ДА ПОГОВОРИМ ЗА МУЗИКА :)

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Re: ДА ПОГОВОРИМ ЗА МУЗИКА :)

Мнениеот Kostabo » 13 03 2017, 10:04

Там съм! Преди 7 години Горан Брегович беше казал, че никога вече няма да свири с Бело Копче! Радвам се, че е размислил. ::yahoo::
Тука е така...
Kostabo
Почитател

Мнениеот phil05 » 27 03 2017, 19:10

:)

Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот trk2 » 11 04 2017, 21:40

Едно парче със страхотна музика, която в клипа наричат лайна :)
И още по страхотен клип- всичко е казано в него . Застаряваща консуматорска нация, която недоумява защо емигрантите се редят на опашка за да влезнат на нейната територия, като според тях не притежават нищо ценно. Смях на фона на минарета. Държавни органи които презират каналите durchfahrt, разпиляват спестяванията на хората и са неспособни да се справят с младите бежанци. И големия финал накрая, новата държава Кюрдистан.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 12 04 2017, 01:01

Offtopic: покажи
Щом си решил да го напишеш това, чакай и аз :) Ако не е някакъв майтап, де. Да не ми се сърдите. Според мен тоя клип е страшна тъпотия, злонамерена крайност и гадост. Колкото това в клипа е така, толкова и "онова" е така. В същото време ей преди няколко дни бяхме с жена ми на Биело Дугме в Арена Армеец и през цялото време се притеснявах, да не я притесня нея, да не се сети, че някой пак толкова безумец, като в тоя клип тея застаряващите дебели консуаматори, нЕкой млад онеправдан бежанец, ей сега ще отнесе главите и на двама ни с някой експлозив в залата...

Представи си, че в главите на някой от тях се върти това в клипа, ама на квадрат :shock: ::crap::

Тея в клипа могат да се сравняват само с представите на някои за гнусните дебели швейцарци кръвопийци часовникопроизводители :lol: ::drinks::

Като стана въпрос за Биело Дугме, в някакво интервю Горан Брегович каза, как са престанали и са се разделили, когато вече не са виждали смисъл. Май беше на последния концерт 80 -те на Цървена Звезда в Белград, когато пак целия стадион е пощурял, ама агитките на вече разделена и воюваща Югославия са били оградени отделно и заедно с кефа на концерта и музиката, са размахвали де що има техните различни знамена.

А за да не стане грешка и да не ме разберете накриво - вече за 2-ри път ми се случва най добрия ми сътрудник в бачкането и дето най добре се разбирам, е с такова едно име...като на въпросните различни и онеправдани ::thumb:: браво на него. За приятелите, дето имам и съм имал - настрана, мои си изживявания и чувства.

Да не съм офф със офф-а, пак Биело Дугме, но не от Арена Армеец сега, че нещо няма свястно видео ::drinks:: Това 2005 г. в Белград.

Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот trk2 » 12 04 2017, 14:11

phil05 написа:Колкото това в клипа е така, толкова и "онова" е така

Клипа е метафоричен и самоироничен. Наистина Германия е застаряваща нация, още като бях ученик го учехме по География, а сега положението е по- зле. Естествен прираст има само сред малцинствата. Колкото до консуматорското общество, то върви ръка за ръка с икономическото развитие, а в момента германската икономика бележи невиждан ръст. Германия доброволно беше отворила границите си за бежанци и не виждаше заплаха в това. Въпреки, че в последствие границите бяха затворени, германското общество не пада по гръб и все още не признава, че това е било грешка. Всички атентати и инциденти до момента се отдават на изпаднали в амок личности. Дори вчерашния инцидент в Дортмунд все още не обявен за атентат.
phil05 написа:Тея в клипа могат да се сравняват само с представите на някои за гнусните дебели швейцарци кръвопийци часовникопроизводители
Целта на клипа не е да насажда отвращение и погнуса към успелите народи, целта е иносказателно и метафорично да се покажат слабостите на германското общество.
phil05 написа:някой пак толкова безумец, като в тоя клип тея застаряващите дебели консуаматори, нЕкой млад онеправдан бежанец, ей сега ще отнесе главите и на двама ни
Атентатите не са породени от онеправдаване или липса на права, нито са породени от завист, те са акт на „свещена война” срещу неверници.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот senna » 12 04 2017, 19:53

Атентатите не са породени от онеправдаване или липса на права, нито са породени от завист, те са акт на „свещена война” срещу неверници.

Добре де, защо тази "свещена война" не я практикуват в Китай например, или Монголия, или само с християните се води войната? Тогава защо не и в Боливия, Гватемала, Парагвай и т.н., не ли са и те християни.? Защо точно с "бедна" Европа и още по "беден" САЩ се води "джихад", че и с Русия даже?
Религията е само параван, на съвсем други намерения. Повечето от т.н. "бежанци" са генетични наследници на племената формирали преди векове Персийската империя, ордите на Ксеркс и апетита им към постиженията на цивилизацията не са от вчера. Навремето Леонид ги е спрял на Термопилите, ама днес няма кой да ги спре. Ще ни "подмладяват", определено. ;)
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот Veselka » 12 04 2017, 21:02

:)
Аватар
Veselka
Активен

Мнениеот BorisDimitrov » 16 06 2017, 13:54

https://www.youtube.com/watch?v=vc8IN-FnRic една наистина хубава песен и един въпрос към колегите : Какъв часовник носи Лайнъл Ричи ? вижда се добре около 3.45 мин
Аватар
BorisDimitrov
Маниак

Мнениеот vspiridonov » 31 08 2017, 10:46

Б*хти звука :shock:
vspiridonov
Почитател

Мнениеот diran » 30 09 2017, 12:18

BorisDimitrov написа:https://www.youtube.com/watch?v=vc8IN-FnRic една наистина хубава песен и един въпрос към колегите : Какъв часовник носи Лайнъл Ричи ? вижда се добре около 3.45 мин

Инвикта
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот diran » 30 09 2017, 12:34

И да не съм офф.
Ако някой някой ми беше казал, че Руснаците правят един от най-добрия Рагатон щеше да ми е смешно, ама не:

https://youtu.be/2wgzdHpuTXQ

И въобще много як рап правят.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот ostap » 30 09 2017, 12:59

Въпреки че съм закоравял русофил, съвсем наскоро открих творчеството на Шнур (Сергей Шнуров). Пънк рок. Текстовете са супер! ::drinks::

Изображение
Аватар
ostap
Маниак

Мнениеот phil05 » 01 10 2017, 23:27

Mалко връзка с часовниците - внимавайте с ментетата!!! Че може да ни изненадат...приятно :wink:

И моето и общоприетотото мнение е, че оригинала не може да се постигне, ни най малко, в детайли, в нюанси на детайлите, в нюанси на нюансите и т.н. Но все ще се намери някой да ни стресне, и днес, и в по - стари времена, че винаги и всичко може.

Ясно, че ментето не може да стане чак пък по добре, но само защото оригиналът си е оригинал и не върви да се променя в никоя посока :wink: . Само че...и това не е така, ако излезем от рамки и граници. Пълно е със страхотни парчета кавъри на стари други оригинални, много от тях по интересни и известни от оригинала, сещам се за Whiskey In The Jar, стара ирландска песен, после на кой беше „оригиналът“, после Боб Дилан, после Тин Лизи, дето май оригиналът стана техен, после Металика... Така е било и си продължава и с часовниците.

Ама да се върнем към откровените ментета, но и там оня ден видях, че ако някой само поиска... Е, и ако може де :)

Procоl Harum, любима група от ученическите години и сега. Това е оригиналното видео преди 100 години, дето са страшни олиго...опс, подозирам че не е случайно, на каквито се правехме и ние тогаз.

https://www.youtube.com/watch?v=Mb3iPP-tHdA

Но този легендарен хамънд орган в студийня запис, с всичките му нюанси, и те самите милите не могат да си го направят нататък, и тогава на живо, да не говорим сега, преди няколко години де. Ето:

https://www.youtube.com/watch?v=F-COxkzp3mQ

https://www.youtube.com/watch?v=OQyFixb54JU

Да не говорим за десетките смешни опити за самодейни кавъри само на органа в ютуб, няма да ги слагам.

И случайно видях това, та се втрещих...:shock:

https://www.youtube.com/watch?v=G2LzSItsQ80

Какво е направил този пич, партията на органа... Остави колко гледания и какви отзиви има, това настрана. Според мен е хванал всеки малък нюанс, отвъд границата на съвършента имитация, което и самите Прокул Харум може да не се сетят, защото гениалното изпълнение в студиото е било все пак импровизация в момента. Може би недостижима нататък и за самите тях, ако си я харесват. Но може и да е било част и вариант на тяхното виждане за този орган в този момент. Но на нас, или на мене поне така ни харесва, като онзи оригиналния запис дето ни замайваше в кой беше клас, иди го изсвири сега.

Ако на някой му е интересно, може да си пусне първо оригиналното видео, после пича с органа и да види. Аз не можах да повярвам, помислих че е измъкнал от някъде оригиналния запис и канал само на органа, та хептен менте. Но не е същия. Приятно слушане, партията на органа става за лека нощ ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот phil05 » 05 11 2017, 23:33

Тази Омега по стара от лунната, още от 1962 г., 55 години на сцената и тя е като гледам вечна ::up::

Новия албум, с доста кавъри и един реверанс към Скорпионс със Still Loving You, за техния пък кавър на "Момичето с перли в косите" преди много години, май още по ония времена.

И още един кавър от същия албум, но live, на великия Чеслав Нйемен и Dziwny jest ten swiat, пак от онова време.

Малко тъжно :(, във всяко едно отношение, който иска да не го гледа, но все пак е величествено ::up::

https://www.youtube.com/watch?v=SMbvqNOaI_s
https://www.youtube.com/watch?v=uVmSqcW-zcA

ПП. На бас китарата има една щерка ли е, внучка ли е, който не му се гледа Омега след толкова години и в този вид... :)
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот pllb » 24 11 2017, 14:41

Кавърът на Скорпиънс ми харесва,но все пак предпочитам оригинала.
оригинални неща решетки за канали, пародонтология, инверторен климатик, хладилници
Последна промяна pllb на 12 01 2018, 12:08, променена общо 1 път
pllb
Новобранец

Мнениеот sci » 25 11 2017, 03:14

Това не е за всеки, но една от любимите ми групи изкара страхотен албум преди няколко седмици, и да покажа едно парче от него :)
sci
Маниак

Предишна

Назад към Всичко останало