Какво искате да видите във форума?

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници

Какво искате да видите във форума?

Мнениеот monopola » 24 11 2016, 17:53

Приятели,

надявам се е видно, че се опитвам да развивам форума :) Не е лесно, най-вече защото няма от къде да гледам. Нашата общност е уникална, а потенциала и е още по-голям.
Отварям тази тема за да видя вашите желания, представи, искания и въобще идеи как форума да стане още по-добър.

Какво очаквате и какво искате - примерно нова, по-модерна платформа. Или пък повече функционалности. Или пък новинарска част със статии, новини и т.н.. Може би каталог на марки и модели.

Общо взето който си е мислил нещо моля да го сподели. Аз самият имам доста идеи, така че тепърва ще вървим напред, но искам да чуя и вие какво мислите.
Разбира се ако пък има недоволни от нещо - също да заповядат да споделят :)

Благодаря ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Re: Какво искате да видите във форума?

Мнениеот mitadoc » 24 11 2016, 18:34

Java разголител :)
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот sony » 24 11 2016, 19:08

На мен сегашната визия на форума ми допада. Повече статии и новини ще са добре дошли, което ме подсеща да обърна внимание на раздела Статии и материали за часовници и механизми. В неговото начало има около 10 закачени теми, които поне за мен не са особено важни, но за сметка на това затрудняват намирането на новите заглавия. За това допринася и фактът, че закачените теми по нищо не се различават визуално от обикновените такива.
sony
Маниак

Мнениеот donpeev » 24 11 2016, 19:31

Аз като любител на хубавото, би ми било интересно да има някакви технически статии, богато илюстрирани - как се прави, сглобява и т.н. Каталози на различни марки с хубава резолюция ще са добре дошли. Доста хора ще си харесат първо часовника и след това ще гледат джоба, но да гледаш каталог и да ти капят лигите е доста стимулативно ::angel:: . Изобщо всякаква информация поднесена технически грамотно, подкрепена с видео, снимки и т.н. ще бъде интересна.
Относно промяна на облика на форума мисля, че предвид улегналото мнозинство, кардинална промяна не трябва да има. Форумът е нормален, форум като форум. Не обичам промените. Промениха ми облика на белота в една онлайн платформа и спрях да я посещавам (само пример давам :lol: :lol: )
Ще е хубаво и някаква нотка на еротика да се вкара. И без това сме само мъже. Примерно wallpaper-и с голи или оскъдно облечени жени ....само по часовник и коледна шапчица :) ::yahoo::
Успех в начинанието !
donpeev
Напредващ

Мнениеот stepona555 » 24 11 2016, 20:54

mitadoc написа:Java разголител :)

Аз искам Java отвивач на задни капаци , да си гледам механизмите .

Може също фен темите да се закачат на постоянно място , според популярност или по азбучен , това ще се измисли, сега трябва да преровя 5 страници , ако някой не е писал скоро за Фюта за да повдигне марката .
Поне 20 по често срещани марки да са на първа стр. а редкажите назад
stepona555
Маниак

Мнениеот franka » 24 11 2016, 21:21

Искам да видя. изкуство. Във всевъзможни разновидности. Диран е най- доброто напоследък. Другото ми омръзна.

Изпратено от моят C6603 с помощта на Tapatalk
STEINHART Apollon ETA 2824-2 elabore
HELBERG CH7 Miyota 9015
PRAETORIAN Signifer Miyota 8215
Vostok-Europe Caspian Sea Monster Ekranoplan Quartz
Аватар
franka
Маниак

Мнениеот Veselka » 24 11 2016, 22:05

Ще ми хареса ако във форума може да се разгледа каталог на някои марки часовници.
Колкото до колегата donpeev ще го помоля да не се изказва неподготвен. Не сте само мъже във форума, има и жени. Това че не пишем често не означава че не четем.
:)
Аватар
Veselka
Активен

Мнениеот plamen03 » 24 11 2016, 22:20

Offtopic: покажи
оскар(Павел) -модератор!
 "Голямото увеличаване на стойноста при съмнително увеличаване на достойнствата на изпълнението може да бъде толерирано само при часовниците... и жените." 
Аватар
plamen03
Коли и беси!

Мнениеот Дон Жуан » 24 11 2016, 23:11

ПЛАМЕН03 написа:
оскар(Павел) -модератор!

Пепел ти на устата!!!
Моята скромна колекцийка : viewtopic.php?f=12&t=20141
Аватар
Дон Жуан
Маниак

Мнениеот trk2 » 24 11 2016, 23:39

ПЛАМЕН03 написа:
оскар(Павел) -модератор!
:lol: От това да видя Оскар модератор, по-голям кеф би направило само Биготти модератор!

Искам, като натисна върху виж новите мнения, продажбите да излизат отделно от останалите теми, без значение над или под тях. ::drinks::
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот cenzor » 24 11 2016, 23:50

:yawn: Да може да се скриват отделни форуми и мненията от тях да не се показват изобщо (blacklist).
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот mitadoc » 24 11 2016, 23:55

Повече спонсори, повече награди,повече реклами и ... java разголител :)
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот sony » 25 11 2016, 01:44

Конкурс Мис мокър часовник, ако се съберат достатъчно кандидатки, за да се запълнят призовите места :))
sony
Маниак

Мнениеот trk2 » 25 11 2016, 12:12

mitadoc написа:Повече спонсори, повече награди,повече реклами и ... java разголител :)

Розголител ама за часовници, първо махаш корпуса после стрелки циферблат мостове колела, докато остане една гола платка :lol: нещо като http://www.eta.ch/swisslab/251471/251471.html
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот senna » 25 11 2016, 12:33

По-добре обособен Технически раздел, така както е обособен Търговският център. С правила за задаване на въпроси и подраздели, (например по видове механизми, инструменти, схеми и точки на смазване, заводски ръководства и методологии за обслужване и настройка, специфики за дори елементарни на пръв поглед неща, като избор и смяна на батерия или верига дори). Не, че и сега липсват такива теми, но са разпръснати, неподредени и трудни за търсене. Вярвам, че има много колеги, които биха споделяли и давали ценни съвети на база своят собствен опит и знания. ::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот Swiss M. » 25 11 2016, 13:26

senna написа:Обособен Технически раздел, така както е обособен Търговският център. С правила за задаване на въпроси и подраздели, (например по видове механизми, инструменти, схеми и точки на смазване, заводски ръководства и методологии за обслужване и настройка, специфики за дори елементарни на пръв поглед неща, като избор и смяна на батерия или верига дори). Не, че и сега липсват такива теми, но са разпръснати, неподредени и трудни за търсене. Вярвам, че има много колеги, които биха споделяли и давали ценни съвети на база своят собствен опит и знания. ::drinks::

+1, Едно място, на което ще можеш да откриеш всичко - от смяна на батерия, патенти, та до разглобяване и сглобяване на механизми ще е много по-удобно за тези от нас, които искат да опитат нещо сами.
От снощи мисля какво бих искал и все не мога да се сетя нещо конкретно. От това, което чета тук, бих казал, че не желая промяна във визията на форума - честно казано, визията е една от причините да не чета другия български форум за часовници, тук се ориентирам много по-лесно и ми е по-удобно.
Някои пишат за каталози - аз ще конкретизирам, предполагам, че всеки един от нас би се радвал, ако има таблици с цени по марки и модели, които да се ъпдейтват. Един от колегите се грижи да поства такова инфо в темата за Rolex. На мен примерно ми е интересно и имам желание да следя цените в Беша, но онлайн такава информация не е достъпна, а на живо не ми се ходи, докато не съм достатъчно подготвен, което към момента мога да преценя само много ориентировъчно :)
Наясно съм обаче, че изнасянето на цени може да доведе до пряк конфликт с търговския раздел, но все пак всички искаме да си "сверяваме часовника" на тема цени...
Аватар
Swiss M.
Почитател

Мнениеот senna » 25 11 2016, 13:49

Само да се допълня, че в бързината забравих. ::crap:: Един специфичен подраздел, в който да се обединят и организират по марки таблиците и линковете водещи към база данни за разкодиране на информацията съдържаща се в серийните номера на часовниците с оглед датирането на производството им, също си мисля, че ще е полезен и ще спестява време за ровене през Гуглето
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот monopola » 25 11 2016, 13:53

Пичове, само имайте предвид, че все пак към момента ресурсите ми изобщо не са безкрайни :)

За каталог, аз поне си представям виртуален, тоест с някакви филтри да може да се търсят модели часовници. Информация за цени няма да е коректна, освен ако не са ритейл цените, те пък са достатъчно достъпни из интернет.
Технически раздел определено може да направим по-добър.

Да, също моля за идеи по отношение на структурата на разделите във форума ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот acronym » 25 11 2016, 14:00

Едно блогче към форума с новини и интересни статийки. Та да не се ровим по чуждите сайтове. Лошото е, че все пак ще трябва да има хора които да се занимават с писане и превеждане.
Аватар
acronym
Маниак

Мнениеот senna » 25 11 2016, 15:30

monopola написа:Пичове, само имайте предвид, че все пак към момента ресурсите ми изобщо не са безкрайни :)

Абсолютно, адмирации за ентусиазма, с който се стремиш да развиваш и правиш все по-класно място форума, но това е трудна, да не кажа, непосилна задача само за един човек от един момент нататък.
Наско, нали не смяташ, че пишем в темата само за да предлагаме и изискваме. Убеден съм, че не само аз, а и много други от колегите сме готови да помагаме и съдействаме, кой с каквото може разбира се. ::drinks::
Аватар
senna
Маниак

Следваща

Назад към За strelki.info - Българският форум за часовници