Paypal проблем с конвертиране на валута

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Paypal проблем с конвертиране на валута

Мнениеот DrFrancky » 27 12 2016, 18:23

Изкарвам това тук в нова тема, защото е важно а в спам темата ще се загуби.

Бързо решение за проблема с конверсията в paypal:
Когато сте на checkout страницата изберете опцията "swithc account" , ще се отвори прозорец в който да си напишете данните за paypal акаунта. Не пишете нищо. Отворете нов прозорец и влезте в paypal и не барайте нищо. Върнете се в предишният прозорец (този от "switch account") и си въведете паролата. Ще ви се отвори старата версия на checkout страницата а там конверсията работи.
Това е за сега, ще видим до кога ще работи.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Re: Paypal проблем с конвертиране на валута

Мнениеот DrFrancky » 28 12 2016, 18:28

Това е отговора на Paypal относно проблема, общо взето според тях имат технически проблем и нещата скоро ще се оправят:

Dear DrFrancky,
Thank you for contacting PayPal regarding having your card charged in a different currency.
I hope you are doing well. My name is Hakan and I am more than happy to assist you today.
First and foremost, I would like to extend my sincerest apologies for the inconvenience you have experienced in this matter as we have been experiencing a technical issue in  ‘Bill me in the currency listed on the seller’s invoice.’ settings.
When you add a credit card to your PayPal account, it is automatically registered as denominated in your local currency BGN. This is our standard procedure as your card issuer does not inform us what the actual currency is.
Alternatively, upon your request we can update the currency of your card in our system to have it charged in a different currency.
To update the currency we use to charge your credit card, please reply to this email with the following information:
The last two digits of the credit card affected.
The currency you want to use for your credit card.
Hopefully, the above information resolves your query.
Have a nice day.
Please let us know if you require any further assistance.
Yours sincerely,
Hakan
PayPal
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот nibaru » 28 12 2016, 20:19

Не им вярвай. Мошеници от класа. Решиха да припечелят доста милиончета покрай Коледа. Проблема го има от доста време - първо изчезна избора в настройките от PayPal, после ядове и в eBay.....
И така вече месец. Хайде сега - "технически" проблем? Това ако беше в техен ущърб - за 10 минути да е оправен. Ама не знам защо още ги търпят, а не ги захапят за неспазване на правилата, които са им на сайта.

Изпратено чрез Tapatalk
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот stepona555 » 28 12 2016, 22:42

+1 че мамят най нагло особено ако има превалутиране , отдруга страна като пратя пари в еврова сметка В България 1 мин и 0 комисионни.

Между другото за проба пратих 20 евро на един познат до Райфаезен София в 16часа и на другия ден в 9.00 му бяха точно 20 в сметката
stepona555
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 28 12 2016, 23:59

И аз смятам че мамят и им го написах :-) Сега ще видим какво ще отговорят. Писах им, че имат доста странен технически проблем от който печелят милиони.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот Anthony » 29 12 2016, 01:52

Е, тва паки от кол центъра или съпорта просто ще си го премести в другия крачол. От него нищо не зависи и само праща стандартни отговори.
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 29 12 2016, 02:05

Anthony написа:Е, тва паки от кол центъра или съпорта просто ще си го премести в другия крачол. От него нищо не зависи и само праща стандартни отговори.

Много ясно, просто ми е интересно каква глупост ще кажат :-)
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот ISDP » 29 12 2016, 10:43

[/quote]
Много ясно, просто ми е интересно каква глупост ще кажат :-)[/quote]

Че въпросът ти ще бъде отнесен до най-високо ниво и ще се постарят проблема да бъде решен ASAP :)

А всъсшност с отработено движение ще си го преместят от единия в другия крачол

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
ISDP
Активен

Мнениеот vvgospodinov » 29 12 2016, 10:56

Даже и толкова няма да се постараят
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.
Аватар
vvgospodinov
Маниак

Мнениеот taipan » 29 12 2016, 12:48

Всички го правят това. Амазон ме таксуваха 60$ поради технически проблем. Върнаха ми ги след 12дни. Ако това не е безлихвено кредитиране, да не говорим, че ми сметнаха някакъв измислен курс.... ::bad::
Обърнаха го всички на далаверки и тарикатлък
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 29 12 2016, 13:33

Малко е странна ситуацията защото подобни фирми доста ги следят някъде да сбъркат за да ги нападнат алчни адвокати. Имало е дела и за по-малки "прегрешения". Ако в БГ на никой не му пука то има страни където не е така. Така че това с крачола не е баш вярно. За да си го преместят от единия крачол в другия здраво трябва да са се подкрепили от към легалната страна.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот Swiss M. » 29 12 2016, 14:11

Оказва се, че за мен конвертирането на валутата е бял кахър. Лимитирали са ми акаунта и от няколко дни водим безсмислена кореспонденция, в която те ми обясняват, че установили висок риск от измами и тн. Единственото, което аз ги питам е какъв е точно проблемът, при положение, че акаунтът е ползван само за покупки и то на дребни неща, а не за продажба на каквото и да е... Отделно, че го ползвам само за покупки в ebay и там нямам никакви проблеми или казуси повдиганти :( Страшно ме изнервиха. Някой знае ли, когато най-накрая ми закрият акаунта след 180 дни... ще мога ли да направя нов със същия мейл и карта или не?
Аватар
Swiss M.
Почитател

Мнениеот ISDP » 29 12 2016, 14:16

DrFrancky написа:Малко е странна ситуацията защото подобни фирми доста ги следят някъде да сбъркат за да ги нападнат алчни адвокати. Имало е дела и за по-малки "прегрешения". Ако в БГ на никой не му пука то има страни където не е така. Така че това с крачола не е баш вярно. За да си го преместят от единия крачол в другия здраво трябва да са се подкрепили от към легалната страна.

Дано си прав и да ги полазят адвокати.

само си мисля, че 2-3-5ма да ги съдят пак бълха ги ухапала. Но дано да греша и ги заболи

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
ISDP
Активен

Мнениеот DrFrancky » 29 12 2016, 14:41

Реално те са монополисти и ако ги нападнат ще им е тегаво не само заради частните искове но и заради разните комисии които ще ги гледат. EU много обичат да санкционират американски компании.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот Blond » 30 12 2016, 11:59

Следя темата още от началото й. Абсолютно по същия начин е при мен - имаше опция да се избере курс на банката издател на картата, но вече не е така.
Защо веднъж техническата грешка не е в ползва на потребителя? - риторичен въпрос естествено.
Аватар
Blond
Master User

Мнениеот DrFrancky » 30 12 2016, 12:29

Blond написа:Следя темата още от началото й. Абсолютно по същия начин е при мен - имаше опция да се избере курс на банката издател на картата, но вече не е така.
Защо веднъж техническата грешка не е в ползва на потребителя? - риторичен въпрос естествено.

Начина който съм дал в началото не работи ли при теб ?
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот acronym » 30 12 2016, 14:25

Снощи купувах едни щипки за колата. Преди да потвърдя плащането, ми даде старата опция за превалутиране.
Аватар
acronym
Маниак

Мнениеот NKazakov » 30 12 2016, 14:55

На мен в някои сайтове ми дава опцията за превалутиране на чекаута, в други не. Ходи ги разбери.
“The quality goes in, before the name goes on.”
Аватар
NKazakov
Маниак

Мнениеот otof » 30 12 2016, 14:55

DrFrancky написа:
Blond написа:Следя темата още от началото й. Абсолютно по същия начин е при мен - имаше опция да се избере курс на банката издател на картата, но вече не е така.

Начина който съм дал в началото не работи ли при теб ?

Работи :thumbup:
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 30 12 2016, 21:09

Всъщност отговора им е интересен. Ще им изпратя няколко транзакции които в бързината не съм превалутирал правилно и ще видим какво ще отговорят.
Dear DrFrancky,
Thank you for contacting PayPal regarding lost money due to a currency conversion
My name is Joanna and I picked up your email today. I am happy to help you with your query today.
Mr. DrFrancky, would you be so kind to send me a transactions ID of those payments where you weren’t able to change the currency conversion
It is my pleasure to assist you. Thank you for choosing PayPal.
Yours sincerely,
Joanna
PayPal

Copyright © 1999-2016 PayPal. All rights reserved.

PayPal (Europe) S.à r.l. et Cie, S.C.A.
Société en Commandite par Actions
Registered Office: 22-24 Boulevard Royal L-2449, Luxembourg
RCS Luxembourg B 118 349
Аватар
DrFrancky
Маниак

Следваща

Назад към Всичко останало