Форумен часовник - настройка да показва и секундите

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници

Форумен часовник - настройка да показва и секундите

Мнениеот nibaru » 26 03 2016, 21:20

Здравейте. Понеже често се пише, че форумния часовник не поддържа и не показва секундите - това Не е вярно. За желаещите да виждат и секундите на мненията - ето как:
Потребителски панел - Настройки на Форума - под полето DST има поле Формат:
Избирате от падащото меню "По Ваш избор..." и под него в полето въвеждате: d m Y, H:i:s

Това е.

Послепис: и да не забравите - тази нощ местим стрелките с един час напред - Потребителски панел - Настройки на Форума - DST - слагате отметка ДА и времевия пояс да е UTC +2
Ето примери как ще изглежда:
d.m.Y, H:i:s - 26.03.2016, 21:20:25
d m Y, H:i:s - 26 03 2016, 21:20:25
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
Аватар
nibaru
Маниак

Re: Форумен часовник - настройка да показва и секундите

Мнениеот Rotaryan » 26 03 2016, 23:26

nibaru написа:Здравейте. Понеже често се пише, че форумния часовник не поддържа и не показва секундите - това Не е вярно. За желаещите да виждат и секундите на мненията - ето как:
Потребителски панел - Настройки на Форума - под полето DST има поле Формат:
Избирате от падащото меню "По Ваш избор..." и под него в полето въвеждате: d m Y, H:i:s

Полезно, благодаря - тази настройка за показване на секундите не я знаех. :thumbup:

Subaru написа:Послепис: и да не забравите - тази нощ местим стрелките с един час напред - Потребителски панел - Настройки на Форума - DST - слагате отметка ДА и времевия пояс да е UTC +2

Тука да не стане проблем, като с другата тема в която го дискутирахме с теб? Там със сложена отметка на DST, постовете некоректно ги отместваше с час напред. Бай дъ уей там каза друго, точно по повод смяната на DST:
nibaru написа:Не. Мести ги ръчно - щом сложиш отметката. Ако е автоматично- не е нужна тази отметка!

Sent from my E6533 using Tapatalk

Последно, да се чеква DST, или не?
:evil:
Doctrina est fructus dulcis, radicis amarae.

Gadgets addicted
Аватар
Rotaryan
Напредващ

Мнениеот marind » 26 03 2016, 23:32

Лично за мен е доста странно, във форум за часовници да няма видим форумен часовник :) ::drinks::
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот tassbg » 26 03 2016, 23:38

marind написа:Лично за мен е доста странно, във форум за часовници да няма видим форумен часовник :) ::drinks::

Подкрепям напълно :) И аз исках да питам дали е възможно да се сложи един :)
Аватар
tassbg
Напредващ

Мнениеот nibaru » 26 03 2016, 23:40

Rotaryan написа: .....

DST ДА - маркира се ръчно, но в правилния момент (който е тази нощ в 03:00). Та най-правилно е утре сутрин да си оправим настройката.
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот nibaru » 26 03 2016, 23:44

marind написа:Лично за мен е доста странно, във форум за часовници да няма видим форумен часовник :) ::drinks::

За часовник, който да показва времето (НО ТВОЕТО - Така както си го задал в настройката на форума) - лесно е (2 реда PHP код). Но админа (@monopola) ще реши - само да се освободи малко, че сега му е на главата форрумен часовник 2015, подреждане и оформяне на правила ....... абе не му е лесно.
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот marind » 26 03 2016, 23:58

nibaru написа:

За часовник, който да показва времето (НО ТВОЕТО - Така както си го задал в настройката на форума) - лесно е (2 реда PHP код).

Не моето, просто да показва колко е часа в момента :) Колкото форуми посещавам, всички си имат ден, дата, време. А форум точно за часовници да няма ... :wink: ::drinks::
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот nibaru » 27 03 2016, 00:43

трудно ми е да ти отговоря (по-скоро дълго за обяснение), но ето сбито:
колко е часа в момента? При теб във Варна е 23:44 в момента, но я питай други съфорумци - примерно от Испания или Англия? Та кое точно време да показва форумния?

Така - ето отговора. Има часови пояс на сървъра на форума, има часови пояс на потребителя (който потребителя си избира от настройките, за да вижда коректен час докато ползва форума, съобразен с часовата зона, в която се намира). При проектиране на интернет страницата могат да бъдат изобразени следните поне 3 времена - точното време на сървъра; точното време на потребителя взето от сървърното, но коригирано с часовата разлика; или времето от компютъра на потребителя (което за нищо не става, щото се манипулира).
Та в нашия случай ще трябва да имаме два часовника - един с точното време на сървъра - българското ; и втори часовник - за потребителя според зададената часова зона (коректно настроена в профила!). Това е важно особено при търговете.
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот stepona555 » 27 03 2016, 03:00

Ами ако има най горе часовник той ще стои между рекламите много тъжно , отделно трябва да се избере и гласува дизайн дълга и бавна ,даже по еспанските разбирания процедура.
Затова може да помолим някой от рекламодателите да включи тази хубавина в кода на рекламния си прозорец и така с един харпун две цаци , хем ние ще имаме часовник , хем неговия банер ще се гледа по често.
Ако се възприеме предложението , подробности за хонорара на лс
Аз съм си сложил няколко будилника и стенни над монитора и се справям
stepona555
Маниак

Мнениеот nibaru » 27 03 2016, 12:04

Ето два - "механика" и кварц - да си го гледате (без на телефоните)
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот TheRussian » 27 03 2016, 15:29

nibaru написа:При теб във Варна е 23:44 в момента, но я питай други съфорумци - примерно от Испания или Англия? Та кое точно време да показва форумния?

Не разбирам от програмиране и искам да попитам не е ли възможно да се напише един хубав класически часовник,който да показва индивидуално за всеки,според личните настройки време?
Аватар
TheRussian
Активен

Мнениеот nibaru » 27 03 2016, 15:31

Възможно е и е лесно. Но трябва първо да реши Админа, а и да минат няколко месеца, че сега е доста зает

Sent from my Sony Xperia Z6 using Tapatalk
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот Bate_Boyko » 27 03 2016, 15:48

Ами в български форум е достатъчно да показва българското време, а кой къде живее си знае часовата разлика.
Аватар
Bate_Boyko
Напредващ

Мнениеот nibaru » 27 03 2016, 15:50

Нека изчакаме с този часовник във форума. Наско ще си реши.
Темата я отворих, за да бъда полезен - който иска да вижда секундите на мненията.

Sent from my Sony Xperia Z6 using Tapatalk
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот stepona555 » 16 06 2016, 17:22

Преди няколко дни забелязах , че форумния часовник има разлика от тиме.ис 15 20 сек , днес пуснах няколко пробни поста и в първото имаше разлика 20 сек , след това 6 после слезе до 1 .При всички опити съобщението че мнението е добавено излизаше веднага за по малко от секунда .

Не че голям проблем ама тогава изпуснах един търг за 5 секунди , понеже не мога да гледам форумното време .
Колко често се синхронизира часовника на сървъра.

И да повдигна темата за анимиран часовник между банерите, предлагам да се сложи новия модел Форумен 2015 , хем да му се радваме докато дойде , а като бонус ще имаме най после часовник на страницата.

Поздрави на всички модератори админи и всички други управляващи форума
stepona555
Маниак

Мнениеот popov308 » 04 08 2016, 10:04

Всъщност, форумният часовник в момента е с повече от 3 /три/ минути напред, което поставя въобще въпроса за нуждата от него. Това е все едно в ловния форум да бъде обявено, че свинския лов се открива през юни....
Аватар
popov308
Активен

Назад към За strelki.info - Българският форум за часовници