Кой се топли с климатик?

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Re: Кой се топли с климатик?

Мнениеот stepona555 » 18 05 2016, 22:40

Колегите правилно се оплакват от неправилно избрани , лошо монтирани и накрая използвани без да се чете упътването климатици.
Духа ми във врата , ами като го слагаха над дивана ти , къде беше...
Има различни състеми които покриват всички нужди , а те се определят от компетентно проектиране със съдействие на клиента.
А когато клиента иска невъзможни неща , или му се казва довиждане или му се вземат парите и каквото стане .
Поздрави.
stepona555
Маниак

Мнениеот diksanal » 19 05 2016, 23:36

stepona555 написа:Колегите правилно се оплакват от неправилно избрани , лошо монтирани и накрая използвани без да се чете упътването климатици.
Духа ми във врата , ами като го слагаха над дивана ти , къде беше...
Има различни състеми които покриват всички нужди , а те се определят от компетентно проектиране със съдействие на клиента.
А когато клиента иска невъзможни неща , или му се казва довиждане или му се вземат парите и каквото стане .
Поздрави.

+1. ::thumb::
Kолегата е много прав.Термодинамиката се движи по едни закони,а дяволъците на хората по други.С един климатик няма да имаш нито комфорт,нито ниски сметки,а без добра изолация и дограма ъпсурд.А пък когато липсват меките зими и топлещите съседи мисия невъзможна.
Иначе колега попитайте дилъра и за Тошиба Дайсейкай дали може да ви достави,не че Зубадана е зле.
Гледайте също да е по тежичко на килограми външното тяло/колкото повече-там мечо пух/защото като всяка техника и климатиците не са това,което бяха,като изключим топ моделите-пример:имал съм 7ца със 36кг. външно тяло,двуредов топлообменник с минимум 50w консумация ::huh:: ,а сега 12ката е с 30кг външно!
От 9 години съм с климатици,но за японския пазар-там е друга работа,но при ниските класове нещата са изравнени-и японците го удариха на икономия. :) И възрастни хора и бебета съм гледал-няма проблем,но всичко да е премислено,изчислено,и правилен монтаж-а и малко запас-не пречи,особенно в студа.

За монтажа-минимум 3м тръбен път,и особенно вакумирането-ако слязат юнаците без вакумпомпа ги връщай.
Аватар
diksanal
Маниак

Мнениеот Torro » 21 05 2016, 16:05

Има климатици и климатици. Съответно и цените са различни. От 10г. съм с Toshiba Daiseikai Made in Japan и мога да кажа, че това е страхотен климатик, изключително икономичен и безшумен. Топлил съм се преди това на вентилаторни печки, маслени радиатори, конвектори, но от електрическите отоплителни уреди климатикът е най-икономичен. И може да охлажда през лятото, ха, ха. Всъщност климатиците са измислени първо за охлаждане, а после са успели да използват принципа им на работа и за отопление.
Много често се използва един климатик да отоплява няколко помещения, но такова отопление не е ефективно. Първо климатикът "върти" въздуха в помещението, където е монтиран. Дори и да има отворени врати, то топлопредаването извън основното помещение е много лошо. Самият отвор на вратите /Касите/ играе ролята на екран. За това е нужно и в съседното помещение да има монтиран отоплителен уред, може и да не е климатик.
Сега кое според мен е важно да се гледа при избор на климатик:
1. Възможността му да отоплява съответната квадратура/кубатура на помещението. Добре е да се вземе дори и малко по-мощен, но не е нужно примерно да се взима 15-ка за стая от 12 квадрата. Има си таблици и се гледа по тях и спецификациите на климатика.
2. Гледат се съответните коефиценти за отопление и охлаждане - колкото са по-големи, толкова по-добре - 3.5 - 4, че дори и 5 ...
3.До каква минимална и максимална температура е ефективен климатика - това също се гледа от спецификациите.
4. Много е важен и шума, който се получава от работата на климатика. Важен параметър по отношение на личния комфорт. Не съм срещал по-безшумен климатик от моя Toshiba Daiseikai. Не, че няма, със сигурност има, но където съм ходил не е имало монтиран по-хубав климатик от моя и сигурно заради това.
5. Монтираните филтри и варианти за почистване на въздуха също са важни.
6. Цената - може би определящ параметър ...
Като цяло най-добрите климатици са на фирмите Тошиба, Митсубиши Електрик, Митсубиши Хеви, Фуджицу, Дайкин и т.н. Не ги подреждам по степенуване, просто така ми идват имената. Със сигурност има и други много елитни марки , но в момента не се сещам. От средния клас мога да похваля Хитачи, Панасоник.
Абе, има си и форуми за климатична техника, там нещата са най-точни, но това , което споделям е на базата на личен опит.
Torro
Маниак

Мнениеот diksanal » 21 05 2016, 23:43

Да Torro ,покупката на климатик не е,като да си вземеш бойлер или печка-трябва много добре да се осмисли,изчисли,а и избере най доброто място за монтаж-иначе почва сериала,ама то не топли,често размразява,много духа,шумен е,лятото се вмирисва и прочие.
И Panasonic не е среден клас,имат уникални модели-взеха технологията на Sanyo при поглъщането му и вкараха топ моделите с но дефрост системата с акумулиране на топлина от компресора при дефрост,и реално температурата спада с 1-2 градуса,но цената нали: http://www.climamarket.bg/%D0%BA%D0%BB% ... e9nke.html.

Изображение

Също Хитачи имат превъзходни модели за японския пазар 100/200V. не отстъпващи по нищо на другите марки ,а и с много иновации.
Но най добре въпросите към : http://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1%81% ... %82%D0%B5/
Аватар
diksanal
Маниак

Мнениеот julimarinov » 11 01 2017, 16:26

Привет на всички,
Климатика е вече факт от есента, не мога да ви кажа още на какво е способен, защото не съм се прибирал за повече време, но от това което видях съм доволен. Безшумния режим е наистина безшумен ;-)))
Аватар
julimarinov
Активен

Мнениеот Toshiro » 11 01 2017, 17:16

То при тия температури шума му е най-малкия проблем. Вземи му провери дневна консумация при среднодневна темепратура -11 градуса и тогава да говорим отново. Онзи ден гледам консервата на Лики Моли против замръзване на дизелово гориво се гелосала.
Toshiro
Маниак

Мнениеот diksanal » 11 01 2017, 20:20

То консумацията,колкото толкова при тези температури,а и тя е сбор от доста фактори.
А и щом консумира,значи работи климатика,не е замръзнал. ;)
Аватар
diksanal
Маниак

Мнениеот Toshiro » 11 01 2017, 21:07

И климатик хубав имам, и конвектори Адакс имам, и последните 10 дни предпочитам вторите, пък то това е сбор от много фактори, както каза ::drinks::
Toshiro
Маниак

Мнениеот Torro » 13 01 2017, 18:15

Климатиците не са ефективни при много ниски температури, а тези две седмици температурите паднаха до към -20°С, ето защо работата им трябва да се подпомага и с други отоплителни уреди.
Добрите климатици запазват ефективност до към -15°С, а евтините се провалят още при -5°С. Най-хубавите работят коректно и при температура от -20°С, но те не са масово разпространени и са доста скъпи.
Конвекторите са много готини отоплителни уреди и не се влияят от външните условия, просто разходват повече ток. Иначе топлят добре, абсолютно безшумни са и са без мирис.
Torro
Маниак

Мнениеот trk2 » 13 01 2017, 18:55

Когато избирам хотел, ако на снимките не видя радиатор бягам на далече.
Според мен климатиците за отопление трябва да се забранят със закон. Бръмчат като за световно, обсебено в студа.
Не говоря за звука, който се разпространява по въздуха (него стъклопакета го спира), а за вибрациите които се предават по стените. Това е някакъв кошмар, добре че от време на време спират с дълбока въздишка, та използвам момента да се отпусна и заспя.
Може би окачването трябва да е на гумени изолатори, абе тя Тойота-та ми бръмчи по малко (с новия двигател).
Освен това загрозяват и фасадата на сградите, всъщност на кой му пука за фасадите в България. Това е феномен, домовете ни от вътре подредени, а от вън разруха и мизерия.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот DrFrancky » 13 01 2017, 21:05

Бе то по принцип вече е забранено да се монтират отвън така че да се виждат.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот diksanal » 17 01 2017, 09:47

Torro написа:Добрите климатици запазват ефективност до към -15°С, а евтините се провалят още при -5°С. Най-хубавите работят коректно и при температура от -20°С, но те не са масово разпространени и са доста скъпи.

Е тук е заровено кучето. :) Като при скъпите часовници-не са масови.
И затова се почва с компромисите,и последвалите проблеми с климатиците,а и със всичко.
Бюджетните модели са орязани откъм материали и софтуер,а и консултантите масово послъгват за параметрите на климатиците,само и само да се продаде нещо,и обикновенно по евтинкото. ;) А и монтажа като се претупа-предпоставките за лоша работа са налице.Като ги питаш-що така бе Миме,ми за такъв надник-толкова.
Аватар
diksanal
Маниак

Предишна

Назад към Всичко останало