Как се развива форума? На къде се променя?

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници

Re: Как се развива форума? На къде се променя?

Мнениеот Groot » 27 01 2016, 15:58

Може да се синхронизират 5-те най-големи града и да се видят в един ден по места :)
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот Swiss M. » 27 01 2016, 22:55

Groot написа:Последния път, когато организирах среща на форума беше още на практика в началото. Във форума участваха 4-5 пъти по-малко хора от сега и все пак се събрахме, може би 18-20 човека. В заведение ефективна комуникация трудно се случва с толкова хора. Сега може да се окаже, че ще дойдат над 100 :). За това и реших повече да не правя големи срещи, а да оставя хората да си се организират. Наскоро обаче, се присетих, че като се постопли времето може да се видим на открито - на някоя поляна в някой парк, а най-добре ако някъде има масички и столчета - веднага се сещам за голямата поляна точно под камбаните. Ще се организира закупуването на бира и чипс и това е :). Ще се видят на едно място стотици часовници наведнъж :)

Това с откритото и аз си го мислех, ще се получи чудесно! ::drinks::
Аватар
Swiss M.
Почитател

Мнениеот monopola » 27 01 2016, 23:02

пичове, да знаете, че всеки абсолютно може да организира подобна сбирка, хич не е нужно да ме чакате мен :)
Ако някой има желание да се занимава е добре дошъл, подкрепа ще получи ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот kickimora » 27 01 2016, 23:10

Осъзнавам, че това е доста натоварващо и изисква свободно време, но какво мислите за по-голяма разпознаваемост на форума посредством рекламни материали или нещо подобно?
kickimora
Активен

Мнениеот monopola » 27 01 2016, 23:15

работи се по това :) в момента е стартиран феисбук канал, ще има мърчандаиз артикули и т.н. Проблема е, че за тези нещо трябват пари, а когато се обявят новите финансови правила ще има бая смут и ще отнеса доста хеит :)
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот Groot » 28 01 2016, 11:16

Ще те утешавам на лични :)
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот Swiss M. » 29 01 2016, 23:04

monopola написа:работи се по това :) в момента е стартиран феисбук канал, ще има мърчандаиз артикули и т.н. Проблема е, че за тези нещо трябват пари, а когато се обявят новите финансови правила ще има бая смут и ще отнеса доста хеит :)

Нормално е като тръгнеш да бъркаш в джоба на българина да има негативно отношение в отговор. Дано не ме натъжиш много :) Относно фейсбука - ръка за ръка си върви с ютуб канал, видео ревютата са кеф за всички ни предполагам, а хората тук има какво да покажат като часовници. Пускаш едно ясно описание - като това за продажбите, какво трябва да съдържа едно видеоревю, брандираш с логото на форума и става екстра. Когато канала стане достатъчно голям ще бъде един допълнителен приход за теб/форума. Предполагам си ги знаеш тези неща, извинявам се ако съм досаден.
Аватар
Swiss M.
Почитател

Мнениеот diran » 12 02 2016, 10:23

Имам едно предложиха ние към новия админ.
Явор преди време ми каза,че няма смисъл.

Според мен ще е хубаво да има раздел с техническа информация за часовници.

Като как се сверява.
Каква в водоустойчивоста и при какви условия. И въобще що е то водоустойчивост.
Точност според производител (не махленски лакардии).
Пероид на обслужване.
Общо взето да могат 99%от потребителите да се информират за заводските параметри със всичките допуски и застраховки.
И за да не стане мазало както обикновенно да няма коментари, а само инфо.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот nibaru » 27 03 2016, 18:23

Как се развива форума? Ето малко статистика за нашия форум. Браво!

От както е създаден форума - на 27.09.2009 година, потребителите са написали над 244 000 мнения и са създадени близо 28 000 теми. Браво! това са над 100 мнения средно на ден.
Потребител - рекордьор с най-много мнения е mitadoc - над 11 000.
Модераторите са успели да "модерират" / премахнат над 44 000 мнения и да изтрият около 10 000 теми.
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 16 11 2016, 00:41

Аз съм нов юзер тук и реших да ви дам малко feedback. Разбира се, той ще е само критика. Не защото нямате добри страни а защото критиката е важна. От както съм се регистрирал има проблем с форума относно скоростта на зареждане. Чета стари теми и откривам, че проблема е поне от няколко месеца а решение няма. Дизайна е меко казано ужасен. Разхвърлян и не функционален. Самата платформа на която е форума е стара. Стара не като версия а като функционалности. Няма много от функциите типични за модерните форум платформи. За пример ще дам трудното достигане до последните постове примерно. Трябва да се кликне на една много малка иконка, кликане на линка на поста ще ви изведе на първото мнение а не на последното което не сте прочели. Чистия PHPBB се е доказал като неефективен форум софтуер отдавна. Помислете за нещо друго, simple machines като се допише малко става прекрасен форум. Липсват социалните интеграции като логин, споделяне и аутопостване по страници. Особено последното ще доведе до много трафик. Направете една страница в Фейсбук, там поне с малко пари бързо ще може да се достигне до голяма аудиенция и избрани постове от тук да излизат и там. Така ще привлечете трафик от хора които не знаят за форума. Логина също е много важен, улеснява регистрацията а много хора колкото и да е странно ги мързи да направят и това. Също така можете да наблегнете малко на представянето на часовниците на самите участници - било то чрез полета в които да има изброени часовници или чрез някакви лични галерии. Помислете и за социалната част на форума - търсене на потребител по марка, интереси и разни други предефинирани критерии. Примерно да има разделител по това дали си часовникар или колектор примерно... варианти много. Също така не е лошо и да се помисли за карма система поне в някои от разделите. Особено е важно за разделите свързани с ремонти. Форума е прекрасен, но никой не е обърнал внимание на IT частта в него. Загледали сте се в това кой какви мнения пуска :-)
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот cenzor » 16 11 2016, 00:51

https://www.facebook.com/strelki.info/ това е страницата на форума. Не я полвам, че имам лека непоносимост към FB, но на много хора им допада.
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот DrFrancky » 16 11 2016, 01:14

cenzor написа:https://www.facebook.com/strelki.info/ това е страницата на форума. Не я полвам, че имам лека непоносимост към FB, но на много хора им допада.

Аз имам непоносимост към FB но е факт, че откакто го има него форумите които не се съобразяват с тях западнаха. Хората кибичат там и им е по лесно да се организират в групи отколкото да влизат в старите форуми. Рекламодателите също това ги интересува. Колкото си по-популярен във FB , толкова повече си интересен на рекламодателите.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Предишна

Назад към За strelki.info - Българският форум за часовници