Търся кученце

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Re: Търся кученце

Мнениеот stepona555 » 21 02 2017, 03:31

Toва е единственото доказано непобедено от хора кучета, крокодили и всякаква друга твар, отделно е доста добро за самозащита , чупене на орехи и каквото потрябва
Изображение
::up:: ::up::
stepona555
Маниак

Мнениеот phil05 » 25 02 2017, 17:37

Уникални са B&O дистанционните ::thumb:: :) Сутринта се сетих за тая снимка горе, че пак ми я няма едната гиричка, взел я да тренира и я зарязал на оня край на двора. Ей, не се научи да ги връща на място ::angry::

Та за тия дистанционни, ми то това с дисплей, той оттам ще го почне. Това другото по - става, ама добре, че не проявява интерес към тях. Перфектно е за всякакви кухненски и готварски работи, не само за орехи. Имам тук едни, малките се дуелират с тях, били лазерни мечове. Виж, на гиричките се радва повече, трябва да му взема една по тежка, тая само 2 кг.

Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Barking Dog » 25 02 2017, 17:50

:lol: :lol: :lol: Колега пълниш ми душата, като гледам с каква любов се отнасяш към животното! Повечето хора да са го смазали от бой, заради пакостите които върши, без да си дават сметка че те са отговорни за него. Респект и още много да те радва.
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.
Barking Dog
Маниак

Мнениеот phil05 » 25 02 2017, 18:00

::drinks::

Е, хайде сега, благодаря много, ама то нямам много варианти... ;) Ей го сега, пищи отвън, че иска да го водя нанякъде, вместо да седна да си чета книжка. Какво да го правя.... ;) Каквото сам си направи човек, никой друг... :)
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот mrland456 » 27 02 2017, 05:44

малко друга концепция
mrland456
Новобранец

Мнениеот phil05 » 27 02 2017, 10:31

Те концепциите с този разбойник не са една и две и се преливат една в друга. И затова слагам ей такива " ;) " демек шегувам се.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот phil05 » 23 04 2017, 23:41

Предлагам почасово бейбиситър, с готова програма за забавления, особено подходяща за затворени помещения например в хола и при отсъствие на родителите :) .

Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот phil05 » 30 06 2017, 22:44

Така се пие вода в жегата, не ще от паница. И това през 15 минути тича до чешмата да чака някой да му пусне вода. Изпива сигурно по 10 литра на ден, ако не и повече :) .

Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот stepona555 » 30 06 2017, 23:21

да не го пресече ледената вода ...
А за пускането , пролетта като бяхме в Евиан при прочутата минерална , на една видно много стара улична чешма бяха сложили датчик за близост , като се приближиш протича , дръпваш се спира си веднага :idea:
ИзображениеИзображение
stepona555
Маниак

Мнениеот phil05 » 19 07 2017, 23:46

Е това е, припомних си едни малко отминали години :). Не знам какво се прави сега в такива случаи :).

Връщаш се в къщи и намираш вече порасналото чадо, поканило си за пръв път приятелка ::thumb::. Радваш се, здравейте - здравейте, аз съм.... а аз съм...

Изображение

След няма и 5 минути приятелката го обвива с ръце, може и без това и го захапва за бузата, да се знае кой от тук натаък ще казва какво ще става. Явно се отнася за всички, а най вече за чадото :).

Изображение

Жалко, че след това като почнаха да се гонят, хвърлих някъде телефона че да ги изгоня пък аз навън и не се сетих да снимам на какво приличаха после цветята на жена ми... :(
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот phil05 » 23 07 2017, 14:32

Изображение
Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Barking Dog » 23 07 2017, 14:36

Куче и внуче!!! Да са ти живи и здрави.
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.
Barking Dog
Маниак

Мнениеот phil05 » 23 07 2017, 14:44

Благодаря, жив здрав и ти и всички! ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот phil05 » 23 07 2017, 15:16

Само толкова успях да събера из село в джипката, че да ги махна за малко нагоре из нивите. Да се гонят с кучето и да мирясат малко техите. Хвърлиха колелата и се натъпкаха вътре. Питам ги, колко сте бре, че да не забравим после някой? Един вика: 7 и едно куче! Сега гледам 8 са, без кучето, сигурно не се е броил себе си :) Че и мене :))

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот KDelchev » 23 07 2017, 16:09

Голям бандит ми беше тоя хубостник, много нерви ми строши, иначе уж само мен слушаше, и винаги, като се сетя за него, очите ми се пълнят със сълзи...много го обичах, бях го взел от едното парче месо.

ПС: Веднъж беше спасил приятелката ми, докато го разхождала една вечер, от някакъв психопат, който я нападнал в тъмното, а нашия директно на веждите му /беше сигурно към 70 кила прасето :-D /, та буквално го попилял и държал нападателя на земята, докато пристигне полицията. През това време, оня не смеел да шавне, а само я молил да прибере кучето...

На тази снимка още е мъничък, ще потърся и други...

Изображение
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот phil05 » 08 08 2017, 23:35

Маугли :)

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот phil05 » 17 08 2017, 11:42

Привет, закъса я нещо Артурката... Та да попитам и тук, ако някой може да помогне със съвет. Примерно къде да отида за още една консултация, да препоръча някой друг добър доктор, да не обикалям и вися с кучето по клиниките. Може и за още един път кръвни изследвания на друго място, какви са тези високи стойности...

Ще съм много благодарен, ако някой се сети нещо, може и на лични да не е тук, тая тема е весела и надявам се приятна, да си стои такава.

Offtopic: покажи
От 1 месец насам не си изяжда храната, през ден-два го гони разстройство и очевидно отслабна. Май месец случайно го мерих при ваксината беше към 44 кг. сега е 37. Водихме го вчера в една известна клиника, където съм с иначе с много добри впечатления, цените настрана. Прегледаха го, взеха му кръв и се оказа проблем с черния дроб. Не мога да разбера колко е голям проблема и какво да се прави. Както и каква е причината.

Не я познавам докторката, питам е защо така, какво означава толкова голяма разлика в стойностите, малка ли е, голяма ли е наистина тая разлика, тя казва само - ми да, високи са стойностите. Питам каква може да е причината, да внимаваме и да знаем - тя ми може да е изял нещо. Може да е от храната. Какво да е изял, нали ужким е тук и като излиза все има някой с него.

Питам какво да правим нататък - предписаха му някакви безумно скъпи хапчета за кучета за чернодробната функция и пробиотик. Като вариант - и едни такива за хора, трансметил 500 мг, мислех него да го взема. 2 месеца да ги гълта едните, или другите. Не сме ги взимали, даваме му само пробиотика и нещо за разстройството. Днеска е по добре в тая посока.

Пиша ги за всеки случай тези стойности, другите са в нормата.

ALP-DEA 287 при норма 100-150
ALT 266 при норма 5-60 (!!!) ето тук бил сериозния проблем.
AST 52 при норма 5-55, това пък е в нормата, пак е свързано с чернодробната функция.

Храни се каквото си яде от началото, по малко сварен ориз с малко пилешко без костите, една тенджера му стига за цяла седмица. И основно там храната гранулите, Orijen Original (беше преди Adult), преди месец започнах да му я смесвам с тая Josera, че кой ме посъветва, Орижена имал много протеини и бил по скъп, като че ли тая е евтина...

Изображение

И разбира се цял ден каквото свари да изпроси или който каквото свари да му пробута, най вече децата, бисквитки, корички хляб с нещо отгоре, такива работи. Но не и каквото остане от масата. 1-2 пъти яде малко сладолед с пластмасова лъжичка, че много обича. Защото ако му дам да го ближе, бързо го отхапва целия наведнаж и бяга, затова с лъжичка :) Шегувам се, не вярвам да е от това.

А, и отвреме на време му даваме да си дъвче по някое от онези "уши" дето ги продават, от нещо като изсушена кожа. Да миряса малко, ако стане много досаден. Че ми ги дават евтино там, дето му купувам храната. Та си мисля дали не е от тях, кой знае какъв боклук е и какво има вътре...

Да не би да е пък от тая Josera, че... Нямам идея какво има в тези храни, там консерванти и други боклуци. Ама толкова да повлияе негативно на чернодробна функция... Сега яде само ориза по 2-3 лъжици 2 пъти на ден, гранулите не ги ще, въпреки че я махнах тая Josera, слагам му само на неговата си Орижен.

Разбирам моите чернодробни показатели да се зле :), ама неговите защо? Аз за това и не ходя да си правя кръвна картина.

::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот phil05 » 17 08 2017, 19:02

ПС. По едно време следобяд се сещам, абе какви ги пиша, то срамота, бездомните кучета като се знае какво ядат. какви ли са им чернодробните показатели... :oops: И на нашите предишните двете, дето ядяха каквото им дадем или каквото им падне...

Но може пък точно затова да съм се притеснил, пък нали си го и обичам...Ужким всичко покрай него е най добре и "правилно", а ето пак проблем, значи може да е друга причината ...
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот phil05 » 18 08 2017, 23:38

Все пак, добре че попитах :). Благодаря много на колегата n.gerg, че ме прати при наистина добър доктор ::thumb::, благодаря и на форума разбира се, ето как реално си помагаме! Няма му нищо на Артурката, в смисъл нищо сериозно.

Колегата ако прецени, да каже и да препоръча този доктор и на други, той го познава от дълго време, според мен си заслужава, с две ръце ::thumb::

Ето го кучето преди малко, видимо отслабнал, провиснал му е нашийника и не се стяга, не работи, трябва да му махам звена. Но си унищожава поредната "неразрушима" топка :)

Изображение
Изображение
Изображение

Offtopic: покажи
Доктора с две думи каза всичко, а не половин час мънкане и общи приказки, все едно не искат да ти кажат нещо лошо. Без да го питам, веднага каза - не са толкова високи тия стойности. А тази предишната докторка 5 пъти я питам, това много ли е малко ли е, ама няма успеваемост... Ми високи били... и това е.

А най ме изкефи това: Ела тука бе хубавец, да ти видя очите... Намачка му физиономията, погали го, отвори му очите погледна ги и го плесна - бягай навън, нищо му няма, в цветущо здраве е. А аз - а тия стойности? Той казва ако му имаше нещо сериозно на черния дроб, бялото на очите щеше да е жълто, че и оранжево като морков става. Единия чернодробен показател е висок, другия е в нормата, а те вървят ръка за ръка. Щом е така и всички останали са в нормата, е нещо инцидентно и няма страшно.

И това разбира се не остана само така. Видя подробно всеки един резултат от кръвната картина и го изкоментира и го обясни. Пак накратко и ясно. Каза наблюдавайте го, ако се оправя, не го мислете, ако нещо ви притеснява, обадете се пак.

Каза, че си има заболяване и нещо му е засегнат черния дроб, ама било временно, това се вижда от другите резултати и всичко друго му е 6. Ще му мине, да си пие там какво беше някакъв пробиотик и няколко седмици едно човешко лекарство за черния дроб, дето не е скъпо като кучешкото ::angry::, което ми казаха първо в другата клиника. И ще му мине.

Пак да спомена, не се втрещявам толкова, ама нали все търся някаква логика и смисъл, пък и не ми се оставя така каруцата в калта, ако му има нещо, особено на тоя дивак. Та затова се отплеснах малко и ви занимавах, сори ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот vspiridonov » 19 08 2017, 23:23

Ама колега, ти силно влизаш във филмите :)).
Моя убавец си загуби килата с идването на лятото, това е нормално - свали козина, свали и мазнинките дето му пазиха топло през зимата. Стана ленив от жегата, влачи се през деня, но вечер като захладнее изкукуригва от енергия. Доктор не е виждал от последната задължителна ваксина (и дано скоро да не види де). Та опитай по-спокойно да гледаш този хубавец и с повече доверие към това, което той сам смята за правилно.

Имам усещането, че го гледаш като дете, а той отдавна е възрастен и разполага със себе си подобаващо.
vspiridonov
Почитател

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко останало