Как се развива форума? На къде се променя?

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници

Re: Как се развива форума? На къде се променя?

Мнениеот mitadoc » 09 12 2015, 15:34

Groot написа:Ееее. Някой да е доволен! Не мога да повярвам :) :).

Не просто Някой , а Бат Пепи! ::drinks::
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот kokokoz » 09 12 2015, 17:11

mitadoc написа:
Groot написа:Ееее. Някой да е доволен! Не мога да повярвам :) :).

Не просто Някой , а Бат Пепи! ::drinks::

Е! Липсва тогавашната задушевност,както дейното участие на доста колеги от предишни години и най вече вече бившия повелител на спама и офтопика ;) :shh: ::drinks:: ::drinks::
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот cenzor » 09 12 2015, 23:08

Наистина тази година ревютата са повече, определено по-качествени и мен лично това много ме радва.
::drinks::
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот penmark » 09 01 2016, 10:06

Тук съм бе Бат Пипи :D Вече съм редовен. :D Даже имам 2 часoвника за профилактика за теб, ама сигурно ще са като взема новият. :D
Изображение
Аватар
penmark
Master User

Мнениеот ipolit » 12 01 2016, 21:57

Форумът е добър. Лично аз повече гледам нечасовникарските теми, но причината е, че след 4-5 години зяпане на часовници установих, че нещо съвременните часовници са пълен шит и нямам желание да си давам парите за кичозни боклуци. Гледам и да не пиша много, но ме кефи да чета коментари от интелигентни и ерудирани хора, които могат да си позволят разни удоволствия и не товарят с проблеми.
Успехи и занапред.

Sent from my Redmi 2 using Tapatalk
Восток Амфибия Министерские
МакТайм Хронограф Лунна фаза
Orient ER2A005Y Aviator
hmt Janata
Аватар
ipolit
Маниак

Мнениеот kickimora » 25 01 2016, 23:12

След дълго лутане по онлайн форуми,се радвам че открих това място.От известно време следя постоянно какво се случва и съм безкрайно доволен от това,което прочитам,разбирам неща,които не съм и предполагал че ще са ми интересни.Естествено има моменти,които като страничен наблюдател ми изглеждат меко казано неприемливи и не подхождат на място,където очевидно са събрани доста ерудирани и интелигентни хора,но поведението на всеки си е личен избор.
По отношение на развитието на форума и неговото популяризиране ми е интересно дали мислите за някакъв вид офлайн промотиране,по подобие на други онлайн общности,което вероятно би се отразило и на финансовото му състояние?
Странен първи пост ми се получава,затова ще спра дотук,лека вечер на всички!
kickimora
Активен

Мнениеот cenzor » 25 01 2016, 23:25

:-D Добре дошъл ! Първият ти пост си е екстра и не е странен. Какви сме ги виждАли..:
"Prodavam Kasio, mnogo e hubvo, samo za razbirachi!!!!"

" Това реплика ли е , получих го от дядо/чичо/подарък? " ... следва произволна снимка , засената като през чорап...

Та, ::drinks:: !
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот monopola » 25 01 2016, 23:26

мисля, ама нищо не мога да измисля в тази връзка :( всякакви идеи са добре дошли ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот cenzor » 25 01 2016, 23:28

monopola написа:мисля, ама нищо не мога да измисля в тази връзка :( всякакви идеи са добре дошли ::drinks::

:lol: К'во мислиш? Развитието ли ? За два патента и хубава кожена кишка ще те консултирам ! ::angel:: :))
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот monopola » 25 01 2016, 23:29

да :) за някакво офлайн нещо, събитие, абе нещо дето да привлече хора, интерес и т.н.

П.С. каишки свършиха, ама имам патенти от Сейко ;)

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот kickimora » 25 01 2016, 23:34

Признавам,че въпроса ми беше провокиран от начините,по които други форуми (основно автомобилни,които следя ::angel:: ) се популяризират,но нямам представа до колко това би се вписало в идеите на форум за часовници.
kickimora
Активен

Мнениеот cenzor » 25 01 2016, 23:39

::angel:: Напечатай хубави стикери с логото и адреса на стрелките, и ги разлепи до магазините на Гюлиян, Джулиани, Беша, Таймленд. Може и до Бeрьозка :lol: , там освен стикер, сложи и надпис - "При нас се обсъждат руски часовници!! Изображение

Брандирай 50 инструмента за смяна на каишки (или някой да ти направи кожени калъфчета за тях с шампован надпис). После - отиваш в метрото и като видиш някой с хубав часовник му подари едно, заедно с визитка.
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот Swiss M. » 25 01 2016, 23:42

Да вземем да си направим един "събор" или "фестивал"...
Аватар
Swiss M.
Почитател

Мнениеот klon » 25 01 2016, 23:45

Swiss M. написа:Да вземем да си направим един "събор" или "фестивал"...

В зала 1 на НДК :thumbup:
Аватар
klon
МОДЕРАТОР

Мнениеот taipan » 26 01 2016, 09:41

klon написа:
Swiss M. написа:Да вземем да си направим един "събор" или "фестивал"...

В зала 1 на НДК :thumbup:

И бат Всеко или Георги Христов, със сигурност залата ще се напълни. :lol:

Пробвай с интересни анкети. Проблемът, според мен е, че хората все повече стават активни в фейсбук и спират да пишат по форуми. Аз също имам идея за форум да правя, но за сега го замразявам, защото масата е основно от тъпунгери и неграмотни.

Тук е различно, защото хората са малко по-образовани и начетени и тематиката изисква малко повече интелект.

Събора не е лоша идея, много клубове го правят, рокерите се събират от различни държави. Може би идея за подаръчета примерно класация на ревюта, и първите 3-ма получават книжка, каталог нещо такова.
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот Swiss M. » 26 01 2016, 18:02

След като идеята за "събора" или "феста" мина без много плюнки :) ще си позволя да дам и друг вариант - някаква регулярна сбирка, без много организаторски ангажименти - примерно в заведение или на някакво обособено място. Ясно е, че хората, които са от години тук се познават и виждат по различни поводи, но ако търсите развитие, трябва да дадете шанс и "новите" да се инкорпорират. Вярно е също, че си има и подтеми/ форуми по региони за срещи, именно за това и тръгнах с идеята за събор първо, но като гледах за София, май не се получават регулярно нещата...
Другото нещо, което според мен би било голям позитив за новите членове е някакво обособено място за задаване на въпроси, на които някой да отговоря. Ясно е, че никой не е длъжен, понякога никой не знае и че вместо да се задават тъпи въпроси, може да се чете, но все пак форумът е пълен с теми без нито един отговор, което според мен демотивира новите посетители.
Аватар
Swiss M.
Почитател

Мнениеот monopola » 26 01 2016, 18:06

абе чак пък толкова теми без отговор няма :) Даже доста се отговаря на всякакви въпроси, освен на идиотски.
А сбирка е сложна работа, но си го мисля и аз.

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот Swiss M. » 26 01 2016, 18:33

Точно заради сложността на сбирката, писах за обособено място (то това е още по- сложно де:) ) - място където знаеш, че когато и да идеш има някой или ще мине някой от форума. По просто казано - да се постигне някаква договорка със заведение за отстъпки примерно и да се знае, че всяка втора събота от месеца между някакви часове, ще има хора там... ::drinks::
Аватар
Swiss M.
Почитател

Мнениеот Groot » 27 01 2016, 12:14

Последния път, когато организирах среща на форума беше още на практика в началото. Във форума участваха 4-5 пъти по-малко хора от сега и все пак се събрахме, може би 18-20 човека. В заведение ефективна комуникация трудно се случва с толкова хора. Сега може да се окаже, че ще дойдат над 100 :). За това и реших повече да не правя големи срещи, а да оставя хората да си се организират. Наскоро обаче, се присетих, че като се постопли времето може да се видим на открито - на някоя поляна в някой парк, а най-добре ако някъде има масички и столчета - веднага се сещам за голямата поляна точно под камбаните. Ще се организира закупуването на бира и чипс и това е :). Ще се видят на едно място стотици часовници наведнъж :)
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот acronym » 27 01 2016, 14:28

Обаче само тези които са от София или близко до София ... :|
Аватар
acronym
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към За strelki.info - Българският форум за часовници