☕☕☕ СПАМ ТЕМА (ПИШЕТЕ НА ВОЛЯ КОЙ КАКВОТО ИСКА) ☕☕☕ ™

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Re: ☕☕☕ СПАМ ТЕМА (ПИШЕТЕ НА ВОЛЯ КОЙ КАКВОТО ИСКА) ☕☕☕ ™

Мнениеот Toshiro » 02 12 2016, 17:20

Каква е причината стара обява да изчезне? Исках да видя кога съм си купил един Обрис Морган, но уви...
П.П. Просто не била при старите обяви. ::drinks::
Toshiro
Маниак

Мнениеот NKazakov » 02 12 2016, 17:30

DrFrancky написа:Някои от UK сайтовете ако се плаща директно с карта (не през ебай) гледат картата дали е от UK и ако не е не пускат.

Това също е възможна причина, но остава въпроса защо ми дава да направя поръчка, в смисъл има сайтове където директно ми пише , че не шипват до България. Отделно си размених доста имейли с "продавача" и според него не би трябвало да има проблем.
Явно че ще трябва да преглътна разликата и да поръчам от някой сайт намиращ се на континента.
“The quality goes in, before the name goes on.”
Аватар
NKazakov
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 02 12 2016, 17:58

NKazakov написа:
DrFrancky написа:Някои от UK сайтовете ако се плаща директно с карта (не през ебай) гледат картата дали е от UK и ако не е не пускат.

Това също е възможна причина, но остава въпроса защо ми дава да направя поръчка, в смисъл има сайтове където директно ми пише , че не шипват до България. Отделно си размених доста имейли с "продавача" и според него не би трябвало да има проблем.
Явно че ще трябва да преглътна разликата и да поръчам от някой сайт намиращ се на континента.

Може също така да е от Secure 3d , система за сигурност която добавя парола при транзакциите. Може картата ти да е защитена с такава парола а търговеца да не може да я "извика".
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот NKazakov » 02 12 2016, 18:34

Както и да е, ще го мисля.
Благодаря все пак за предложенията.
Явно ще си остана без подарък за именния ден. :)
Аватар
NKazakov
Маниак

Мнениеот franka » 02 12 2016, 21:14

Изображение

::huh::
STEINHART Apollon ETA 2824-2 elabore
HELBERG CH7 Miyota 9015
PRAETORIAN Signifer Miyota 8215
Vostok-Europe Caspian Sea Monster Ekranoplan Quartz
Аватар
franka
Маниак

Мнениеот cenzor » 02 12 2016, 21:24

NKazakov написа:Както и да е, ще го мисля.
Благодаря все пак за предложенията.
Явно ще си остана без подарък за именния ден. :)

Мен съобщението ми изглежда като липса на наличност по картата, виждал съм го :-D при мен.
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот NKazakov » 02 12 2016, 22:04

Има наличност. :)
Поръчах от друг сайт и нямаше проблем, явно тези 3-4 които пробвах имат някакъв проблем с пейпал.
Аватар
NKazakov
Маниак

Мнениеот nibaru » 04 12 2016, 16:41

Хм, попаднах на една статия на страницата на Европейската Комисия.
Има мнооого голяма вероятност от 2017 година да се премахне облекчението, което позволяваше да се получават пратки до 22 EURO без да се плаща ДДС (малките пакетчета от Китай). Та май ще се спрат ВСИЧКИ такива пратки, докато продавача не си отвори електронен магазин по правилата на EU. Но, ето линка, на който му чете:

http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-16-3746_en.htm

извадка:

"Why are you removing the VAT exemption on imports of small consignments from non-EU countries?

Small consignments imported into the EU that are worth less than €22 are currently exempt from VAT. With around 150 million parcels imported free of VAT into the EU each year, this system is open to massive fraud and abuse, creating major distortions against EU business. Firstly, EU businesses are put at a clear disadvantage since unlike the non-EU businesses they are liable to apply VAT from the first eurocent sold. Secondly, imported high-value goods such as smartphones and tablets are consistently undervalued or wrongly described in the importation paperwork in order to benefit from this VAT exemption.

Compliant EU companies – both online and traditional – are therefore put at a significant disadvantage, leading to mounting VAT losses in the EU. Removing this VAT exemption has been strongly requested by European e-commerce organisations, while other OECD members have taken or are about to take similar measures.

Registration in the VAT One Stop Shop will be open to trustworthy sellers from outside the EU. All such traders will be able to designate an EU intermediary (such as a market place, courier, postal operator or customs agent) to deal with VAT-related compliance. It will be efficient because a large number of consignments are usually of low value and since most intermediaries are already familiar with the EU VAT system and procedures and have good relations with customs and tax authorities."
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот phil05 » 04 12 2016, 17:09

Еййй, и до малките пратки ли опряха... Не стига, че треснаха 100 % гаранция на мито и ДДС за материали на временен внос, та плащаш ефективно 30-40 % от стойността и ти държат парите там, вместо да си вършиш с тях работата и да финансираш примерно производство за износ или каквото правиш... ::angry:: И отгоре на всичко плащаш гаранция даже и когато не се дължи мито, примерно за материал с произход EU, щом изпращача, там клиента или доставчика не бил от EU...
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот nibaru » 04 12 2016, 17:29

Вальо, аз съм на обратното мнение. Отдавна трябваше да го направят. Иначе не е равнопоставено. Пример - аз внасям клавиатури за лаптоп - с DHL, плащам ДДС. След това, моята цена била висока, спрямо някой от ОЛХ или в Алиекспрес. Да не говорим за многото други спънки пак на Митница.

Изпратено чрез Tapatalk
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот phil05 » 04 12 2016, 17:49

Прав си Ники ::thumb:: , за твоя случай и пример. Ама аз говоря за износ извън ЕС и за изкуствено надуване на гарнцията 10 пъти, беше 10 % сега 100% на нещо, което не се дължи и не формира цена, тук не се дължи мито и ДДС, има само гаранция и депозит. Примерно поръчка с материал на клиента извън ЕС, готовия продукт отива обратно при него. Или ти купуваш материал от страна извън ЕС, предназначен после за износ в готовия продукт извън ЕС. При скъпи материали и големи количества това си е проблем, б@си тази година повече пари за депозити по митници, отколкото за материали, други разходи и производство и ще ми ги върнат... догодина :) Като отсреща получат готовата стока, мине митница, после документи, формалности, значи наистина догодина :)) Има си и предимство де, така няма ги поарча за нещо друго :))
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот nibaru » 04 12 2016, 18:11

В твоя случай - ползват парите. (а не толкова от страх, че случайно ще ги продаден в БГ). Това е нещо като при Авансовия данък печалба, който цели да налее пари в предишен бюджетен период.

Изпратено чрез Tapatalk
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот mitadoc » 04 12 2016, 18:44

franka написа:Изображение

::huh::

Аз бях преди тебе ...

Изображение
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот nibaru » 04 12 2016, 21:41

Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот marind » 05 12 2016, 23:11

Аве, тоа Самюел Питър бил наистина голем, бре ::huh:: У Фейса го разнищиха, па ние бокса му коментираме :lol: Сега разбирам що му викат Нигерийския Кошмар :lol: :lol: :lol:

https://youtu.be/Iju1FKtw-nY?t=192
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот BorisDimitrov » 06 12 2016, 12:13

marind написа:Аве, тоа Самюел Питър бил наистина голем, бре ::huh:: У Фейса го разнищиха, па ние бокса му коментираме :lol: Сега разбирам що му викат Нигерийския Кошмар :lol: :lol: :lol:

Кобрата vs Питона ::huh::
Аватар
BorisDimitrov
Маниак

Мнениеот marind » 06 12 2016, 12:13

BorisDimitrov написа:
marind написа:Аве, тоа Самюел Питър бил наистина голем, бре ::huh:: У Фейса го разнищиха, па ние бокса му коментираме :lol: Сега разбирам що му викат Нигерийския Кошмар :lol: :lol: :lol:

Кобрата vs Питона ::huh::

:lol: :lol: :lol: :thumbup:
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот taipan » 10 12 2016, 20:29

Здравейте, някой с по-добри умения може ли да ми помогне, как мога да запазя кеша на страницата с документ качен във въпросния сайт? Ако се премахне след това да мога да докажа, че е бил качен на същия сайт.
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот phil05 » 10 12 2016, 20:53

nibaru написа:http://www.ebay.com/itm/IWC-International-Watch-Co-Electronic-Cal-C-150-Tuning-Fork-Stimmengabeluhr-1977-/222324946287

Не знаех, че и IWC са вграждали accutron :?

Туй на мойта ръчица :)

Изображение
Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот nibaru » 10 12 2016, 21:13

phil05 написа:
nibaru написа:http://www.ebay.com/itm/IWC-International-Watch-Co-Electronic-Cal-C-150-Tuning-Fork-Stimmengabeluhr-1977-/222324946287

Не знаех, че и IWC са вграждали accutron :?

Туй на мойта ръчица :)

Изображение
Изображение

Е много си лош. Таман почти го бях забравил, и ти сега пак наливаш масло в огъня. Много е красив - и тази винтидж каса и белия цифер.... Само да напомня - ставаш еретик - носиш кварц ::angel::
Аватар
nibaru
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко останало