Кой се топли с климатик?

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Re: Кой се топли с климатик?

Мнениеот bright » 03 12 2017, 17:00

Аз лично се отоплявам с климатик вече 20 години и имам известен опит! Първоначално имах лошия късмет в средата на лятото да свършат всички подходящи за моето помещение инверторни Panasonic-и и "кацнах" на марката LG с инверторна девятка, която тепърва откриваше този пазар! Пълен кошмар зимата - още при 4 градуса почваше да се опитва да размразява незамръзналата външна пита - и така през 40 минути ... Междувременно за детските стаи взех класически седмици на Panasonic (от Малайзия) и децата караха зимите без проблем. На осмата година многострадално LG се предаде и след изчитането на всичко попаднало ми по темата се спрях на Daikin Ururu Sarara. Дотогава си мислех, че съм имал климатик! Това е уникална машина, която може да проветрява, да пречиства въздуха, не плесенясва и най-важното- почти не се чува! Преди 5-6 години купих на майка ми два подови Daikin-a и много ми допадна възможността да се програмират в отделните дни на седмицата! А иначе апартаментът в които живея с изолация и читава дограма! Бих препоръчал на всеки, които му предстои покупка на такава машина да обърне внимание и на тази марка!
bright
Новобранец

Мнениеот stefanov_s » 03 12 2017, 17:33

Имаме в офиса Дайкин-и и спокойто мога да кажа, че това е нещо като S класа при климатиците. Страшен лукс, ефективност, възможности, сила, надеждност, та дори визия.
stefanov_s
Активен

Мнениеот Torro » 03 12 2017, 22:22

Първите впечатления от PANASONIC CS/CU-E9QKEW са отлрични. Тих е и топли отлично, но и външните температури още не са страшни. Все пак допирът ми с този климатик е съвсем от скоро и по-нататък пак ще пиша за впечатленията си.
Torro
Маниак

Мнениеот diksanal » 03 12 2017, 23:46

Torro,като комфорт как е-Панасоник ползваха по голями турбини по спомен,как се усеща струята на обдухване,колко степени има за регулиране,как тръгва да обдухва след пауза?
"Той е богат или беден според това, което е, а не според това, което има."
Бийчър.
Аватар
diksanal
Маниак

Мнениеот Torro » 05 12 2017, 21:05

Този Панасоник е с пет степени на скорост на вентилатора /турбината/при ръчен избор и Ауто. Струята я усещам плътна без да е неприятна и шумът е тих/не знам как да го нарека/ Плътността на струята предполага по-силен шум и за това казвам, че шумът е тих. В момента, по препоръка на монтажниците, държа климатика на Ауто-режим , но не съм забелязал как тръгва след режим на размразяване и съпътстващата пауза. Мисля си, че тръгва бавно после на по-силна степен и като стигне зададените параметри намалява .
Има и три мощностни режима на работа - мощен, нормален и тих.
Torro
Маниак

Мнениеот Torro » 18 01 2018, 10:27

И така. Жилището ми е малко само 48кв.м. жилищна площ. Но имам жена, която грам не търпи студ и малко детенце, което само се въргаля по пода, та държа в апартамента да е топло. Отоплявам двете стаи с климатици, една 10-ка Тошиба / на 10г. , но е висок клас / и новия Панасоник 9-ка. Нямам централно захранване с топла вода и бойлерът непрекъснато е включен, непрекъснато се мият чинии и се вземат душове, отделно ползване на готварска печка и в крайна сметка 106лв. месечна сметка за ток. Е, вярно, че зимата до момента не е тежка, но и климатиците май са си икономични. Тихият режим на Панасоника наистина е тих. Ако някой търси подобен климатик с подобни параметри го препоръчвам.
Torro
Маниак

Мнениеот Toshiro » 18 01 2018, 10:52

Torro написа:Е, вярно, че зимата до момента не е тежка, но и климатиците май са си икономични.

Средно дневните температури са все още положителни. Нормално да са икономични. ::drinks::
Toshiro
Маниак

Предишна

Назад към Всичко останало