Предложение относно търговете от 1 лев

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници

Предложение относно търговете от 1 лев

Мнениеот nibaru » 19 04 2016, 21:26

Здравейте. Наблюдавам напоследък, че участниците в търговете за един лев имат затруднения при наддаванията в последната минута (и е нормално - това не е платформа за търгове, а форум). Някои пишат, че има разминаване от няколко секунди между времето на сървъра и точното време - също е вероятно, защото вероятно сървърите се сверяват на определено време чрез NTP.
Та моето предложение:
1. Подобно на търговете с удължен срок - след крайният сток, ако няма наддал 10 секунди - да приключва търга. (Ако в последните 10 Секунди даден участник направи наддаване, краят на търга автоматично се измества с 10 секунди от това наддаване. Търгът приключва, само в случай, че никой не е наддавал в последните 10 Секунди!). Това да важи или за всички търгове от лев ИЛИ да има и такава опция!
2. Наско е доста зает, но ако е възможно да се добави часовник с точното сървърно време на сайта - и със секунди. Така ще е по-лесно за наддаващите - ще виждат точно колко секунди имат според сървъра на сайта. Кода е няколко реда Javascript. Ако програмиста смята, че ще тежи на сайта (че ще го натоварва) - може да се изнесе в отделна страничка - кликвам и си гледам форумният часовник.

Благодаря.
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
Аватар
nibaru
Маниак

Re: Предложение относно търговете от 1 лев

Мнениеот cenzor » 19 04 2016, 21:37

Като гледам качеството на дискусиите там, вечно недоразбрали и недоволни участници и цялата гама от Радини вълнения ... аз лично бих спрял раздела.
Предполагам, че носят някаква добавена стойност за форума, но сравнена с постоянно изскачащите негативи, по-скоро ми се струва че няма нужда от тази част.
Дет' викат индианците - Хау, аз казах.. :-D
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот acronym » 19 04 2016, 21:50

Проблема по-скоро е във функцията на скрипта да ти показва точно като натиснеш бутона изпрати, че има някой писал в това време. И вместо да публикува мнението, те кара да натиснеш бутона изпрати още веднъж.

За сефте участвам до последната минута в такъв търг, че жена ми ме "изяде" за касиото на nibaru и точно там се подхлъзнах. :crazy: Сега гледам виновно в ъгъла и не смея да говоря, скрил съм и точилката. :mrgreen:

Може би наисина удължения срок е добро решение.
Аватар
acronym
Маниак

Мнениеот nibaru » 19 04 2016, 21:55

acronym написа:... И вместо да публикува мнението, те кара да натиснеш бутона изпрати още веднъж...

По спомен това е настройка, която може да се изключва от модераторският/администраторският панел.

Точилката поне седмица да е скрита :))
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот sony » 19 04 2016, 22:01

acronym написа:Проблема по-скоро е във функцията на скрипта да ти показва точно като натиснеш бутона изпрати, че има някой писал в това време. И вместо да публикува мнението, те кара да натиснеш бутона изпрати още веднъж.

Според мен ще е добре да се спре това предупреждение при търговете, както и да се пусне часовник, който да показва форумното време. Все повече търгове се добавят във форума и е време да се изгладят детайлите.
sony
Маниак

Мнениеот stepona555 » 20 04 2016, 02:03

Не съм забелязъл някакви отклонения на форумния часовник от тиме.ис
колкото и време да добавяме , все ще има някой недоволен , че друг е спечелил според мен.
Позволявам си да направя в тази тема , друго предложение , ако автора е против , да ми пише ще го изтрия.

Много по лесно ще се ориентираме в действащите търгове ако в заглавието има дата и час на края на търга и например на другия ден след като завърши да се мести в Стари обяви .
В момента са омешани свършващи днес със приключили преди седмица , ама някой решил нещо да си допише и трябва да ги отваряш всичките да видиш до кога е.
Какво ме интересува днес търг който свършва след седмица.

Поздрави
stepona555
Маниак

Назад към За strelki.info - Българският форум за часовници