Кой как и къде обича да отмаря (Идеи за почивка)

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Кой как и къде обича да отмаря (Идеи за почивка)

Мнениеот stdenev » 09 08 2016, 00:28

В една друга тема се развихриха страстите около този въпрос (viewtopic.php?f=4&t=29721), та в крайна сметка решихме да отворим нарочна тема по въпроса. :)
Така хем ще споделим помежду си, хем ще почерпим идеи от другите.

Така или иначе аз отварям темата, та ще започна първи.
Аз съм си скучен до безумие и любител на класиката. :))
Играя го все още патриот ;), та си ходя на нашето Черното море (знам, че има много какво да се желае - меко казано...) и то само по северното. Ходим си семейно - аз, жената и детето за повече спокойствие. :)
Обичам да ходя преди или около средата на Юни, за да няма много навалица, щото от лудницата ме "накацват врабчетата", както казва една позната, а и не обичам жегите.
Последните години ходя на Албена и съм много доволен - прилични цени, няма презастрояване, няма тълпи - а бе става си. All inclusive - не е кой знае какво качество, но си е удобно за семейство с малко дете.
Оставям си няколко дни за по-диво местенце - примерно Крапец (преди Дуранкулак) - дълги плажна ивица, с тук-там по някой човек и дори няма от любимите на всички ни концесионери... :))

Изображение

Изображение

[url=https://postimg.org/image/eq63ioied/]Изображение[/url
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Re: Кой как и къде обича да отмаря (Идеи за почивка)

Мнениеот senna » 09 08 2016, 00:46

Страхотно! Адмирации за патриотизма, но и мястото си го бива! ::up:: Излъчва спокойствие. Нямам време да кача снимки сега. Спи ми се. :yawn: Утре ще се включа с фотоси. Бягам на Юг аз. Ама много на Юг. Семейно, но пък за дълго. :)) А от този тип почивка си почивам после на две гуми. Сам, но пък за кратко. :lol: Още по-на Юг. Всеки ден замръквам на различно място. И се будя на различен плаж. Но това са само летните варианти. Ще стане интересна тема, като другата където оставихме Косьо сам, но не за дълго. Скоро пак и там. :) ::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот trk2 » 09 08 2016, 01:13

Тази година за първи път ходих в Турция. Много съм доволен- пет звезди ултра ал инклюзив плюс.
Излезе по 160 лева човеко- ден заедно с транспорта, полета е час и пет минути ама за чекирането на багажа трябваше да отида цели два часа по –рано !?
В турския град Бодрум е пълно с часовници ментета и всеки втори носи някаква фалшиви тупалки, които в началото вземах за оригнали. Местните не подозират истинската цена на оригинала и не могат да проумеят защо е нужно да се дават толкова много пари.
На пазара в града е евтино за пример ще дам- открих джобен швейцарски хронограф за около 250 лева преди пазарлъка, или пък Тудор с метална верига за 2300 лева, с кутия и документи също преди пазарлъка.
Най-странно ми се стори това, че в комплекса където бях отседнал продаваха оригинални Ролекс и Франк Мюлер.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот stepona555 » 09 08 2016, 01:22

Доста голяма ми се вижда тая къщичка за птици на дървото , като бях пионерче правехме за по дребни представители на фауната.
::drinks::
stepona555
Маниак

Мнениеот trk2 » 09 08 2016, 01:30

stepona555 написа:Доста голяма ми се вижда тая къщичка за птици на дървото , като бях пионерче правехме за по дребни представители на фауната.
::drinks::

Децата могат да си играят там зад нея е футболно игрище с истинска трева с играещ треньор- професионален футболист от Мали. Малко по в страни има цял мини град изграден за децата, има си аниматори, детски увеселителен воден парк, детска дискотека, аниматорите говорят руски, а някой и български, абе може да забравиш, че си с дете на почивка.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот taipan » 09 08 2016, 08:35

В Бодрум, Дидим, Кушадасъ и др. хотелите ги водят 5*, но реално са 4+. Истинските 5* са от Анталия, Алания и региона. :)
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот Anthony » 09 08 2016, 10:34

Както споменах в другата тема, аз не обичам да почивам в хотели, защото искам да виждам максимално малко хора докато го правя. Предпочитам Гърция, където си наемах апартамент или къщичка, но отскоро направо си купих една такава, на 270 км от София в Паралия Офриньо :) Колкото затова, че трябвало сам да си готвя и чистя - имам 3 таверни на 200 метра, както и осигурено почистване срещу 5 евро на час. А пък да си изпека прясна риба на барбекюто или голяма телешки стек хич не ми тежи и според мен е много по-вкусно от ужасния all inclusive, който съм пробвал по нашето море. Като цяло не обичам плажа особено и предпочитам да си лежа на сянка с книга в ръка.

Изображение

Иначе в Турция ми се ще да пробвам, там цените ще падат все повече заради атентатите, а не съм чул някой да е недоволен от храна и обслужване.
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот Bartek » 09 08 2016, 10:55

Хайде понеже вкарах смут и негативни емоции в другата тема, да до пренеса положително в тази. Това е едно китно балканско селце с име Кръвеник. Намира се на 40км. от Габрово и 9км. от Априлци. Открих мястото случайно преди 2 години и посетих няколко пъти. Това е затворен комплекс с име "Романтика", създанен е към 2009г. вложени са в него много средства, но това което ми прави впечатление след поредното отбиване там е, че се занимарява по субективни и може би финансови причини. Това място за почивка и отдих е уникално, след ставане сутрин и излизане на терасата виждате връх Ботев и Триглав в краката си. Много релаксиращо и всеки път различно.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Има закрит и открит басейн, ресторант, уникална детска площадка и закрит детски кът. Цените са народни, а природата уникална.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот trk2 » 09 08 2016, 10:58

taipan написа:В Бодрум, Дидим, Кушадасъ и др. хотелите ги водят 5*, но реално са 4+. Истинските 5* са от Анталия, Алания и региона. :)

Не съм специалист по звездите нито пък имам някакъв опит, но трудно мога да си представя нещо по- добро, но мога да опитам- например в хладилника вместо две бири всеки ден, може да поставят по една каса :)
Шегата на страна, ще се опитам да изброя нещата които ме впечатлиха.

Пълен релакс- нямаш грижа за нищо, оставяш си хавлията на плажа, стаята разхвърляна, масата кочина, дюшека захвърлен в аквапрака и докато мигнеш или погледнеш настрани всичко е подредено. За първи път в живота си видях инвалиден стол, с който може да се влиза в морето.

Грижовно отношение- персонала излят по калъп изпънат като струна, ако припаднеш от пиене на бара, ще те натоварят на голф количка, ще те положат на леглото в стаята ти и ще те обърнат да спиш на страни за да не задавиш от повърнатото. Ако викаш на мача за Русия и персонала също ще те подкрепи независимо какво мисли за Путин. Тънки психолози, като се прибереш в стаята намираш картина нарисувана от някоя дете гост на хотела специално за твоята стая или пък писмо написано на ръкописен български от момиче от персонала, което са издирили специално за теб.

Красота- комплекса е потънал в тропическа растителност- цветя и дървета и от морето не се вижда че има сгради. Въпреки това главната сграда е внушителна с мрамор, който полират всяка нощ до припадък така че сутрин като влезеш ченето ти увисва от чистота и блясък.
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Toshiro » 09 08 2016, 11:01

То в Турция е само храна и обслужване, но по-добре да не излизаш от комплекса. Ходил съм. Стига ми. Откакто отвориха Маказа, в България на море - по-добре не!
Toshiro
Маниак

Мнениеот monopola » 09 08 2016, 11:09

Хубава тема :)

Няма нищо по-хубаво от Южното Българско море и истинските острови в Гърция.
Всичко по южно от Созопол (без Приморско, Китен и Царево) - къмпинги, плажове, барове, великият Синеморец и застаряващо модерният Лозенец. Ахтопол го минавам без да спра и за цигари даже, по-добре Варвара.
Всичко острови на поне 50 километра от континентална Гърция.
Дали ще е палатка, къмпинг или хотел ми е все тая, allinclusive хич не обичам, някак си ми е ограничаващо, предпочитам да знам, че мога да вечерям където си искам. Изключения правя, ама малки.
Големи комплекси с много хора не харесвам. Липсва ми идеята за почивка, ако съм в някакъв хотел като малко село с още няколкостотин човека вътре.
А и аз предпочитам кратки почивки, уикенди от по 3-4 дни ми идват чудесно.
Началото или края на лятото - Гърция, че да не е лудница и съвсем жега, пък и цените са далеч по-добри и всъщност времето е по-хубаво от юли и август, иначе всеки уикенда на нашето си море.
Може би ще допълня Гърция с нещо подобно в Италия. Предпочитам винаги с кола, пътя не ме плаши, а ми харесва да мога да обикалям навсякъде.
Като видя стерилни плажове с чадъри и шезлонги и ми става тегаво. На плажа или книга или някакви водни забавления, винаги съм с плавници и маска, че и харпуна за всеки случай.
Редувам ги пусти плажове, дето няма нищо, с такива с яки барове. Лошото е, че алтернативните барове стават все по-модерни и виждаш хора, дето хал хабер си нямат какво правят там, просто искат да се тагват.
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот senna » 09 08 2016, 11:10

Ехаа, темата се развихри. :thumbup: И снимки малко от мен. Зад граница никаква недвижимост не бих купил. Това ще ме принуди само да "почивам" до втръсване на едно и също място само. :) Кемпер е решението за Гърция особено, страшно уредени къмпинги. За мен мотора, спалният чувал, палатката и шезлонга на дека върху ферибота е най-доброто решение за там.

Нека не подценяваме нашето черно море. Вярно, обслужването куца още, но природата компенсира. Родното Южно Черноморие. Все още има диви местенца, макар и трудно достъпни. И по-добре май. :wink:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Гърция, бяло и синьо. Превъзходна кухня и истинско узо. :wink:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Нашите си планини. Късчета от рая!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Петте звезди за бизнес командировки стават, но не мога да си почина в тях. Толкова лукс ми натоварва психиката. :)) ::drinks::
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот trk2 » 09 08 2016, 11:18

Сенна, българските снимки откъде са, сложи линк от мапс, мисля че ми хареса идеята за уикенда :)
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот monopola » 09 08 2016, 11:21

На едната снимка от онзи плаж малце по надолу от Бутамята не слагай публично координати :) Да си остане колкото може по таен ако може :) Които иска да му обясня как се стига до там да пише. ::drinks:: ::drinks::

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот taipan » 09 08 2016, 11:26

Аз не познавам човек, който да отиде на 5* и да е натоварен. :lol:

Българското черноморие ЙОК от години :sick: Гърция и Турция - да! Албания - да! Още не съм ходил в Португалия, Испания и Италия на почивка, но приятелите ми, които са ходили споделиха чудесни впечатления и отзиви. Тази година май ще ми се размине и Кипър, но догодина със сигурност живи и здрави ще споделя от там :ugeek:
Мен лично нашите курорти ме загубиха с отношение, некачествена храна, некомпетентно обслужване и пр. Хотелиерите си мислят, че меню закуска филийка с маргарин "АРО" и преплакната чаша чай и разни други помии и да ми се обясянва, че това е закуска като за 4* или 5* , а на обяд да ми дават бисквитена торта и пиле със зеле, все едно съм в някой стол, а хотела да има претенции за 4 или не знам си колко звезди!! Нелепо е!! За капак ми се искат 180лв за нощувка в двойна стая. :lol:
А относно Бутамята и Синеморец, мисля, че отдавна не е тайно място, напълни се и това село. :thumbdown:

TRK2, отиди примерно на почивка тук: http://www.booking.com/hotel/tr/delphin ... al;ucfs=1&

Ще видиш разликата, особено в ултра ол инклузива, ще пиеш и ядеш отбрани продукти. ;)
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот senna » 09 08 2016, 11:34

monopola написа:На едната снимка от онзи плаж малце по надолу от Бутамята не слагай публично координати :) Да си остане колкото може по таен ако може :) Които иска да му обясня как се стига до там да пише. ::drinks:: ::drinks::

:lol: :lol: Пиши му ти на Коцето на лично къде са Липите. Някога е бил товарище за въглища. Пясъка е размесен с въглищен прах. Стои малко по-тъмен и е нежен като коприна. Спирам с рекламата, че след час два тръгвам натам и искам да съм сам на него. ;) Е, за съфорумци ще направя изключение. ::drinks::
Другите снимки са от Ахтопол, яз Калин, и ждрелото на Ябланишка. За Калин има тесен път с камениста настилка. 16 км изкачване от Пастра с денивелация от 1600 метра. Наклон 16%. 10 км на първа. Без да си си проверил охлаждането, не рискувай. И си вземи мухарката. :))
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот taipan » 09 08 2016, 11:36

senna написа:
monopola написа:На едната снимка от онзи плаж малце по надолу от Бутамята не слагай публично координати :) Да си остане колкото може по таен ако може :) Които иска да му обясня как се стига до там да пише. ::drinks:: ::drinks::

:lol: :lol: Пиши му ти на Коцето на лично къде са Липите. Някога е бил товарище за въглища. Пясъка е размесен с въглищен прах. Стои малко по-тъмен и е нежен като коприна. Спирам с рекламата, че след час два тръгвам натам и искам да съм сам на него. ;) Е, за съфорумци ще направя изключение. ::drinks::
Другите снимки са от Ахтопол, яз Калин, и ждрелото на Ябланишка. За Калин има тесен път с камениста настилка. 16 км изкачване от Пастра с денивелация от 1600 метра. Наклон 16%. 10 км на първа. Без да си си проверил охлаждането, не рискувай. И си вземи мухарката. :))

Я като ходите често в Синеморец да попитам, корабчето - бара има ли го още на скалите?
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот monopola » 09 08 2016, 11:43

да, и е още по-добър бар :)

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот taipan » 09 08 2016, 11:47

monopola написа:да, и е още по-добър бар :)

Да, беше много готино там. Късно вечер, прохладно, сигурно собствениците са същите. Художника и дъщерите му. А в центъра на Синеморец онова кръчме с рибите има ли го още?
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот monopola » 09 08 2016, 11:50

е така вече не знам :) Има доста ценителски кръчми и въобще места там. Някой са си местни легенди :)

monopola
МОДЕРАТОР

Следваща

Назад към Всичко останало