Сега сериозно.

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници

Re: Сега сериозно.

Мнениеот stdenev » 14 11 2016, 12:44

Каква може да бъде санкцията в един форум освен БАН или ограничаване на възможността на нарушилия правилата да наддава в раздел търгове.
Условна присъда с пробационен срок и да искате няма как да се осъществи. :))
Иначе съм напълно съгласен с написаното от Phil05.
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот mitadoc » 14 11 2016, 12:47

Аз казах нещо за тояги на голо, ама вие си траете :)))))
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот diran » 14 11 2016, 14:09

Пичове всички сме на ясно,че санкцията е бан.
И аКо за мен един бан си е сериозна санкция, то за други е нищо.
Но няма наказан "купувач" в този форум.
Има потребители със сериозни рецидиви.
Поръчва не харесва дудне оплюва наляво и дясно и все някой друг виновен.
Миналата година като стана въпрос за Мъжката дума някой се изказа цитирам по памет:
"Бийте се там пийте като сте големи мъже" . Сега се оказа,че целия форум се крепи на една "гола" дума
Фил05 е прав колко са такива на фона от целия стокооборот, малко са..... но си стоят и си вилнеят безнаказано. И си стават откровено нагли.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот kronos » 14 11 2016, 16:30

Проблема не е в Търговете от лев.По скоро е в това, че форума е пълен с
с персони които мислят че са в Луна парк.Като им видя ник-овете чак ми
става смешно.Смешно ми става и когато спечелен часовник стой десет дена в Еконт,
и накрая Еконт ми го връща(познаите за коя сметка).Смешно ми става когато нов Парнис
ми се връща под предлог,че му е малък каиша.Но понеже съм на принципа-Курназ мъж не писка-
казвам майната му и това е.
Равносметката е ясна.Винаги са виновни продавачите,а купувачите винаги онеправдани.
Визирам купувачите от лев,или както ги беше нарекъл един друг мембър-Стотинкаджйи-
Поздрави от гадния Варненски Търгаш Ozzys.Чест и почитания! ::drinks::
ex ozzys
Аватар
kronos
Маниак

Мнениеот stdenev » 14 11 2016, 17:10

diran написа:Пичове всички сме на ясно,че санкцията е бан.
И аКо за мен един бан си е сериозна санкция, то за други е нищо.
Но няма наказан "купувач" в този форум.
Има потребители със сериозни рецидиви.
Поръчва не харесва дудне оплюва наляво и дясно и все някой друг виновен.
Миналата година като стана въпрос за Мъжката дума някой се изказа цитирам по памет:
"Бийте се там пийте като сте големи мъже" . Сега се оказа,че целия форум се крепи на една "гола" дума
Фил05 е прав колко са такива на фона от целия стокооборот, малко са..... но си стоят и си вилнеят безнаказано. И си стават откровено нагли.

Има и наказани купувачи, Диране, просто не знаеш, а и не си длъжен да знаеш.
Има едно правило при търговете - продавачът може да напише кои съфорумци не желае да участват в търга.
Аз лично съм се възползвал от това правило.
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот Anthony » 14 11 2016, 17:48

Добре, де, ако въпросният некоректен купувач е наказан с бан, не е ли по-добре модераторът да го напише и да се спре тази дискусия?
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот monopola » 14 11 2016, 17:54

Луда работа...

Да се опитам да си кажа мнението на администратор:

Видно от темата с търга проблем няма. Продавача и купувача са се разбрали.

Диран, приеми го като предупреждение и не използвай повече подобен език във форума. Подобна форма на общуване не е необходима, няма полза от нея и в конкретният случай не разбрах с какво е провокирана.
Ако имате лични неща за изглаждане си пишете на лични, псувайте се или там каквото искате, но не публично във форума.

Правилата са такива каквито са. Винаги ще бъдат нарушавани и винаги ще има тарикати, които се пробват да минат между капките.

За групичката на мъжките приказки, думи и не знам си какво - както виждате Озис е във форума, въпреки бана, като дори доста демонстративно показва, че си е регистрирал нов акаунт. Както виждате не съм направил нищо по въпроса. Просто си го помислете и това преди да говорите за толериране. Сега видиш ли в тази конкретна ситуация продавача и купувача са се рабрали, по мъжки, или де да знам как си, но това не е достатъчно, трябва купувача да бъде напсуван.

Честно казвам на всички - няма да стане така. Съобразявайте се или не, лично решение на всеки е.

Търговете остават във форума. Да, проблемите са най-вече в търговете от един лев, но са пренебрежимо малко като процент от сделките, а и това, че има проблем с нещо не означава то да изчезне.

Мнението си за онази случка и аз, а и предполагам всички други са си го написали още тогава.
Близо година и половина по-късно да чета псувни по адрес на някой за същата тази случка - ми няма да стане.

Както обикновенно - оставям тази тема отворена за да си казва всеки мнението. Обаче по-нормален начин и без обиди към други потребители или други нарушения на правилата. Сигурен съм, че всеки ако премисли малко ще си даде сметка, че наистина няма нужда от подобни неща.
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот stdenev » 14 11 2016, 17:58

Е очевидно не е.
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот monopola » 14 11 2016, 18:02

Anthony написа:Добре, де, ако въпросният некоректен купувач е наказан с бан, не е ли по-добре модераторът да го напише и да се спре тази дискусия?

Не е, не беше некоректен според правилата в онази ситуация. Ако на някой му се чете да изрови темата.
Има доста наказани купувачи, но нямам никакво намерение да се прави някакъв отчет за дейността на модераторите :)

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот kronos » 14 11 2016, 18:43

За групичката на мъжките приказки, думи и не знам си какво - както виждате Озис е във форума, въпреки бана, като дори доста демонстративно показва, че си е регистрирал нов акаунт. Както виждате не съм направил нищо по въпроса.

Какъв е проблема?Съвеста ми е чиста,за да се крия като мишка!При подарен часовник и поети разходи,няма как да стане да се чувствам виновен.И защо не се гледа конкретната ситуация?
ex ozzys
Аватар
kronos
Маниак

Мнениеот monopola » 14 11 2016, 19:25

kronos написа:За групичката на мъжките приказки, думи и не знам си какво - както виждате Озис е във форума, въпреки бана, като дори доста демонстративно показва, че си е регистрирал нов акаунт. Както виждате не съм направил нищо по въпроса.

Какъв е проблема?Съвеста ми е чиста,за да се крия като мишка!При подарен часовник и поети разходи,няма как да стане да се чувствам виновен.И защо не се гледа конкретната ситуация?

Айде пак :)
Ами защото в конкрентната ситуация продавача казва, че няма проблем.
И не става въпрос за съвест. В крайна сметка си имал бан, но си правиш нов акаунт, което също е против правилата. Още повече - в подписа на новият си акаунт си сложил напомняне за стария, един вид да демонстрираш, че наказанието не работи. И въпреки това, както виждаш нито е имало някаква санкция, нито нищо, всъщност за пръв път го казвам. И го казвам, защото се заговори за толериране.
После пък някой ще ме обвини, че толерирам теб.
А всъщност на мен ми е пределно ясно, че всичките тези драми са нелепи и затова не се впрягам :) Много пъти досега е било видно, че форума е по-важен от всеки отделен потребител и се опитвам всякак да го обяснявам това и да прескачам доколкото мога всички междуличностни проблеми. И стига никой да не прекалява ще си остане така ::drinks::

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот bigotti » 14 11 2016, 19:47

До този момент в търговете от 1 лев само съм купувал. Няма да крия, че харесвам този раздел и не се приемам за "шлаката на форума" и твърдо съм против закриването на въпросният раздел! Причините да го харесвам са много, но не мисля сега да се спирам подробно на моите лични щения и харесвания.
Категорично се противопоставям и едвам сдържам гнева ::angry:: си по повод на това да ме наричат "стотинкаджия". Не съм съгласен и с това, че винаги виждаш ли били виновни продаващите. Тук нещата са принципни, които държи на думата си и е коректен си е такъв и не трябва да бъркаме нещата и да поставяме всички под общ знаменател! Като сме "стотинкаджии" и то с главна буква, да отбележа...ми недей да ползваш раздела, колега!? А пък за това да получиш наказание и след това най -нахално и арогантно отново да се впишеш в едно голямо и сплотено семейство и да поучаваш с назидателен тон на всяка втора крачка -нямам думи! ::crap:: Толкова ли е трудно да изтърпиш наказанието си, като мъж и след това да продължиш отново, напред с високо вдигната глава!? За мен това, приятели е равносилно на това един ден да бъда личността "X" да преспя и на другият ден да се събудя с нова самоличност! Далеч съм от мисълта да се правя на голям мъж, но това за мен не е...достойно! И се питам, защо се допуска!?!? Отговор, нямам!
Накрая искам да завърша с това, че подкрепям напълно написаното от Администратора. Точно, разумно, балансирано -точно така трябва да бъде, така ги разбирам нещата! :clap:
Приятна вечер и бъдете здрави, Вие и Вашите семейства, Приятели ::drinks:: ...да се срещнем на по -тъмно
В чест на моя ментор и голям приятел OSKAR.
Павка, ти си Джомолунгма – майката на небесата!
Нямаш настигане, Майна!
*****the King of the watches*****
Аватар
bigotti
Активен

Мнениеот Дон Жуан » 14 11 2016, 20:32

bigotti написа:До този момент в търговете от 1 лев само съм купувал. Няма да крия, че харесвам този раздел и не се приемам за "шлаката на форума" и твърдо съм против закриването на въпросният раздел! Причините да го харесвам са много, но не мисля сега да се спирам подробно на моите лични щения и харесвания.
Категорично се противопоставям и едвам сдържам гнева ::angry:: си по повод на това да ме наричат "стотинкаджия". Не съм съгласен и с това, че винаги виждаш ли били виновни продаващите. Тук нещата са принципни, които държи на думата си и е коректен си е такъв и не трябва да бъркаме нещата и да поставяме всички под общ знаменател! Като сме "стотинкаджии" и то с главна буква, да отбележа...ми недей да ползваш раздела, колега!? А пък за това да получиш наказание и след това най -нахално и арогантно отново да се впишеш в едно голямо и сплотено семейство и да поучаваш с назидателен тон на всяка втора крачка -нямам думи! ::crap:: Толкова ли е трудно да изтърпиш наказанието си, като мъж и след това да продължиш отново, напред с високо вдигната глава!? За мен това, приятели е равносилно на това един ден да бъда личността "X" да преспя и на другият ден да се събудя с нова самоличност! Далеч съм от мисълта да се правя на голям мъж, но това за мен не е...достойно! И се питам, защо се допуска!?!? Отговор, нямам!
Накрая искам да завърша с това, че подкрепям напълно написаното от Администратора. Точно, разумно, балансирано -точно така трябва да бъде, така ги разбирам нещата! :clap:
Приятна вечер и бъдете здрави, Вие и Вашите семейства, Приятели ::drinks:: ...да се срещнем на по -тъмно

Колега, аз също съм участвал в търговете от един лев, но не се засягам от определението защото не ме визира, касае и пр.! Т.е. по никакъв начин не се отнася за мен! Нещата не са буквални и не бива да се приемат така! Поради изброеното не смятам, че трябва да се вкарваш във филм, който не е за теб!!! Лично аз бих определил въпросният купувач като дребен селски тарикат примерно.....Това теб касае ли те??? Обижда ли те??? Едвали....
Не подкрепям виждането, че няма проблем тъй като двамата се били разбрали. До въпросното "разбиране" се стигна след един провален търг и нежеланието на продавача да влиза в разпри и конфликти за фрапантната сума от цели 6 (шест!) български лева. Нещата, които остават пропуснати като че ли в тази ситуация са, че т.н. купувач влиза редовно във форума през това време, необръщайки никакво внимание на личните съобщения, напомнянето в темата и пр. което е липса на коректност най-малко.....Изчаква действията на продавача по анулиране на въпросният търг и вероятно и тогава щеше да се скатае ако Диран не беше реагирал....Аз също реагирах.....според мнозина грозно, но за мен по-грозното от директния изказ е прикритото поведение и това да се подиграваш с труда и добронамереноста и коректността на хората, мислейки че понеже веднъж ти се е разминало ще ти се размине отново и с едно мижаво извинение всичко ще е Ок....
Явно всяко стадо си има мърша и нашето не прави изключение от правилото.......Та да си гледаме стадото ::drinks::
че другото не е нито за гледане нито за нищо....
И както каза колегата Биготи :
Приятна вечер и бъдете здрави, Вие и Вашите семейства, Приятели ::drinks::
Моята скромна колекцийка : viewtopic.php?f=12&t=20141
Аватар
Дон Жуан
Маниак

Предишна

Назад към За strelki.info - Българският форум за часовници