Могат ли модераторите да обиждат безнаказано?

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници

Могат ли модераторите да обиждат безнаказано?

Мнениеот sony » 08 03 2015, 04:00

Повод за темата е друга тема, а именно viewtopic.php?f=34&t=22965, в която модератор си позволява да обижда потребител, а след като бива репликиран с нормален тон, го засипва дори с още обиди и налага бан на съответния. Съвсем наскоро за обида се банна потребител в тази тема viewtopic.php?f=22&t=22917, само че той естествено не е модератор, като тогава се дискутира възпитанието на младото поколение.
sony
Маниак

Re: Могат ли модераторите да обиждат безнаказано?

Мнениеот trk2 » 08 03 2015, 05:28

Няма място за сравнение.
В единия случай се дава квалификация на личността, като съответния човек е наречен малоумник.
Докато в другия случай човекът не е наречен с обидна квалификация.
Квалифицирани са само негови действия, но не и за самия човек.
Там става въпрос за извинението му, за писането му и за преструването му, все негови действия, но и за него самия като личност.
С други думи казано, да се извиняваш, като ученичка не означава че си ученичка.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот ivanovnov » 08 03 2015, 10:03

Отдавна не съм писал във форума, но случките последните месеци ме разбиха :) колега sony колкото и да чета посочените от теб теми не мога да видя модератор да обижда друг потребител, по-скоро в едната тема е точно обратното. Не разбирам какъв му е проблемът на форума последните месеци :) но все някой не е доволен и вижда във всичко конспирация :) :) :) освен това колега не се обиждай, но ако следиш форума от повече време ще видиш, че тук обикновено никой не обижда колегите и дори при спорове се запазва добрия тон :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот otof » 08 03 2015, 10:20

На този ни съфорумен индивид са му направени най-малко 100 пре-любезни напътствия,и пожелания за спазване на правилата на търговския раздел,където са предимно изявите му.След всяка негова изява задължително върви модератор, не защото не знае как да си оформи обявата, а защото си е наумил че правилата са за други,и му е все тая.Бан-ът е за да разбере дали му е необходимо присъствие във форума.Че и специални теми има за обидения герой http://www.strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=22765
А,впрочем,от доста време сам тук,и досега никой не ме е обиждал :wink:
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот Hawk » 08 03 2015, 11:18

sony написа:http://www.strelki.info/viewtopic.php?f=22&t=22917, само че той естествено не е модератор, като тогава се дискутира възпитанието на младото поколение.

Това е поредната безмислена тролска тема целяща конфликт между съфорумници.Хайде престанете вече!На черното бяло ли ще казваме?Възпитанието не е тема на форума,това е тема на родителите.Тук си има правила!Без правила настъпва анархията.Вече си имаме анархия в държавата,нека поне във форума да не е така.Когато още с първите си мнения хлапето си показа рогата и започна да ръси каруцарски обиди,стана ясно че мястото му не е тук.Не сме изправителен дом за да търпим и възпитаваме подобни индивиди.А oskar отдавна си просеше бана.Всички може да спазваме правилата,а някой да се правят на ни лук яли ни лук мирисали няма да я бъде.
Аватар
Hawk
Активен

Мнениеот greynib » 08 03 2015, 11:50

В последно време във МВР е модерно да се поставят "ярки" имена на операциите/разработките. "Умряла лисица" описва ли всяка гледна точка в нашият случай? :))
(Нямам за цел да обидя никого ,просто внасям малко положителна нотка в ситуацията.)
Аватар
greynib
Активен

Мнениеот ivanovnov » 08 03 2015, 13:56

хахахахахах евала колега :) "умряла лисица" :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот stdenev » 08 03 2015, 14:27

До автора на темата:
В отговор на въпроса "Могат ли модераторите да обиждат безнаказано?"
- НЕ МОГАТ!

Ако имате други въпроси, моля задавайте ги тук.

P.S. Ако модератор си позволи да обиди някого, админът му дърпа ушите. В случая с Пламен обаче, никой не смее... :lol:
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот kokokoz » 08 03 2015, 16:28

stdenev написа:До автора на темата:
В отговор на въпроса "Могат ли модераторите да обиждат безнаказано?"
- НЕ МОГАТ!

Ако имате други въпроси, моля задавайте ги тук.

P.S. Ако модератор си позволи да обиди някого, админът му дърпа ушите. В случая с Пламен обаче, никой не смее... :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
вече ще заплашваме потребителите с пламен!! :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот Groot » 10 03 2015, 17:12

Ох... :)
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот plamen03 » 10 03 2015, 17:44

Groot написа:Ох... :)

Уплаши ли се?

Sent from my iPhone using Tapatalk
 "Голямото увеличаване на стойноста при съмнително увеличаване на достойнствата на изпълнението може да бъде толерирано само при часовниците... и жените." 
Аватар
plamen03
Коли и беси!

Мнениеот Groot » 10 03 2015, 22:25

Понякога темите започват толкова тролски, че не събирам сили да отговарям сериозно и нормално.
Наскоро обясниха (без лоши чувства (хи хи)), че не сме били толкова толерантни като във форума на BMW, сега изкараха модераторите някакви обиждащи на воля типове.

sony, първо - бана и в темата с обидата към модератор и в темата на обидения са изключително на място. Това може би е човека с най-много нарушения във форума, но ние си го харесваме и за това още е сред нас (аз поне си го харесвам :) ).

Второ - моля те кажи ми от кои други форуми посещаваш и виждал ли си някъде по-толерантни и дружелюбни модератори?

Модераторите имат пълното основание да баннат перманентно оскар от години. Но не го правят - защо? Защото са зли обиждащи копелета или защото са толерантни пичове, които четат правилата на форума между редовете и не се хващат за всяко нарушение. Нашите модератори не използват и 10% възможностите си за БАН. Това не са лапетии, които умират от кеф, че имат малко власт в ръцете, а сериозни възрастни хора.

В колко български форума тази тема щеше да остане отключена? :)

И да... някой ден ще събера смелост (и още поне 10 човека) и ще издърпам ушите на Пламен - виден агресор и грубиян :P :)
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот plamen03 » 10 03 2015, 22:53

За момента две неща са сигурни на този свят,смъртта и,че ще си върнем Оскар(царя на колелетата).

"Голямото увеличаване на стойноста при съмнително увеличаване на достойнствата на изпълнението може да бъде толерирано само при часовниците... и жените." 
Аватар
plamen03
Коли и беси!

Мнениеот sony » 10 03 2015, 23:18

Groot написа: sony, първо - бана и в темата с обидата към модератор и в темата на обидения са изключително на място. Това може би е човека с най-много нарушения във форума, но ние си го харесваме и за това още е сред нас (аз поне си го харесвам :) ).

Второ - моля те кажи ми от кои други форуми посещаваш и виждал ли си някъде по-толерантни и дружелюбни модератори?

Направи ми впечатление, че банът не беше наложен веднага, като така щеше да е свързан конкретно с неспазване на правило за публикуване на обява, а едва след като модераторът беше репликиран. Тоест модераторът безпроблемно си позволи да квалифицира потребителя с остър тон, но когато беше упрекнат в заяждане, наложи бан запазвайки острия си тон.
Темата съм я пуснал в раздела за форум strelki и не смятам, че сравнения с други форуми имат отношение с повдигнатия въпрос.
Според мен правилата трябва да се спазват от всички, освен ако няма списък с обиди, които са приемливи и такива, които носят бан. За мен обидите са допустими единствено когато са под формата на майтап, но когато са придружени с бан е ясно, че случаят не е такъв.
sony
Маниак

Мнениеот plamen03 » 10 03 2015, 23:32

sony написа:
Groot написа: sony, първо - бана и в темата с обидата към модератор и в темата на обидения са изключително на място. Това може би е човека с най-много нарушения във форума, но ние си го харесваме и за това още е сред нас (аз поне си го харесвам :) ).

Направи ми впечатление, че банът не беше наложен веднага, като така щеше да е свързан конкретно с неспазване на правило за публикуване на обява, а едва след като модераторът беше репликиран. Тоест модераторът безпроблемно си позволи да квалифицира потребителя с остър тон, но когато беше упрекнат в заяждане, наложи бан запазвайки острия си тон.
Темата съм я пуснал в раздела за форум strelki и не смятам, че сравнения с други форуми имат отношение с повдигнатия въпрос.
Според мен правилата трябва да се спазват от всички, освен ако няма списък с обиди, които са приемливи и такива, които носят бан. За мен обидите са допустими единствено когато са под формата на майтап, но когато са придружени с бан е ясно, че случаят не е такъв.

sony-ако се интересуваш от обявите на Павел,ще разбереш,че тази обява не е причината,а повода за малък БАН на Оскар.
Извинявай,че ти се обяснявам,като ученичка.

Аватар
plamen03
Коли и беси!

Мнениеот marind » 10 03 2015, 23:50

PlAmEn03 написа:sony-ако се интересуваш от обявите на Павел,ще разбереш,че тази обява не е причината,а повода за малък БАН на Оскар.

Абсолютно! За което те поздравявам! Време беше някой да му покаже, че не може да си развява коня както си иска! ::thumb::
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот taipan » 11 03 2015, 00:02

trk2 написа:Няма място за сравнение.
В единия случай се дава квалификация на личността, като съответния човек е наречен малоумник.
Докато в другия случай човекът не е наречен с обидна квалификация.
Квалифицирани са само негови действия, но не и за самия човек.
Там става въпрос за извинението му, за писането му и за преструването му, все негови действия, но и за него самия като личност.
С други думи казано, да се извиняваш, като ученичка не означава че си ученичка.

Съгласен! Изпълнителното деяние на престъплението обида - чл. 146 НК, се изразява в казване или извършване на нещо унизително за честта или достойнството на другиго в негово присъствие. Законът не уточнява и не ограничава обидното действие или бездействие, достатъчно е чрез него да се унизява честта или достойнството на друго лице и то да е казано или извършено в негово присъствие, независимо от начина и формата на казването или извършването. В чл. 146 НК,не сее поставя изискване унизителните думи да са казани непременно на обиденото лице, т. е. деецът да се е обърнал към него и в конкретния случай да е казал напр.: "на майка ти .......ттттт тътътъ" Извърпшителят/Деец може да намери различни форми и начини на казване на обидната фраза, като се обърне към други лица, може да го каже и на себе си :)) Важното е фразата да е обидна и да е казана в присъствието на лицето, за което се отнася.
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот LexFalkidia » 11 03 2015, 00:21

Колега sony, немалкият ми форумен опит дотук сочи, че хора, които се възприемат като чужди адвокати, често попадат в ролята на архетипни пазители на "правдата" чули-недочули, недоразбрали и напълно ненаясно с дадена ситуация. Според Юнг такива хора се стремят към екстазното изживяване на конфликта заради липсата на достатъчно "тръпка" в собствения си живот. Помисли върху това и върху казаното от Явор (Groot).

Още нещо. Всеки, писал в тази тема, си е имал вземане-даване с подобни неканени "защитници" - дали в ежедневието си или из интернет. Все пак всеки от тях реши уважително да ти напише няколко реда, вместо да постъпи както направих аз - с лека усмивка да прочете безцелната ти псевдокритика и да я подмине. Именно тази толерантност и уважение личат във всяка страница от този форум, така че подобни обвинения... :lol:

Тази тема наистина би била заключена навсякъде другаде - не защото екипът на модераторите не търпи критика, а защото подобно търсене на теле под вола е наивно и по моему недостойно. Жив и здрав.
Изображение
Аватар
LexFalkidia
Активен

Мнениеот sony » 11 03 2015, 00:38

LexFalkidia написа:Всеки, писал в тази тема, си е имал вземане-даване с подобни неканени "защитници" - дали в ежедневието си или из интернет. Все пак всеки от тях реши уважително да ти напише няколко реда, вместо да постъпи както направих аз - с лека усмивка да прочете безцелната ти псевдокритика и да я подмине. Именно тази толерантност и уважение личат във всяка страница от този форум, така че подобни обвинения... :lol:

С това си изказване от името на всички писали в темата, ти самият се поставяш в ролята на чужд адвокат и защитник, така че написаното в поста ти може да се отнесе с пълна сила за теб. На мен поне ми изглежда така, сякаш припознаваш себе си и собствените си недостатъци, вместо да се опитваш да дадеш съвет.
sony
Маниак

Мнениеот stdenev » 11 03 2015, 01:19

Да вземем да приключим тази тема ли...
Стига преливане от пусто в празно. Ако на някого е скучно, да гледа някой филм за разнообразие... :)
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Следваща

Назад към За strelki.info - Българският форум за часовници