Сега сериозно.

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници

Сега сериозно.

Мнениеот diran » 13 11 2016, 20:48

Изключително мъдро решение на модератора Цензор, да заключи обявата на дармадан.
Да заплаши мен със бан. А въпросния Шева да се окаже пак жертва.

А това да бидвам на търгове, да се правя на умрял чеп и да се извинявам после ще го направя съвсем сериозно, щом мога да се забавлявам по този начин, защо не. И като съм сигурен, че ако някой се възмути от мен ще изяде банана за да не се понижава нивото.
Какво ме спира ?.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Re: Сега сериозно.

Мнениеот cenzor » 13 11 2016, 21:50

Защо реши, че Шева или както тям се чете ще се окаже жертва?

А относно теб, ти не просто се възмути , ти се включи с псувни, обиди и по възложно най-незрелия начин.
Това ли е нивото на форума според теб? Така ли трябва да се реагира?
Правилата на раздела чел ли си ги? Нещо по темата кой и какво може да коментира там ?

Няколко пъти съм писал да не правите другарски съд, има нарушение - рапортувате го, модераторите трият /банват или каквото там се налага. Не вие.

Язък ти за златните ръце и цялото умение с този каруцарски тон и манталитет.

Offtopic: покажи
П.С. Надявам се monopola да вземе да го закрие този раздел, това е шлаката на форума и източник на 80% от всички раздори във форума. Как му дойде на акъла на Явор да го направи едно време... ::crap::
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот franka » 13 11 2016, 22:11

А защо модератор реши, че няма проблем и не го разреши, а заключва темата и

Изпратено от моят C6603 с помощта на Tapatalk
STEINHART Apollon ETA 2824-2 elabore
HELBERG CH7 Miyota 9015
PRAETORIAN Signifer Miyota 8215
Vostok-Europe Caspian Sea Monster Ekranoplan Quartz
Аватар
franka
Маниак

Мнениеот franka » 13 11 2016, 22:12

Не търси решение?

STEINHART Apollon ETA 2824-2 elabore
HELBERG CH7 Miyota 9015
PRAETORIAN Signifer Miyota 8215
Vostok-Europe Caspian Sea Monster Ekranoplan Quartz
Аватар
franka
Маниак

Мнениеот diran » 13 11 2016, 22:14

cenzor написа:Защо реши, че Шева или както тям се чете ще се окаже жертва?

А относно теб, ти не просто се възмути , ти се включи с псувни, обиди и по възложно най-незрелия начин.
Това ли е нивото на форума според теб? Така ли трябва да се реагира?
Правилата на раздела чел ли си ги? Нещо по темата кой и какво може да коментира там ?

Няколко пъти съм писал да не правите другарски съд, има нарушение - рапортувате го, модераторите трият /банват или каквото там се налага. Не вие.

Язък ти за златните ръце и цялото умение с този каруцарски тон и манталитет.

Offtopic: покажи
П.С. Надявам се monopola да вземе да го закрие този раздел, това е шлаката на форума и източник на 80% от всички раздори във форума. Как му дойде на акъла на Явор да го направи едно време... ::crap::

Тук няма как да не се съглася със теб.
За изказа ми си има причина, но като че ли прекалих малко...
За търговския отдел си прав, но няма как да се махне..... все пак е източник на някакви средства, а Наско инвестира левове трябва да се върнат от някъде и според мен това е в реда на нещата
А и забелязах, че това е начин да всеки да смени замени купи часовник да поноси и после да го смени със друг.
Щом успяхте да изчистите търговския отдел от Ментета часовници, защо не го направите и за Ментетата потребители.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот mitadoc » 13 11 2016, 22:17

Аз последно не разбрах,явно малко съм недоспал напоследък... Проблемът е,че търгът е невалиден или че купувачът е забравил за него? И след като е забравил, търгът отива на невалиден ли? Или на продавача така му отърва,след като артикулът се продаде само за 6 лв? Защото ако купувачът, както се оказа,е ОК да закупи дръвчето сега,не виждам какъв проблем има да се продаде. Човекът се е разсеял,уикенд е.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот cenzor » 13 11 2016, 22:19

@diran, търговският раздел не е проблемът. Търгове за 1 лев е проблема.

franka написа:А защо модератор реши, че няма проблем и не го разреши, а заключва темата и

Защото модераторите си имат и друга работа.., не само с този раздел да се занимават.. :crazy:
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот diran » 13 11 2016, 22:27

mitadoc написа:Аз последно не разбрах,явно малко съм недоспал напоследък... Проблемът е,че търгът е невалиден или че купувачът е забравил за него? И след като е забравил, търгът отива на невалиден ли? Или на продавача така му отърва,след като артикулът се продаде само за 6 лв? Защото ако купувачът, както се оказа,е ОК да закупи дръвчето сега,не виждам какъв проблем има да се продаде. Човекът се е разсеял,уикенд е.

Обява се търг, наддава се търга свършва и печелившия не се обажда цяла седмица на продавача, като същевременно влиза във форума почти ежедневно.
Продавача при това положение обявява търга за несъстоял се и го подновява.
След като аз се "възмутих" енергично се започна оправдаване видиш аз забравих и тн.
Надявам се че съм обяснил правилно ситуацията.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот mitadoc » 13 11 2016, 22:36

В случая купувачът иска ли го или не?
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот kokokoz » 13 11 2016, 22:40

mitadoc написа:В случая купувачът иска ли го или не?

прочети какво се е случило.
viewtopic.php?f=86&t=30861
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот diran » 13 11 2016, 22:43

mitadoc написа:В случая купувачът иска ли го или не?

Нямам представа, но въпросния купувач миналата година направи такъв цирк с едно Касио за20лв, че не е истина просто. Целия панаир си има предистория.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот stepona555 » 13 11 2016, 22:45

Всичко идва от явното нежелание да се изтрият , меко казано странните правила , наследени от бившия админ , повечето писани и добавяни явно според моментното му настроение.
А криворазбраните права на купувач , губи ти времето някакво човече , дето като свършила сделката , вече решило че не му се играе на тая игра , просто без коментар.
Всяка област в която има явно неравенство на права и задължения , води до единственото възможно , вечни спорове за радост на адвокатското братство.
Не на последно място различната реакция , според това кого засяга , даден проблем .
Но както казва началника форума е наш и е това което е , който се чувства неудобно , той си знае
Поздрави на всички
stepona555
Маниак

Мнениеот darmadan » 13 11 2016, 22:47

Мислех въпроса за приключил,но явно не е,та да дам и аз обяснение за наспаните и недоспалите.Продавача следи търговете от 1 лев от бая време,даже е намазвал евтинийки,за да знае рисковете със сумите,така,че надали това е причината да обявя търгъ за невалиден.Причината е тази:
6.17. Спечелилия трябва до 5 работни дни да се свърже с продавача и да даде данни за доставка. В противен случай търгът се обявява за провален, а спечелилия търпи санкции като некоректен участник.
Една от причиние.Ако бяхте прочел внимателно темата,щяхте да видите и другата причина:
Поради липсата на отговор от страна на колегата Sheva,считам търгът за невалиден,дръвчето си остава в къщи.
Относно мълчанието на колегата,мисля,че е некоректно от негова страна такова отношение към мен и към форума,но пък може и да е забравил,че е предложил пори за нещо.А ако е сгрешил със залагането можеше поне да каже,че се отказва.Гледам,че е влизал във форума (Последно посещение:10 11 2016, 21:17),значи е имал време и възможност за реакция.Некоректно и безхаберно отношение.Поздрави на всички.

И третата:
И понеже пуснах дръвцето,за да вдигна вярата на жената в майторлъка и,ми е неприятно от развитието на търгъ.
Относно разсейването на колегата,то трая една седмица,но накрая се разбрахме с него,къде публично къде на ЛС.
Замислете се,ако продавач се разсее за 6 или за 60лева,как щяхте да го разчекнете.

Пак да уточня,нямам проблем с Шева.Поздрави и наздраве ::drinks::
darmadan
Активен

Мнениеот mitadoc » 13 11 2016, 23:05

Значи продавач-купувач нямат проблеми. Вече администратор и модератори ще решат какво да правят занапред в подобни ситуации и дали да се понесат наказания от неявилия се купувач.

Хубаво е,че имате обществено мнение/позиция,но просто в такъв момент сезирайте модераторите/админа , а не взимайте нещата в свои ръце. Стига се до емоционални изблици и грозни сценки,както и често до прибързани и неправилни заключения/решения.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот stepona555 » 13 11 2016, 23:19

Колегата цитира точка в която пише ,че има санкции , но не пише какви , т.е. няма никакви , ако не съм прав , посочете ми точно с какво е наказан досега поне един некоректен купувач, и с какво ще бъде наказан в тоя случай некоректния участник в търга.
stepona555
Маниак

Мнениеот mitadoc » 13 11 2016, 23:38

stepona555 написа:Колегата цитира точка в която пише ,че има санкции , но не пише какви , т.е. няма никакви , ако не съм прав , посочете ми точно с какво е наказан досега поне един некоректен купувач, и с какво ще бъде наказан в тоя случай некоректния участник в търга.

Обикновено се наказват с бан. Понякога и със 100 тояги на голо :lol:
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот darmadan » 13 11 2016, 23:55

Сега не много сериозно.Пуснете търг от една тояга на голо :))
darmadan
Активен

Мнениеот Barking Dog » 14 11 2016, 08:34

Тези търгове са на едната "гола" дума между купувач и продавач. Колегата Stеpona555 е прав, няма реална санкция за купувач, който се е "отметнал" от "мъжката" си дума. Трябва да решим можем ли да живеем с тези търгове, такива каквито са, или не. Ако не какво правим- махаме секцията за търговете или променяме правилата??
Barking Dog
Почитател

Мнениеот phil05 » 14 11 2016, 11:27

Тая "гола" дума нали ужким най важното и то в този форум, какви санкции. И колко такива "случая" има при колко продадени и купени неща? Ако е някоя гадория, той съответния колега сам се санкционира.
Последна промяна phil05 на 14 11 2016, 11:39, променена общо 1 път
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот senna » 14 11 2016, 11:38

phil05 написа:Тая "гола" дума нали ужким най важното и то в този форум, какви санкции. И колко такива "случая" има при колко продадени и купени неща?

:thumbup: :clap: :clap: :clap:

+1 ::thumb::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Следваща

Назад към За strelki.info - Българският форум за часовници