слънчеви очила

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Re: слънчеви очила

Мнениеот Puzo » 26 09 2017, 22:12

Хмм, не знам, аз съм късоглед и до такава степен съм свикнал със слънчеви очила, че дори лекичко да се е показало слънцето съм като сляп, ако нямам очила!
Имам спортен Полароид от 9-10 години. Супер очила с поляризация, бюджетни при това!
Да, ама не ги нося вече! ;) К'во ме прихвана преди 2 години за пръв път да дам много пари за очила...и Рей Бан, та Рей Бан... Очите са важни все пак, не съжалявам!
Рей Бан не е това, което е било и може би тая Луксотика е шир потреба, но до такава степен свикнах с Авиатора 3025, че Полароидът ме дразни. ::huh:: Порше Дизайн бях мерил, Карера, ами не ми ги приемат очите! Италия, Албания, Казахстан... Авиаторът си е Авиатор и толкоз! И моите са един от малкото модели с вътрешен антирефлекс и стъкла! А не поликарбонат! Поляризация нямат, но не ми и трябва. Не е фактор за нищо, даже е недостатък понякога...
Когато мъж разговаря с красива жена в продължение на час, му се струва, че е минала секунда. Но ако постави пръста си на горещ котлон, секундата му изглежда като час. Това е относителността. ;)

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот Lamer » 26 09 2017, 22:40

И на мен RayBan са ми фаворит. Нищо, че всяка кифла и всяка батка носи RayBan... вместо диадема. Носил съм различни очила през годините, включително Polaroid, Oakley и какво ли още не. В колата ми стоят едни Relax, били чешки, купих ги по необходимост, в един много слънчев ден, май от Пловдив.
Като ги сваля и сложа RayBan, определено ми е много по-комфортно на очите.Няма напрежение, трудно е да го обясня. Имам два чифта RayBan, с различна "плътност" или както там се нарича. И двата са ми по-комфортни от тези Relax. Не става въпрос за удобство, а комфорт на гледане. Рамките са ми еднакво удобни. И двата са без поляризация, защото при каране ми се случва да виждам слепванията между слоевете на стъклото, т.е. да не виждам пътя. Поляризация-за море или планина. За ежедневие, според мен, не е нужна.
Аватар
Lamer
Маниак

Мнениеот Puzo » 26 09 2017, 22:52

Lamer написа:И на мен RayBan са ми фаворит. Нищо, че всяка кифла и всяка батка носи RayBan... вместо диадема. Носил съм различни очила през годините, включително Polaroid, Oakley и какво ли още не. В колата ми стоят едни Relax, били чешки, купих ги по необходимост, в един много слънчев ден, май от Пловдив.
Като ги сваля и сложа RayBan, определено ми е много по-комфортно на очите.Няма напрежение, трудно е да го обясня. Имам два чифта RayBan, с различна "плътност" или както там се нарича. И двата са ми по-комфортни от тези Relax. Не става въпрос за удобство, а комфорт на гледане. Рамките са ми еднакво удобни. И двата са без поляризация, защото при каране ми се случва да виждам слепванията между слоевете на стъклото, т.е. да не виждам пътя. Поляризация-за море или планина. За ежедневие, според мен, не е нужна.

Е, мислех, че ще има само хейт за Рей Бан тук... :)) Пък то имало колега, който споделя мнението ми. :clap: ::up::
Да уточня нещо: Всеки баДка и всяка кифла носят Рей Бан от 15 или 50 лв! ;) Малко са, които носят оригинални. Поне такива са моите наблюдения.
Моите очила ги взем доста изгодно от тук: http://www.sunglasses-shop.bg/ Сертификати, договори, гаранция 1 година, две кутии, книжки... Сайтът е надежден, категорично! После ходих в "Леонардо" във Велико Търново и ги видях точно със 160 лв нагоре. Нормално... Не е за чудене. :)
Изображение
Когато мъж разговаря с красива жена в продължение на час, му се струва, че е минала секунда. Но ако постави пръста си на горещ котлон, секундата му изглежда като час. Това е относителността. ;)

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот marind » 27 09 2017, 00:34

Puzo написа:Моите очила ги взем доста изгодно от тук: http://www.sunglasses-shop.bg/ Сертификати, договори, гаранция 1 година, две кутии, книжки... Сайтът е надежден, категорично! После ходих в "Леонардо" във Велико Търново и ги видях точно със 160 лв нагоре.

Хмм, оригинален Авиатор на 179лв? :roll: http://www.sunglasses-shop.bg/RB-3025-L0205
Прави ми впечатление също, че всичко им е на промоция -50%. :roll:
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот Sisq0 » 27 09 2017, 01:49

Какво значение има какво носят кифлите и батките? Вие нали уж за вашите очи мислите, не за масите и тренда?

Аз, понеже съм горд собственик на две хубави очи (и душата на дете), имащи нужда от диоптрични очила, нося слънчеви такива само на плажа и при шофиране на дълъг път. Също съм заложил на Рейбан, класически и непретенциозен Wayfarer.
Two things that are essential to life are WD-40 and duct tape.
If it moves and it isn't supposed to, use the duct tape.
If it doesn't move and it's supposed to use the WD-40.
Аватар
Sisq0
Почитател

Мнениеот gata05 » 27 09 2017, 06:50

+1 за Ray-Ban.Аз съм с Predator модела,но ги ползвам само като шофирам на дълъг път
Аватар
gata05
Маниак

Мнениеот alex_slav » 27 09 2017, 08:40

Рейбана си е класика, за мен е нещо като Ролекса при часовниците. Известна марка, достатъчно добра, в над средните цени за очила. Минус, че е пълно с ментета, ама то и при Ролекса е така.

Всичко над нея е малко като екзотика, неизвестни на широката публика марки, трудно намираеми и в повечето пъти по-скъпи.
Аватар
alex_slav
Маниак

Мнениеот Puzo » 27 09 2017, 09:47

marind написа:
Puzo написа:Моите очила ги взем доста изгодно от тук: http://www.sunglasses-shop.bg/ Сертификати, договори, гаранция 1 година, две кутии, книжки... Сайтът е надежден, категорично! После ходих в "Леонардо" във Велико Търново и ги видях точно със 160 лв нагоре.

Хмм, оригинален Авиатор на 179лв? :roll: http://www.sunglasses-shop.bg/RB-3025-L0205
Прави ми впечатление също, че всичко им е на промоция -50%. :roll:

Мда... И аз се бях учудил и бях скептично настроен, но са 100% оригинал. Личи си - рамки, изработка... Хубав сайт. :) Моите за 210 ми излязоха, но те са с вътрешен антирефлекс, както казах и са филтър 2N. За слънчево и по-мрачно време. :) Класиката са 3N. Но аз не искам много тъмни.
Рейбана си е класика, за мен е нещо като Ролекса при часовниците. Известна марка, достатъчно добра, в над средните цени за очила. Минус, че е пълно с ментета, ама то и при Ролекса е така.

Всичко над нея е малко като екзотика, неизвестни на широката публика марки, трудно намираеми и в повечето пъти по-скъпи.

Много добре казано! :clap: ::thumb::
Последна промяна Puzo на 27 09 2017, 09:52, променена общо 1 път

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот nibaru » 27 09 2017, 09:50

Ок е сайта. Бил съм и в магазина им във Видин.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот Puzo » 27 09 2017, 10:10

http://www.sunglasses-shop.bg/RB-3025-0 ... egory_id=0
Ето го модела. И още са го намалили гледам... ::huh::
Евала на промоциите им. Те за това имат много клиенти. Разликата е огромна от някои прехвалени оптики.
Абе досущ както при часовниците! ::thumb:: :)

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот senna » 27 09 2017, 10:33

Модел "The General" от 1990 г., по-известен, като "Пиночет". Авиаторски слънчеви очила с пружини/куки на раменете за сигурност на поставянето и седефени опори за носа и челото. Модел специално направен за пилотите във въздушната акробатиката. :)
Купени чисто нови през далечната 1991 г. от бутика на РейБан в Будапеща, по спомен за 200 $, и от тогава в непрекъсната употреба. 26 години на служба, но до ден днешен изглеждат, като току що разпечатани. ::angel:: Единствените слънчеви очила, с които мога да шофирам и на ярко слънце, и на фарове.
Абсолютно демоде в момента. :lol:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот Puzo » 27 09 2017, 11:07

senna написа:Модел "The General" от 1990 г., по-известен, като "Пиночет". Авиаторски слънчеви очила с пружини/куки на раменете за сигурност на поставянето и седефени опори за носа и челото. Модел специално направен за пилотите във въздушната акробатиката. :)
Купени чисто нови през далечната 1991 г. от бутика на РейБан в Будапеща, по спомен за 200 $, и от тогава в непрекъсната употреба. 26 години на служба, но до ден днешен изглеждат, като току що разпечатани. ::angel:: Единствените слънчеви очила, с които мога да шофирам и на ярко слънце, и на фарове.
Абсолютно демоде в момента. :lol:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

::drinks::

Изобщо не са демоде! ;) Много са си актуални даже. Понастоящем моделът се казва "Оutdoorsman" и е култов наравно с Авиатора и Wayfarer.
Но твоите са си баш Рей Бан Made in USA. Много ценни и държат цена, тъй като ги няма вече. Сегашните от Италия нямат нищо общо, но все пак има известно качество де. :)
Бях намерил подобни на твоите в сайт. Винтидж от 90-те, но просто 500$ не ми се даваха за очила. Щом на моите за 1 година носене с почти непрестанна пот по лицето и бакембардите, надписите не са мръднали, значи всичко е ок. :)
На ментетата за месец, два - надписи няма...

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот NKazakov » 27 09 2017, 11:32

След Persol, които си купих в началото на миналата година, по препоръка на колеги тук........за други очила не искам и да чуя. През летния сезон ги нося минимум 5-6 часа на ден, супер удобни са ми, препоръчвам с две ръце.

п.п. @senna Пак избухна със снимки. ::drinks::
Последна промяна NKazakov на 27 09 2017, 14:28, променена общо 1 път
“The quality goes in, before the name goes on.”
Аватар
NKazakov
Маниак

Мнениеот marind » 27 09 2017, 11:47

Моите са класически Авиатор със стъкла G15. Това, което малко не ми харесва, е баланса, заради стъклата, които са тежички. Ама пък много си пасват с Орис-а :)) ::yahoo:: ::yahoo:: ::yahoo::

Изображение
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот barbarian » 07 10 2017, 17:38

подкрепям колегата за Persol.Супер са.Моите ги взех от Италия а като се върнах се оказа,че в България са по-евтини.
Аватар
barbarian
Активен

Предишна

Назад към Всичко останало