Всичко за Пурите

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Всичко за Пурите

Мнениеот taipan » 21 10 2014, 22:56

Мдааа, така имаме за виното, а защо не и за пурите.

Аз не съм пушач, никога не съм пушил цигари. Но преди години се влюбих в пурите, аромата им, вкуса, усещане и пр.
Не съм разбирач, но съм пушил доста добри, според мен пури, както и доста скъпи. От моя опит, на познати, прочетено и т.н. установих, че най-добрите пури са до 30лв. за пура. Или поне, аз не разбирам разликата. Имате ли любими, пушите ли, как, споделете :thumbup:

Тези дни се насладих наистина на "монтекристо 1" страхотна , лека , ароматна. Беше много качествена, тютюна беше равномерен, листото плътно и единично, а не от различни листа. Умерено влажна, запалих с кедрови пръчици и се отпуснах на аромата. :ugeek:
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Re: Всичко за Пурите

Мнениеот alexandrov » 21 10 2014, 23:16

хехе :)
Аз не съм познавач. Като бивш пушач (1989-1997) открих пурите преди 7-8 години. Започнах и си останах влюбен в кубинските пури. Никоха не можах да харесам по-дълги модели, независимо от произход, бранд или цена. Не обичам да пуша дълго. И до сега пуша рядко, но когато го правя е с Cohiba Club, а откакто излязоха са Cohiba Club White Cigars...
Изображение

Чакам мнения за екзотични пури от хора с екзотични часовници :crazy:
Аватар
alexandrov
Маниак

Мнениеот mitadoc » 21 10 2014, 23:27

Hate приемате ли?
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот alexandrov » 21 10 2014, 23:36

по принцип да, ама хейт за пурите от притежател на Casio си е за бан...
Аватар
alexandrov
Маниак

Мнениеот taipan » 21 10 2014, 23:42

alexandrov написа:по принцип да, ама хейт за пурите от притежател на Casio си е за бан...

Offtopic: покажи
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: за този лаф трябва да те черпя. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

В Хавана Сенс в София имаше на живо свиване на пури. Жалко , че не можах да отида. Кохиба са тежички, и са за по-сериозни пафкачи. Доколкото знам, се дърпа от пурата на 40-60сек.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот taipan » 21 10 2014, 23:48

Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот alex_slav » 21 10 2014, 23:57

Кубински ром и пура, са си класика!! Аз съм пробвал няколко кубински пури от келешлък, не съм фен, но за кубински ром всичко давам!
Аватар
alex_slav
Маниак

Мнениеот stdenev » 22 10 2014, 02:01

Offtopic: покажи
"H" в испанския език не се чете и затова се произнася Коиба... ::drinks:: ::drinks::
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот mitadoc » 22 10 2014, 10:48

Аз имам и друго, освен Casio.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот wheezy » 22 10 2014, 11:27

Partagas №2 ...... Друго мога и да не си купувам :)
Before:
Oris Artelier Small Seconds Pointer Day; Montblanc Meisterstuck PL-7034; Zenith Pilot Big Date; Omega Seamaster Planet Ocean; Romain Jerome Moon Dust DNA; Breitling Colt Chronograph II; Tudor Fastrider Chronograph; Ulysse Nardin Maxi Marine Diver; Zenith El Primero 36000 vph; Fortis Aviatis B-42 Aeromaster Dawn; Panerai PAM 112; Hamilton Pan Europ; Omega Seamaster PO 8500;
wheezy
Маниак

Мнениеот taipan » 22 10 2014, 11:44

wheezy написа:Partagas №2 ...... Друго мога и да не си купувам :)

Май съм пушил такава, но не се сещам мнгоо. Каква и е цената ориентировъчно?

http://galinganchevcigar.blogspot.com/
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот wheezy » 22 10 2014, 12:00

24-25 лв, според зависи туба или само пура.
Before:
Oris Artelier Small Seconds Pointer Day; Montblanc Meisterstuck PL-7034; Zenith Pilot Big Date; Omega Seamaster Planet Ocean; Romain Jerome Moon Dust DNA; Breitling Colt Chronograph II; Tudor Fastrider Chronograph; Ulysse Nardin Maxi Marine Diver; Zenith El Primero 36000 vph; Fortis Aviatis B-42 Aeromaster Dawn; Panerai PAM 112; Hamilton Pan Europ; Omega Seamaster PO 8500;
wheezy
Маниак

Мнениеот taipan » 22 10 2014, 12:03

Мда. пушил съм я, сега и видях снимката. Страхотна е !! Как ги пушиш? Навлажняваш ли тютюна, за по-бавно горене?
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот wheezy » 22 10 2014, 15:01

Пуша ги най-вече с удоволствие :D

Иначе - не навлажнявам, леко я омачквам само в началото, така да ми дойде настроението един вид :) И я паля бавно от всички страни.
Before:
wheezy
Маниак

Мнениеот Bartek » 23 10 2014, 03:06

Темата е супер, нека споделят "павкачите". Аз по едно време бях залитнал доста в тази посока. Не пушач съм и паленето на пура при мен трябва да е обвързано с празник, приятна обстановка и алкохол. Тъй като човек е суициден индивид и има склонност да се заморазрушава, поне да бъде с нещо качествено. ::drinks:: Не ме привлича толкова самото пушене, колкото ритуала по палене и другите фетиши. Избирам ръчно свивани пури, не си позволявам да имам повече от 2,3 тъй като пуша рядко и въпреки, че ги държа в Хумидор с влагомер, домашните условия си указват влияние. В средния клас Партагас и Ромео и Жулиета №2(едни от най-продаваните в света) са много добри, но тук винаги по-доброто предстои, тъй като има много по-добри пури. Монте Кристо също са много известни и купувани. Естествено класика си е Коиба, но на мен ми идват скъпи и не съм посягал...засега. По евтините Hoya de Monterey и Punch мисля, че си заслужават. Пробвал съм някоя друга Домениканска, но кубинките са по-добри. Манията тук е не по малка от тази с часовниците, зачитал съм се във форумите за пури, там има пичове с по 50-100 пури и на горе. Едни хумидори като шкафове, влагомери и пр. Даже си ги менкат. Луда работа. Но всичко си иска подръжка и време. Аз имам кутия за 10 пури(лош подарък, едно гласче от вътре те кара да я пълниш :)) ), която от доста време седи празна, но когато има пури трябва да я попоглеждам през 2-3 дена, да следя влажността, да я поливам и така, абе всичко иска грижи.
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот taipan » 23 10 2014, 09:49

Bartek написа:Темата е супер, нека споделят "павкачите". Аз по едно време бях залитнал доста в тази посока. Не пушач съм и паленето на пура при мен трябва да е обвързано с празник, приятна обстановка и алкохол. Тъй като човек е суициден индивид и има склонност да се заморазрушава, поне да бъде с нещо качествено. ::drinks:: Не ме привлича толкова самото пушене, колкото ритуала по палене и другите фетиши. Избирам ръчно свивани пури, не си позволявам да имам повече от 2,3 тъй като пуша рядко и въпреки, че ги държа в Хумидор с влагомер, домашните условия си указват влияние. В средния клас Партагас и Ромео и Жулиета №2(едни от най-продаваните в света) са много добри, но тук винаги по-доброто предстои, тъй като има много по-добри пури. Монте Кристо също са много известни и купувани. Естествено класика си е Коиба, но на мен ми идват скъпи и не съм посягал...засега. По евтините Hoya de Monterey и Punch мисля, че си заслужават. Пробвал съм някоя друга Домениканска, но кубинките са по-добри. Манията тук е не по малка от тази с часовниците, зачитал съм се във форумите за пури, там има пичове с по 50-100 пури и на горе. Едни хумидори като шкафове, влагомери и пр. Даже си ги менкат. Луда работа. Но всичко си иска подръжка и време. Аз имам кутия за 10 пури(лош подарък, едно гласче от вътре те кара да я пълниш :)) ), която от доста време седи празна, но когато има пури трябва да я попоглеждам през 2-3 дена, да следя влажността, да я поливам и така, абе всичко иска грижи.

Да съгласен съм! Пуших Коибата, от по-тежките, и щях да падна от терасата. Задавих се силно, чак видях светлина пред очите. :lol: :lol: За непушач като мен се оказа много тежка - тогава. Съгласен съм с теб, целия ритуал е кефски. Топвал съм връхчето в уиски. Страхотно е, или по-вероятно е, да не е кой знае, какво различно, но четейки за цялата традиция при палене, подготовка, вкуса и описано с красиви думи кара мозъка ми да се кефи и да си казва УАУ. Иначе, в този фетиш има хора, даващи по една торба пари за него. Аз самия се усещам, че от време на време яко залитам. Сега пак ми се припуши. :lol:
Представяш ли си, едно яко шкембе с чесън и люто, и после една хубава пура. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Да имам компания сипвам и една бира на песа, пием си, аз си пуша и те така. :mrgreen:
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот alex_slav » 23 10 2014, 09:59

Аз съм пробвал Cohiba в туба и Romeo y Julieta mini кутия с много пурички вътре. Бяха подаръци. Реално като съм пушил, не усещам толкова силно миризмата, отколкото, ако някой друг пуши до мен, не знам защо е така..
Изображение
Аватар
alex_slav
Маниак

Мнениеот taipan » 23 10 2014, 10:10

Аз пушейки задържам дима в устата известно време преди да го изпусна и края , където е най-силен тютюна и люти много ме кефи ::drinks::
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот mitadoc » 23 10 2014, 10:15

Аз пък като усетя пушач на пури наоколо и се махам.Няма такива фъшкии.Остра.сладникава,дразнеща и натрапчива миризма.На околните не им е приятно да дишат тези зловония...Та,нали се чудехте дали се усеща...дам,усеща се и то доста.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот taipan » 23 10 2014, 10:19

Йей, Митко и статистика е извадил. Никой не те кара да стоиш при пушачи Мите!
Аватар
taipan
Маниак

Следваща

Назад към Всичко останало