Търся кученце

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Re: Търся кученце

Мнениеот phil05 » 20 08 2017, 13:29

vspiridonov написа:Ама колега, ти силно влизаш във филмите :)).
Моя убавец си загуби килата с идването на лятото, това е нормално - свали козина, свали и мазнинките дето му пазиха топло през зимата. Стана ленив от жегата, влачи се през деня, но вечер като захладнее изкукуригва от енергия. Доктор не е виждал от последната задължителна ваксина (и дано скоро да не види де). Та опитай по-спокойно да гледаш този хубавец и с повече доверие към това, което той сам смята за правилно.

Имам усещането, че го гледаш като дете, а той отдавна е възрастен и разполага със себе си подобаващо.

E колега, прав си и в случая не съвсем. Това му е 3-то лято като голямо куче и 4-то, откакто се е родил, та все пак имам наблюдения, дали може да отслабне ей така 7 кг. за 3 месеца и да не яде, тая ламя и лакомия. Остави това, но ако има нещо, предпочитам някой добър доктор да ми каже, че му няма нищо и то навреме. Вместо аз, дето не разбирам да почна: Аре бе, нищо му няма. Предполагам знаеш колко животни има загинали от точно такова отношение. Ако не - питай някой добър ветеринарен доктор.

А, и хич не го гледам като дете, то аз мойте деца и внуци не съм ги гледал и не ги гледам като деца ::angel::, в добрия смисъл на думата надявам се, та него...Може да му се радвам, не и да го глезя или нещо подобно ::drinks:: .
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот DoctorPhill » 20 08 2017, 14:28

Направете му тест за паразити и ехо на черен дроб .
May the bridges I burn light the way .
Аватар
DoctorPhill
Почитател

Мнениеот KDelchev » 20 08 2017, 17:50

Вальо, напълно подкрепям мнението ти, ПРЕВЕНЦИЯТА преди всичко, да не говорим пък и при най-малки съмнения за чернодробни заболявания, които примерно е и диабета са в графата на т.нар "тихи убийци". Много адекватно си постъпил, продължавай да следиш състоянието му, и все така да те радва ::up::
Последна промяна KDelchev на 21 08 2017, 10:10, променена общо 1 път
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот phil05 » 20 08 2017, 18:17

DoctorPhill написа:Направете му тест за паразити и ехо на черен дроб .

Благодаря, ето това трябваша да направят в първата голямата клиника. Хем в помещението, дето го държах след един час, че пак да му взимат повторно кръв, защото не им стигнала от първия път, имаше голям модерен ехограф. За тия паразити ужким взима каквото трябва, но... То и доктора в последния пост попита още по телефона, правен ли му е ехограф.

Ама хайде стига, че наистина ще се чудят хората. След една - две седмици казаха трябва да го водя пак за кръв и ще говоря непременно за тоя тест и ехограф. Ако има нещо ще драсна.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот BorisDimitrov » 21 08 2017, 11:13

Незнам къде си го водил, в София има добри клиники. Много съм доволен от ЦВК до зоологическата градина, преди време, моя пор се беше разкуцал и едно ''светило'' на ветеринарната медицина, от Стара Загора постави диагноза: лакътна дисплазия и ми вика: Карай ми го ще го оперирам, обаче с този парфюм съм се пръскал вече, с предишното ми куче и знам колко трудно се възстанови. Натоварих го в колата и директно в София, там като казах на хората, каква диагноза са поставили ме гледаха доста очудено и ми обевиха, че такава диагноза не може да се постави на рентген. Вкараха му камера в лакътя и се установи, че парченце кост се е отчупило и останало там, след като се е калцирала костта парчето е започнало да пречи, след 40 минути въпростното парче беше извадено, на другия ден, единственото по което си личеше, че на кучето му е имало нещо, беше обръснатата козина............. Ако не си го водил там, моят съвет е да го заведеш и дано всичко да е наред ::drinks::
Аватар
BorisDimitrov
Маниак

Мнениеот phil05 » 24 09 2017, 01:24

Днес на село кравите се прибират, а той горкия затворен, което според него не е справедливо. Трябвало да ходи при тях той да ги събира. Което според мен означава да ги разпилее из баирите така, че да не могат да се приберат 1 седмица. Както и да е, по добре да си е вътре, зад дувара, че кой знае какво още може да му скимне навън.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Offtopic: покажи
Не ми се пише още как е Артурката, нещо няма напредък, тъпите изследвания се влошават, има някакво заболяване и увреждане на черния дроб, уж правим каквото трябва. Като тръгне да се оправя, ще драсна. Иначе си е както винаги луд за връзване, значи е добре :) ::thumb::.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот vspiridonov » 24 09 2017, 19:17

Прекрасен е! Адмирации, колега!

Колко килограма наброява?... на снимките изглежда огромен :)).
vspiridonov
Почитател

Мнениеот phil05 » 24 09 2017, 20:21

Благодаря, те снимките наистина малко лъжат, а и дуварът е нисък. Но във всички случаи е една глава над жена ми. Просто е доста дълъг и висок, не че е толкова голям. И нали стана дума, сега отслабна много и продължава, вече над 10 кг. Беше над 45 кг., преди 1-2 седмици беше 34. Но не му личи много. Ще видим как е следващата седмица ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот phil05 » 27 09 2017, 19:42

Артурката днес беше по доктори и е вече е доста по добре :) в смисъл започнаха да му се оправят резултатите, а и той е очевидно по див, което е нормалното му състояние. Върнал си е кило и половина от теглото. Ей го задава се като бърз влак, с топката в уста, дето и виси връзката.

Блгагодаря на всички за съветите в темата и на лични ::drinks::, последвах всеки един от тях.

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот senna » 27 09 2017, 20:02

Страхотни новини! ::yahoo:: Радваме се с вас! ::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот phil05 » 09 10 2017, 20:29

Благодаря Асене ::drinks::. И аз се радвам ::angry::... От благодарност за грижите, преди седмица пак ме обърна на асфалта, та си потроших коляното, и чак днес се разбра какво му е. Минаваме тогава покрай един същия като него дивак в дясно и се прави на послушен. Аз: до мен!!! Той до мен. И щом видя, че ме приспа, се метна по диагонал през мен надясно, защото онзи изръмжа... Не че той самият е стока. Аз пирует, загубих равновесие и като на времето с колелото, с цялата си дължина с коляното напред на асфалта, та ми причерня. Прави му чест, че веднага заряза другото куче и се върна при мен, за да ми излиже цялата физиономия, както се бях проснал. Да ми помогнел... После гузен ме доведе куцукайки право в къщи и не му чух гласа повече.

Какво да го наказваш и да го възпитаваш, той всичко си знае... :)

Куцах така една седмица, че дано ми мине и ме нямаше. И вчера, като се върнах го водих на дълга разходка и голяма грешка. После едвам се прибрах. Сутринта не мога да си обуя панталонките. Днеска по доктори, снимки, оказа се смачкана ли, отлепена ли връзка отстрани на коляното, станало и някакво възпаление, защо не съм отишъл веднага, засега само лекарства, почивка и много малко натоварване, представяш ли си, да не стане по лошо. Не знам кой ще го води сега на разходка. И му обяснявам, а той ме гледа и мърда нагоре надолу веждите, като че ли не разбира какво му говоря.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот vspiridonov » 10 10 2017, 13:07

Колега, дано бързо възтановиш коляното!
Ти не ползваше ли флекси? Защо така се е получило?
Моя го разхождам винаги на свободно флекси, само като трябва да съм сигурен, че е до мен - прибирам лентата и заключвам повода.

Иначе пролетта обърна на една приятелка детето...., та горкото близа рани 10-20мин после реши, че това е ебати купона и се смя цял ден.

Бързо възтановяване още веднъж, много истории ви чакат :)
vspiridonov
Почитател

Мнениеот phil05 » 10 10 2017, 14:25

Никога не е бил на флекси, според мен не върши много работа. Разбира се, има различни мнения. Според мен с флекси няма добър контрол и контакт с животното. Водя го на почти свободен мек кожен повод, да не ми среже ръката, като му скимне нещо, че е бая маса по ускорение :). Поводът е дълъг, но повечето време го държа доста на късо и строг нашийник. Стремя се повода да е почти свободен, не опънат, да не го усеща и само когато потрябва го подсещам рязко и веднага отпускам. Иначе няма смисъл, ако е все опънат, свиква и пак си прави каквото си иска. И няма как да му кажеш нещо. И с флексито като се развива и навива става нещо подобно. А като се заключи, с тая дръжка е малко неудобно за контрол на кучето, май можеш само да го дърпаш. С кожената каишка в двете ръце е друго, можеш "да си говориш" с него, леко засичане и отпускане, а ако трябва и по силно. Един път го обърнах във въздуха, като го засякох, направи почти салто, като скочи като елен подир една котка.

Обикновено слуша и знае. Освен ако не ме изненада коварно и светкавично, както си върви на отпуснат повод, като в случая. Не знам какво му е щукнало, нещо хич не му хареса другото куче, или усети някаква заплаха и опасност, откъде да ги знам.

Вярно, че ако беше на свободно флекси нямаше да ме обърне, но щеше да отиде при другото куче, че беше наблизо, което не е добре :wink: нали там е работата и затова е на повод. Не бих го водил така, само за да не ме пребие, тогава по добре да не го водя никъде :) Флексито със сигурност е удобно, но според мен за по малки породи. Дивака му с дивак, снощи го намерих пак на дивана, беше се сгушил като едно котенце добричко. И гледа скришно нагоре, да не го изгони някой оттам или навън.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот vspiridonov » 11 10 2017, 09:51

Привет, колега.
Ако наистина никога не си го водил на флекси - искрено препоръчвам да опиташ.
В момента и аз ближа рани по коляно (от други болежки), но когато се вдигна и тръгнем пак по разходки - ще се радвам да ти услужа с моето флекси ако ще и за една разходка да е. Сигурен съм, че ще усетиш комфорта, който се създава за водача. От както водя с такъв повод - винаги се чудя на другите водачи, които размятат въжета и кожи навсякъде около себе си, за да държат прилична дистанция на животното.

Това с обръщането на кучето ми се случи и на мен веднъж, защото не знаех как да работя с повода - моят хукна да гони едно дете за игра, повода приключи (механизмът не подаде и за миг) и обърна кучето..... неприятен спомен.

ПП: Моят гявол е около 45кг.
vspiridonov
Почитател

Мнениеот phil05 » 11 10 2017, 11:02

Той със сигурност ще му се зарадва на флексито :)). Ами аз написах разни аргументи според мен и че има различни мнения, който както иска да го води.

Пак да кажа, според мен поводът не е само да го ограничаваш, а връзка и комуникация с кучето по всяко време. Трябва да е отпуснат, за да не го усеща, дълъг или на късо, но да може и с много малки движения да го подсетиш нещо и пак отпускаш. Може по леко, може и по яко, зависи. И той си знае. Ако не ти е в ръката, не знам как ще стане. Такива работи.

А ако скочи или се дръпне яко нанякъде, с повода в ръцете можеш бързо да го прибереш до теб, каквото и да прави, и да обереш повода на късо. С флексито можеш само да го спреш, като заключиш, а после? Ако се дърпа, дистанцията остава същата. Пак трябва да хванеш лентата с ръка, а тя не е много приятна за ръката. Или не знам, може и да правите нещо друго.

Не знам дали има флекси примерно за водене на работно куче, или за обучение, вместо повод. Може и да има. Да не спорим сега, то не е спор де, а различни мнения, може и някой друг да се интересува.

П.С. Жена ми вчера купи орехи от пазара и да вземе да ги сложи в една тава навън да се сушат. На сутринта половината орехи изядени, наоколо само черупки без троха орех вътре, идеално извадени. Дадох му един да видя как го прави. Лапва го, тряс чупи го за секунда после навън, ама не разбрах как толкова бързо и прецизно вади отвътре ядките да ги изяде. Каквото не става, пак го лапва, дочупва го и пак навън и тогава го довършва.

Но не можеш да го използуваш само да ги чупи, защото после застава стабилно с двете предни лапи около него да го пази, докато не го изяде, като бетонен блок е, не можеш да го помръднеш.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот vspiridonov » 11 10 2017, 11:16

Ех, колега.
Не се опитвам да споря или да налагам мнение, просто казвам, че няма нищо лошо да пробваш алтернативи и да споделиш впечатления след пробата :)). Уважавам аргументацията ти и все пак ще се радвам да склониш и да пробваш нещо различно от обикновенния повод ::drinks:: . Човек никога не знае :thumbup: .

С най-добри пожелания,
Венко
vspiridonov
Почитател

Мнениеот phil05 » 11 10 2017, 14:43

Разбира се, че не спорим, всеки начин си има и предимства и недостатъци. Аз просто предпочитам предимствата на повода пред тези на флексито. Пробвал съм го това флекси за малко още преди 2 години и ето отзиви. Веднага разбра, че хем има повод, хем няма контрол и почна да се пробва докъде може да стигне с някакви дивотии. Като го пуснах след това изобщо без повод, беше много по послушен, защото знае че само от него зависи. А не да го спира нещо и то лесно преодолимо. Това си е естествено не само при тях, а и при нас :wink:. То това е номера, да се разбираш с него и без повод, но ако си сигурен при всяка ситуация. А ако е на повод, поне да е безкомпромисен. Все пак ходи на училище почти една година и каквото е научил, ако е научил изобщо нещо :), с флекси не става, трябва ръка на самия повод. И най важното за мене, много внимавам да не се сбият някъде и с кожен повод и строг нашийник се оправяш с него по лесно. Оня ден го нападна един същия като него, че го бяха изтървали свободно навън на улицата. С тия работи няма шега, страшно е, дано не се случва.

Иначе и на мене ми е по лесно с дълго флекси по поляните, а най добре без повод. Тогава е приказка, търчи си на воля души си и току се върне и после пак. И идва веднага щом го извикам. Де да бях 100% сигурен, че навсякъде и винаги ще е така, но докато не съм...
::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот vspiridonov » 11 10 2017, 22:00

Приеми извиненията ми, че се разписах толкова ...

Offtopic: покажи
Привет пак,

Наистина не разбирам защо си останал с впечатление, че флекси е нещо, което не дава контрол и е лесно преодолимо :wtf: . Когато го развеждам моя "на парад" (защото той такава походка вади сред хора :)))), флекси ми дава избор за къс/среден/дълъг контрол без компромис. До момента никога не е успял да преодолее флексито по какъвто и да било начин. Стоп бутона и лок палеца са съвсем достатъчни. Нашийника му е съвсем обикновен.
vspiridonov
Почитател

Мнениеот phil05 » 11 10 2017, 22:39

:) Какви извинения, колега, ако го пишеш сериозно. Няма за какво, пиши, интересно е ::drinks:: Има различни кучета, хора и ситуациии, всичко има предимства и недостатъци. Ето, като гледам, при теб картинката е малко по - различна :). Аз ако тръгна така с него с това флекси между хора, които ядат сладолед и с кучета, и то с обикновен нашийник, какво ли ще стане... :crazy: :lol:. Шегувам се, донякъде.

ПС. В тази връзка се сетих една история от преди 2 години, по назад в темата :)

на една пейка седи девойка и яде кроасан, а той, докато се усетя с дългия повод - бързо право там, даде и лапа на коляното, без да му иска, седи и я гледа :) Момичето с широко отворени очи, леко уплашена - ама какво иска :shock: Ми сигурно кроасан иска, казвам, извинявайте, всичко иска днес :) и го дръпнах - не! какво е това!
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот vspiridonov » 12 10 2017, 10:36

Привет, колега.
Започвам да си мисля, че или не си ползвал истинско флекси или не си се дозапознал как работи преди да го ползваш :angel: .

Ето няколко от моите наблюдения:
- лентата/шнурът е под постоянно леко напрежение (т.е кучето усеща повода)
- ако тръгне на някъде чрез стоп бутона можеш мигновенно да го спреш + да го дръпнеш назад и скъсиш текущата дължина на повода
- ако искаш да подържаш определен максимум на дистанция на контрол - лок палеца е перфектния вариант

Предвид гореописаното - никога не съм имал проблеми измежду хора, кучета, автомобили, дечурлига, жени ( :lol: ).

ПП: преди време се разхождаме из Панчарево. Насреща един ротвайлер (от дебелите). Подушиха се убавците, задругаруваха. След десетина минути лаф със собственика му тръгнахме да се разделяме и всеки по пътя му. Дръпнах моя и по пътеката. Обаче рот-а се заяде и неще да мърда. Тогава стопанина му скъси повода (дебело въже) и почна да го налага с единия край по задника. Та си викам - ей това е фийчър дето го няма при мен :lol: :lol: :lol: .

С пожелания за слънчев ден,
Венко

phil05 написа::) Какви извинения, колега, ако го пишеш сериозно. Няма за какво, пиши, интересно е ::drinks:: Има различни кучета, хора и ситуациии, всичко има предимства и недостатъци. Ето, като гледам, при теб картинката е малко по - различна :). Аз ако тръгна така с него с това флекси между хора, които ядат сладолед и с кучета, и то с обикновен нашийник, какво ли ще стане... :crazy: :lol:. Шегувам се, донякъде.

ПС. В тази връзка се сетих една история от преди 2 години, по назад в темата :)

на една пейка седи девойка и яде кроасан, а той, докато се усетя с дългия повод - бързо право там, даде и лапа на коляното, без да му иска, седи и я гледа :) Момичето с широко отворени очи, леко уплашена - ама какво иска :shock: Ми сигурно кроасан иска, казвам, извинявайте, всичко иска днес :) и го дръпнах - не! какво е това!
vspiridonov
Почитател

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко останало