Как да качвате снимки във форума?

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници

Как да качвате снимки във форума?

Мнениеот monopola » 31 08 2016, 13:00

Приятели,

в тази тема ще се опитам да обясня как поне според мен най-лесно и хубаво се качват снимки. Postimage е интегриран във форума, но не е най-добрият избор за сайт за качване. По мое мнение доста по-добър е imgur.com

Как го правя аз в няколко стъпки:

1. Регистрирате се в imgur.com

2. Горният десен ъгъл е потребителското ви име, като задържите мишката върху него ви излиза падащо меню с два основни раздела images и albums.

3. Albums - когато цъкнете на него ви отваря албумите ви, разбира се ако желаете да правите такива. Ако не искате пропуснете тази точка. Когато имате създадени албуми със снимки в тях ще ги виждате, а най-отгоре има син надпис New Album. Цъкате на него и пишете име на албума и ако желаете описание. Има настройки да е публичен, личен или скрит. Правете го публичен за да се вижда в акаунта ви, hidden за да не се вижда, но линковете със снимките да се виждат и secret ако искате само вие да може да виждате.

4. images - като цъкнете там и се появява най-отгоре надпис add images с две падащи менюта под него. Едното е за избор на албум в които да сложите снимките (ако сте си направили албуми си избирате в кой) и долното е за оразмеряване - не пипате нищо, по подразбиране е зададено none, тоет да не ги оразмерява.

5. Като натиснте add images и ви дава да ги изберете от компютъра и да ги качите. Качвате съответната снимка и тя ви излиза от лявата страна като tumbnail. Кликвате върху нея, отваря се и от дясно имате различен избор за копиране на линкове. Най-отдолу има избор на размер, аз ползвам два размера - medium thumbnail и large thumbnail.

Избирате единия и после копирате кода от полето точно над избора на размер, linked BBcode или по-горното само BBcode.

Linked BBcode означава, че хем качвате снимката оразмерена като за форума, хем самата снимка е линк към imgur, където е в пълен размер.
Само BBcode означава, че качвате само снимката във форума, без снимката да е линк.

Размерите които ползвам аз, както казах вече, са два:
Medium thumbnail (ползвам го при ревюта и обяви) - може да качите две снимки една до друга.
Large thumbnail - една снимка на цялото поле в темата.

Ето пример при Linked BBcode (като цъкнете на снимката ви препраща към imgur, където може да я видите в оригиналният размер):

ИзображениеИзображение
Изображение

Ако не искате да давате линк към снимката, а само да я качите ползвайте BBcode с размер large thumbnail:

Изображение

Това е то :) Надявам се е разбираемо, хич не е трудно и лесно се свиква. Малко повече занимавка от postimage, но много по-добър резултат според мен ::drinks:: ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Re: Как да качвате снимки във форума?

Мнениеот ivanovnov » 31 08 2016, 13:26

Благодаря, от няколко седмици се блъскам как стават снимките в имгур :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот cenzor » 31 08 2016, 15:07

::drinks:: Най-добрият image share сайт, от поне 3-4 години. И мерси за усилията да го опишеш. :wink:
Преди беше малко по-опростено качването, но и сега става бързо, веднъж като свикнеш. ::thumb::
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот Barking Dog » 01 09 2016, 08:31

Много полезно за индианци като мен. Сега остава и снимки да се науча да правя... :(( ::drinks::
Barking Dog
Почитател

Мнениеот nilro » 05 09 2016, 00:42

Супер! При мен обаче в мобилната версия няма опция за избор на размер.
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, а да има вечен живот.
Аватар
nilro
Маниак

Мнениеот trk2 » 15 08 2017, 22:29

След като фотобукет го направиха платени и милиони снимки по цял свят изчезнаха от форумите, кой мислите че е най- надеждния склад. В момента имам проблеми с постимидж. Пише ми, че снимките които качвам са изтрити.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот cenzor » 15 08 2017, 23:00

... imgur.com
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот petarstoil » 16 08 2017, 11:45

cenzor написа:... imgur.com

+1 :thumbup:
Аватар
petarstoil
Маниак

Мнениеот Barking Dog » 16 08 2017, 12:34

Imgur е готин за работа, като му свикнеш. Някой ползвал ли е мобилната версия за Android, от някалко дни съм я свалил, но нещо не мога да се оправя да си кача снимки от телефона и след това да ги сложа във форума.
Barking Dog
Почитател

Мнениеот carducci » 16 08 2017, 12:37

И аз се нъчих през мобилната версия , но не се получава . Най-удобно е просто да се качат през мобилната версия и след това през компютър просто да се копират линковете .

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
Learn from everyone. Follow no one. Watch for patterns. Work like hell.
Аватар
carducci
Почитател

Мнениеот cenzor » 16 08 2017, 13:04

carducci написа:И аз се нъчих през мобилната версия , но не се получава . Най-удобно е просто да се качат през мобилната версия и след това през компютър просто да се копират линковете .

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk

През браузъра на всеки мобилен телефон работи, без проблеми.
Няма нужда да се качва през app, а после да се копира през компютър.
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 16 08 2017, 18:49

Моето опасение е, че сайтовете, които искат регистрация са потенциални рекетьори защото един ден мога да ти искаj плащане за да ти останат снимките, чрез и-мейл съобщение, както това стана с фотобукет-а.
Освен това имам и чисто естетически забележки, не ме харесва зареждането на реклами и черния фон.
Но ако имате някакви доводи, че imgur.com няма да рекетира потребителите си съм готов да ги чуя. Едно е сигурно Постимидж не могат да ме рекетират защото ми нямат и-мейл адреса и снимките ми не са свързани с него.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот cenzor » 16 08 2017, 19:27

Постимидж не те знаят кой си, един ден просто могат да ти изтрият снимките без обяснение.
За мен imgur е добър, като наблюденията ми са от 3 години.

Не мисля да убеждавам който и да е в това дали даден сайт е читав или не. Българинът най-много се бои от две неща - да не се мине и да не настине....
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот Lamer » 16 08 2017, 21:26

cenzor написа:Постимидж не те знаят кой си, един ден просто могат да ти изтрият снимките без обяснение.

Само малка корекция. Един ден, със сигурност ще ти изтрият снимките, когато мине някакъв давностен период, известен само на тях.
Който иска да си пази снимките, да си направи регистрация и да си качва снимки в собствен профил. Аз съм си избрал flickr, най-вече, защото преди 10-тина години почти нямаше алтернатива. Позволява да сривам/показва каквото реша, когато реша. Т.е. реша ли, че вече не искам да споделям нещо, правя го "за лични нужди".
Сега вече-много има. Руснаците дават възможност да се качват пълноразмерни кадри, за когото не го е страх, че ще го окрадат.
С празни картинки от постимидж е пълен Интернет. Не е добре за историята на форумите и старите теми.
Аватар
Lamer
Маниак

Назад към За strelki.info - Българският форум за часовници