Как да качвате снимки във форума?

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници

Как да качвате снимки във форума?

Мнениеот monopola » 31 08 2016, 13:00

Приятели,

в тази тема ще се опитам да обясня как поне според мен най-лесно и хубаво се качват снимки. Postimage е интегриран във форума, но не е най-добрият избор за сайт за качване. По мое мнение доста по-добър е imgur.com

Как го правя аз в няколко стъпки:

1. Регистрирате се в imgur.com

2. Горният десен ъгъл е потребителското ви име, като задържите мишката върху него ви излиза падащо меню с два основни раздела images и albums.

3. Albums - когато цъкнете на него ви отваря албумите ви, разбира се ако желаете да правите такива. Ако не искате пропуснете тази точка. Когато имате създадени албуми със снимки в тях ще ги виждате, а най-отгоре има син надпис New Album. Цъкате на него и пишете име на албума и ако желаете описание. Има настройки да е публичен, личен или скрит. Правете го публичен за да се вижда в акаунта ви, hidden за да не се вижда, но линковете със снимките да се виждат и secret ако искате само вие да може да виждате.

4. images - като цъкнете там и се появява най-отгоре надпис add images с две падащи менюта под него. Едното е за избор на албум в които да сложите снимките (ако сте си направили албуми си избирате в кой) и долното е за оразмеряване - не пипате нищо, по подразбиране е зададено none, тоет да не ги оразмерява.

5. Като натиснте add images и ви дава да ги изберете от компютъра и да ги качите. Качвате съответната снимка и тя ви излиза от лявата страна като tumbnail. Кликвате върху нея, отваря се и от дясно имате различен избор за копиране на линкове. Най-отдолу има избор на размер, аз ползвам два размера - medium thumbnail и large thumbnail.

Избирате единия и после копирате кода от полето точно над избора на размер, linked BBcode или по-горното само BBcode.

Linked BBcode означава, че хем качвате снимката оразмерена като за форума, хем самата снимка е линк към imgur, където е в пълен размер.
Само BBcode означава, че качвате само снимката във форума, без снимката да е линк.

Размерите които ползвам аз, както казах вече, са два:
Medium thumbnail (ползвам го при ревюта и обяви) - може да качите две снимки една до друга.
Large thumbnail - една снимка на цялото поле в темата.

Ето пример при Linked BBcode (като цъкнете на снимката ви препраща към imgur, където може да я видите в оригиналният размер):

ИзображениеИзображение
Изображение

Ако не искате да давате линк към снимката, а само да я качите ползвайте BBcode с размер large thumbnail:

Изображение

Това е то :) Надявам се е разбираемо, хич не е трудно и лесно се свиква. Малко повече занимавка от postimage, но много по-добър резултат според мен ::drinks:: ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Re: Как да качвате снимки във форума?

Мнениеот ivanovnov » 31 08 2016, 13:26

Благодаря, от няколко седмици се блъскам как стават снимките в имгур :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот cenzor » 31 08 2016, 15:07

::drinks:: Най-добрият image share сайт, от поне 3-4 години. И мерси за усилията да го опишеш. :wink:
Преди беше малко по-опростено качването, но и сега става бързо, веднъж като свикнеш. ::thumb::
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот Barking Dog » 01 09 2016, 08:31

Много полезно за индианци като мен. Сега остава и снимки да се науча да правя... :(( ::drinks::
Barking Dog
Почитател

Мнениеот nilro » 05 09 2016, 00:42

Супер! При мен обаче в мобилната версия няма опция за избор на размер.
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, а да има вечен живот.
Аватар
nilro
Маниак

Назад към За strelki.info - Българският форум за часовници