ДА ПОДКРЕПЯМЕ ГРИГОР ДИМИТРОВ

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Re: ДА ПОДКРЕПЯМЕ ГРИГОР ДИМИТРОВ

Мнениеот miroman » 25 11 2017, 11:48

Kuonyy написа:Както и няма да имаме такъв, който да излезе от Хасково и две години по-късно да говори с английски акцент майчиния си език.

Ей, това мрънкачите ставате все по-оригинални - говорел български с акцент. Да, вярно е. Ето ти още някои идеи - не носи екип на български производител в бяло-зелено-червено, не идва да празнува 3-ти март в България, и ходи с не-български жени (а имаме такива красавици, например Мис България 2017 :) ).
Важното е, че си щастлив, нали си открил нещо, което правиш по-добре от него.
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.
Аватар
miroman
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 25 11 2017, 13:17

Стоичков е простак;
Бербатов е мързелив;
Попангелов е винаги втори;
Ботев е умрял за да се прави на интересен;
Пиронкова е голяма късметлийка;
Мартин Петров само търчи като луд, нищо не може с топката;
Гришо няма психика, добре че се контузихА фаворитите, че да се добере и той до титличка :)

оффффф успокоих се, кАзах си всичко, което ми е на сърце, отивам да ударя една българска ракийка, почивен ден е все пак :)

ПП: нещо много старо, но за съжаление актуално :)
Той млъкна... А през прага меланхолично
проточи и свинята врат:
"И аз от тоя свят съм недоволна:
да, толкоз малко кал и смрад!..."
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот phil05 » 25 11 2017, 16:41

Какво да го подкрепяме, той се подкрепя сам, браво на момчето, върха е и разбира се е национална гордост, и за всеки един от нас. И няма никакъв проблем, че говори български с английско американски акцент или английски с български акцент.

Проблемът е ако почнем да се успокояваме, че ето какви сме и един Григор Димитров вече ни е умил лицата пред света. И от утре да си продължаваме с пълна сила, както си я караме :).
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот stdenev » 25 11 2017, 17:47

Защо, не може ли да го подкрепяме и ние? ;)
Темата е стартирана 2013 година, когато определено имаше нужда от подкрепа.
Така де, все тая, едно голямо браво за усилията и последователността. :) ::thumb::
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 25 11 2017, 17:55

Разбира се, че може, ама като гледам как го подкрепяме... Това исках да кажа. Как говорел, къде ходел, с коя ходел, как не милеел, а сега и двата милиона като "взе"...предста'ам си :)
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Kuonyy » 26 11 2017, 11:03

miroman написа:
Kuonyy написа:Както и няма да имаме такъв, който да излезе от Хасково и две години по-късно да говори с английски акцент майчиния си език.

Ей, това мрънкачите ставате все по-оригинални - говорел български с акцент. Да, вярно е. Ето ти още някои идеи - не носи екип на български производител в бяло-зелено-червено, не идва да празнува 3-ти март в България, и ходи с не-български жени (а имаме такива красавици, например Мис България 2017 :) ).
Важното е, че си щастлив, нали си открил нещо, което правиш по-добре от него.

И кое беше мрънкане!? Нека не се заяждаме, просто защото сме такива.
Написах кратко, точно и ясно! Добър тенисист е, не може да се отрече. Не виждам кое точно се струва на вашата личност като мрънкане? Нито съм говорил за парите му, нито за жените му, нито за облеклото му.

Евала за успехите му, каквито и да са те.

Offtopic: покажи
Колкото до говоренето му - да, прави се на интересен пред цял свят, по-скоро иска да изглежда като един от "тях", а не като един от "нас". И още две приказки - познавам хора, които не са просто детегледачи или миячи в чужбина. Стоят по 30-40 години и говорят през цялото време на чужд език, в това число - италиански, английски, испански и дори турски. След връщането си тук няма и прашинка акцент. Така, че не ми обяснявайте, че мрънкам. Просто това е тенденциозно направено.
Аватар
Kuonyy
Маниак

Мнениеот phil05 » 26 11 2017, 13:11

Там е работата, че не е просто добър тенисист. А за това се иска уникален талант и труд. И е несравнимо по - важно и интересно от акцентите му. И на английски говори с български акцент, браво, нека знаят че е българин.

А за акцента - много зависи какво прави и с кого говори по цял ден. Ако няма с кого месеци и години да размени една дума на български, това се отразява. Казвам го от личен опит. Синовете ми живеят вече 20 години от малки в чужбина и нямат грам акцент, защото през цялото време в къщи и с жените им и с децата си говорят само на български. И внучетата са родени там и ходят там на училище, но по нищо не можеш да разбереш или да има някакъв акцент, като говорят български. И пак не съм седнал да му коментирам на Григор акцента, защото според мен другото е по - интересно и достойно за пример, а не акцента :) ::drinks::

ПС. А сетих се нещо и за мен. Така се случи, че в работата ми години на ред повечето, което пиша през деня е на немски, не на български. И се хващам, че като пиша на български, словореда е странен... малко като немския :)) Даже веднаж един колега ми направи забележка ::angel:: Въпреки че не го знам кой знае колко добре езика, немския де, че и българския.

Чакай, че се сещам едно по едно. Вярно е, че го дава все едно не е един от нас, но много са така, въпреки че не са постигнали нищо такова. Но все пак не е отишъл да играе за Швейцария или Щатите, както направиха много други и в други спортове и пак се гордеят с тях.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Kuonyy » 26 11 2017, 21:27

phil05 написа:Чакай, че се сещам едно по едно. Вярно е, че го дава все едно не е един от нас, но много са така, въпреки че не са постигнали нищо такова. Но все пак не е отишъл да играе за Швейцария или Щатите, както направиха много други и в други спортове и пак се гордеят с тях.

Това е нещото, за което шапка му свалям.
Аватар
Kuonyy
Маниак

Мнениеот Toshiro » 08 12 2017, 14:52

Когато разкарвах съученичките на Григор Димитров по дискотеки и кръчми, момчето вече беше постоянно в чужбина и тези 11 12 години му са се отразили. Акцентът му не е поза. Кръстниците на жена ми са българи, постоянни жители на САЩ, и синът им говори български както аз английски, макар че живее и общува с българи. Доста индивидуално е това.
Toshiro
Маниак

Предишна

Назад към Всичко останало