил. Ако човек пише нещо, макар и правилно грамотно, не мисля, че е от значение дали е спазил малка/голяма буква. Аз си спомням времето, когато не можехме да научим и без това малкото потребители в нет-а да пишат на кирилица, че то и фонетика нямаше или не можеха да си инсталират, и никой не можеше да пише и на БДС. сега за малките букви. :crazy:
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот wenger » 29 11 2013, 11:08

Пичове,не знам за какво спорите!
Опитвам се да влезна в час,ама така ли се четат 109 702 мнения. :crazy:
Мога да ви кажа само едно,форумът ви е ВЕЛИК(Вие просто сте му дали душа).
А на Явор и компания едно голямо БЛАГОДАРЯ :clap:
Давайте все така и да не ви пука,на кой му било писнало,на кои UPовете са му малко и на кой му се е...нали.
Аватар
wenger
Активен

Мнениеот phil05 » 30 11 2013, 16:58

Това му е хубавото на този форум – че е много шарен - и хората са шарени, интересни, съвсем различни и много открити. Според мене - върнете шаренията из никовете, също и 3-те ъп-а, това беше интерсно, хората са свикнали с това и уважават правилата. Като видях всички в мастилено синьо – все едно в униформи... И какво лошо в ъповете и продаването и движението на часовниците в раздела продажби... едни и същи часовници се въртяли...Ами защо не, според мен – така не един, а повече ще му се порадват, а после не веднаж и не случайно се връща пак при първия собственик, я бартер, я му домъчняло.

Ето пример - някой си е харесал друг часовник и за да го купи - трябва да си продаде неговия. Сън не го хваща, бърза, иска да си намали цената, като даже загуби пари и да си ъп-не обявата с нова цена - не може...

Така се срещаме, нов часовник, тръпка, разменяме и бартеросваме часовници, купим нов, айде после омръзне – пак. Клише – ама така общуваме и помежду си, и с часовниците. Много от продажбите изобщо не са с някаква печалба, а обратното.

Така се появяват после интересни постове, снимки във Wrist Shot и другите теми, ревюта, дискусии, шеги...

А и според мен трябва да се признае, че както и по принцип във форума - това, което се пише в обявите и ъп - овете е коректно, много внимателно, буди доверие и то за толкова свръх чувствително нещо в това отношение като скъп механичен часовник. Отдайте заслуженото на това старание, внимание и отношение на тези, които постват обяви.

Аз иначе разбирам също и аргументите на админ-а и използувам случая - за мене няма другаде такъв интересен и свестен форум и то не за какво да е... :) ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Groot » 30 11 2013, 17:11

Ъп-овете са върнати преди 2 дни.
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот phil05 » 30 11 2013, 17:18

Видях, и аз вече си ъп-нах обявата :) аз само като подкрепа на това...
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот phil05 » 02 12 2013, 12:35

Аз да попитам или да предложа по скоро . Може и да е коментирано – не успях да прочета всичко внимателно.

Според мене е съвсем нормално и редно, когато някой си продаде реално часовник чрез форума, да дари например през donate или по друг начин някакъв даже малък процент от продажната цена. Вместо например, както беше, платен ъп. Я е-бей колко ти друсва върху продажната цена...

Аз нямам нищо против, ама от няколко обяви които имах, май нищо не успях да продам тук, все навън заминаха.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Groot » 02 12 2013, 14:21

Проблема е, че подобно правило много трудно ще се контролира и само честните колеги ще го спазват, а аз не мога да гарантирам, че го правят всички, което не е честно за коректните ни потребители.
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот monopola » 02 12 2013, 14:25

Аз например правя точно така. Разбрал съм се с Явор и считам, че това е по добрия вариант от даренията. По обосновано ми е някак. Но пък има много хора, дето не сменят толкова често часовници и съответно не пускат обяви. Така, че по скоро всеки поединично си решава, но които иска да помогне ще намери начин ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот Groot » 02 12 2013, 14:29

Да, но разликата е, че с Monopola се познаваме отдавна и лично и нямам притеснения относно неговата честност :).
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот klon » 02 12 2013, 14:52

Във връзка с помощ към форума , много ми хареса идеята на elshadai и stdenev в под форум търгове от 1 лв.
Аватар
klon
МОДЕРАТОР

Мнениеот stdenev » 02 12 2013, 15:08

klon написа:Във връзка с помощ към форума , много ми хареса идеята на elshadai и stdenev в под форум търгове от 1 лв.

Моля, моля, идеята е лично моя... :))
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот klon » 02 12 2013, 15:14

stdenev написа:
klon написа:Във връзка с помощ към форума , много ми хареса идеята на elshadai и stdenev в под форум търгове от 1 лв.

Моля, моля, идеята е лично моя... :))

::drinks::
:thumbup:
Аватар
klon
МОДЕРАТОР

Мнениеот kokokoz » 09 12 2015, 13:36

някаква носталгия ме обзе по ранните години на форума и от доста време четях стари теми от преди 3-6 години! :))
има страхотни теми,мнения и информация за какво ли не! яко! ::up::
та без да се впускам в размисли и страсти ще кажа,че 2015 година е най яката за форума!!
най голямо количество от страхотни и уникални ревюта и техническа информация,силни конкурси,както има някой доста добри попадения от нови колеги,които също допринасят за ФОРУМНОТО развитие на общността ни! пререканията и караниците тази година са доста малко! въобще обозримо казано тази година цареше една мила и сърцераздирателно трогателна атмосфера на любоффффф!! :lol: :lol: :lol:
естествено,че и старите кучета също имаха огромен принос за това! та нека всичко това да продължи и следваща година! амин! :)) :)) ::up:: ::up:: ::drinks:: ::drinks:: ::drinks::
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот Groot » 09 12 2015, 15:19

Ееее. Някой да е доволен! Не мога да повярвам :) :).
Аватар
Groot
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към За strelki.info - Българският форум за часовници