Кой как и къде обича да отмаря (Идеи за почивка)

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Re: Кой как и къде обича да отмаря (Идеи за почивка)

Мнениеот stepona555 » 11 08 2016, 12:27

Много искри много напрежение се е натрупало, наистина е време за почивка.
Да се върнем на самата почивка.А тя е на първо място спокойствие.
Понеже ползвам форума и за информация , ще си позволя да задам един обобщаващ въпрос по темата средна Гърция, колко все пак струва една седмица за двама души в някое спокойно гръцко село не много далеч от морето.
Досега съм ходил само на еднодневни разходки понеже жена ми е от Гоце Делчев и цените по плажа и в магазините бяха с 50% нагоре от еспана.
Не бих питал , ако по нагоре в темата колегите Антони и Проте не бяха цитирали числа които се различават с порядъци.
Поздрави на всички почиващи
stepona555
Маниак

Мнениеот Toshiro » 11 08 2016, 12:32

Цените са направо по две в сравнение с България и Испания. 7 дена не стоим. За 5 нощувки в 3 звезди до плажа, няколко кръчми, каяк, туй-онуй джобна пара, нафта и магистрални такси - 1000 лева. В България харча повече. Няма екземи, гъбички, диария и подобни екстри. Личи ли си, че не съм патриот? :))
Toshiro
Маниак

Мнениеот Anthony » 11 08 2016, 12:38

stepona555 написа:Много искри много напрежение се е натрупало, наистина е време за почивка.
Понеже ползвам форума и за информация , ще си позволя да задам един обобщаващ въпрос по темата средна Гърция, колко все пак струва една седмица за двама души в някое спокойно гръцко село не много далеч от морето.
Досега съм ходил само на еднодневни разходки понеже жена ми е от Гоце Делчев и цените по плажа и в магазините бяха с 50% нагоре от еспана.
Не бих питал , ако по нагоре в темата колегите Антони и Проте не бяха цитирали числа които се различават с порядъци.

Аз бих ти препоръчал Офриньо. Наем за студио е около 50 евро на вечер, апартамент с 2 спални и 1 баня е около 65 евро, а самостоятелна къща може да намериш между 85 и 150 евро, в зависимост от размера и качеството. Има и хотелчета, но не съм запознат какво предлагат. Всичко ти е на максимум 200 метра от плажа, който пък е дълъг над 20 км. Има диви места, има и лудница - става за всеки вкус в общи линии. Цените в таверните са прилични - калмари от 5-8 евро, октопод 7-8 евро, телешки стек 8-9 евро, миди 5-6 евро, бирата е 2-3 евро. Почти всички апартаменти и студия имат условия за готвене, както и барбекю, тъй че можеш спокойно да си приготвяш разни неща, стига да ти се занимава. Цените в супермаркетите са сходни с тези в България, може би 10% по-високи за някои неща, но храната е много качествена, особено месото. В селото има 3-4 месарници, магазини за риба, фурна, малки супермаркети и 2 големи от сорта на Била/Кауфланд. Намира се на 100 км след Кулата, но може да минеш и през Гоце Делчев (130 км са ти оттам през Драма). Между Кавала и Серез се пада. На по 50 км и от двете. Ако имаш интерес, мога да ти дам телефон на агенция за недвижими имоти там, собственост на българка. Тя ще ти намери точно каквото ти трябва.
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот mitadoc » 11 08 2016, 13:07

Национален спорт е да гледаш в чуждата купичка :)
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот senna » 11 08 2016, 13:27

Toshiro написа:Цените са направо по две в сравнение с България и Испания. 7 дена не стоим. За 5 нощувки в 3 звезди до плажа, няколко кръчми, каяк, туй-онуй джобна пара, нафта и магистрални такси - 1000 лева. В България харча повече. Няма екземи, гъбички, диария и подобни екстри. Личи ли си, че не съм патриот? :))

В случаят патриотизма няма място! Подкрепям колегата Toshiro, за почивка без изброените от него "екстри" от медико санитарно естество.
Само да обясня, за някой може да е интересно. Огромна по дължина брегова ивица, силно солено море и прости правила пазещи чистотата и ландшафта на всичко това. Плажовете са частни, няма такива завоалирано завъртяни измишльотини като публична държавна собственост и тарикатлъшки концесионни заобикалки. Абсолютна безпрекословна забрана за застрояване зад пътя от към морето. Точка. На всяко легло 1 куб.метър септика. Първо ямата после строежа. Проба от бетона за пропускливост преди затварянето на ямата. Точка. Който иска да стори ол инклузив комплекс с 300 легла. 300 кубика септика щом може да копае Моля, да заповяда! Тръба в морето е равносилно на затвор. Директно.
Бих си позволил да препоръчам за семейна почивка селцето Олимпиада. В нета има доста информация, който го интересува.

Изображение

::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот taipan » 11 08 2016, 13:58

stepona555 написа:Много искри много напрежение се е натрупало, наистина е време за почивка.

Сега е сезона и нормално цените да са по-високи. Аз бих препоръчал и Тасос, Потос и околностите обаче септември. По-спокойно е, и за 70-на евро ядеш прясни морски дарове в която кръчма поискаш. Нощувките на брега в приятни къщи за гости по 80лв. двойна стая. Август ми е горещо на мен за Гърция, завира канчето. Пробвай и Милес мисля, че се казваше селото, до Серес е. Много е приятно и там. Цените естествено са височки в момента.
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот Anthony » 11 08 2016, 14:19

senna написа:
Toshiro написа:Цените са направо по две в сравнение с България и Испания. 7 дена не стоим. За 5 нощувки в 3 звезди до плажа, няколко кръчми, каяк, туй-онуй джобна пара, нафта и магистрални такси - 1000 лева. В България харча повече. Няма екземи, гъбички, диария и подобни екстри. Личи ли си, че не съм патриот? :))

В случаят патриотизма няма място! Подкрепям колегата Toshiro, за почивка без изброените от него "екстри" от медико санитарно естество.
Само да обясня, за някой може да е интересно. Огромна по дължина брегова ивица, силно солено море и прости правила пазещи чистотата и ландшафта на всичко това. Плажовете са частни, няма такива завоалирано завъртяни измишльотини като публична държавна собственост и тарикатлъшки концесионни заобикалки. Абсолютна безпрекословна забрана за застрояване зад пътя от към морето. Точка. На всяко легло 1 куб.метър септика. Първо ямата после строежа. Проба от бетона за пропускливост преди затварянето на ямата. Точка. Който иска да стори ол инклузив комплекс с 300 легла. 300 кубика септика щом може да копае Моля, да заповяда! Тръба в морето е равносилно на затвор. Директно.
Бих си позволил да препоръчам за семейна почивка селцето Олимпиада. В нета има доста информация, който го интересува.

Изображение

Точно така е, с изключение на плажовете. Не са частни, а държвани или общински и вече е все по-трудно да се слагат чадъри на тях. Преди беше достатъчно да имаш хотел на първа линия, след това вече искаха да имаш заведение, но вече и това не признават, трябва да направиш бийч бар, да имаш задължително някакъв атракцион (водно колело, лодка) и да плащаш много сериозни пари. Таверните плащат по 12 евро на месец за правото да сложат чадър, но вече и това става незаконно, ама те продължават да го правят въпреки солените глоби. За нас като потребители е добре, защото получаваш напълно безплатно шезлонг и чадър, стига да си поръчаш нещо за пиене или едно кафе, а не да ми вземат 30 лв. само за удоволствието да съм на сянка, както е у нас. Не знам защо така ги натягат гърците в момента, но е факт. Иначе в общи линии всички собственици на имоти си слагат чадъри на плажа, което доскоро не е било проблем, но сега минават от общината вечер и оставят бележка да го махнеш, иначе щели да те глобят или да го премахнат те. Никой не го прави, обаче :) Строежите на плажа са абсолютно забранени, но в района на моя имот има доста такива. Всъщност, той целия "курорт" е построен в земеделска зема и в повечето случаи незаконно, но гърците са решили да понапълнят хазната и срещу солена глоба всички са си узаконили имотите, включително и тези на плажа. Смята се за заварено положение и не ги бутат. В момента разрешително за строеж се вади доста трудно, а ти си изброил голяма част от изискванията, но има още. Например, всички работници на строежа трябва да се осигуряват в Гърция и т.н.
При мен, за голяма радост, започва изграждане на канализция по европроект. Трябва да е готова до 2 години. Иначе ямата не е болка за умиране. За 100 евро се почиства, общо взето макс веднъж годишно. Зависи колко се ползва имота. Имам имоти в Бургас и Поморие, но не съм стъпвал там на почивка от години, няма и да го направя скоро. Просто в Гърция ми е страшно спокойно, не се изнервям от кофти обслужване, дребни тарикатлъци, прости селяци и всичко останало, което в България ми трови почивката.На север все още има хубави местенца, особено към Дуранкулак, ама е много далеч от София, да му се не види.
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот Pfote2 » 12 08 2016, 15:43

Колега, сложи, ако обичаш няколко снимки от тая Олимпиада. През септември става ли за плаж още? Нали съм тук на правилното място Идеи за почивка.
И последно. Има ли българи?
Pfote2
Маниак

Мнениеот taipan » 12 08 2016, 16:53

Pfote2 написа:Колега, сложи, ако обичаш няколко снимки от тая Олимпиада. През септември става ли за плаж още? Нали съм тук на правилното място Идеи за почивка.

Става, доста е топло.
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот senna » 12 08 2016, 17:25

Pfote2 написа:Колега, сложи, ако обичаш няколко снимки от тая Олимпиада. През септември става ли за плаж още? Нали съм тук на правилното място Идеи за почивка.

В предните ми постове снимките от плажа с таверната са от там. Толкова съм щракнал. Слагам ти един линк към изображенията в гуглето.

https://www.google.bg/search?q=olimpiad ... CBoQsAQIXg

ето и още от нета

http://www.feelgreece.com/bg/olympiada

В мапс има също.

Личният ми опит е транзит с мотора, вечеря и една нощувка на плажа :)) . Двама от групата, с които се движим обаче почиват семейно там от години (а са хора имащи наистина нужда от истинска почивка) . Наемат си квартира в самият център. Да, септември е добре, ако жегата те уморява. Личните ми впечатления са за много спокойно място съчетаващо красива природа, исторически забележителности (има цял хълм с древногръцки руини, мястото е харесвано доста отдавна :)) ) , прясна и добре приготвена храна, приятелско посрещане и перфектно обслужване, хубав плаж с пясък. Места и скали за гмуркане и разглеждане. Доволно зеленина, че хубавите големи дървета не са често срещани в тази част на средиземноморието. За чистотата, бистротата и безметежието няма да споменавам повече. На около 300 -350 км от Сф. Преди първият ръкав на Халкидики. Има живописен път през планината ако влизаш на Кулата. Аз лично не видях, но мисля че е нормално е да се срещат сънародници. :)
Влизайки в селото асфалтовият път се пресича от бистра рекичка, няма мост. Реката си тече през пътя. Направо ме разби това. Никъде не бях виждал подобно нещо. А не е, като да не съм виждал. :)
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот Pfote2 » 12 08 2016, 17:51

Благодаря за снимките.
Pfote2
Маниак

Мнениеот marind » 13 08 2016, 15:17

Offtopic: покажи
Колеги моля ползвайте бутона офтопик! Не сме длъжни да ви четем полемиките.
Подканата и офтопиците са раздадени от модератора ТРК2

На мен пък ми е много странен този бутон :) Така или иначе, сигурен съм, че всеки го цъка и чете написаното, дискусията си върви с него и без него :)) А темата се превърна в типичен "булгарише стайл", което наистина е тъжно :wink:

mitadoc написа:Национален спорт е да гледаш в чуждата купичка :)

Абсолютно! ::up::
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот vvgospodinov » 13 08 2016, 18:37

Аз съм сефте в отпуска от 2 години. Просто ми е кеф, че не съм на работа.
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.
Аватар
vvgospodinov
Маниак

Мнениеот senna » 17 08 2016, 22:35

Една идея... малко е, а ла Чарлз Буковски. На мен ми харесва. ;)

Изображение

И, като няма Moonwatsh, поне да има Moonlight...

Изображение

Аватар
senna
Маниак

Мнениеот phil05 » 17 08 2016, 23:04

Pfote2 написа:...

:))

Да споделя и аз нещо, ама това беше от онези събраните 3-4 почивни дни, дето всичко се изсипва в Гърция.

Отиваш най накрая, след хубав, слънчев и тежък :) ден с децата на таверна. От всички маси естествено долита нашенска реч, и от сервитьорите също. До тебе - голяма маса с голяма компания и много деца. Начело – Никол, на 6-7 години, в страхотна форма и във вихъра си. Носи се явно със свръхзвукова скорост, защото изобщо не чува крясъците и виковете подир себе си:

Никол! Никол!!! Никооол!!! Ела тук веднага!
Никол! Остави т'ва и ела тук да ядеш, изстина всичко!!!
Никол!!! Излез от там! И не го скуби!
Никол!!! Ей сега ша стана и ш'та пребия... (надига се :) )

Собствените деца, или внучета, дето ги мислиш зa хиперактивни, стоят втрещени и гледат с възхищение и респект...висш пилотаж!!! Даже не се включват като друг път :)

Връщаш се, лягаш си и си мислиш, колко пъти и ти си крещял по децата, дето ниищо не чуват, за разлика от комшиите :)

На другия ден се качваш на колата и бягаш на кръчма най малко 30 км. от това място, но както влизаш - покрай тебе прелита...същата Никол и нататък на дълга маса - ето същата компания :))

Всъщност хлапето беше страхотно, много обичам точно такива. И тия мойте и около мен са такива луди. Да не се разсърди някой с Никол, да са живи и здрави всички Никол и името хубаво. И не става въпрос за нея. Ама като чуя напоследък Гърция, се сещам за Никол & Co... Това полу на шега, полусериозно, и аз се каня от един месец, ама нещо все не става... ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот vspiridonov » 26 09 2016, 14:58

Колеги, имайте едно наум с този комплекс, че се наиграх там тея дни.
Храната, обслужването и базата се под критичните норми.

Природата е прекрасна.

ПП: Имаше Никол също....

Bartek написа:Хайде понеже вкарах смут и негативни емоции в другата тема, да до пренеса положително в тази. Това е едно китно балканско селце с име Кръвеник. Намира се на 40км. от Габрово и 9км. от Априлци. Открих мястото случайно преди 2 години и посетих няколко пъти. Това е затворен комплекс с име "Романтика", създанен е към 2009г. вложени са в него много средства, но това което ми прави впечатление след поредното отбиване там е, че се занимарява по субективни и може би финансови причини. Това място за почивка и отдих е уникално, след ставане сутрин и излизане на терасата виждате връх Ботев и Триглав в краката си. Много релаксиращо и всеки път различно.

vspiridonov
Почитател

Мнениеот alex_slav » 26 09 2016, 15:39

За мен не е вярно това с 50% над цените в Испания, проверено миналата година за 10 дни на различни места там, ако се сравняват по-скъпи с по-скъпи места и евтини с евтини в двете държави. За мен цените са идентични в магазините и по кръчмите в двете държави най-грубо.
Единствено по-скъпи са им вината, а и не са нищо особено.
Аватар
alex_slav
Маниак

Мнениеот stepona555 » 26 09 2016, 15:53

Mоже да са се изравнили не съм ходил 6 -7 год , ама не вярвам , виж по горните постове на колегите бира 2 3 евро , благодаря , над 1.5 май не съм пил това лято в еспана в нормални ресторанти , покрай Пуерто Банус има и по 7 и нагоре , ама къде ще го сравнявам с гръцко село , последно като бяхме на Тасос , кутийка бира беше 3 евро в чирингито , а в Драма влязохме в Карефур и Лидъл да позяпаме , освен зехтина който е безумно скъп , всичко друго беше точно с 50% нагоре от цените тогава в еспана.
Както и да е на почивка не гледам сметките и винаги оставям бакшиши , но според мен братята гърци много са се увлекли с ценоразписа .Единствено ферибота беше някакви смешни стотинки в сравнение с тукашните цени.

Наздраве на всички които още са по плажовете
stepona555
Маниак

Мнениеот alex_slav » 26 09 2016, 16:10

1,50 евро в Испания е чашката от 200мл.
Северна Гърция, Тасос и другите са по-скъпи места, все едно да сравняваме Андалусия с Пайс Баско, цените са х2 точно в кръчмите. Зехтина не видях да е по-скъп от Испания.
Ето малко цени

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ръкописната бележка e за ядене за 2+дете, където ядохме 4 различни ястия с вино.
Другата печатната доколкото помня е за порция калмари, порция миди, 2 чаши вино и едно безалкохолно, като накрая ни дадоха 3 чийзкейка подарък, който не са обявени в бележката. От менютата се вижда най-добре кое колко е
Аватар
alex_slav
Маниак

Мнениеот stepona555 » 26 09 2016, 18:29

Ok , ако не живеех тук сигурно щях да се разхождам до Гърция , няма да ти отговарям със снимки на мешана скара за 4 иберико за 25 евро в селата около Ронда .
stepona555
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко останало