За парфюмите

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Re: За парфюмите

Мнениеот hellp » 18 10 2017, 20:29

Davidoff Cool water
Dior Sauvage
Gucci Guilty
Mont Blanc Legend spirit

Тези признавам аз. Като първият ми е слабост от дете и наред с другите три си го купувам наливен от Refan ;)
hellp
Новобранец

Мнениеот vspiridonov » 21 10 2017, 19:43

Още един пресен пресен.
Тръгнах за амоаж в дъ съркъл, но ми съобщиха, че не се предлага вече нито при тях нито в олфактив. Та общо взето се матирах от къде да си го взема. Продавачката (изключително професионално обслужване в дъ съркъл) ми обясни за лавината от реплики на амоаж и, че е има съществена опасност да попаднеш на не това, което търсиш ако скачаш по несигурни "канали" за аромати.

Освен цялата работа ме запозна с лукс серията на Ди Парма и разбира се - цъфнах с нов аромат.
Не ми стига речника да го опиша още този парфюм, но тези, които имам до сега нещо ми бледнеят....

Колебаех се м/у този и Oud, но резултатът е на лице.
Общо взето от черната им серия няма лабаво.

ПП: 8ми час е на китката ми, този аромат се "вкопава" в кожата и нема мърдане.

Изображение

Изображение
Последна промяна vspiridonov на 04 11 2017, 12:32, променена общо 1 път
vspiridonov
Почитател

Мнениеот pepopepo » 21 10 2017, 21:04

Това е моята Света Троица:

Изображение
pepopepo
Почитател

Мнениеот Дон Жуан » 21 10 2017, 22:40

От два дена съм с GUCCI Guilty Pour Homme Absolute :)
И колкото и да е странен или тежък за някои мен лично ме радва ;)
Моята скромна колекцийка : viewtopic.php?f=12&t=20141
Аватар
Дон Жуан
Маниак

Мнениеот gordanz » 22 10 2017, 03:43

Супер аромат, доста траен интересен, мастилен както си мо е и името :)
Прав си че не е за много топлите сезони :)
otof написа:Изображение
Omega Speedmaster Japan Special
Rolex Air king
Zenith Elite
Girard Perregaux Sea Hawk II Няма го вече :(
Tag heuer
Tag heuer Monza
Аватар
gordanz
Почитател

Мнениеот george2502 » 22 10 2017, 12:47

pepopepo написа:Това е моята Света Троица:

Изображение
Дзеня Ирис как ти се струва? Мен ми дойде някак летен и малко "бял" (бели дрехи, бели нощи, белИ с чужди жени), но в същото време ми дойде нетраен.
Междувременно е есен - за мен има един страхотен ежедневен одур без много аналози. l'Occitane Eau de Bavx. Относително достъпен, много траен, не може да бъде сгрешен, есенен, сладникав (определен от жена ми като "меденки"), топъл, чудесен според мен.

Sent from my G8341 using Tapatalk
Аватар
george2502
Почитател

Мнениеот petarstoil » 22 10 2017, 17:54

NB. С това, което ще напиша по-долу, по никакъв начин не подкокоросвам някого да си купува подобни продукти, не правя реклама, не съм свързан с фирмата производител и т.н., просто споделям впечатление! От известно време нещо са ми влезли в полезрението продуктите на "AMOUAGE", но ме възпира сравнително високата им цена и най-вече това, че и идея си нямам къде в Пловдив мога да ги тествам на живо /ами ако не ми харесат :( ?/. Онзи ден случайно ми попадна един аналог/реплика на техен парфюм - "AMOUAGE REFLECTION" /за мъже/, предлаган от "Victoria Bell`s" /№681/:

Изображение Изображение

Ами много добро попадение - ароматна композиция, завидна трайност / повече от 12ч./, не лош "шлейф", масивен и здрав флакон... интересно ми е какъв ли ще е оригиналът?!
Аватар
petarstoil
Маниак

Мнениеот pepopepo » 23 10 2017, 10:07

]Дзеня Ирис как ти се струва? Мен ми дойде някак летен и малко "бял" (бели дрехи, бели нощи, белИ с чужди жени), но в същото време ми дойде нетраен.
Истината са тези с черните капачки, които до скоро се продаваха единствено в бутици на марката. От тях също има IRIS, който е умопомрачителен, а показаният на снимката го взех като заместител, зашото "истинският ми свърши".
Не е дори близо до тези с черната капачка и си прав, но за лятото е чудесен избор.
Аз съм малко странен на парфюми, харесвам почти всички когато съм в магазин, но имам непоносимост към много аромати, която разбирам едва след като прекарам един ден с даден парфюм и започва да ме боли глава или да кихам :) В момента с тези трите съм ОК и имам една дузина за подаряване винаги.
pepopepo
Почитател

Мнениеот vspiridonov » 08 11 2017, 18:03

Acqua di Parma Essenza - днес разтъпках тестера на този парфюм. Още с първото пръскане ме хвърли в директно в джаза! :(

Леко остро начало, но с все така силно присъствие.
Средата обаче те удря като с гръм. Изключително свеж, прекрасно усещане за чистота. Възхитен съм!

Трайност - 6-7 часа, като в края започва лееееко да сладнее.
vspiridonov
Почитател

Мнениеот otof » 08 11 2017, 19:09

Ами на мен ми остава да направя един дълъг списък с желания :)
След многообещаващото представяне на Eau de Bovx на George2502,и любимия чист vetriver,на иначе доста скъпата за мен Tom Ford продукция,
Още един фаворит,с този ЕSSENZA :thumbup:
Интересно,усеща ли се доминиране на розата към края,
Може ли с едно сравнение между Дъб-овия AdP и Essenza,да откриеш
разпознаваемо общо присъствие,нещо типично,и характерно ?
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот vspiridonov » 08 11 2017, 20:22

Колега, силно ми се иска да имам дар слово да ти споделя какво и как открих в essenza ама пусто нямам :).
За това би ли ми пуснал данни за пратка по Еконт и да ти върна жеста от Здравец-а с половинката флаконче на essenza, което ми е останало.

За Дъб-овия не съм сигурен, че те разбрах кое точно визираш. Би ли уточнил?

otof написа:Ами на мен ми остава да направя един дълъг списък с желания :)
След многообещаващото представяне на Eau de Bovx на George2502,и любимия чист vetriver,на иначе доста скъпата за мен Tom Ford продукция,
Още един фаворит,с този ЕSSENZA :thumbup:
Интересно,усеща ли се доминиране на розата към края,
Може ли с едно сравнение между Дъб-овия AdP и Essenza,да откриеш
разпознаваемо общо присъствие,нещо типично,и характерно ?
vspiridonov
Почитател

Мнениеот otof » 09 11 2017, 07:41

Венко,приятелю,
ще ти го отмъкна с най-голямо удоволствие :)
Ще трябва май да си създадем една обменна борса,при мен са налични доста спонтанни покупки,за които със сигурност няма да дойде ред,
Предполагам,че е така при повечето от Вас
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот otof » 12 11 2017, 13:21

Благодаря на Венко за чудесния жест,избора му е изключително стилен,
много балансиран,и фин аромат,без пиково доминиране
Зареждащ с добро настроение,и едно приятно усещане,като от добре свършена работа

::drinks:: ::drinks::
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот george2502 » 12 11 2017, 20:34

Последни попълнения -
Armani Eau de nuit Oud perfume. Определено предимно вечерен, но ненатрапчив oud с Armani привкус. За разлика от Oud сериите Montale и Aqua di Parma Colonia може да се носи и денем в офис без на всички наоколо да им се допие... Траен аромат, със собствена специфика. Подходящ за зимата и за нощни изпълнения лятото.
Върви чудесно с дайвър и състезателен хронограф. Определено да е малко по-арогантно изпълнение... ;)
От Douglas уцелих 15% акция.

Channel Blue eau de perfume. Класика, мъжки аромат. Не е спортен, не е ефирен. Идеален и за денем, и за нощем, и за офис и за клуб. С риза с тшърт. Мирише си на Шанел. Не може да се обърка с нищо.
Върви с часовник на кожена каишка, нещо дрес, тих лукс в стил аз си знам кой съм...
Сделката на месеца - 100мм тестер директно от вносителя на 50% от пазарната цена...

Търся мнения за Lerbolario - италиански козметични продукти от натурални съставки. Харесах им един аромат на хвойна и ми станаха любопитни.

Sent from my G8341 using Tapatalk
Аватар
george2502
Почитател

Мнениеот vspiridonov » 12 11 2017, 21:51

Колега Otof, благодаря и аз за добрите думи. Интересно е какво мислиш и за colonia club.
George2502, посетих Lerbolario в средата на лятото (магазинът им в мол България). Предимно плодови аромати и такива на цветя (люляк, лавандула... стандарт). Всичко, което подуших беше леко, даже повече от леко :).

Към момента ползвам техен душ гел (за аромат имат душ гел, парфюм, body gel и т.н) с розмарин. Свежарско и леко идва, без натрапчивост и остри нотки.

ПП: Напомнят ми на онази английска козметика, която беше "удобрена" от кралицата и т.н. Има я в по-големите аптеки... Ех, едно време как съм точил лиги на парфюмите им от по 50лв....
vspiridonov
Почитател

Мнениеот otof » 04 12 2017, 18:50

Помните ли този ?
Изображение
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот Kostabo » 04 12 2017, 19:19

otof написа:Помните ли този ?
Изображение

Дали го помня !?! Не мога да го забравя... Нещо повече, още го ползвам !
Тука е така...
Kostabo
Почитател

Мнениеот IvanKrastev1 » 07 12 2017, 13:58

Здавейте!
Имам желание да си купя Аззаро Децибел ,но не знам от къде .Искам да съм сигурен ,че не е имитация.Може да отида и на място в София.Ще съм благодарен ако ме насочите към магазин.
:)
Поздрави,
Иван :)
IvanKrastev1
Новобранец

Мнениеот senna » 07 12 2017, 22:54

От четири часа съм в "пробната" с Trussardi Amber Oud. :))
Колебанията са ми между него и TOM FORD NOIR.

Изображение

Силно и интересно начало с преобладаващи лимон, здравец, розов пипер и елеми смола, което бързо се развива в много приятна и топла комбинация с още смоли - тамян и oud. Постепенно дървесното взема превес над плодовото, като оставя да доминира мъжествеността на базата от ветивер, пачули и кожа, чувствено смекчавана на моменти от леките нотки на амбър.

По всяка вероятност утре ще го взема. Лошото е, че и другият ми харесва много. Харча се очертава да е двоен. :((
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот otof » 08 12 2017, 08:51

Обикновено става така :) а и по-добре ::yahoo::
TF NOIRE ми е с една идея по-балсамов,и някак го усещам Коледен,иначе с интересно разгръщане,и дълга проекция
Trussard Abmer Oud нямам никаква представа,OUD е доста тежкарска заявка,за мен е малко по-трудна за носене
А този тамян да не би да е Thyme/thymen една от 'задължителните' съставки при Хрътката-мащерка?
И да се похвалиш,ей...
::drinks:: ::drinks::
Изображение
Аватар
otof
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко останало